IVF v dubnu 2013. Přidáte se?

dada074
5. bře 2013

Ahoj holčiny v dubnu bychom chtěli podstoupit další pokus IVF.Je tu nějaký spolubojovník!!!

malinka_02
10. kvě 2013

@brsh 4 davky je malo, me 7dc ani nic nevideli pomalu poprve.

raaaadka
10. kvě 2013

Holky, mám tlaky v podbřišku každou chvíli. Ovulace dle teplot proběhla. Dnes jsem 5. Den po ovulaci. Myslíte, že to je ještě k té ovulaci??? Nebo to je tím, že v předešlém cyklu bylo IVF ? Nemůžu mít z těch hormonů nějaký myom nebo cystu? Ty tlaky jsou v děloze.

malinka_02
10. kvě 2013

@lussi dekuji 😉 hele co bychom pro mimco neudelali!
@sasanka033 no podruhy uz by meli vedet jak reagujes a nastimulovat te podle toho, prvni je zkusebni nikdo nevi jak zareagujes..
@irisi vis co minule 6 a nic z toho tak uz to posuzuju jinak..

malinka_02
10. kvě 2013

@raaaadka cystu muzou ale to ani neucitis..

akashka
10. kvě 2013

@mmmilda no mám v plánu pár dní po transferu zůstat doma, zrovna dnes jsme to tu řešili, co je lepší, jestli jít do práce nebo si vzít dovču či neschopenku, zatím furt váhám... takže říkáš, že je lepší být doma? jinak v repromedě taky vždycky strašně dlouho čekám, i když jsem objednaná... a to braní krve ráno a utz pak v poledne je pěkně na ho***

brsh
10. kvě 2013

@lussi Clexane je výhra!!! Ten má fakt ostrý jehličky. Bodá se do břicha, musíš trošku víc přitlačit než u pera s hormonama, ale jak píše Nikola - je to v pohodě, bez modřinek 😉
Já to mám s leidenem na celou stimulku, těhu a šestinedělí. Snad se zadaří, ještě ráda budu ďobat 🙂

meyryen
10. kvě 2013

Holky, nevíte jestli je nějaký zásadní rozdíl mezi Fraxiparinem a Clexanem? Tedy kromě ceny a ostrosti jehel 😉 Díky

malinka_02
10. kvě 2013

@akashka ja do icf vkladam velke nadeje ketikum uz moc neverim tak si tentokrat beru tyden neschopenku a za tyden do prace - to uz stejne bude rozhodnuto.. Ono byt doma je zas na palici.. Clovek se pozoruje , hleda na koniku priznaky a tak je to taky na nic 😀

akashka
10. kvě 2013

@malinka_02 vidíš a mě nezbývá nic jiného než doufat v KET, a věřím že to vyjde, dnes už to umí že je úspěšnost skoro stejná jako u ivf.. Taky myslím, že asi dyl jak týden doma nevydrzim 😀

eevvaa
10. kvě 2013

ahojky, tak záhada pokračuje, v noci se mrcha rozjela a odpoledne už téměř nic, jen trochu špiním, to jsem zítra zvědavá na ten test. Teď sedím v klidu u televize a cítila jsem takové šimrání kolem dělohy, to prý taky některé holky taky mají. tak na mě myslete zítra ráno, dám vědět. Jinak jsme se dohodli, že případně zkusíme KET hned jak to půjde

akashka
10. kvě 2013

@eevvaa tak třeba KET nebude nutný ;) držím moc pěsti ;)

martulena
10. kvě 2013

@malinka_02 Ahoj dneska jsem 11 den od transferu a byla jsem dnes i na krvi a hodnota hcg je 500j. tak super. Ještě budem čekat na srdíčko tak snad to bude ok. Všem ostatním držím palečky. 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mufyxa
10. kvě 2013

@martulena velké,gratulace 🙂 😉 🙂 😉 🙂 😉

nikolav
10. kvě 2013

Holky je mi to až trapný, ale dnes jsem ráno protekla jak nikdy. Menstruace mě tentokrát překvapuje 😀. Tampon největší velikosti OB jsem si dala někdy v 23:30 hodin a šla jsem ležet a pak spát. No a ráno v 6:30 hodin jsem se probudila a na posteli kaluž krve a já měla celé stehna od krve. No tak šup vysléct postel hodit prat a pak jsem se šla osprchnout. A než jsem si stačila dat tampon už jsem se musela sprchovat znova. Katastrofa ta menses po tom ivf!

akashka
10. kvě 2013

@martulena gratulujuuu ;)

@nikolav no tak jsem na tom docela podobně. Stalo se mi něco podobného ale bohužel v práci. Navíc jsme zrovna stěhovali kancl a vložky jsem měla někde na dně krabice, no docela děs, měla jsem naštěstí šaty černé, takže to schytaly jen silonky, no vydržela jsem tam do 12 a pak jela domu a od té doby skoro furt spím a jsem totálně vyřízená...

nikolav
10. kvě 2013

@akashka To já taky jsem jak spící panna. Furt bych jen spala a jsem unavená a nic se mi nechce. Než se stihnu vyčůrat na wc tak je záchod plný krve. No hold nějak ven to musí. Ale nečekala jsem, že ve spánku to dopadne takto katastrofálně. Já jen doufám, že se to nebude opakovat. Dám si na noc radši ještě vložku. Ať to není taková pohroma.

akashka
10. kvě 2013

@nikolav ta unava bude z tech estrogenu, jako ja mam pocit ze usnu i ted kdyz pisu, je to neco fakt.. ani po utroši sem nebyla unavená tolik... no nějak to musíme vydržet, tampony ja jsem už vzdala, to bych měnila stokrát denně.. tak ať je noc klidnější ;)

nikolav
10. kvě 2013

@akashka No musí. Jinak mě klepne asi už. Dám tampon a pak ještě vložku. Ještě, že mi je manžel donesl. To jsem nečekala absolutně! To musím přiznat, že to mě zaskočilo. No doufám, že si to na dlouhou dobu vybere mrcha jedna a přijde až příští rok někdy v tuto dobu!

1miska
11. kvě 2013

@meyryen nejaky malinky rozdil tam je v prepoctu na to kolik ma ktery Anti Xa jednotek - Clexane 0,2 ma 2000 Anti Xa jednotek a Fraxiparine 0,3 ma 2850 Anti Xa jednotek a pak je jeste Fragmin 2500 a ten je neco mezi tema dvema ma 2500 Anti Xa - takze hodne podobny, trochu ruzna sila jen od ruznych farmaceutickych firem 🙂

1miska
11. kvě 2013

@sasanka033 Z ET - klapl prvni pokus - na KET mame jeste dve zamrazeny do budoucna 🙂

nikolav
11. kvě 2013

@1miska Já jsem měla Clexane 0,4 akorát nevím podle čeho dávají ty různé hodnoty. Asi dle stavu krve.

malinka_02
11. kvě 2013

@akashka u nas ma ivf uspesnost 36% a ket jen 18% telo neni tqak narvany hormonama.. Me nevysli 3 kety..

malinka_02
11. kvě 2013

@martulena je to je super! Gratuluji.

malinka_02
11. kvě 2013

Holky tak se porad drzi 8 embryek a maji uz vsechny 4 bunky 🙂

akashka
11. kvě 2013

@malinka_02 no tak ono záleží jakým způsobem embrya mrazí a tak taky, nejen na hormonech.. pokud se používá nejmodernější způsob mražení tak je ta úspěšnost vážně srovnatelná, četla jsem to u více center..

raaaadka
11. kvě 2013

@martulena
Moc ti gratuluju! 🙂

akashka
11. kvě 2013

@malinka_02 třeba tady: http://www.sanatoriumhelios.cz/diskuze/et-nebo-...
Při vyloučení geneticky abnormálních embryí z použití se poté úspěšnost IVF pohybuje až kolem 70% při ET jednoho embrya. Zpravidla je získán větší počet kvalitních embryí, čímž úspěšnost roste.
Nemusíte se také bát neprovedení čerstvého ET, ale KETu v následujícím měsíci – u nás zamražená embrya mají naprosto stejnou úspěšnost jako embrya čerstvá. Dlouhodobé statistiky dokonce ukazují, že KETy mají vyšší úspěšnost než transfery čerstvé – kvalita embrya zůstává zachována, ale embryo je vkládáno v přirozeném minimálně stimulovaném cyklu (užívá se pouze Utrogestan).

eevvaa
11. kvě 2013

tak holky, na testu bílo, 14.den od ET, takže asi nic a MS je taky dál. Tak snad vyjde ten KET

akashka
11. kvě 2013

@eevvaa to je mi líto ☹ ale KET určitě vyjde, ver tomu 😉

malinka_02
11. kvě 2013

@akashka me se ale rozmrazi v poradku ale mam treba nizsi sliznici a pri ketu rozhodne neni telo tak nabuzeny jako pri ivf..Hele podle statistik jsem mela byt pred rokem tehotna..
@eevvaa to me mrzi.. Tak vzhuru do ketu..

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru