IVF v květnu-červnu 2013

baby1984
9. dub 2013

Ahoj holky vytvořila jsem tuto skupinku pro nás všechny co čekáme na IVF v měsíci květen,nebo červen.Přidejte se všechny 😉 podržíme se,povzbudíme a taky poradíme.Věřím,že se to tu pěkně rozjede 😀

martas14
11. čer 2013

@janice_opice ahojky noooo dvojčátka už mi dávají nějak zabrat 😀 bolí mě břicho děs běs, chvíli mi to příjde jak zaražený prdy, pak zas jak vetřelci vzkříšení, no nevím nevím, ale dloube to řádsky 😝 takže ač lamy a skoro ochočené srnky 😀 zní dobře, tak už zapomínám i na svůj předbájený výlet do zoo tady skoro za rohem, zatím jsem měla co dělat abych vůbec zvládla stát dvacet minut při vaření oběda 😝

martas14
11. čer 2013

@sasanka033 a ty máš jít do CARu kdy, příští středu? Já příští sobotu, ale už od včera mám jaké si bolesti až moc se mi zdá 😖

janice_opice
11. čer 2013

@martas14 hele matko od tří dětí neměla by ses přepínat!!! Koukej odpočívat!!!!!! mně se zase asi klubou pštrosí vejce 😀 teda doufám, že se mi tam nějací folíci klubou, protože mě furt dloubou!

visnu
11. čer 2013

@absti Ahoj, 4 kousky jsou super! 🙂 Hlavně když to budou silní bojovníčci. Mě čeká OPU nejspíš v sobotu, zítřejší kontrola rozhodne.

kamisb
11. čer 2013

@sasanka033 - v Podolí a espumizan mi poradila sestřička, když mě pouštěli domů, takže jo až po zákroku. Oni do těla pustí nějaký plyn aby se to hezky od sebe oddělilo a ono docela dlouho pak trvá než se vztřebá. Když jsem ty první dva dny seděla nebo dýl stála tak hrozně bolela ramena (jako by pod klíční kostí) a pak to příšerně bolelo když jsem si lehala ...tak ten espumizan pomůže na to vztřebání toho plynu ...asi hold plyn jako plyn 😀

janice_opice
11. čer 2013

@visnu a jak jsi na tom jak ti rostou a jak se cítíš? Co ted vše bereš?🙂)))Zítra musíš dát vědět!!! kolik dní stimuluješ? a máš jaký protokol? nemůžu se ted kouknout do tabky páč mám pootvíranejch mega oken🙂)))) 😀 držím pěsti

visnu
11. čer 2013

@meyryen Ahoj, jak se vede? Pokud si dobře vzpomínám, jdeš ve čtvrtek na krev.? Doufám, že to dobře dopadne.

meyryen
11. čer 2013

@visnu Ty máš teda paměť 🙂 Ano měla jsem jít ve čtvrtek na krev, ale včera přišla ms, takže jsem jela už dneska abychom to nějak zakončili. 😖

martas14
11. čer 2013

@janice_opice já ale fakt nic holka nedělám jen ležím u telky a complu, ale stejně je to fakt chvílemi boj 😖 příjde mi to až moc velká bolest jen na uhnízďování ach jo...
takže pštrosí vejce říkáš jooo? 😉 no při porodní váze tvého prvního syna, je mi to úplně jasné už se ti tam modeluje druhá taková krásná várka potomků co by se do slepičího rozhodně nevešli 😀 😀 😀

visnu
11. čer 2013

@meyryen Promiň, zase dočítám opožděně. To je mi moc líto. ☹ A ta laparka bude jenom diagnostická nebo půjdeš s nějakým konkrétním problémem? Já byla na laparu v březnu, musela jsem před dalším pokusem počkat 3 měsíce. Přeci jen je to zásah do těla.

martas14
11. čer 2013

@meyryen holka je mi to líto, vím, že jsi tomu od začátku moc nevěřila, ale šance na zázrak je vždycky....tak ale teď se nově domluvíme, že na podzim, jak to tam dole prošťouchneš, tak už to určitě klapne, bereš 😉 😉

meyryen
11. čer 2013

@visnu Vůbec se neomlouvej, není za co....měla by být jen diangostická, ale kdo ví co tam najdou. Mám endometriozu, ale měla by být snad v limitu. Takže doufám, že otevřeou, kouknou a zase zašijou 😀

meyryen
11. čer 2013

@martas14 Tak jooo, to beru. Na podzim jdu pro těhotenskou průkazku 😀 Jsem ráno málem spadla ze židle, jsem se objednávala na konzultaci k dalšímu postupu a první volný termín je na konci července....tak jsme se s přítelem dohodli, že si miminko uděláme natruc sami 😀

janice_opice
11. čer 2013

@meyryen jo a ono to zrovna vyjde...já kdybych měla šanci a mohla se snažit normálně tak to taky zkouším🙂)) dobře děláte🙂

sasanka033
11. čer 2013

@martas14 ja uz nemam jit do caru, az s vysledkem pozitivni nebo negativni a na nej ted netrpelive cekam🙂

sasanka033
11. čer 2013

@kamisb aha, tak stejny bolesti jsou i po pruchodnosti plynem co delaji u apo. ja je nemela, zrejme protoze jsem nepruchodna:( no tak diky, pacto ja zvazuju laparku a uz jsi druha kdo mi potvrdil, ze v podoli jsou na nej super🙂

visnu
11. čer 2013

@janice_opice úúú. to je dotazů. 🙂 Na kontrole jsem byla včera a mudr. objevila asi deset vajec 13 mm a několik o něco menších, která prý možná dorostou. Připadám si jak kvočna před snáškou, mám břicho jak balón. Jak jsi psala, že tě dloube ve vaječnících, mám to taky. Chvílemi mě ta bolest úplně zkroutí. Ale když jsem to hlásila dr., byla úplně v klidu, prej to patří ke stimulaci.. OPU bych měla mít v sobotu. A kdy přibližně to čeká tebe?
Zítra mi má doktorka na kontrole udělat zkušební transfer..?? Taky ti ho někdy dělali? Jsem o tom nic neslyšela. Prý aby se ověřilo, jestli vajíčko skutečně doputuje tam, kam má. Taky mi říkala, že transfer je rozhodující. Jsem myslela, že na něm není co zkazit safra.!

visnu
11. čer 2013

@meyryen Tak to jo, pak bys snad nemusela čekat tři měsíce. Mně brali vejcovod a rozrušovali srůsty. Několik doktorů mi řeklo, že je lepší počkat tři měsíce, ať si tělo pořádně odpočine a dá se do pořádku. Ovšem janice na to hupsla rovnou po laparce a povedlo se. Potom babo raď!

kamisb
11. čer 2013

@sasanka033 - mě tam poslala z gennetu ...má ta známýho doktora a je fakt milej, snad se pak k němu protlačím i na rizikovku ...jednou až se zadaří 🙂

sasanka033
11. čer 2013

@visnu
@meyryen
nojo, kdyz to bude potreba a pomuze to, tak ty tri mesice za to asi stoji...ja doted vubec nevim, co v tom brise mam. operovali mi i slepak, asi v 15ti letech a muzu tam mit klidne srusty od toho...

janice_opice
11. čer 2013

@visnu zkušební transfer??:OOOOOO to jsem nikdy neslyšela!!!!!!!!!!!!!!!!! 😕 😕 😕 😕 😕 to čučím teda!
No na transferu by nemělo být co zkazit - to jsem fakt neslyšela zkušební transfer teda a že to ho mám za sebou dost!!! Já vůbec nevím kdy mě čeká OPU to asi tak přibližně naplánujeme ve čtvrtek - a kolikátý den stimulky jsi?

martas14
11. čer 2013

@coralin no je to smutné co se stalo sestře, takže chápu co se muselo doma u vás spustit řečí ohledně vnoučat a tak, takže tam určitě aby měl člověk klid bylo menší zlo je radši zasvětit, to je fakt....o to víc pak zaráží, že nejsou víc citlivější k těmto věcem a k tomu, čím vším ses musela prokousat a co tě to stálo sil a slz.....no a přístup sestry to je už psycho samo o sobě, myslet si že když je někdo mladší tak že neví daleko víc, kór když už máš toho tolik za sebou a jak říkáš jen slepě věřit doktorům bez toho aby sis prověřila zkušenosti a informace i z jiných CARu a od ostatních snažilek nejde.....
Teď se ale všechno k lepšímu obrátí, slizna roste jedna báseň, takže odměna bude sladká 😉 😉 😉

janice_opice
11. čer 2013

@sasanka033 no to klidně může být já od slepáku v 11 letech špatný, chronickyý záněty a srůsty a tekutina ve vejcovodech tím pádem, takže mi šmikli oba vejcovody a vlastně na to konto jsem šla na 1.IVF a asi to pomohlo....

sasanka033
11. čer 2013

@janice_opice hm, parada:( no ja akorat celou pubertu a cast dospelosti sileny zanety, mykozy, hruza, nekdy skoro kazdej cyklus problem. takze me uz tehdy gynekolozka varovala, ze z toho taky bejval nepruchodny vejcovody. a prestala jsem brat HA a od ty doby jsem mela mykozu jednou! a je to pet let. nechapu.

janice_opice
11. čer 2013

@sasanka033 hele tak to si fakt myslím, že by jsi na tu laparku měla určitě jít - mě ty záněty pak zasáhly až břišní dutinu měla jsem je rozlezlé všude!!! ale teda to až po porodu tedkon 9 měsíců budeš mít jiný starosti🙂

janice_opice
11. čer 2013

@martas14 :D taková rodinka obříků - tak můj muž je kus chlapa tak možná by to i odpovídalo to pštrosí vejce 😀

martas14
11. čer 2013

téda zkušební transfér?? to jsem taky neslyšela 😅 jako vždy do papírů píšou 1/1 kvalita transféru, ale že by to někdo zkoušel dopředu, to neznám.....jediné co může být je spíš nějak špatně zakloněná děloha....no je vidět opravdu, že co CAR to jiná metoda, to je jak holky z Prahy mají mít naplněný močák před transférem a u nás mě třikrát posílali na záchod ať jsem pořádně vyprázdněná a i když se chodilo na folíky nebo sliznici, tak vždy trvali na tom aby byl člověk pořádně vyčůraný.....což já rozhodně jsem i bez záchodu 😀 😀 😀

martas14
11. čer 2013

@sasanka033 jo takže ty nemáš jít na krev? Já právě myslela, že jak nechceš testovat, tak že chceš jít za těch 14 dní do CARu rovnou na odběr a nechat se překvapit po telefonu 😉 😉
no to čekání je hnus, ale neboj holka ono každé těhotenství je jiné, stejně jak mimčo, takže ať už nás něco bolí, nebo vůbec nic, tak dvojkové vidění na testu nás snad nemine žádnou 😉

martas14
11. čer 2013

@meyryen správné rozhodnutí holka 😉 😉 podzim je tvůj a dokonce i přirozeně, když jste si s tvojím řekli, že si to doma upečete sami 😀 😀 no jinak termín koncem července je teda fakt šílený, to čekání je hnůůůůs, škoda že nás taky vždy na to čekání nemůžou zamrazit jak ty embroušky 😅

martas14
11. čer 2013

@janice_opice jo jo vy hold holka jedete ve velkém 😀 😀 😀

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru