IVF v dubnu 2013. Přidáte se?

dada074
5. bře 2013

Ahoj holčiny v dubnu bychom chtěli podstoupit další pokus IVF.Je tu nějaký spolubojovník!!!

ewik84
29. dub 2013

@lussi píchala jsem si Gonal 300-300-225-225-225. Vajíček jsem měla cca 25, ale odsát se jich povedlo jen 13. Z toho se nám jich 9 oplodnilo. A nemáme z toho vůbec nic. Ani v bříšku, ani v mrazáčku. Z těch 9 se 2 oplodnili sami a 7 pomocí ISCI.

lussi
29. dub 2013

@ewik84 s tou prací je to na ho.no! Já měla fajn šéfa, ten věděl že se snažíme a že jednoho dne ze dne na den nepřijdu do práce a i teď si prodlužuji rodičák po měsíci, abych nepřišla o prachy, kdybych nastoupila na rizikáč. Musíš to tam prostě vydržet. A nemůžeš jít marodit s něčím jiným? Záda třeba?

lussi
29. dub 2013

@ewik84 a říkali ti něco k té kultivaci, jestli je nechávali dojet na maximum a pak to to šlo do kopru?..Mě mrazili i třídenní, kolikrát se chytnou embryjka i ta co jsou méně kvalitní. Teď už je to sice jedno, ale zajímalo by mě to pro ten další postup, aby je pak třeba zkusili zamrazit mladší....Asi bych si domluvila schůzku s embryologem, aby vám to hezky vysvětlil...

lussi
29. dub 2013

@eevvaa ahojky🙂 Na uhnizďování je asi ještě brzo a nic špatného to taky nic neznamená, spíš ti tělo říká, ať trošku odpočíváš, mě když začlo takhle bolet břicho, v zádech , tak jsem si na chvíli sedla a přešlo to 🙂 Dělalo se mi to i v těhotenství, když jsem dlouho stála 🙂

ewik84
29. dub 2013

@lussi taky to nechápu. A budu chtít vysvětlení. Protože přeci není možné, abychom měli 9 mrzáčků. Když ještě 4 den po OPU to byla krásně se vyvíjející nadějná embria. A až 5. ty den od OPU začala být trochu pomalejší.

irisi
29. dub 2013

@pistalinda35 to mě moc mrzí ☹........ přeju Ti a´t se ti brzo srovnají ty NK buňky a můžete vyrazit pro mražáčky

@ewik84 to je mi moc líto a je divné že nechtějí dělat kontrolu z krve.... neuvažuješ, že by sis zašla ke svému gynekologovi či obovďákovi aby ti odebral na hcg .... když byli embryjka zpoožděný tak i časově mohou být pomalejší a může mu trvat růst.... já bych to pro svůj klid duše zkusila...... ani nám nic nezbylo a taky to nechápu ( mám pocit že poslední dobou se spíš vyjímka že něco na mražení holkám zbude, nechápu kde je zakopaný pes, zda v kvalitě vajíček, či embryjek či jiném)

ewik84
29. dub 2013

@irisi udělají mi kontrolní ultrazvuk. I když nevím, co na něm chtějí 14 dní po ET vidět :(

irisi
29. dub 2013

@ewik84 já jsem měla 6 oplodněných a do pátého dne 4 byli jedničkový a 2 pomalejší..... a druhý den na mražení nic ☹

s tou prací je to hnusný a tak nespravedlivý.... pořád po ženských chtějí stejný nasazení výkonost jako po chlapech, školy, praxe a obětování se a jak se odvděčí? jakmile jim dáš minimální podnět či potřebuješ pochopit tak tě potopí 😖 😖 .....to je společnost..... a nakonec ti ta společnost vyčte že jsi kariéristka co nechce dítě a myslí jen na sebe

irisi
29. dub 2013

@ewik84 není tam vidět nic většinou ..... u mě tam teda byla vidět mini bublinka, ikdyž dr. říkala že si není jista že je to gestační váček..... zkus trvat na té krvi

akashka
29. dub 2013

Ahojky holky, tak mám čerstvé info o našich prďouscích 🙂 Do víikendu přežilo z 11 embryí 7, takže máme zamraženo 7 blastocyst a v týdnu je budou testovat, tak snad do konce týdne budem vědět kolik jich je ok 🙂

vendysch
29. dub 2013

@ewik84 To je mi líto - jsem na tom stejně - testy negativní, dnes to bude potvrzené z krve a počet zamražených 0. No ale my už nemáme ani žádný další pokus. Jsme po 3. IVF. Já už bych se smířila, ale manžel je z toho zhroucený, přemlouvá mě k dalším pokusům, jenže ty už jsou strašně drahé a ani se mi do další chemie už vůbec nechce. V Reprofitu nabízí darovaná emryjka z KETu za 25.tis. To bych ještě maximálně zkusila, ale manžel zase chce pouze své geny....jako kdyby byly bůhvíjaké 😀 Velkého a malého nerváka už doma mám, takže by mi nevadila změna 😉

sasanka033
29. dub 2013

@pistalinda35 @ewik84
ahoj, to je mi lito!!! a vim jak se citite:( drzte se.

ewik84
29. dub 2013

@vendysch tak to mě taky mrzí. :(

maraida
29. dub 2013

@pistalinda35 ☹ je mi to moc líto...

@ewik84 ach jo ☹ ...na další IVF můžeš za 3 měsíce,takže u tebe asi v červenci.Dřív ti to pojšťovna ani neschválí.Musí být rozestup kvůli stimulaci,aby se tělo dalo dohromady po předešlých hormonech.

maraida
29. dub 2013

@vendysch a co zkusit nativ nebo minimálku?

vendysch
29. dub 2013

@maraida O tom nic moc nevím, naše centrum to nenabízí. Je to tak, že nativ je pouze o 1 vajíčku, které se vytvoří přirozeně a minimálka je s minimální stimulací? Kdybychom ještě něco zkusili, tak bychom určitě změnili CAR. Pobočku v OL má právě brněnský Reprofit, na netu to vypadá, že jsou dobří...

sasanka033
29. dub 2013

@ewik84 zlato, me na krev taky nikdo nezval...v patek jsem volala, rekla ze negativni test a sestra hned ok, chcete hned jit do ketu? a ja ze jo a ona at pockam na ms a na 10-12 DC se objednam na utz...tot vse.

kolino
29. dub 2013

@ewik84 máme to stejně...taky z 9 oplozených zbyl pouze jeden na zavedení a to ještě morula B takže kvalita nic moc....v mražáčku nemáme nic, nebylo co zmrazit!!! ☹ teď čekám na verdikt, 9.5. pojedu na krev tak bude rozhodnuto. moc naději si nedávám, ale ta představa to znovu absolvovat tak na to nemám ☹ ach jo.... to je boj!!!
a ty ještě věř, včera byl dušík tak přece nejde jen tak zmizet!

meyryen
29. dub 2013

@ewik84 Ahoj, je mi moc líto, že to nevyšlo:( trochu v tobě vidím sebe v lednu. Z 9 oplodněných nakonec zůstalo jen 1 a to se u mě neudrželo. Čekat se kvůli pojišťovně musí 3 měsíce, tzn. že další pokus bys mohla mít v srpnu. I když se to zdá jako nekonečná doba, tak to kupodivu rychle utíká, a hlavně bude léto, sluníčko..i když taky se moje vnímání času scvrklo od menstruace k menstruaci. Teď už je květen a čeká mě tento měsíc stimulace, držím palce ať ti ta doba uteče co nejrychleji a podruhé se zadaří. Hodně sil. 😉

raaaadka
29. dub 2013

Tak jsem teď koupila test v lékárně a je 25 tkovej, hned jsem ho šla zkusit a byl bílej, vzala jsem si ho na poradu a pak na něj znovu koukla a je tam duch, koukali jsme na to s koleginí. Jen nevím, co to znamená, jelikož jsem dnes 16. den po ET. 😉 Já myslím, že ten test je divnej, ale naštěstí jdu zítra ráno na krev, tak bude záhada rozluštěna. MS už mi pomalu končí. 😉

raaaadka
29. dub 2013

Jo a jak jsem v sobotu volala té své kartářce, říkala, že tam u mě těhotenství vidí, mám to tam jak vymalovaný. Ale mám se uvolnit, přestat se na to upínat, přestat počítat plodný dny..... 🙂 No nevím, jestli tohle dokážu. Možná začnu dělat na zahradě, něco pěstovat a myšlenky se dostanou někam jinam. Ale že bych nepočítala ovulaci.... 😀 😀 😀 To by se musel stát zázrak.

crime
29. dub 2013

Ahojky holky, ráda bych se k Vám přidala. 🙂 Jsem čtvrtý den po ET (25.4.), dostala jsem pěknou blastocystu, tak snad se dobře uhnízdí.
@ewik84 je to velká škoda, ale myslím, že to doktoři moc nemohou ovlivnit. Já jsem měla 11 folikulů, z toho 8 vajíček a 5 oplodnili ICSI. Nejdřív se 4 vyvíjely dobře a jedno bylo pomalejší, pak byly 3 ok a dvě pomalejší a nakonec nám zbylo jen jedno - hezká blastocysta, kterou mi dali. Když jsem se ptala doktorky, jak to, že se pak prostě přestaly vyvíjet, řekla mi, že je to přirozené. Že naopak, kdyby nám zbyly nějaké na zamražení, tak to by bylo neobvyklé.
@meyryen jinak ty 3 měsíce pauza mezi cykly není jen kvůli pojišťovně, je to i kvůli těle ženy, protože se musí zbavit všech těch hormonů, které do sebe díky stimulaci nacpala... to tělo se musí dostat do normálu, aby mohla postoupit další cyklus 🙂

ewik84
29. dub 2013

Tak jsem si byla dat uklidnujici sprchu a kdyz jsem se dole myla, tak jsem si vsimla, ze mam na ruce trochu krve. Takze je to asi jasny. Pokud tam vcera neco bylo, tak ted uz to tam na 99,9% neni.

akashka
29. dub 2013

@ewik84 je mi to líto, držela jsem ti moc pěsti a nad tvým duchem sem jásala jak nad vlastním. Další pokus může být za 3měsíce dle mých informací :(

mardusenka30
29. dub 2013

@ewik84 ahojky, to mi je teda fakt líto a nechce se mi tomu věřit, uvěřím tomu až ti to řeknou v CARU, do té doby máš pořád naději ač chápu, že ti tím nepomůžu, také nemáme mražáčky a také mi to vrtá v hlavě☹ myslím na tebe ať nemáš aspoň potíže v práci, to už by byl svět úplně nespravedlivý. Každá má nárok na mateřství. Drž se...
Je mi samozřejmě líto všech co vám to nevyšlo a nějak přestávám věřit i sobě☹ tak zkusila jsem to co to obnáší, a když to nevýjde vyzkoušíme raději jiné alternativy☹

megie4
29. dub 2013

@ewik84 to je mi líto ☹ ,ale stejně si myslím,že by jsi na tu krev měla jít. 😒

ewik84
29. dub 2013

@mardusenka30 neves hlavu. JA jsem si pri stimulaci, jak mi bylo zle, rikala, ze do tohodle uz znovu nepujdu. A ted, kdyz nam to nejspis nevyslo, tak kdyby to slo, sla bych do toho hned znovu 🙂

meyryen
29. dub 2013

@crime Máš pravdu, dostala jsem stejnou informaci. Je to prostě normální, nemám v tom hledat žádný důvod ani chybu, prostě to tak je 😒

mardusenka30
29. dub 2013

@ewik84 zkus zajít za gynekoložkou na krev, já bych to bez boje nevzdala, třeba máš špatný test, mama test dvakrát ukázal slabé čárky a měla jsem jen cystu žádné těhu, já mu moc nevěřím...

irisi
29. dub 2013

@ewik84 ještě to nezvdávej... koukni na Radku, ta i vysadila prášky a má ms a ještě se jí ukázal duch

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru