IVF v květnu-červnu 2013

baby1984
9. dub 2013

Ahoj holky vytvořila jsem tuto skupinku pro nás všechny co čekáme na IVF v měsíci květen,nebo červen.Přidejte se všechny 😉 podržíme se,povzbudíme a taky poradíme.Věřím,že se to tu pěkně rozjede 😀

janice_opice
5. čer 2013

@baby1984 no hlavně,aby už byly!!! Trvá jim to!Protože v srpnu se chystáme na dovolenou a tak kdybych začala v červenci bylo by riziko, že bychom letěli hned po ET což nechci, takhle bych si v klidu otěhotněla a letěla si k moři odpočinout...🙂

novinka2
5. čer 2013

Ahoj holky, ráda se přidám mezi vás. Dnes jsem byla na ET-3 pokus. Tak snad to vyjde. Narazila jsem na netu na toto a musím se podělit. Přeji nám všem úspěšné zahnizďování našich miminek 🙂

1. Zamyšlení nad problémem zahnízdění – Příběh o zahnizďování

Komentář od Univ. Prof. Dr. Herberta Zecha:
Šplhounek Max a šplhounka Maxi

Často slýchám, jak páry toužící po dítěti říkají:
"U nás to závisí jen na zahnízdění, všechno ostatní vždy vychází.“

Jestliže bylo provedeno mnoho pokusů a transferů embryí ve 2. dni po oplodnění, pak je třeba konstatovat toto:

Jak je krásně vyloženo v následujícím příběhu Mag. Karl-Heinze Brandta o zahnizďování, nezdařený pokus o transfer nelze jednoduše odbýt s tím, že jsou „problémy se zahnízděním“. V naprosté většině případů je to pouze a jedině vnitřní síla nejlepšího embrya, co vede k těhotenství. A aby se dalo zjistit, které to embryo má skutečně odpovídající vyhlídky na zahnízdění, má rozhodně smysl, vybrat ta embrya, která v sobě nesou nejlepší předpoklady k zahnízdění. To se v současné době zdaleka nejlépe daří pomocí výběru blastocyst.

Přeji vám příjemnou zábavu při čtení tohoto „Příběhu zahnizďování“.
Váš Univ. Prof. Dr. Herbert Zech

Příběh zahnizďováníh

Inkubační skříň se otevírá. Šplhounek Max, který si blaženě hověl ve své misečce na embrya, šťouchá do šplhounky Maxi, která si zrovna dávala šlofíka: „Ty, poslyš, myslím, že je to na spadnutí!“

A vtom oba vidí, jak k nim pluje pestrá rourka. Teď je s poklidným bydlem v Petriho misce konec. Šup, a už kloužou do průhledného tunelu trubičky.

„Co jenom s námi zamýšlejí?“ ptá se šplhounka Maxi ustrašeně. A šplhounek Max odpovídá: „Zaslechl jsem něco o implantaci…“ „Ach jo“, přeruší ho šplhounka Maxi, „teď mi to dochází. Jde o to, že nás mají vrátit tam, kde jsme bydleli, když jsme byli ještě malé buněčky.“ „A kde jsme pořád hráli hru ‚Kdo je největší na hradě?’ a já jsem skončil vždycky těsně za tebou“, vzpomínal šplhounek Max.

„Ale kde zůstala naše kamarádka, která nás škádlila tou posměšnou písničkou: Heč, největší jsem já? Už jsem ji delší dobu neviděla.“
„No jo, Maxi, ta dopadla tak jako mnoho jiných chlubílků: došel jí dech …“
„Tak, tak, a proto jsme dnes na řadě my dva!“ uzavřel zostra šplhounek Max.

V této chvíli udělali ti dva zkušenost, která je spojuje s mnoha jinými živými bytostmi – totiž že i ta nejpříjemnější zábava může vzít nenadálý konec, když se do popředí protlačí vlivy zvenku. Nějaký cizí hlas nekompromisně zavelel: „Transfer!“ a náhle oba zahalila tma. Poháněni neviditelnými silami kloužou skrz pestrou rourku do neznámého světa. Jen jeho vůně jim připadá podivně známá a jeho teplo působí tak útulně.

„Kde jsme?“ šeptá šplhounka Maxi bezradně. „Nemám ponětí ,“ odpovídá Max, „vím jen, že misečka a rourka jsou pryč a tady je to najednou vlhké a vatovité.“

„Víš, co si myslím?“ říká šplhounek Max docela vážně a slavnostně „Dosud nám dospěláci stlali postýlku, vodili nás za ručičku a hýčkali nás, jenže teď máme za úkol postarat se o sebe sami v tom vlhkém a vatovitém prostoru. Máme jít zřejmě za hlasem našich předků a vydobýt si místečko v tomto novém světě, kde se budeme cítit bezpečně, kde můžeme prospívat, růst a sílit.“ „A při tom nám mají asi pomáhat ty drapáčky, kterým se už od včerejška divím, k čemu mi jsou,“ dumal šplhounek Max.

A už sahá na vlhkou a vatovitou děložní sliznici, dělá první pokusy – zkouší sklouznout, zaháknout se, zapřít se o jeden drapáček a druhým se zachytit. Šplhounku Maxi to podnítilo a sama se pokouší proniknout do umění, jak si udělat místečko v této dutině.

Čeho si ti dva ve své horlivosti ale nevšimli: i to cosi – vlhké, vatovité, tlusté jako nacpaná prachová peřina – začíná být aktivní: tká závoje a sítě, aby jim mohla dávat záchranu, když nacvičují šplhání …

A „publikum“ venku ve vnějším světě, které bohužel (nebo naštěstí?) nesmí přihlížet, se až ve stanovenou dobu dozví, nakolik to šplhounci Max a Maxi zvládli, vydobýt si své místečko a nakolik šikovně to vlhké a vatovité napjalo svoje závoje a sítě a zda na správné místo, aby naše šplhavé nadšence zahalilo. Toto „publikum“ se nedozvídá, zda matka příroda vybavila šplhounky silnými nebo slabými drapáčky a jaké přirozené nadání jim dala do vínku, aby drápáčků šikovně použili.

Jen při bližším pozorování je poznat další věc: jak si šplhounka Maxi a šplhounek Max nesou ruksáčky, které je při hledání záchytných míst oslabují. Ruksáčky které mají velkou „váhu“, protože jsou v nich zastrčeny „závažné“ věty jako třeba: Tentokrát to MUSÍ klapnout.“ Nebo tajné příkazy dospělých, jak musí zaujmout určité místo nebo jak plnit úkoly v životě dospělých. Ty je prostě příliš zatěžují.

Takové ruksáčky našich šplhounků tedy citelně omezují jejich potřebu svobody, takže se nedokážou pevně zadrápnout. A už vůbec ne, když jim matka příroda nedala výbavu zrovna pro horolezce, co praktikují volné lezení.

A tak my všichni jako „publikum“ jsme nuceni nechat se znovu a znovu překvapovat, co ve šplhouncích Maxovi a Maxi vězí, co všechno, lidově řečeno, „mají v bedně“. Jak zkušenost ukazuje, ti, kteří jsou mezi dorostenci nejkrásnější, nemusejí být bezpodmínečně nejsilnější a nejšikovnější. Ostatně stejně jako ve skutečném životě, kde navenek spíše nenápadní lidé mohou pomocí své vnitřní síly dosáhnout velkolepých cílů. Vždyť lidové přísloví říká: „Tichá voda břehy mele“.

Kdo ví, milé čtenářky a milí čtenáři, jestli zrovna vaši šplhounci nejsou takovou „tichou vodou“ … ?

orin77
5. čer 2013

@novinka2 Vítám Tě mezi nás. Moc pěkný příběh, až je mi líto, že jsme nechali zavést jen jednoho šplnounka : 😒

janice_opice
5. čer 2013

@novinka2 ahoj vítám tě mezi nás, moc krásný příběh!!!

janice_opice
5. čer 2013

Takže holky,
genetika není a bude až koncem příštího týdne

martas14
5. čer 2013

@janice_opice zítra tam ty výsledky musí být i kdyby měl čert na koze jezdit, to dá rozum 😉 držíme palce nonstop

janice_opice
5. čer 2013

@novinka2 A mooooc ti přeju,aby se ti to povedlo!!!!

martas14
5. čer 2013

@janice_opice teď akorát píšu a ty toto, a myslíš, že mrcha nepočká ještě týden?

martas14
5. čer 2013

@novinka2 ahojky hezké povídání 😉 tak ať se tentokrát dočkáš šťastných dvojek

janice_opice
5. čer 2013

@martas14 ahoj no mrcha nepočká určitě naopak si myslím, že dorazíá dřív , nicméně po poradě se sestřičkou a doktorkou ted po telefonu jsme se domluvily jinak... 😉 začnu normálně se stimulkou - prý ta genetika pokud nemá nějakou strašnou vadu o které by věděl, tak bývá v pohodě a pokud by byl nějaký problém tak tu stimulku stopneme...bylo to hodně na mně rozhodnutí a já jsem se takhle rozhodla🙂 Prostě cítím, že ted je ten čas! 😉

trefulka
5. čer 2013

Ahoj, dneska jsem si byla vyzvednout v CARu léčivo - 3 krabice merionalu a 1 jednu decapeptylu a stálo mě to rovných 1900 Kč + svezení MHD, páč autem bych se tam nedostala 😎

martas14
5. čer 2013

@janice_opice přesně to jsem si říkala, že bys mohla jít pomalu dopředu a kdyby něco, tak se udělá stopka.....ale určitě to bude v pořádku ta genetika ....no a ty už pošupeš až do zdárného konce 😉 jak říkáš je správný čas, těhu vlna se na tebe valííííí 😀

janice_opice
5. čer 2013

@trefulka hele furt dobrý já dám za léky kolem 30 tisíc - tedy ted vlastně méně páč jsem si toho hodně posháněla od snažilek tady na netu - tak tak kolem 20.000 v tom zahučím 😀
@martas14 mno jo to bych odpíchla nějakej ten gonal a holt bych musela poshánět zase nový,ale holčiny,kterým zbyl jsou super a fakt posílaj tak snad by to nebyl problém...ale radši obětuju prachy než mimino!!!!!

coralin
5. čer 2013

@martas14 tak tam je moc krásně🙂 kdy budete mít hody?? to je pravda, je to běh na dlouhou trať, ale uvidíš, že doběhneme šťastně do cíle🙂

trefulka
5. čer 2013

@janice_opice Mě to překvapilé, páč měly být bez doplatku 😲

janice_opice
5. čer 2013

@trefulka fákt jo? A vysvětlili ti to? a kdy začínáš?

coralin
5. čer 2013

@janice_opice tos měla napsat, já vracela zbytek do caru a taky jsem píchala gonal

trefulka
5. čer 2013

@janice_opice V květnu prý ještě byly bez a od června se měnil ceník 😠 Zítra začínám decapeptylem a pak už budu píchat obé. Akorát že merional mám píchat do svalu, to je pro mě taky docela novinka. Tobě se už podařil vylovit ten gonal z Karlína?

janice_opice
5. čer 2013

@coralin no vidíš líná huba holé neštěstí - tady mě to fakt nenapadlo 🙂
@trefulka No zdražujou pěkně teda.....kde na to člověk má brát? Ještě ne, zítra mi ho mají přivézt, byly tam nějaké zmatky, ale přinejhorším mám nějaký náhradní!

janice_opice
5. čer 2013

@trefulka Já asi začnu bud o víkendu anebo začátkem týdne tak si budeme držet pěsti!!

akdar5
5. čer 2013

@janice_opice držíme 😉 a určitě to půjde 😉

trefulka
5. čer 2013

@janice_opice Držet pěsti a modlit se 🙂

Holky píchala jste některá taky do svalu, je to velký rozdíl proti tomu do břicha?

coralin
5. čer 2013

@janice_opice škoda..mohla jsem pomoct.... takhle to dostal někdo jinej... no a jak to plánuješ, když ještě není ta genetika????

coralin
5. čer 2013

@trefulka myslíš do zadku???

trefulka
5. čer 2013

@coralin Jo, akorát, že sama sobě do zadku fakt nedám, takže to bude do stehna 😎

martas14
5. čer 2013

@coralin máme je až koncem srpna 😉 to víš že doběhneme ....pupky se nám nafouknou a bude fajne

janice_opice
5. čer 2013

@trefulka já si píchala taky do stehna🙂

trefulka
5. čer 2013

@janice_opice A v pohodě? Když jsem píchala do břicha, tak mi vždycky chyběl ten potřebný švih 😝 A tahle jehla je poněkud protáhlejšího tvaru 😒

barakara
5. čer 2013

@trefulka ja mam taky Merional a k tomu jeste picham Buserelin a picham obe do bricha. A rekli Ti pro to mas pichat do svalu?

janice_opice
5. čer 2013

@coralin no jo to prostě mě to tady nenapadlo,ale to neva at přinesou štěstí někomu jinýmu!
po poradě se sestřičkou a doktorkou po telefonu jsme se domluvily jinak... začnu normálně se stimulkou - prý ta genetika pokud nemá nějakou strašnou vadu o které by věděl, tak bývá v pohodě a pokud by byl nějaký problém tak tu stimulku stopneme...bylo to hodně na mně rozhodnutí a já jsem se takhle rozhodla Prostě cítím, že ted je ten čas!

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru