IVF v dubnu 2013. Přidáte se?

dada074
5. bře 2013

Ahoj holčiny v dubnu bychom chtěli podstoupit další pokus IVF.Je tu nějaký spolubojovník!!!

mardusenka30
5. kvě 2013

@akashka přesně tak máš hezky rozumný přístup a ten je podle mě potřeba, ale to je u mě tím, že jsem nováček, ono čím víc neuspěchů , tím člověk přichází o elán a iluze...

akashka
5. kvě 2013

@mardusenka30 dík, snažím se to celé brát pozitivně 🙂 ale taky je to můj první pokus, takže to bude asi tím :D když čtu příspěvky holek, které jsou nešťastné, že musí na IVF - tím já si vůbec neprošla.. já naopak byla ráda, že se konečně zjistilo, kde je problém a hlavně, že je možnost jak to řešit 🙂

mardusenka30
5. kvě 2013

@akashka no mě se dlouho nechtělo, ale nakonec jsem ráda, aspoň mám zkušenost, že to jde i jinak než doufat v zázrak, uvidíme jak se s tím popralo tělo...na další pokus budu ale potřebovat delší pauzu...

akashka
5. kvě 2013

@mardusenka30 žádný další pokus nebude třeba, leda za pár let až bude chtít dítko sourozence ;)

mardusenka30
5. kvě 2013

@akashka bylo by to moc fajn

ratatooy
5. kvě 2013

@akashka mela sem to stejne taky sem nebyla zklamana že musime na ivf spíš naopak těšila sem se

akashka
5. kvě 2013

@mardusenka30 bude ;)

@ratatooy to jsem ráda, zrovna ty jsi můj velký vzor ;) Pěkně napoprvé IVF a pak hned vydařený KET, tak to má být ;)

malinka_02
5. kvě 2013

@akashka ja mela vybrany kocarek a koukala na pokojicky a tehu fotky a obleceni pro tehulky a i na jmena, moc mi to pri ivf a 1.ketu pomahalo ale pak naopak jak se nedari sem na to koukat uplne prestala..

malinka_02
5. kvě 2013

@ratatooy ja se tesila..po 2 letech sem uz neverila ze se zadari.. No a skoro pul rok trvalo nez sme od konzultace dosli k ivf..

akashka
5. kvě 2013

@malinka_02 jasny, právě toho se bojím, že to pak bude o to těžší, když se nebude dařit.. jenže nějak si nemůžu pomoct :D

martulena
5. kvě 2013

@mardusenka30 Ahojky já jsem taky po transferu 6 den a až na to že mě občas pobolívá v pod bříšku hned od druhého dne, jinak mi vcelku nic není tak doufám že vše bude ok 😎 A jak se cítíš ty 8 den? Budu nám všem držet palečky aby to dobře dopadlo a byly tam ty vysněné // 🙂

mardusenka30
5. kvě 2013

@martulena ahojky mě už také nic moc není, mám citlivá prsa, občas mě pobolívá břicho a jsem večer nadmutá, unavená a dnes mě navíc bolelo v zádech - bedra. JJ doufám ve // čárky, ale bojím se testovat, čekám až nastane ten správný den🙂

raaaadka
5. kvě 2013

Holky čistě teoreticky můžu mit ovulaci 10. Den cyklu? Mívám ji 13. Den, ale teď po tom ivf jsem měla dlouhý cyklus, tak jestli to má vliv.

mardusenka30
5. kvě 2013

@raaaadka tak zkus ovulační testy, fungují jako těhu testy a je jich tak 6 v balíčku za 80 kč, myslím, že ovulaci můžeš mít po ivf rozhozenou...

raaaadka
5. kvě 2013

To jsem četla, že nefunguje, zárukou je jen zvýšená BT po ovulaci. Test může být pozitivni a k ovu nemusí dojít. Tak počkám a uvidím. Budu měřit... 🙂

nikolav
5. kvě 2013

Holky když jsem nedošla k tomu ETu. Tak kdy asi dostanu menstruaci? Léky neberu od čtvrtka žádné. Dnes jsem 23 DC. Zítra jdu ke svému gynekologovi si převést neschopenku. A s tím souvisí i druhá otázka v té zprávě co mi dali v Reprofitu, když nakonec ET nebyl tak je napsáno toto: po MS naplánovat KET, buď v nativním, ale spíše v es/ges připravovaném cyklu. Můžete mi někdo vysvětlit co je to ten es nebo ges cyklus?? Nativní vím. Díky holky.

coralin
5. kvě 2013

@raaaadka Já měla 5 denní morulu a blastocytu, dvoudenní mi přijde málo, ale taky mě překvapilo, že jich zbylo jen málo, ze 6ti 1mrazík. To mě dost překvapilo. Zavést jsem si nechala 2, ukecala mě embryoložka, původně jsem uvažovala jen o jednom, ale nelituju. Jen mě mrzí, že to nevyšlo, nepočítala jsem s tím a chtěla jsem, aby to bylo tentokrát jinak. To jsi docela odvážná, že jsi si nechtěla nechat nic zamrazit. Já bych si nechala vždy rezervu, ale už další pokus nemáme, takže uvidíme jak to bude s KETEm...

coralin
5. kvě 2013

@malinka_02 jména už máme taky připravený, ale teď nevím komu je dám... ET nevyšel ☹

coralin
5. kvě 2013

@mardusenka30 Vydrž a dřív se netestuj 😉

mardusenka30
5. kvě 2013

@coralin vydržím, ale jak píšeš, nejde nepřemýšlet pod hormonální palbou o jménu, kočárku a výbavě, navíc je - li člověk na neschopence a tady na koníkovi, který je plný inspirace...

malinka_02
5. kvě 2013

@akashka to je jasny, kdo muze 😀
@coralin to me mrzi, my meli vybrany ale ted uz jsme je stihli asi 3 x prehodnotit za tu dobu takze buh vi u jakych skoncime..

malinka_02
5. kvě 2013

@mardusenka30 nomchce to trochu odstup, nesmi tomu clovek moc propadnout, onomkdyz sou vybrana jmena, kocarek, pokojik, vse nacteny o tehotenstvi a nevyjde to tak je cloveku hrozne.. Z vlastni zkusenosti ☹

malinka_02
5. kvě 2013

@nikolav pokud nemas v nativnim tak je to s hor omy vEtsinou estrofen ten je na rust sliznice nebo pokud neni ovulace.

mardusenka30
5. kvě 2013

@malinka_02 neboj, zas úplně bláznivě to neberu, hlavně když to nevyjde, s čimž počítám, tak nastoupím mezi takové prcky do práce a nebude na to čas, budu ráda, že dolezu do postele, má i jiné obavy, třeba, že neobleču pracovní oděv🙂

malinka_02
5. kvě 2013

@mardusenka30 no to je vetsi problem 😖 Ja uz kupovala 2x vetsi dziny..

akashka
6. kvě 2013

@nikolav řeším stejný problém 🙂 Dnes jsem 28DC a zatím to nevypadá, že by se MS blížila... tak doufám, že nějak velké zpoždění nebude...es/ges znamená že ti budou podávat léky na růst sliznice a třeba i na ovulaci, zase prostě stimulace.. taky ještě nevím jestli budu mít nativ nebo ne, asi na růst sliznice mi něco dají, jelikož normálně ji mám docela nízkou. ale netuším kdy se to rozhodne..

megie4
6. kvě 2013

Dobré ránko maminky i čekatelky na mateřství! 🙂 Tak dnes 14.den po et test neukazuje ani malinkou známku pozitivity(ostatně jak jsem předpokládala),takže odpoledne ve 14.00 kontrola na klinice a zase do pracovního procesu.Břicho mě bolí už od včerejška na ms a včera jsem měla pocit,že mě v něm někdo rýpe nožem.Děsný,něco jako zánět močáku.Tak už se asi mrňous pere s hormonama,že už tam být nechce,jelikož mi pravděpodobně ms zase drží utrouš.Jsem zvědavá,jestli mi vůbec vezmou krev na hcg,když jsou testy negativní,no,uvidíme.Možná se divíte,že už to píšu tak v klidu,ale už jsem se s tím tak nějak srovnala,že jsme zase pohořeli.Psala jsem do Brna do Heliosu panu primáři Texlovi ohledně těch vyšetření,které našemu dr.připadají prozatím zbytečná(imunologie,genetika,vyšetření štítné žlázy,test integrity DNA spermií,chlamydie)a on mi odepsal,že toto vše by mělo patřit mezi základní vyšetření před ivf.Takže dnes se ještě jednou pana doktora zeptám,která z těch vyšetření máme hotová(myslím,že asi jen test na chlamydie)a budu je požadovat před dalším pokusem.Ostatně mám na to nejméně 3 měsíce a nehodlám a ani nechci cpát peníze někam a někomu,kdo se nám snaží sice pomoci,ale zároveň se nehodlá zabývat vyšetřeními,která můžou ledacos odhalit.Já jsem pak ve finále ta,která se trápí,že to zase nevyšlo a oni jen shrábnou peníze. 😠 Tak jsem zvědavá,jak bude pan dr.reagovat na mou žádost.Pokud odmítne nebo se bude nějak vykrucovat,že to považuje za zbytečné,vezmu si od něj svou dokumentaci a pojedeme jinam.Už jsme s manželem i probrali,že pravděpodobně budeme muset jít do dárcovského programu,vzhledem k mému nízkému AMH a skoro nulové odpovědi na stimulaci docela vysokými dávkami,ale bez těch vyšetření zkrátka ani ránu.Já vím,může být všechno v pořádku,ale přece jen člověk alespoň bude vědět,že nic nezanedbal a nenechal náhodě.Tak nám držte palečky,příjemné jednání to asi nebude,ale nevidím jinou možnost.Ozvu se odpolko nebo navečer a písnu vám,jak jsme dopadli.

pistalinda35
6. kvě 2013

@megie4 držím moc a moc palečky.... a zdravím z pracovního procesu 🙂

kolino
6. kvě 2013

Ahoj holky tak se musím s vámi podělit, 26.4. mi zavedli jedno ne moc dobré kvality a tady je výsledek....holky to snad není možný v pátek ani náznak a dnes toto...snad to není vadný test.

nikolav
6. kvě 2013

@akashka To já taky ne. Dnes jdu ke svému gynekologovi a zeptám se ho na to. Protože přece v tom řízeném cyklu se ty léky berou už od začátku MS. A to by mě je musel napsat on. Jenže on zase nemůže přece napsat všechny léky. A v CARu mi řekl, že jak to dostanu tak mám napsat svému doktorovi v CARu a že mi řekne co dál a kdy na UTZ. No, ale o lékách a nebo tom cyklu mi neřekl vůbec nic! Tak taky teda nevím. A stejně jako ty taky nechcu marnit čas čekáním na nepřicházející MS!

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru