IVF v dubnu 2013. Přidáte se?

dada074
5. bře 2013

Ahoj holčiny v dubnu bychom chtěli podstoupit další pokus IVF.Je tu nějaký spolubojovník!!!

meyryen
19. bře 2013

@ratatooy Tak to tedy opravdu nevím, jak by zjistili pohlaví dětí, pokud by nedělali PGD a jak už to tady padlo, je to poměrně finančně nákladné vyšetření....

ratatooy
19. bře 2013

@irisi jj přesne to sem myslela jj to je mi jany že musi mit človek pgd ale nekdo si ho musi nechat udelat preventivne,jianka ja se jen tak ptám protože sem to slyšela že jim dali na vyber,jinak me osobne je to jedno a u nas sou samy kluci takže ja ani s holkou nepočitam

irisi
19. bře 2013

a jak píše @meyryen ....pokud je některý z rodičů nositelem genetické choroby vázané na pohlaví, dělá se PGD na embrya a hradí pojiťovna a dělají to všechna centra

pkud by to bylo jen pro vytouženost určitého pohlaví, tak jak jsem psala v přechozím příspěvku....... stálo by to za ten risk poškození a za tu cenu podstupovat PGD?

ratatooy
19. bře 2013

@meyryen no t myslim jen u lidi co musi mit pgd

ratatooy
19. bře 2013

@irisi no to by nestalo to je jasny ja tomu nerozumim mi pdg mit nemusime,tak asi od tech co to řikali pdg mit musely a proto jim dali vybrat

irisi
19. bře 2013

@ratatooy tak pokud by jste ho měli preventivně, tak bych se i zkusila nenápadně optat ( teda v mém případě bych byla šťastná i za hermafrodita 😀 ) ....... určitě ne doktora, ale 100% embryologa, jen on o tom ví a může ovlivnit co dá do katetru 😉

meyryen
19. bře 2013

@irisi Mně osobně je úplně jedno jestli to bude kluk nebo holka, budu milovat oba stejně 😉

baby1984
19. bře 2013

@meyryen přesně tak důležitý je že z toho něco bude a bude to zdravý 🙂 tak to sem zvědavá jestli bude předoperačni nebo ne

ratatooy
19. bře 2013

no ja sem to taky psala že je mi to jedno co to bude a to že sem poprve chtela holku tak sem nakonec rada za kluka a ani holku nejak nechci ale je to fuk

ratatooy
19. bře 2013

človek o tom asi přemejšli trochu jinak když už jedno dite má al uplne si pamatuju začatky to sem taky řikala at je to třeba obojetny hlavne když to je

akashka
19. bře 2013

Ahoj holky 🙂 Tak jsme se právě vrátili z repromedy a konečně se začíná něco dít 🙂 U mě je vše zdá se v pořádku, mám dlouhý protokol. V sobotu začnu píchat Decapeptyl jednou denně. První den cyklu pak přibude prednison a injekčně Gonal. Doporučili nám, pokud to půjde, PGD pátý den kultivace pak zamražení a v dalším cyklu transfer. No konečně se začíná něco dít 🙂 Jo a PGD platit nemusíme, protože máme oba VZP, což je super no a předoperační vyšetření prý nepotřebuju. Uaaa konečně se něco děje 🙂

irisi
19. bře 2013

@akashka paráda, tak teď už ti to bude rychle utíkat 😉

hanesi
19. bře 2013

Ahojte holky, můžu se přidat?
Včera jsem začala se svoji úplně první stimulací a mám hromadu otázek a pocitů. Budu moc ráda, když mě přijmete mezi sebe 😵

coralin
19. bře 2013

@pistalinda35 Ahoj, já měla 69% před rokem....

coralin
19. bře 2013

@ratatooy Ahoj, je to děsný jak po tom nabíráme, co? ale za to miminko to stojí a snad to pak schodíme. Já teď chodím alespoň jednou týdně cvičit, ale stejně cítím jak se mi nafukujou tváře a kůže na krku a OTP jak roste..... ale miminko moc chci. Do jakého caru chodíš?

irisi
19. bře 2013

@hanesi ahoj, určitě 🙂 , všichni Ti rády poradíme a zodpovíme co budeme vědět..... jen se ptej a neostýchej 😎

coralin
19. bře 2013

@brsh Ahoj, je fajn, že sis užila hory🙂 relax je potřeba. Já jsem doma, tak nikam nemůžu... ale jsem ráda že mám PN.udělalo mi dobře, že jsem se zbavila stresu z práce a jsem v klidu. Doktorka Turková, je taková starší, rez vlasy?
Já se nyní rozhoduju mezi Prahou a Brnem...Můj gynekolog mi doporučil Gest, ale z toho jsme odešli hned po druhé komunikaci, byl to tenktát dost šok a nelíbilo se mi jak s námi jednali. A ty chodíš do Iscare? Po kolikátým IVF jsi?

coralin
19. bře 2013

@hanesi Ahoj, tak to je super, hlavně se neboj a nebuď nervózní. Já vím, že to je těžké a také se to teď učím🙂 vítáme tě tu a klidně se ptej🙂 kam chodíš?

coralin
19. bře 2013

@akashka Ahoj, co je PGD? máš úplně jiný věci než jsem měla já v PHa...

baby1984
19. bře 2013

Holky a jakej je rozdíl mezi krátkým a dlouhým protokolem??A co to vůbec jako je??To je jako rozpis co kdy kde a jak?? 😕

irisi
19. bře 2013

@baby1984 dlouhý protokol je, že začneš brát hormony už v předchozím cyklu, po ovulaci a ještě před menstruací ...... jsou to látky na vypnutí tvých vlastních, které tělo produkuje, takže je to více řízeno ( taková umělá menopauza 🙂 ).... běžně se používá při prvním pokusu a když nehrozí třeba OHSS... měl by z něj být nejkvalitnější vajíčka statisticky..... ale co kus to unikát takže každá žena reaguje jinak ( viz můj případ, kdy mi tento protokol nesedl).... a krátký protokol začíná s menstruací, tzn. druhý den cyklu

baby1984
19. bře 2013

@coralin To je vyšetřovací metoda která zjistí genetický choroby a dělá se to u páru kteří mají v rodině nějako genetickou nemoc,takhle sem to pochopila ze stránek Gennet 😉

irisi
19. bře 2013

@coralin preembryonální genetická diagnostika .... odeberou buňky z embra aby jak psala @baby1984 zjistili, zda to určitě embryo nese v sobě genetickou poruchu či ne...... prostě selekce zmetků 🙂

maraida
19. bře 2013

Téda holky,nějaký čas jsem tu nebyla a koukám jak jsme se rozrostly 🙂
Takže vítám všechny pro mě nové tváře 😵
U mě nic nového,ve čtvrtek jdu do CARu na kontrolní UTZ a pro výsledky hormonálního profilu.Léčím si imunologický nález,za 3 týdny jedu na kontrolní krevní testy a uvidí se co dál,jestli léčba zabírá.

akashka
19. bře 2013

@coralin jak psaly holky PGD je metoda kdy se vyšetřuje zda má embryo správný počet chromozomů a vylučují se tak některé možné vady potencionálního plodu.. Jsou dvě varianty PGD - u 3 denního embrya a u 5 denního embrya. U 3 denního embrya je riziko, že buňka kterou odeberou, nemusí mít stejný počet chromozomů, jako buňky, které v embryu zbydou, takže v podstatě o kvalitě embrya nemusí vypovídat - tzv. mozaicismus. U 5 denního embrya je už test komplexnější a přesnější, jelikož embryo je již kompaktní a mozaicismus zde nehrozí. Ovšem nevýhoda tu je ta, že výsledky trvají, takže pokud se dělá PGD u 5 denních tak se po testu embrya zmrazí a transfer proběhne až v dalším cyklu. Ale asi to zas stojí za to. Nám to navrhli jelikož manžel má špatné sperma a je tam riziko, navíc nám to hradí pojišťovna celé. Ovšem jsou na to i názory, že to může poškodit embryo atd.. Rozhodnutí je tak vždy na klientech... No snad jsem to napsala srozumitelně ;)

akashka
19. bře 2013

A holky chtěla jsem se zeptat při stimulaci je třeba nějaký klidnější režim, nebo se může jít i cvičit. Vyhrála jsem poukaz na kruhový trénink a nikdy jsem na tom nebyla, tak nevím jestli to můžu risknout 🙂

maraida
19. bře 2013

@akashka a do jakého CARu chodíš?Slyšela jsem,že snad ve 4 centrech mají smlouvy s pojištovnami a klient si nemusí PGD hradit.Vím,že se to tak dělá v Brně v Heliosu a snad Repromedě.
při stimulaci myslím se nijak omezovat nemusíš.

akashka
19. bře 2013

@maraida Chodím do repromedy 🙂 A je to tak, tím že máme s manželem oba VZP není třeba na PGD nic doplácet 🙂 No pořád přemýšlím jestli si to nechat udělat nebo ne..

maraida
19. bře 2013

@akashka já nevím...chvíli jsem o tom taky přemýšlela,že bych i kvůli tomu dojížděla do CARu do Brna,ale nakonec ne.Plno holek mělo i PGD a stejně jim to nepomohlo ☹ Věřím tomu,že se mi nevedlo kvůli špatné imunologii,genetiku máme s manželem OK.Taky bych se možná trochu bála toho,že po PGD nebude ET,ale KET a u toho bývá menší úspěšnost...Ale třeba se mýlím.Samozřejmě,že centra,která to mají s VZP nasmlouvané to cpou každému,protože to dostanou zaplaceno.

raaaadka
20. bře 2013

@pistalinda35
Já také, ahoj. Můžem být v kontaktu, vše bude poprvé. Nyní čekám na MS, cca za týden nebo dýl, když nechci, určitě se opozdí. 🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru