IVF v dubnu 2013. Přidáte se?

dada074
5. bře 2013

Ahoj holčiny v dubnu bychom chtěli podstoupit další pokus IVF.Je tu nějaký spolubojovník!!!

irisi
22. bře 2013

@akashka neboj, třeba dostaneš..... já už si nepamatuju co jsem měla přesně za hormon na vypnutí....ale on mě uklidňoval, že kdyby náhodou nepřišla ak ať se nestresuju, že prostě v tom období když by měla dorazit že to zkontrolují a podle UTZ zhodnotí, že vše ok a začnou se píchat injekce na stimulaci 🙂

ratatooy
22. bře 2013

@akashka kdybys to nahodou nedostala tak jim určo budeš mit zavolat a domluvit se co dál,sou to leky ktery sou potřba brát jak přijde ms ted sem to řešila taky neco podobneho beru estrofem a musi se začit brat až přijde ms jenže ja ji mela už 3tydny přd tím v tahu až do datumu ms a hned ms bez pauzy tak sem taky nevedela jestli sem to teda dostala nebo to bylo ještě k tomu krvácení při brani antikoncepce

malinka_02
22. bře 2013

@irisi bohuzwl nijak bude se cekat zda zmizi..

baby1984
22. bře 2013

já mám teď taky docela strach jestli to vůbec přes tu cystu dostanu ☹ co vy si o tom myslíte??Má to nějaký vliv??Už se nemůžu dočkat až to přijde a začne se něco dít ,ikdyž se taky bojím,ale těšení převládá 😀

ratatooy
22. bře 2013

@baby1984 ja si myslim že ta cysta s ms odejde zase

ratatooy
22. bře 2013

holky už mi to začina utikat zitra prnvi injekce a už to pofrčí

raaaadka
22. bře 2013

Nevíte jak probíhá další cyklus, když v jednom cyklu odeberou vajíčka, oplodní je a provedou u nich genetické vyšetření a zavedeni a zavedení probíhá až v tom následujícím cyklu??? Zajímalo by mě, jestli mě budou v tom dalším cyklu nějak připravovat na zavedení a jaké jsou výhody nebo nevýhody.
Děkuji za informace. 🙂

maraida
22. bře 2013

@raaaadka to ti defacto udělají KET.A ten může být buď nativní nebo stimulovaný.U nativního nic nebereš,u stimulovaného tuším jen léky na růst sliznice.

ratatooy
23. bře 2013

@raaaadka to y ti udelali ket musely by je zamrazit a to si ymslim že ne protože uspěšnost ketu je nižší radši davaji čerstvá embryjka,takže si myslim že z jednoho udelaji pgd a max 5 dní od opu bejva ET

ratatooy
23. bře 2013

@raaaadka ja mam ted stimulovany ket a beru toho dost celkem,orgalutran v injekcích na zastaveni ovulace,estrofem tabletky na sliznici pak pregnyl tyden před ET a v den ET po 5000jednotkách,no a tentokrát už 4 dni před transferem aglutinovy injekce do zadku u ivf sem je začinala až s ET

pistalinda35
23. bře 2013

Tak děvčata: včera jsme vyzvedli injekce a ode dneška píchám....jaem na to zvědavá 🙂 krásný víkend 🙂

baby1984
23. bře 2013

@pistalinda35 tak hodně štěstí 🙂 v kolik h máš začít píchat ,to ti řekla mudr nebo je to jak se to hodí tobě??

pistalinda35
23. bře 2013

Rekla nam vecer; tak jsme se rozhodli pro 20 h....injekce mi zkusi pichat pritel a v ntejhorsim si je budu pichat sama 🙂)) dekuji moc 🙂

ratatooy
23. bře 2013

@pistalinda35 ahoj ja dneska pichla první a ikdyž sem si řikala žanej problem vždyt už t znám tak mi stejne ruka stála a ne a ne bodnout 😀

dada074
autor
23. bře 2013

@ratatooy
@pistalinda35 tak holky hodně štěstí. 😉
@ratatooy kolikátého jdeš na KET?

malinka_02
23. bře 2013

@ratatooy
@pistalinda35 holky ja vam taky zavidim ze do sebe uz muzete bodat 😀 😀 😀

malinka_02
23. bře 2013

@baby1984 taky cekas co cysta? A mas cekat po Ms? Ja mam jeste zkusit prijit v utery jestli si to nerozmysli ale pry se nekde dela ze se jde na utz jeste 2 dc ze muze cysta na zacatku ms prasknout a hned se zacne pichat. Ale teda utz 2dc? 😝

ratatooy
23. bře 2013

@dada074 jdeme 2.4

dada074
autor
23. bře 2013

@ratatooy tak to je za chvilinku,co?

raaaadka
23. bře 2013

Holky já jsem nervní a to jsem ještě nezačla stimulovat! 🙂 to teda bude něco... 😎 nevím jestli nechat ta embrya vyšetřit a teprve pak zavést nebo rovnou zavést. Bojím se aby vydrželi. ☹
Trochu předčasné, zatím ani nevím jestli budou a kolik jich bude.

raaaadka
23. bře 2013

@malinka_02 já taky. 😉 čekám na MS . Už jsem celá nedočkavá.

akashka
23. bře 2013

@raaaadka Ahojky taky mi to takto naplanovali, PGD 5. den kultivace, zmražení a pak v dalším cyklu jen podpora růstu sliznice a KET. Úspěšnost KET je v dobrých centrech už prý stejná jak u IVF + máš už tělo v klidu a bez stimulace.. Samozřejmě záleží jestli se embryjka do 5. dne vůbec dostanou.. Taky to teď řešíme, jestli do toho PGD jít, nebo udělat transfer bez toho.. názory se na to různí, ani doktoři v tomto směru nejsou jednotní...
@ratatooy ono pokud se dělá PGD 5. den kultivace (je to celkem nová metoda) tak se pak nedají v tom samém cyklu embrya zavést, ale musí se zmrazit a zavést až v dalším cyklu. Výsledky totiž trvají 2 dny a to by bylo ET 7. den kultivace a to je nereálné...

@raaaadka Taky to hodně řeším a ještě řešit budu, někteří od PGD zrazují jiní na to pějí ódy, naše doktorka to hodně prosazuje.. ale rozhodnutí je (bohužel) na nás..

ratatooy
23. bře 2013

@dada074 jj uteče to přišti vikend velikonoce a je to tady

ratatooy
23. bře 2013

@akashka ajooo takhle to je,me to ta práve časove nesedelo 🙂

coralin
23. bře 2013

@malinka_02 Ahoj, odcházela jsem kvůli tomu, že to tam nevyšlo, byla jsem tak zničená, že už jsem tam nemohla ani jít a potřebovala jsem změnu.Navíc jsem zjistila co vše mohlo být jinak... a nejhorší bylo asi to, že podpora byla někdy a někdy zase ne, podle toho jak byla paní doktorka zrovna příjemná a v jaké náladě, takže se mi stávalo, že místo toho abych odtamtud chodila nadšená, tak jsem odcházela i naštvaná. No a pak jsem zjistila, že nám do ceníku kroužkovali proceduru, kterou neprovedli a ani nás nikdo neinformoval, že si o ni musíme sami říct. ale s těma hodnotama by to byla otázka zda by to vyšlo nebo ne. Dneska jsem dostala výsledky, jsem nadšená, takové hodnoty jsem neměla ani když jsme do toho šli, to byli vyšší. Ale třeba mému spolužákovi se to tam povedlo a má dnes syna. Myslím, že to je u každého individuální.....a záleží na problému

baby1984
23. bře 2013

@malinka_02 přesně tak bude se čekat co cysta a taky jdu příští týden k mudr,aby se vidělo co dělá a jestli ještě roste atd.No a čekám na MS a pak 20-25dc mám přijít na sono.

coralin
23. bře 2013

@maraida Ahoj, mě po pendometru bylo taky hrozně blbě, pak jsem ještě k němu měla dexamed a to se nezlepšilo, teď beru ten metylpred a po roce léčby mi klesla Alfa z 67,9 na 41,5% což je hodně a mám děsnou radost, protože i od pí doktorky Mali🙂 tak i z imunologie z Podolí mám potvrzeno, že můžu jít do dalšího pokusu. Chápeš to? po roce čekání, kdy jsem neměla ani naději na to, že vůbec hodnoty nějak klesnou, protože se před tím vůbec nehýbali. Jsem si vědoma, že jsou pořád ještě vysoko, ale pí doktorka říkala, že by je na té 4ce chtěla mít a to se nám povedlo, tak doufám, že se mimouškové umoudří.
Z Podolí jsem odcházela jsem kvůli tomu, že to tam nevyšlo, byla jsem tak zničená, že už jsem tam nemohla ani jít a potřebovala jsem změnu.Navíc jsem zjistila co vše mohlo být jinak... a nejhorší bylo asi to, že podpora byla někdy a někdy zase ne, podle toho jak byla paní doktorka zrovna příjemná a v jaké náladě, takže se mi stávalo, že místo toho abych odtamtud chodila nadšená, tak jsem odcházela i naštvaná. No a pak jsem zjistila, že nám do ceníku kroužkovali proceduru, kterou neprovedli a ani nás nikdo neinformoval, že si o ni musíme sami říct. Ale s těma hodnotama by to byla otázka zda by to vyšlo nebo ne. Dneska jsem dostala výsledky, jsem nadšená, takové hodnoty jsem neměla ani když jsme do toho šli na druhý pokus, to byli vyšší. Ale třeba mému spolužákovi se to tam povedlo a má dnes syna. Myslím, že to je u každého individuální.....a záleží na problému.
Já už jsem jim prostě přestala věřit a potřebovala jsem jít jinou cestou. Příští týden jdu na konzultace, těším se🙂

coralin
23. bře 2013

@raaaadka Ahoj, já jsem taky nervózní, že už se konečně něco děje a to se přitom ještě dít nic nezačalo. Příští týden jdeme na konzultace a pak budu čekat taky na menzes. Holky po roce čekání🙂 vůbec nebyla šance, že mi klesnou hodnoty NK buněk. K tomu se uklidňuju, že nesmím bejt nervní, ale pořád nevím jak to udělat.

nikolav
23. bře 2013

Ahojky holky můžu se přidat? Čeká nás v dubnu 1.IVF. Chodíme do Reprofitu do Brna. Teď jsme byli na konzultaci 21.3. a pro injekce si jdu 11.4. a měla bych mít i MS nějak tak, i když ji budu mít řízenou Norethisteronem, protože nemám menses. A pak si začnu bodat. Mám Menopur 30 ampulí a 6 ampulí čehosi ještě. Název si nepamatuji. Už se na to strašně těším. A doufám, že to vyjde. A přeju aby i vám to vyšlo tento pokus. Sice mám trošku hrůzu z pichání injekcí, ale to musím přežit.

ratatooy
23. bře 2013

@nikolav ahoj vitame te

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru