IVF v dubnu 2013. Přidáte se?

dada074
5. bře 2013

Ahoj holčiny v dubnu bychom chtěli podstoupit další pokus IVF.Je tu nějaký spolubojovník!!!

vendysch
25. dub 2013

@raaaadka Ahoj, neházej ještě "flintu do žita" - vysazovat léky sama by jsi neměla! Ještě pořád Ti držím palečky, ať jsou výsledky z krve pravým opakem těhu testu. Tobě moc těhotenství přeju i Vám všem ostatním snažilkám (asi víc než sobě 😉

sasanka033
25. dub 2013

@pistalinda35 aha, nemas totiz v tabulce datum ET, takze kolikadenni jste vkladali? co jsou vyssi NK bunky? ja teda padam na hubu kazdej den odpoledne, ale je to tim, ze mi neco je, bohuzel...a zivy sny jsem posledni mesice pred ms mela taky, nevim proc. to jsem jeste utros nebrala...
takze nemas dobry pocit?

sasanka033
25. dub 2013

@megie4 mame jednoho nanuka a k tomu zabrzdenyho, zrejme po priteli🙂)) on se totiz narodil o tri tydny pozdeji, takze jsme se smali, ze nas jedinej bojovnicek je po nem pomalejsi, pac z nej blastocysta byla o den pozdeji🙂 ale nevzdal to, tak snad nevzda ani rozmrazeni...
predstava dalsi stimulace me desi, byly to desny nervy, ale co by se dalo delat no...musime bojovat🙂

sasanka033
25. dub 2013

@dada074 ja jsem na rezabka este nemela stesti, nikdy tam nebyl, uplne se mijime. prej byl i na OPU, ale o dve pacientky po mne🙂 jinak jirsova je super, ta mi delala ET a je moc mila a vypada, ze vi, co dela. pak je tam takova silnejsi blondyna, svetly vlasy, nekdy pusobi tak jako ospale a pak fajt, ten na me teda dojem moc neudelal, byl se mnou hotovej uz u dveri, vsechno na me vysypal a zas nashle. ten mi prave delal PCT a rekl mi: no, v tom hlenu nejsou zadny spermie. nevime kde jsou, ale nejsou tam.
dalsi doktory jsem nepotkala, vokroje, ani krutinovou...
ale nejhorsi dojem mam z roznickovy a uz k ni nikdy nechci jit. a budu na tom trvat🙂

sasanka033
25. dub 2013

@raaaadka no, co na to rict:( je mi to lito, mela jsem to celou dobu stejne jako ty. proste jsem to vedela...ze to nevyslo. co budes delat dal?

pistalinda35
25. dub 2013

@sasanka033 meli jsme blastocystku 5 den... a mame dva mrazacky na priste.... NK bunky jsou "zabijeci" rakoviny a vsech nezvanych ostatnich bunek... tedy vcetne embrya ☹

pistalinda35
25. dub 2013

@janinafox
Ja mam neschopenku od zacatku stimulace od obvodni doktorky... skoro jsem si o ni ani nemusela rikat, pry nejsem jedina....jsem moc rada,ze ji mam. Zadny stres... kdyz jsem unavena,tak si lehnu.... priste ale budu v praci 🙂 asi....

sasanka033
25. dub 2013

@pistalinda35 a na to nic neni? nejaka lecba...? ja jsem z toho fakt podelana, z tehle veci. zjistili ti to na imunu, nebo kde, jak? mas prosim info, jak imuno dlouho trva?

sasanka033
25. dub 2013

holky, hodim sem odkaz na jeden zajimavej vyzkum. je tam porovnani uspesnosti jednak podle stari embrya (delka kultivace), pak podle kvality, podle poctu ziskanych oocytu, porovnani uspesnosti IVF versus ICSI. je to trochu delsi dokument, ale je to hodne zajimavy. mne z toho vyslo, ze jsme statisticky meli sanci 10.8%, viz tabulka 8. mozna trochu vic, protoze jsme zavadeli dve.

http://www.gyne.cz/clanky/2005/205cl1.htm

janinafox
25. dub 2013

@pistalinda35 a to ti ji před tím nabídli v CARu nebo jsi šla rovnou sama od sebe k obvoďačce?
já právě uvažuju že bych si k ní taky zašla, zas kdyby v práci kluci nestíhali, tak můžu něco dělat doma, ale teď mě tady naprosto nic nebaví, navíc trošku stresík, půlka lidí prská..... 😅

pistalinda35
25. dub 2013

@sasanka033 na imunologii, kam me poslali z CARu... uzivam Prednison. Doporucili i Pentomer,ale to zase neschvalil internista,protoze beru leky na tlak a bylo by riziko,te by mi tlak klesl moc... skoda ☹
@janinafox ja sla k obvodacce s predoperacnim a tak nejak to samo vyplynulo....

sasanka033
25. dub 2013

@pistalinda35 na jak dlouho to je teda je? od zacatku imuno vysetreni do vysledku a lecba?

dvoranna
25. dub 2013

Tak už je to jistý. Včera dorazila mrcha, takze nic. Volala jsem si do caru a jsem objednaná až na 10. května. Teď půjdeme do ketu. Nevíte některá za jak dlouho na to muzeme jít? a jak t probíha a jak je to s leky? berou se nejaky extra?

raaaadka
25. dub 2013

@sasanka033 Já neměla test ráno, dnes ho koupím a testnu zítra a v po ráno zajdu na krev a objednám se na konzultaci.
Ta imuno trvalo objednání, pak ta povinná pauza s léčbou a celý dokupy tak 5-6 měsíců. Hrůza, nic pro mě.

raaaadka
25. dub 2013

@dvoranna
Tak nezoufej a hlavu vzhůru, říkám to i sobě. 😉 Dnes si skočím koupit něco na sebe, snad mi to trochu vylepší náladu. Vybrečet jsem se nějak nestihla, občas ukápne slza, potřebovala bych to uvolnit.....ale nějak nejsem pořád sama. ☹ Takže mrcha dorazila přes utroš?

sasanka033
25. dub 2013

@raaaadka jezis, no toho jsem se bala. ale - je duben, dalsi ivf muzu absolvovat az po trech mesicich, resp.trech cyklech, esli se nepletu. to uz bude leto a to ma nas car zavreno. takze bych mohla znovu zacit az v zari, coz je tech 5 mesicu, behem kterejch by se to dalo resit...

raaaadka
25. dub 2013

No a kdo se ptá co dál, tak nevím. Půjdu na konzultaci a domluvím se....
Možnosti jsou 2
1. laparoskopie - odstranění vejcovodu, ve kterém se městná občas tekutina, což údajně zabraňuje zahnizďování
2. histeroskopie - zkouknou zevnitř dělohu, propláchnou a pak by se to mohlo dobře chytit. 🙂

Tak to jsou moje vyhlídky.

1miska
25. dub 2013

@sasanka033 vas CAR ma přes leto zavreno? to mi prijde mazec..... :(

sasanka033
25. dub 2013

@dvoranna ahoj! to je mi lito:( jsem na tom stejne, na 99% to nevyslo, ms teda nemam, zrejme ji brzdi utros, ale snehobily testy jo a pocit, ze to nevyslo uz dlouho...
taky chci jit na KET, ale moc podrobnosti neznam. tak budu rada, kdyz nam nekdo rekne...
kolik mas nanuku na KET?

1miska
25. dub 2013

@raaaadka a nebo můžou udělat laparoskopii dohromady s hysteroskopii - často se to tak dela 🙂 a je hodne holek co jim hysteroskopii pomohla - rozrusili par srustu, trochu nacechrali sliznici a slo to samo 🙂

dvoranna
25. dub 2013

@raaaadka jo jo i přes něj, akorat je takova slabší ale to sem měla skoro vždykcy. tři dny a bylo po všem.

sasanka033
25. dub 2013

@1miska no jakoby jo, pac ma zavreno laborka, esli to dobre chapu:( takze se da chodit na gyndu, treba zkouset IUI, vysetreni a tak, ale IVF zrejme ne.

raaaadka
25. dub 2013

@dvoranna A přišla dýl?

1miska
25. dub 2013

dnes mi psal doktor z mého CARu ohledne pozitivního testu z močit - jsou tam fakt zlati s osobním pristupem, mail moc potěšil 🙂 "Dobrý ráno, no, super, super, super :o) Zastavte se pro všechny recepty sestřičky Vás objednají na ultrazvu na srdíčko a strašně moc Vám držím palce!!! Těším se na viděnou a pěkný den"

raaaadka
25. dub 2013

@1miska jo přesně tak, to bych ráda.

sasanka033
25. dub 2013

@1miska jezis ja jsem hnedle namekko🙂 drzim palce dal!!🙂

dvoranna
25. dub 2013

@raaaadka 30. den a to tak vetsinou mívám.

sasanka033
25. dub 2013

@1miska muzu poprosit, co ty mas za sebou? tobe vyslo prvni IVF?🙂

1miska
25. dub 2013

@sasanka033 aha, to mi prijde takove blbe, ze si na dva mesice zavrou....ze leto je zrovna takovy fajn obdobi, ze si clovek vezme po trasferu dovcu a vyplazne se nekde na chate ve stinu u vody a krasne relaxuje .....

1miska
25. dub 2013

@sasanka033 jj vysel uplne první pokus a to jsme tomu nedavali moc sanci - spis to byl takovy pokus, mam spatnou sliznici po odstranovani myomu, takze jsme tam jen tak pokusne zkusili jedno dat s tim ze ostatní zamrazíme a poradne nastimulujeme sliznici a pak zkusime KET, protože při transferu mela sliznice 6,5mm a to ani ne v cele děloze..... takze fakt prekvapeni 🙂 jinak jsem to zkouseli vic jak tri roky, nechali si udelat imunologii, hematologii, genetiku, laparoskopii, hysteroskopii, zkousela jsem kontryhel, matersi kasicku, zelenou rasu.... dlouho jsem se tomu na IVF bránila jit

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru