IVF v dubnu 2013. Přidáte se?

dada074
5. bře 2013

Ahoj holčiny v dubnu bychom chtěli podstoupit další pokus IVF.Je tu nějaký spolubojovník!!!

sasanka033
25. kvě 2013

@lussi jinac ANO, uz zadny predcasny testovani, i kdyz je teda pravda, ze v tomhle je KET milosrdnejsi - necekas na vysledek tak dlouho🙂

nikolav
25. kvě 2013

@sasanka033 No to nevím. Prý sliznice byla ukázková a že je to akorát. A blastocysta velice kvalitní. Víc mi to neodůvodnili. No já nerva ani nemám, že bych to dostala. Prostě vím, že to vyjde. A na jednu stranu mě hrozně láká testovat každý den, abych věděla kdy je možné ty čárky najít. Prostě jsem magor no.

nikolav
25. kvě 2013

@sasanka033 Jak to myslíš?

sasanka033
25. kvě 2013

@nikolav jak myslim co?

nikolav
25. kvě 2013

@sasanka033 v čem je KET milosrdnější?

sasanka033
25. kvě 2013

@nikolav ja nerva mam, pac jsem nervak 😀 ale hlavne nas nanucek je jedinej a neni kvalitni.

sasanka033
25. kvě 2013

@nikolav no ze necekas tak dlouho na ms, teda pokud ji mas. priklad: ja mela OPU DC 13 a ET DC 15. cyklus mam normalne cca 25, 26 dni. takze do eventuelniho zmeskani ms minimalne 10 dni. KET ale bude cca 18-20DC, dle stari embrya. takze do ms min dni, nez se dozvis vysledek, pokud fakt cekas a netestujes.

nikolav
25. kvě 2013

@sasanka033 No já vím je to hrozný ty nervy, když víš jak to je. Já mám trošku štěstí v tom, že náš nanuk byl kvalitní a zůstal stejně kvalitní i po rozmrazení a mám ještě další tři zamrazené. Takže nejsem tak ve stresu a taky si to nepřipouštím, že by to nevyšlo, ale jsi v daleko horší situaci.

sasanka033
25. kvě 2013

@nikolav ted si ale rikam, ze teda vlastne u tebe tezko rict, esli pokud by se to nedejboze nepovedlo, zda bys to dostala. to ale asi ano, ze jo? kdyz ti nahonili sliznici...by se to telo muselo nejak vycistit, ne?

nikolav
25. kvě 2013

@sasanka033 Aha tak to už tě chápu. Tak to já MS nedostanu sama od sebe. Takže nejsem v takovém presu kvůli MS, že dojde. A mimčo má čas se zavrtat. Ale hatchující blastocysta už je prasklá a tím pádem se rychleji zavrtá. A zavrtání zase netrvá tak dlouho.

sasanka033
25. kvě 2013

@nikolav mne lussi rika, ze jeden az dva dny🙂 takze uz jsi tehotna🙂

nikolav
25. kvě 2013

@sasanka033 Tak to asi jo to bych MS měla dostat.

nikolav
25. kvě 2013

@sasanka033 Opravdu? Já právě to nikde nemohla najít jak dlouho trvá zavedené hatchující blastocystě se zavrtat do připravené děložní sliznice. A jak to pak probíhá dál.

sasanka033
25. kvě 2013

@nikolav podivej se do posty, snad z toho budes moudra🙂

nikolav
25. kvě 2013

@sasanka033 Našla jsem tohle:

Obvykle 6. den po oplození se blastocysta uchytí na epitelu endometria, nejčastěji svým embryonálním pólem.

7. den vzniká delaminací na povrchu cytotrofoblastu (neboli epiblastu) – hypoblast.
Syntitiotrofoblast produkuje hormon lidský choriogonadotropin (hCG) – ten se pak dostává do lakun v okolí a tudy do mateřské krve, kde se dá měřit (marker těhotenství), jeho funkcí je udržení funkce žlutého tělíska

8. den Blastocysta je částečně začleněna do endometria dělohy (do které vniká díky proteolytickým enzymům buněk syncytiotrofoblastu) a aby se tam mohla vsoukat, musí se blastocysta částěčně kolabovat.

9. den Blastocysta je hlouběji v endometriu. Místo, kde blastocysta vnikla do endometria se uzavřelo fibrinovým koagulem = operkulum. Trofoblast se dále vyvíjí hlavně na embryonálním pólu, kde se v syncytiu vytvářejí dutinky. Nakonec se tyto dutinky spojí a vytvoří větší lakuny. Zároveň na abembryonálním pólu ploché buňky vytvářejí tenkou exocoelomovou = Heuserovu membránu, ta lemuje vnitřní povrch cytotrofoblastu. Heuserova membrána spolu s hypoblastem ohraničuje exocoelomovou dutinu = primitivní žloutkový váček.

11. až 12. den
Od 11./12. dne je blastocysta úplně zabudovaná do stromatu endometria a povrchový epitel endometria je v místě vniku blastocysty zcela reepitelizován. Lakuny v syncytiu vytvářejí vzájemně komunikující síť, hlavně na embryonálním pólu, na abembryonálním (opačném) pólu je trofoblast tvořen převážně buňkami cytotrofoblastu. Buňky syncytiotrofoblastu penetrují hlouběji do stromatu endometria zde narušují endoteliální vrstvu krevních kapilár (překrvené a dilatované sinusoidy). Nakonec dojde ke spojení sinusoid s lakunami a mateřská krev vstoupí do lakunárního systému. Maternální krev začne protékat trofoblastickým systémem lakun, začne uteroplacentární cirkulace. Mezitím se mezi vnitřním povrchem cytotrofoblastu a zevním povrchem exocoelomové dutiny objeví nová populace buněk odvozených od buněk žloutkového váčku. Tyto buňky vytvoří jemnou vazivovou tkáň = extraembryonální mesoderm. V extraembryonálním mesodermu se poměrně rychle vytvoří velké dutinky, když tyto dutinky splynou, vytvoří se dutina = extraembryonální coelom = choriová dutina. Choriová dutina obklopuje primitivní žloutkový váček a amniovou dutinu a to s výjimkou místa, kde je zárodečný terčík spojený s trofoblastem zárodečným stvolem (connecting stalk).

Od 13. dne je povrchový defekt v endometriu obvykle zahojený. Někdy nastane krvácení v místě implantace (zvýšený průtoku krve v lakunárních prostorech). Toto krvácení může nastat kolem 28. dne menstruačního cyklu a může tedy být zaměněno za normální menstruační krvácení. Trofoblast má charakteristickou klkovitou strukturu. Buňky cytotrofoblastu lokálně proliferují a penetrují syncytiotrofoblast a formují tak buněčné sloupce obklopené syncytii = primární klky. Hypoblast produkuje další buňky, ty migrují podél vnitřní stěny Heuserovy membrány. Tyto buňky proliferují a nakonec utváří dutinu uvnitř exocoelomové dutiny sekundární žloutkový váček (definitivní žloutkový váček). Ten je mnohem menší než exocoelomová dutina (primitivní žloutkový váček). Během formování definitivního žloutkového váčku je velká část exocoelomové dutiny oddělena. Oddělená část představuje exocoelomovou cystu, která je často nalézána v extraembryonálním coelomu (choriové dutině). Zatímco extraembryonální coelom expanduje a formuje velkou dutinu (choriovou dutinu), extraembryonální mesoderm leží na vnitřní straně cytotrofoblastu jako choriová plotna. Jediné místo, kde extraembryonální mesoderm protíná choriovou dutinu, je zárodečný stvol. S rozvojem krevních cév se zárodečný stvol stává pupečníkovým provazcem

sasanka033
25. kvě 2013

@nikolav a ted mi to preloz 😀 😀 😀
no jasny, proste od sestyho dne se OBVYKLE...vis co. a ja se samozrejme klepu, ze budu NEOBVYKLA🙂)) nase embryo bylo o den opozdeny ve vyvoji, takze hatchujici nejni. no proberu jeste s doktorama AH.

nikolav
25. kvě 2013

@sasanka033 Určitě to probere. Teoreticky když jsem měla tu HB tak by embryjko už mělo být minimálně z poloviny zahnízděné ve sliznici. A teoreticky vlastně jsem už 7 den po oplodnění. A HCG je znatelné už ve třetím týdnu to je 21 dní od prvního dne menstruace a já jsem dnes 19 DC . No je to zajímavé no.

sasanka033
25. kvě 2013

@nikolav proste uz jsi tehu, smir se s tim🙂)

nikolav
25. kvě 2013

@sasanka033 Já už jsem se s tím smířila. Teď se smiř i ty s tím, že i ty budeš zachvilku jak velrybka 😀

sasanka033
25. kvě 2013

@nikolav to ja jsem i bez tehu🙂)))

nikolav
25. kvě 2013

@sasanka033 Ale prd prosim tě!!!

sasanka033
25. kvě 2013

@nikolav tak napriklad ted jsem dojela pizzu a jdu si dat pivo🙂)) koukame totiz na ligu mistru a k ty se to perfektne hodi🙂 akorat me pritel asi zabije, kdyz budu takhle preklikavat okna 😀 😀

nikolav
25. kvě 2013

@sasanka033 Ale on to přežije 😀 musí si zvykat. To mu děti pak budou co chvíla něco dělat. Já jsem si dala teď mléko teplé s medem a hned na to ledňák no 😀 tak to taky je tak na posr*ní 😀

kamisb
25. kvě 2013

@lussi - říkají, že je Langerová fakt dobrá. Já jsem s ní spokojená, nebo pak je prý ještě dobrá Dr. Brandejská (primářka).
A myslím, že se sestřičky při telefonátu ptají jestli si někoho přeješ konkrétně nebo jestli mají vybrat nejbližší volný termín u někoho. Já loni na Langerovou čekala asi měsíc apůl, protože měla do toho i dovolenou.
Telefonát je podle mě lepší najdete datum co se hodí.

dada074
autor
25. kvě 2013

@akashka gratuluji a ať se drží,a buď v klidu u nás v Caru to dělají stejně,šup sem šup tam a co jsem četla žádná studie nepotvrdila,že ležení po ET by zvyšovala úspěšnost.
@nikolav také gratuluji ať se mu u tebe líbí.

nikolav
25. kvě 2013

@dada074 Díky.

dada074
autor
25. kvě 2013

@nikolav já bych zkusila toho 2.6. to je velký den.
@sasanka033 kolikátého jsi psala,že jdeš 29.?Nebo si to špatně pamatuji.

nikolav
25. kvě 2013

@dada074 jak to myslíš, že je to velký den?

dada074
autor
25. kvě 2013

@malinka_02 jo a ty se vůbec nestresuj,já jsem použila 9 den také jiný test a bylo to o hodně slabší než minulý den,tak manžel dojel pro ty samé a byla silnější,opravdu záleží na testu.Jo a máš ty 10IU?

dada074
autor
25. kvě 2013

@nikolav mám narozeniny a jeden dárek jsem si dala už sama tak ten další by mohl být od tebe a to krásná fotečka se // 😉

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru