IVF v květnu-červnu 2013

baby1984
9. dub 2013

Ahoj holky vytvořila jsem tuto skupinku pro nás všechny co čekáme na IVF v měsíci květen,nebo červen.Přidejte se všechny 😉 podržíme se,povzbudíme a taky poradíme.Věřím,že se to tu pěkně rozjede 😀

janinafox
29. dub 2013

@jednalucka taky jsem začala víc pít, dneska to teda do mě vůbec neleze, ale jinak jsem v práci vypila dvě 1,5l petky, ale čistou vodu teda nezvládam, tak piju šťávu.... Ještě se doporučují bílkoviny...
tak to "do němoty" bylo myšleno s humorem... myslím že když si trošku dáš, nic nezkazíš - s rozumem, no... já jsem se bála jak budu na stimulku reagovat, protože jsem měla na zač. roku clostík a nereagovala jsem a ani to sem-tam pivíčko nemělo vliv.... celý jsem si tedy dala asi 3x, jinak jsem trošku upíjela manželovi když makal na zahradě 😀

jednalucka
29. dub 2013

@janinafox No pít mi dělá trošku problém, musím si to hlídat, abych do sebe aspoň něco do sebe dostala... ale tohle je veliká motivace a pokud tomu můžu jít naproti 🙂
Já jsem právě na začátku roku taky užívala clostík (mám dost nepravidelný MZ a dr. mi říkal, že když mám dlouhý cyklus, tak pravděpodobně ani neovuluji) a utrogestan a při první ovulaci jsem otěhotněla (bohužel mimoděložně)... takže jsem reagovala dobře 🙂 Tak snad budu reagovat i na tu nálož, co mě čeká 😵

janinafox
29. dub 2013

@jednalucka zkus to, když zvýšíš příjem tekutin, nic tím nezkazíš 🙂 já jsem třeba i přestala být v práci unavená (nebo to bylo z toho běhání na wc 😀 )
jé tak koukám že krom prvního ivf toho máme společného víc - u mně to bylo s ovulací to samé a cykly tak 34-7 dní. Zkoušeli clostík - že by jsme zkusili IUI, ale nic, podruhý dvojnásobný dávky a taky nic, tak rovnou ivf... ještě mi dali na měsíc antikoncepci a ještě při tý anti jsem začala s injekcema...
To mě mrzí s tím mimoděložním, snad se ti to teď při ivf vynahradí a budeš mít krásný dvojčátka 😉

jednalucka
29. dub 2013

@janinafox tak antikoncepci beru teď taky 🙂 a zítra budu začínat stimulačku.... tak to je náhodička .... A neřekli Ti, proč to tak máš? Já se teď hodlám právě zítra zeptat doktora, co za to může u mě. Říkal, že to může být nadměrným počtem folíků (což já nemám) nebo větším množstvím mužského hormonu (a jelikož mám horm. profil v pořádku, tak to u mě taky nebude)... takže vůbec netuším, kde je u mě zakopaný pes.... Někdy to bývá třeba i tím, že je podváha, ale ta u mě nehrozí 😖 no uvidíme zítra... Jinak mi to dneska s Tebou v práci hezky utíká 🙂 šéfík by asi takovou radost neměl, ale taky nemá žádný starosti 🙂
A tak jste IUI vůbec nezkoušeli? Ona má stejně asi maličkou úspěšnost, ne?
To mimoděložní bylo strašný- vůbec mi to nedocházelo a najednou mě vezli na sál... po roce a půl toužení po miminku se nám zadařilo a najednou bum. Takže teď to prostě musí vyjít!!!!!! Pěkně nám zlatíčka zavedou až do peřinky a tam se jim bude líbit 🙂

barakara
29. dub 2013

@jednalucka dekuji, jdes si take pro leky? nebo na kontrolu?

janinafox
29. dub 2013

@jednalucka Taky mi to s tebou dneska Luci krásně utíká, nic se mi v práci nechce 😉
čím to je nevím, ale problémy začali po tom co jsem vysadila antikoncepci kterou jsem brala nějakých 6 let - před tím jsem měla cyklus jak hodinky, po těch 6-ti letech nepravidelný.. Když mi dělal hormonální profil ještě tenkrát gyn. tak říkal že se mi netvoří hormon žlutého tělíska.... Jinak tedy bez ovulace no 😠 ty jo tak podváha u mě teda taky nehrozí 😀
nene, iui jsme vůbec ani nemohli zkusit, já jsem se k tomu právě kvůli té nízké úspěšnosti neupínala ale když mi řekli že rovnou ivf tak mi to bylo líto že jsem "přišla" o ty 3 pokusy s inseminací... ale už jsem se s tím dááávno srovnala a jsem ráda že se začalo něco dít, ono i proto pak ta stimulka utíká docela rychle i při tom dlouhém protokolu, protože už máš ten cíl na dohled 😉
to ti věřím že to byla zkušenost bez které by ses radši obešla ☹ hlavně aby to teď bylo všechno v pořádku, pak se to nepříjemné aspoň trošku smaže, viď 🙂

jednalucka
29. dub 2013

@barakara Zítra už si jdu pro léky 🙂 jsem na tu nálož zvědavá 🙂

barakara
29. dub 2013

@jednalucka ja taky, doufam....A mas dlouhy nebo kratky protokol?

jednalucka
29. dub 2013

@janinafox Já mám taky trošku pocit, že to bude antikoncepcí, já jsem ji brala min 10let :-/ ta dělá za tělo všechno, to si odvykne- no jsem zvědavá, co mi řekne zítra ten doktor... A vůbec, jsem na to všechno zvědavá.... jak nám to půjde, jak mi to bude zabírat a tak celkově 🙂 A při té stimulce se jezdí na kontroly? Aby poměřili folíky a tak?

Beru to tak, že nepříjemné je za námi a za chvilku se budu honosit pořádným pupíkem, dokonce včera, když jsem usínala, tak jsem si říkala, jestli se nám vejdou v ložnici dvě postýlky za sebe 🙂 prostě se těším...... A teď už nám to dobře dopadne !!!

jednalucka
29. dub 2013

@barakara budu mít dlouhý... jsem z toho nervózní, jak to všechno bude 🙂 ale s chutí do toho a půl je hotovo... jsem si říkala, když jsem začala brát antikoncepci, že se návštěvy v CARu nedočkám a už ZÍTRA 😎

mispulina912
29. dub 2013

Ahoj holky mohla bych se přidat do vaší diskuze a prožívat radosti i starosti... Já jsem v lednu byla na ivf ,kde jsem se dopracovala na odběry ale už se nedostala na transfer.... kvůli tekutině v břiše.. Pak v březnu jsem měla Ketík jednoho embrya a neúspěch.... tak ted se chystáme v květnu,pořád jsme přemýšlely jestli dát zase jedno nebo dvě a jsme rozhodnuti dát ty dvě i stím rizikem dvojčátek... když tu čtu různé diskuze tak je asi větší šance s těmi dvěmi.... ale uvidíme...
pak k té neschopence,to ti napíše obvodačka já to mám napsané na deprese to prý po tobě nejde tolik kontrola..... já dělám s barvami tak jsem raději zůstala doma a stojím v práci 12hodin....

moc všem držím pěstičky at za rok máme šmudlinky v náručí....

barakara
29. dub 2013

@jednalucka jee super, ja taky! A uz vis kdy zacinas, nebo se to dozvis vse zitra? Ja uz na tuhle navstevu cekam neuveritelnych 8 mesicu.... to je od te doby, kdy nam schvalili IVF.

janinafox
29. dub 2013

@jednalucka já jsem byla až 6. den co jsem píchala ty stimulační injekce (gonal) a to říkal že je takový kontrolní jak a jestli folíky rostou a řekl mi kolik jednotek bodat dál. Teď jdu zítra na další kontrolu a pak nevím jestli půjdu ještě na jednu před tím odběrem, nebo mi zítra rovnou řeknou kdy bude odběr... To poreferuju zítra až se vrátím z kontroly, i jestli si půjdu pro tu neschopenku tak pc na chvíli zapnu (přesměrovat maily a tak, přeposlat kolegovi rozdělanou práci....), tak bych sem napsala co a jak.... a pak se budu průběžně připojovat z domova tak si sdělíme zkušenosti 🙂

tak ze začátku můžeš mít jednu postýlku a jednu v obýváku třeba.... mně se vejde jedna a pak už máme připravený pokojíček, tak tam chci dát ještě klasickou postel pro mě, kdybych si tam někdy chtěla lehnout k prckům/prckovi a v obýváku bude ohrádka 😀 😀 😀 naplánovaný to máme, viď, tak už jen aby nám to všem krásně vyšlo... si občas říkám jestli jsem takový plánovací blázen jen já, nebo je nás tu víc...

@mispulina912 ahoj, vítej... zrovna jsme se o tom s Luckou bavily, že asi dvě 😀

holky omlouvám se, dneska končím... jedu domů lenošit a zítra po kontrole písnu. Mějte se krásně a zítra vstávat pravou nohou a všem hodně štěstíčka na kontrolách atd 😉
ještě teď mi volala paní na krytí že chce našeho hafánka a přijede dneska večer - no tak už opravdu mizím, to bude náročný zbytek dne 😅

meyryen
29. dub 2013

@barakara Teda to je hodně dlouhá doba, proč celých 8měsíců?

barakara
29. dub 2013

@meyryen no i mne to zni neuveritelne. Zijem v UK a i kdyz tvrdi doktori, ze tu neni zadna cekaci doba, tak od schvaleni uz je to 8 mesicu. Mezitim nam delali ruzna vysetreni, tak to uteklo, ale jestli mi zitra reknou, ze mam prijit az zas dalsi cyklus, tak uz snad skocim z okna 😀 Takze ja se od toho sprna presouvam postupne z jinych diskuzi na nove a doufam, ze tady uz zustanu 🙂
A co ty? kdy jdes ty? nebo uz stimulujes? Promin, ze se tak blbe ptam...koukala jsme po tabulce, ale zadnou nenasla 🙂

meyryen
29. dub 2013

@barakara Já začínám se stimulací v květnu, čeká mě 2. IVF, už se taky moc těším a odpočítávám dny do menstruace 😀 Tabulka je tady:
https://docs.google.com/spreadsheet/lv?key=0At_...

jednalucka
29. dub 2013

@barakara 8 měsíců je fakt dlouhá doba :-/ já jsem měla v lednu mimoděložní, pak jsem čekala na 1. MZ a poté jsem se objednávala a do 1. schůzky v CARu to trvalo cca 2týdny a pak se to všechno odvíjelo od mého superdlouhého cyklu. Zítra bych měla začít stimulační cyklus, uvidíme co mi sdělí 🙂
@mispulina912 prvně jsem chtěla zkusit jedno, ale nakonec mě hormony zpracovaly tak, že bych si moc přála dvojčátka 🙂
@janinafox děkuju za info, ještě se toho zítra budu snažit vymámit co nejvíc z doktora, v CARu byli prozatím úplně úžasní, tak snad i další postup se bude odvíjet na této vlně 🙂 A copak máte za psíka?

Holky, tak držím na zítra všem pěstičky ( i sobě🙂 ) a doufám, že se to tu zaplní poté samými pozitivními zprávičkami 🙂

barakara
29. dub 2013

@meyryen tyjo tak to je teda vychytana tabulka 🙂 moc pekna. Ja pockam na tu zitrejsi navstevu a kdyz budu mit dobre zpravy, tak bych se pridala 🙂

@jednalucka to je mi moc lito s tim mimodeloznim tehu 😒 jinak ja mivam obcas pekelne dlouhe cykly....ted jsem mela jeden z nich je to na palici 🙂

Taky drzim na zitra pesti!!! 😵

brsh
29. dub 2013

Ahoj holky, tady se to pěkně rozjíždí 😀 Vítám všechny nový děvčátka a přeju hodně zdaru a síly 🙂
Já jsem dneska byla zase na otočku v Kersku u babičky na chatě, vezla jsem tam zásoby na léto - staříci už plánují přesun na letní byt 😎 pak jsme se tam prošli s hafanem a ještě jsme zvládli návštěvu a kafíčko u kamarádky, takže jsme byli celý den v trapu 😉 Jinak už mám zabaleno, abych nebyla zítra ve stresu - ještě chci upéct na cestu Míša řezy a musím udělat 😉 tuňákovou pomázanku na sedviče, ať jsme vybavený 😉
Všem, kdo jdou zítra na kontroly, moc držím palce!!! Já už taky odpočítávám dny do ms a říkám si, jestli tentokrát dorazí včas, mrcha jedna 😝

visnu
29. dub 2013

Ahoj holky, dlouho jsem tady nebyla, měli jsme ve škole třídní schůzky, čtvrtletky, porady..uff.. vždycky nestíhám.
Vidím, že se naše řady rozrůstají. Dva týdny se tady neukážu a už skoro nikoho neznám. Zdravím všechny nové holky a držím palce všem, které tento týden čeká něco významného - kontrola, začátek stimulace...
Já byla na kontrole dnes a za tři týdny bych měla začít s dlouhým protokolem, nemůžu se dočkat. Genetiku máme v pořádku, u mě trochu zvýšená imunita, takže budu muset brát od začátku stimulace Prednison. Dokud bylo hodně práce, pěkně to utíkalo, ale teď se to tak neuvěřitelně vleče! 😠

malinka_02
29. dub 2013

@brsh ja uz jdu na 2.ivf a mam za sebou 3. Kety tak muzu referovat rovnou 😀

brsh
29. dub 2013

@visnu Ahoj 🙂 můžu se zeptat, tu imuntu ti měřili v rámci genetiky? Nebo jsi byla na imunologii? Já si tady píšu s jednou holčinou a ta dává imunologii velkej význam - tím to vůbec neshazuju, vím, že můžeme propásnout zbytečně pokus. Spíš mě to zajímá, kde ti jí dělali... genetický vyšetření mám za sebou /už asi před třemi lety/, ale na imu mě moje dr v Caru nechtěla poslat, že prý to standardně nedělají 😒 Teď už mám začít se stimulkou, ale jsem hloupá, že jsem si to nedomluvila na vlastní pěst.

lucavka
29. dub 2013

Ahojky, tak dneska kontrola po hysteroskopii OK. Dostala jsem stimulační protokol a recepty. Ve středu začnu stimulku a 18. května na KETík. Rozhodli jsme se dát dvě embryjka. Snad to skončí líp než v dubnu...
Holky držím všem palečky.

brsh
29. dub 2013

@lucavka jééé, tak paráda - moc gratuluju 🙂 a co máš za léky, takhle před KETem? Jinak dvě "závidím" a moc přeju, ať se chytí dvojky 😉

lucavka
29. dub 2013

@brsh my sme teď při druhém IVF měli obrovský štěstí a měli 4 embryjka. První pokus skončil jako biochem. těhu ☹. Tak teď ketík. Léky mám - estrofem, utrogestan, prednison, anopiryn, flaxiparin, duthaspon, a ještě hormonální náplasti (nevím teď jméno) a antibiotika.

malinka_02
29. dub 2013

@jednalucka ja mam strach o praci takze neschopenku budu rada kdyz budu mit po et..

@janinafox zrovna sem se chtela zeptat co si myslite o vinku v dobe stimulace 😉

Jinak holky za me tedy 1 embryjko. Ja bych taky chtela dvojcatka, driv sem nechtela ze radsi jedno ted ale zmenilo se to, ted bych za ne dala cokoliv a mela bych obe najednou a ne tohle znovu absolvovat 😀 ale.. Vim ze to neni tak lehke, meli jsme krasne blastocysticky a nevyslo nic .. Takze za me s odstupem casu neriskovat prijit o cely 4. Pokus z ktereho muze byt spousta embryek..

malinka_02
29. dub 2013

@barakara ahojky 😉

malinka_02
29. dub 2013

@mispulina912 ahojky, pridej se bude nas vic nebudeme se bat vlka nic 😉
@barakara ja cekala taky 7 mesicu, nez jsme se pres vsechny testy dostali k 1.ivf..
@brsh domluv si Malickovou ve VFN dokonce vezme hodne rychle, me prvni testy dala uz za 2 dny a dalsi za 10 dni.
@lucavka ja bych mela jit cca kolem 13 na ET tak se pak budem modlit spolu 😀

brsh
29. dub 2013

@lucavka To je jak, když jsi vykradla lékárnu, viď?! 🙂 ale určitě to přinese ovoce a tentokrát to dopadne na 1* 😉
@malinka_02 To jsem měla vědět před týdnem. No moje chyba, zeptala jsem se pozdě. Už to nestíhám. Jedu ve středu ráno na pár dní pryč a už to nejde zrušit...pak stimulka. Děkuju za tip, kdyžtak využije příště - i když doufám, že to nebude třeba 😎

malinka_02
29. dub 2013

@brsh a mas aspon prednison? Ted davaji vsem u koho i unologii nestIhli, dava se na spatnou imunitu nejcasteji ze to aspon podchyti.. Tak se objednej at to mas priste! Dovcu si uzij! My byli v Rime a super!!

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru