IVF v dubnu 2013. Přidáte se?

dada074
5. bře 2013

Ahoj holčiny v dubnu bychom chtěli podstoupit další pokus IVF.Je tu nějaký spolubojovník!!!

malinka_02
28. dub 2013

@ewik84 tím si měla začít 😀

irisi
28. dub 2013

@raaaadka Rado,měla jsi ty léky brát do té krve :'(...testovala jsi moc brzo a vyvozovala predcasne zavery, podle meho nazoru...ať ti je holka líp a kdyžtak si dojdi k lékaři hned zítra

sasanka033
28. dub 2013

@alba1 a co se deje v praci, ze si jdes vyzvednout vypoved? je to nutny?:(

ewik84
28. dub 2013

@malinka_02 nechtěla jsem, bylo mi ho líto 😀 Jsem čekala, že tak do 12. tého dne na testu nic nebude, tak jsem to testovala těma horšíma 😀 Ten lepší si nechávám na dobu, kdy se to má správně testovat, tj. na 14. tý den po ET 🙂

raaaadka
28. dub 2013

@mardusenka30
To asi ne. Spíš silnější ms a ještě rýma jako prase, zřejmě mi prednison snížil imunitu. 🙂 zítra si udělám test a v úterý jdu na krev. A taky k doktorce...

raaaadka
28. dub 2013

@irisi no jestli by tam něco bylo, musel by tam být zítra duch aspoň. Jsem přesvědčená, že tam nic nebude, já bych to cítila.

alba1
28. dub 2013

@malinka_02
@raaaadka
@lussi
@irisi
@sasanka033 jo důvod výpovědi je jasný, že ve mně ztratil zaměstnavatel důvěru, když jsem byla ted 3 týdny na neschopence...a prý nedostal marodní lístek...kdo chce důvod si najde...i když to není důvod k výpovědi...ale kdo by tam potom ještě chtěl zůstávat? Jsem v zubní laboratoři a můj šéf je zubař...tak tím se asi vysvětluje, že za ty 3 týdny přišel o spoustu prachů, když jsem nebyla v práci...tak nějak jsem s tím počítala, jen doufám, že to ten výpovědní měsíc proběhne nějak v normální atmosféře...pokud budou prudit, jdu na neschopenku a kašlu na ně...no uvidíme zítra, co si na mě připravil...tak večer vám poreferuji...tak se zatím mějte krásně a já jdu zkusit usnout 🙂

sasanka033
28. dub 2013

@alba1 nedivim se ti, ze se ti tam po takovy traparne nechce zustat, ale rada bych ti rekla, ze to takovy duvod zakonik prace nezna, takze je to neplatna vypoved. pak teda vypovedni lhuta neni mesic, ale dva a za dalsi, pokud je chces znervoznet, vypoved nepodepisuj - malokdy malej zamestnavatel tusi, ze vypoved je jednostranny pravni akt a proto podpis druhe strany neni nutny, musi pouze dojit k predani. navic pokud ti to soupne beze svedka, tak smula. opet neplatny. ale jak rikam, chapu, ze tam nechces zustat:( tak pevny nervy a hezky se na to vyspi.

lussi
28. dub 2013

já bych šla naschvál marodit ať se pan zubař třeba po.ere. 😠 😀

pistalinda35
29. dub 2013

Preji krasny, klidny a uspesny den vsem. Ja dnes 14 den po ET snehobilo; tak jedu na krev a Utrogestan vysazuji.

vendysch
29. dub 2013

@alba1 Dnešní doba je hrozná - chtějí po nás maximální vzdělání, maximální výkony v práci, žádnou absenci a děti teprve později, když už to moc nejde.... Při 1. IVF se mi sice podařilo otěhotnět, ale zaměstnavatel neměl náhradu, tak mě ukecal ještě na 3 měsíce práce na počítači, i když jsem měla rizikové, pak zase se mu nelíbil můj nástupce - již přijatý a mnou zaučený - tak ho vyhodili, znovu hledali dalšího, znovu po mě chtěli zaučení (to už jsem měla ukončený pátý měsíc těhu) a já byla tak blbá, že jsem znovu neuměla říct ne. A nakonec jsem se vlivem různých nešťastných okolností (zdravotních, ne pracovních) ocitla v nemocnici, předčasně jsem rodila, bylo mi nejhůř v životě a firma? Neštěkl po mě ani pes, ještě nadávali, že jsem jim zatím nevrátila pracovní mobil. Noťas jsem stihla předat den předtím....
Z toho vyplývá - kašlat na práci! Děti jsou důležitější!

janinafox
29. dub 2013

Ahoj holky, přeji krásné ráno všem...

@pistalinda35 to je mi líto... ☹

@vendysch jojo, máš pravdu, bohužel tak to chodí. Já ani v práci neříkám proč chodím k dr. a svádím to na "gynekologické problémy", teď v pátek či sobotu mně asi čeká opu tak půjdu na neschopenku, tak jsem řekla že možná budu muset na operaci - ale jen jedný kolegyni, šéfovi to řeknu až když půjdu "marodit". Říkám si sice že už jsem tu dlouho (skoro 6 let) a že jsou tu všichni v pohodě, ale zas kdyby se třeba snižoval stav, tak si myslím že bych šla první z kancelářských - protože kdyby věděli že se chystám na mateřskou, proč by si mě tu nechávali že jo... takže radši držím ústa. Když se ivf povede, buď mě nechají na neschopence nebo půjdu do práce jako těhulka, a to už mi můžou všichni políbit šos a když se nepovede - prostě jsem se už zotavila po operaci a jako by nic se vrátím do kanclu 😀

ewik84
29. dub 2013

Tak holky, žádné zázraky se asi nekonají. Dneska budu volat do ISCARE, abych se objednala na zitra na prohlidku a na krev. Tak jsem si rano udelala test mamatest comfort 10. A snehobilo. Po duchu ani naznak. Myslim si, ze pokud by tam ted 12. ty den po ET neco bylo, tak 13.ty den po ET by to tam melo byt porad ne-li to trosku zesilnit. Dneska se tedy dozvim i to, jetsli mame nakonec nejaky mrazacky nebo ne.

lussi
29. dub 2013

Dobré ránko
@pistalinda35
@ewik84
No holky, jsem na.raná za vás ☹
@vendysch máš recht!!!
Já za chvíi jedu k obvodnímu, aby mi napsal ještě předoperační a nakoupit, vůbec se mi v tom počasí nikam nechce, fuj

janinafox
29. dub 2013

@ewik84 to je mi líto, ale ještě neházej flintu do žita... ☹ to ti neřekli hned jestli máte mrazáčky? 😕 omlouvám se za možná hloupý dotaz, jsem před prvním ivf, tak nevím kdy to sdělujou, ale myslela jsem že hned 😅

lussi
29. dub 2013

@janinafox např. mě to řekl hned v den opu, protože jsem měla ten hyperstimulák, nebyl transfer, takže mi zamrazili všechno ve stádiu prvojáder, ani prodlouženou kultivaci mi nedělali. Ale alespoň jsem za to nic neplatila 😀

ewik84
29. dub 2013

@janinafox Neřekli, protože jsme je měli pomalejší. Tak ještě zkoušeli, jestli nějkaá nedojdou. A já si tam pak nevolala.

janinafox
29. dub 2013

@lussi tak to jo, a nevíš kdy to obvykle říkají když transfer proběhne? jestli ti po transferu řeknou tolik a tolik jsme zmrazili...? já vím, ptám se jako telátko 😀

janinafox
29. dub 2013

@ewik84 aha, tak snad pro tebe budou mít dobré zprávy že máš připravené mrazáčky pro ket 😉

ewik84
29. dub 2013

Tak holky, když se to se.e, tak pořádně. Volala jsem tam, říkám, že jsem 13.tý den po ET a že test mám negativní. Tak sestřička rovnou, tak to je mi moc líto. Žádný, tak přijeďte na krev, ještě to potvrdíme. Takže je to jasný. A mrazáčky nemáme žádný. Takže nás to čeká celé znova. Nevíte, jak dlouho se musí čekat, než se do toho zase může jít?

janinafox
29. dub 2013

@ewik84

lussi
29. dub 2013

@janinafox vůbec se neptáš jako telátko 😀 😉 Já myslím Jani, že do týdne už musí být rozhodnuto, embryjka se dají kultivovat max. 6 dní, pak musí do mrazáku nebo do bříška.

janinafox
29. dub 2013

@lussi děkuju, jsi hodná 🙂 takže eventuelně při transferu to můžou vědět kolik jich zbyde "do mrazáku"... no mně v pátek dr. říkal že folíků těch 10 bude určitě, tak doufám že v každém bude ještě schopné vajíčko a bude se nám to nějak kámošit, aby kdyby to neklaplo tak jsme mohli na ket... no ale to je takový to "zbožný přání", že jo 😀

lussi
29. dub 2013

@ewik84 přemýšlím co Ti mám na to napsat a nevím 😖 Tu dobru čekání nevím, to asi záleží na doktorech a v jakém stavu je tvoje tělo po té první stimulaci, podle mě bys měla být odpočatá, ať to není zase takový záhul. Kamarádka musí čekat tři měsíce , chodí do Gennetu, ale u ní neproběhl ani transfer, nebyla embryjka. Doufám, že budeš moct jít dřív

ewik84
29. dub 2013

Pořád nějak nemůžu uvěřit tomu, že z 9 oplodněných vajíček nemáme ani jeden mrazáček :(

lussi
29. dub 2013

@janinafox jj, to už by měli vědět. 10 folíku je hezký počet 🙂 A je ti 25, to je dle doktorů nejlepší věk, takže tam určitě vajíčka budou, v každém jedno, jak si přeješ 🙂

ewik84
29. dub 2013

Trochu se bojím, že teď přijdu zpět do práce a že mě vyrazí. Protože šéf ví, s čím jsem byla doma a ví, že to budem zkoušet určitě dál. Mojí práci už přerozdělil ostatním. Takže teď se vrátím s ukončenou neschopenkou a vyrazí mě pro nadbytečnost. Nebo si najde jiný důvod. :(

lussi
29. dub 2013

@ewik84 já se toho taky bojím, tak si necháme udělat icsi, je to prý jistější a větší šance na kryo. Kolik sis píchala dávky?

janinafox
29. dub 2013

@lussi snad jo, no to dám zprávu příští týden, už aby to bylo... ale tenhle týden díky středečnímu volnu rychle uteče a pak třeba už zůstanu doma 😉

eevvaa
29. dub 2013

ahojky, tak dnes jsem se probudila s bolestí břicha jako MS, může to něco znamenat, jsem druhý den po transferu, já vím, že je brzy, teď už nebolí, musím se překonat, včera jsme se byli projít jen od nás k lesu a zpátky, je to kousíček a měla jsem toho dost, dneska chci donést neschopenku vedoucí domů v rámci vycházek, to už je dál, normálně bych to dala za půl hodiny zpět doma, ale půjdu radši vycházkovým krokem šneka 🙂.
ewik84 - je mi to taky líto.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru