IVF v dubnu 2013. Přidáte se?

dada074
5. bře 2013

Ahoj holčiny v dubnu bychom chtěli podstoupit další pokus IVF.Je tu nějaký spolubojovník!!!

malinka_02
4. črc 2013

@pavlaru beru moc me to mrzi!ja to s temi kocarky mela od druheho neuspesneho transferu.. Zajedte na dovcu!!

nikolav
5. črc 2013

@pavlaru Zlato moc mě to mrzí. Já sice potratila v 5. týdnu, ale s těma kočárkama jsem na tom stejně. Teď to bude měsíc. Naštěstí mě doktor teda řekl, že až přijde MS tak jdeme do dalšího KET. Že nějaké dva nebo tři měsíce čekat nemusím. Teď jen čekám kdy dojde MS. Zatím je v nedohlednu a teď v neděli to bude 28 dní od revize. Tak by měla dojít, ale zatím tomu nic nenasvědčuje. Drž se. Musíme věřit, že to na podruhé vyjde.

nikolav
5. črc 2013

@malinka_02 S tou dovčou máš recht. Já jsem si řekla, že když nevyjde druhý KET tak pojedeme na dovolenou s manželem. Ale byli by jsme radši aby to vyšlo.

malinka_02
6. črc 2013

@nikolav to je jasny no.. My jeli po 2 neuspechu k mori a po 4 neuspechu do Rima, proste bylo treba si spravit naladu..

nikolav
6. črc 2013

@malinka_02 asi to tak nějak udělám. Že pokud se to nepovede tak prostě pojedeme letos ještě na dovolenou. Buď hned po neschopence, pokud nikdo v práci nebude mít dovolenou a nebo na podzim. A třetí pokus odložíme na neurčito. Protože už bych na to neměla fakt nervy a asi nic. Ale pak si nedokážu představit jít do toho až za nějaký čas. To se mi zase nebude chtít být doma a něco zkoušet, když by to nevyšlo. Kupodivu by měla zítra přijít MS. No měla spíš budu 28 den po revizi. Ale vůbec to na MS nevypadá. Takže otěhotnění mému cyklu viditelně nepomohlo a nenastartovalo se vůbec nic. Kdyby aspoň to. Ale nic prostě. Tak uvidíme až dojde. A vůbec na KET nemyslím. Ani můj mozek o tom nepřemýšlí nic. A možná to bude tak i lepší.

malinka_02
6. črc 2013

@nikolav ja teda nedokazala jen sedet doma a cekat chodila sem furt na dalsi ale taky mi je skoro 31 a uz nemam jedinou bezdetnou kamaradku.

nikolav
6. črc 2013

@malinka_02 Rozumím ti. Ale pak si dám oddech. Protože to nejde v kuse tak valit. A ani to nechci. Prostě pak chci dát tělu popřípadě oddych. V okolí mám ještě plno bezdětných kamarádek, ale čím dál tím víc jich těhotní a rodí. A některé už to zvládly i podruhé. Tak je to takový nepříjemný pocit a po tom všem mi to nepřidá.

malinka_02
7. črc 2013

@nikolav no prave me uz nezbyla zadna, jedna ceka treti.. A to fakt neprida. U me blby i vek i kdyz teda 31 ale deti bych chtela 2 a i rodicum je dost tak aby si deti uzili..ja teda nedokazala fakt sedet a cekat takze ja sla na dalsi pokusy no..

nikolav
7. črc 2013

@malinka_02 uvidím jak to bude. Snad se tento KET povede. Vím jak ti musí byt. Je to hrozné když moc člověk chce a ono to nejde.

pavlaru
8. črc 2013

Jinak co mě pustili z nemocnice druhej den jsem tam byla zas,začala jsem krvácet,šílený bolesti .. takže znovu na sál na dočištění s ultrazvukem,kdyby ho použili hned poprvý nemusela jsem to znovu absolvovat.Tak jsem od soboty doma a snad už to bude v pořádku.
Jen teda nesmím vidět těhuly nebo kočárky,sesypu se jak domeček z karet.
Dávám si to za vinu,neměla jsem chodit do práce a být rovnou doma,neměla jsem nachladnout ... Ale teď už je pozdě...achjo
Doufám,že se nám to rychle podaří a tentokrát už bude všechno v pořádku.

Holky,jak dlouho vám doporučili čekat s dalším pokusem??Mě gyn. řekla,že za 14 dní mám dojít na kontrolu a pokud budu dobře zahojená,tak mi dá náplasti a .. další měsíc můžu těhotnět.
Tak nevím,jak to myslela,ale z repromedy mi psali,že mám nechat projít 2 menses a v půlce té druhé dojít na konzultaci.
Co vám doporučili??

mufyxa
8. črc 2013

@pavlaru holka zlatá tj hrozný ach jo .....no já jsem ted 5 týden po revizi a už si pozor nedáváme oni ti řekou každý něco jinho ale je to tak že tělo si řekne samo kdy ten plod bude chtít . V nemocnici mi řekli po 3 měsících nejdříve a můj gyn. ten mi řekl že po první MS at to zkoušíme a v Sanusu mi řekl můj dr že není na co čekat že není čas takže hned......tak si pak vyber.

eevvaa
8. črc 2013

@nikolav ahojky, to budem skoro válčit spolu, od 1.7. beru Estrofem 1-1-'1 a 17. jdu na utz a pak se dovím, kdy bude KET.

nikolav
8. črc 2013

@pavlaru Ahoj tak mě v Reprofitu řekli, že mám počkat jak přijde 1 MS po revizi a začít brát 1 DC Estrofem a pak dojít 14 DC na UZ a dle sliznice se buď bude pokračovat a půjdu na KET a nebo se to stopne a počkám na další cyklus. Na tohle jsem se speciálně doktora ptala a řekl, že nemá cenu čekat, pokud je vše v pořádku a tak jak má. Naštěstí jsem po revizi už 4 den nekrvácela vůbec a teď čekám na MS. Jsem 29 den po revizi tak jsem zvědavá kdy ta mrcha doleze. Jo a říkal, že proběhnout 2-3 cykly nebo i déle je totální blbost a není pro to žádné opodstatnění pokud jsi v pořádku.

nikolav
8. črc 2013

@eevvaa Tak držím palce. Já čekám kdy ta blbá MS dojde. Dnes jsem 29 den po revizi a čekám ji každý den. Tak doufám, že přijde brzo. Abych také mohla začít se stimulací.

nikolav
8. črc 2013

@mufyxa Přesně tak jak píšeš. V nemocnici mi řekli až nejdřív za 6 měsíců a mám brát HA. Doktor mi řekl ať počkám a nesexuju a CARu, že není na co čekat!

nikolav
8. črc 2013

@mufyxa Každý to říká jinak. Ale já se řídím tím co mi řekli v CAR. Už jen proto, že v nemocnici kde jsem na té revizi byla tak s ní nemám nejlepší zkušenosti už z minulosti tak tam jim nevěřím a gynekologa mám dobrého, ale těmto věcem né že nerozumí, ale nespecializuje se na to. A v CAR jsou na to odborníci a ví co dělají. Takže já se řídím doktorem v CAR.

eevvaa
8. črc 2013

@nikolav já jdu až 17. den na ten utz a prý pozdě není, jsem zvědavá, kdy ten KET bude, pomalu stříhám v práci metr, pokud se tam už nevrátím, až za pár let, snad mi místo podrží, i když už ani ve státním není sto pro jistota.

nikolav
8. črc 2013

@eevvaa Já mám dojít 14. den. No i posledně jsem tak byla. A uvidí se no. Teď aby došla MS. Pak taky asi začnu stříhat metr do KETu a pak od KETu.

mufyxa
8. črc 2013

@nikolav tj je hrozný všechno od prvního kroku znova....také mě to čeká a vůbec se mi do toho nechce zase všechno od začátku znova ten strašný stres před a pak po .....vlastně stále ...ach jo ...jenomže mi nemáme ani ket takže se vším všady no asi cca v září ted to zkoušíme sami v což absolutně nevěřím ale bylo by to krásné..... 🙂 🙂 🙂

nikolav
8. črc 2013

@mufyxa Úplně chápu jak ti je. V ten týden co se mi to stalo se narodilo v té nemocnici 17 dětí. A na pokoji jsem byla s těhotnou co přenášela a už rodila. Na porodní sál ji nechtěli dat, takže jsem tam furt měla monitor a tlukoucí srdíčko. Myslela jsem, že vyskočím z okna. No a pak bylo takové to prázdno. Pak jsem kočárek a nebo těhotnou nemohla ani vidět. Ne že bych byla zlá, ale prostě jsou to pocity po potratu, které nemohu ovládnout. A nejhorší bylo, že jsem minulý týden šla po Brně v centru a všude jen kočárky a těhotné a vrchol toho utrpení bylo když do mě narazila baba s kočárkem a to jen proto, že ho řídila jednou rukou a druhou kouřila!!! To mě rozbrečelo přímo na ulici. Náš naštěstí čeká jen KET, ale taky je to vše od začátku no. Jak píšeš. A je to hrozný fakt.

mufyxa
8. črc 2013

@nikolav přesně stejné pocity prožívám i já a určitě je nás hodně .....je dobře že si tady můžeme ten svůj bol alespon zmírnit mezi sebou. 😉 neboj se miminka se dočkáš...všechny se dočkáme 🙂 🙂 🙂

nikolav
8. črc 2013

@mufyxa To určitě. Protože kdyby to tu nebylo tak nevím s kým bych si o tom asi tak povídala. Protože když to zažijeme tak víme jak se člověk cítí a dokáže se chápat. Teď jsem se rozbrečela nad UZ akashky. Byla bych úplně stejně jak ona. Vše jsme měly ve společný datum. A je mi strašně.

mufyxa
8. črc 2013

@nikolav já vím že tj hrozný chodím za holkama do diskuse kde jsem byla i já lednová miminka a mám velkou radost když to čtu jak to těhotenství prožívají a jak jim rostou pupíky ale je mi hrozně líto že už mezi ně nepatřím ........třeba brzy .. ☹ ☹

nikolav
8. črc 2013

@mufyxa Ano přesně tak jak píšeš je mi stejně. Ale ty naše pocity budou hodně podobně. Zpraví to jen nové těhotenství se zdárným koncem.

malinka_02
8. črc 2013

@nikolav urcite se povede!
@pavlaru jezis, to mem rmzi! Ale za vinu si. Ic nedavej! Proste kdyz je embryjko spatne tak to vzda samo nez aby se narodilo postizene miminko..
@mufyxa holka ja mela prvni ivf v cervenci a holky s kteryma sem byla tak maji uz 3 mesicni miminka..

boruvka86
9. črc 2013

Ahoj holky snad se k vám mohu přidat a podělit se se svými zážitky.V roce 2011 se nám s manželem podařilo po 7 letech otěhotnět,bohužel to skončilo mimoděložním těhu,následně odebrán pravý vejcovod.Po roce jsme šli na ivf vloženo 1 embryjko s 5 denní kultivací.Bohužel nic.V létě minulého roku na ket vložena 2 embryjka,těhu test potvrdil už 9.den ale pak už nic.V lednu letošního roku se nám podařilo otěhotnět přírodní cestou,bohužel opět mimoděložní těhu a odebrání i levého vejcovodu,psychicky už jsem bla na dně pořád jen brečela a ztratila veškerou naděj.Říkala jsem si proč zrovna já.Bylo mi 25 let a už to dopadá tak hrozně.Ale před týdnem jsem podstoupila další ket zavedena 2 embryjka.Tak snad se konečně už podaří.Už od 5.dne mě natekla prsa dost bolí a pobolívá mě v podbříšku občas zapíchá na vaječníkách jako před menstruací.Nemohu spát a chodím pořád čůrat.Snažím se na to moc nemyslet a neradovat se předčasně.Pevně doufám že bude vše ok.

1miska
9. črc 2013

@go teprve ted to docitam, jj, davaji vsem 4-0-4 ale prijde mi lepsi vic nez min, jedna znama mela dokonce 4-2-4... vis jak nekdy je lepsi o nicem nepremyslet. Ja jsem porodni asistentka a manzel lekar, obcas me napadlo jestli by to neslo trochu jinak - proc mam preventivne prednison kdyz jsme meli imunologii OK atd... ale zaklad uspechu je verit, nepidit se po tom, jestli nemelo byt neco jinak, verit jim, ze je to pro tebe to nejlepsi.... a kdyz pak klaplo prvni IVF a ukazalo se srdicko najednou mi vubec nevadil preventivni prednison, fraxiparine, velke davky utrogestanu.... ver jim a bude to OK. Nedavaji to uplne vsem stejne, ta jedna znama mela tech 4-2-4 a kolegyne z prace ma po KET a ma jen 2-0-2 🙂

1miska
9. črc 2013

jinak ja porad nakukuku, zaciname 16 tyden a od 6 porad zvracim.... takze zatim je to obdobi plne unavy, breku, protivnosti, verila jsem ze to 12 tydnem prejde, ale zatim ne.... jsem stastna ze jsem tehotna, ale zatim mi to nejak nedovoli si to uzivat :(

pistalinda35
10. črc 2013

ahoj holky, také průběžně nakukuji a koukám, co je u vás nového. Přeji vám moc štěstíčka a užívejte sluníčka 😉

pavlaru
10. črc 2013

@mufyxa
No právě,jakou radou se řídit,když říká každý něco jiného.Samozřejmě by bylo lepší,kdybych tuto situaci nemusela řešit,ale ....
Když mi dr. řekla o ... tak mi řekla,že jak dojdu na kontrolu a bude vše v pořádku zahojené, dá mi náplasti atd a příští měsíc můžu těhotnět. Ale nechci něco zanedbat a 2. pokus třeba zbytečně promrhat,nevím,uvidím příští týden ,pak se třeba budu snáz rozhodovat,když mi řekne víc.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru