IVF v květnu-červnu 2013

baby1984
9. dub 2013

Ahoj holky vytvořila jsem tuto skupinku pro nás všechny co čekáme na IVF v měsíci květen,nebo červen.Přidejte se všechny 😉 podržíme se,povzbudíme a taky poradíme.Věřím,že se to tu pěkně rozjede 😀

kamisb
20. kvě 2013

@brsh já mám od sestřičky příkaz 31.5. na krev, (normálně by to teda bylo až v sobotu, ale to u nás krev neberou, takže mám přijít o den dřív). A přijít mám každopádně i kdyby byl test doma negativní, že se to občas stává.
Myslím, že vydržímtak do středy příští a to maximálně. Ale jsem četla (http://www.ivf.ca/duedate.php) až v neděli bude zavrtaný a až pak se vylučuje hcg, takže asi test nemá cenu, když nebyla PK. Ale to říkám teď bůhví co bude za týden ... ale možná se budu bát výsledku tak možná to budu odkládat.
Ale při IUI jsem to vydržela celých 14dní.
Já se doktorky taky na vše x-krát ptám a ona původně na ten heparin divně koukala, ale pak ho předepsala a neřekla nic. Původně říkala, že ho možná dá až po OPU, ale nakonec jsem ho měla od 2DC.

kamisb
20. kvě 2013

@magdous jj to mi je jasný, tak se drž

magdous
20. kvě 2013

díky, taky držím pěsti 🙂

brsh
20. kvě 2013

@kamisb - tak to nám tam nikdo nic neřekl. Prý: můžete se sbalit a jít, do ruky jsme dostaly papír a vyrazily ku domovu. Tak nevím. Fakt je v tomhle net zlatej, já se dozvěděla víc jak půlku věcí tady a ne v CARu, což je trošku na hlavu. Ale když to bude mít úspěch, tak je mi to vlastně jedno 🙂 No zkusím taky vydržet až do tý soboty, ale nevim nevim. Už teď mám hlavu jak pátrací balon. Řídíš auto? Já si říkám, jestli už můžu do auta. A s tou nedělí myslíš, že by se tedy zavrtal až tuhle neděli? Zkoušela jsem ten tvůj odkaz a tam mi testování taky vychází na poslední květen.

brsh
20. kvě 2013

@magdous Vydrž 🙂 Zvládla jsi horší věci, než čekání. Tfuj Tfuj a hodně štěstí 😉

magdous
20. kvě 2013

@brsh máš recht 🙂 moc díky !!! 😉

kamisb
20. kvě 2013

@brsh nám říkala jen neřídit 24h a to kvůli nárkoze.Jde spíš asi o to jak daleko by jsi chtěla tím autem jet. Já když dýl sedím tak mě ten podbříšek bolí. Takže se pak musím natáhnout, ale u mě to fakt může být tím jak se nemohla trefit. Tak je to spíš o tom jak se cítíš.
My než jdeme domů tak ještě chodíme k sestřičce a to se mi sem tam ještě rozleží dotazy v hlavě a ony už taky vědí, tak jsou ochotné odpovídat, ale taky jsem měla odtud hoodně načteno. Ty osobní zkušenosti jiných jsou asi nejlepší.

No vem si, že když se dělá ET ten 5 den tak pak se teprve to embryiko dostane z obalu a pak se pomalu začne zavrtávat a to mu prý pak ještě tak 4-6 dní prý trvá ..takže to tak nák vychází, ale nevím asi to pak taky bude individuální podle toho v jaký je "kondici". Takže asi dřív než v pondělí bych test nedělala ...to budeme 9 den a to je asi furt brzo. takže ta středa je náký 11 den a to už by // mohly být - snad 🙂

jaka17
20. kvě 2013

@janice_opice Ahoj, omlouvám se ,ale asi jsem v tabulce omylem vymazala dva nicky u dalších snažilek..snad to půjde doplnit, nezlob se.. 😔

renca1978
20. kvě 2013

@jaka17 mne nebylo na zvraceni ani jednou,ani zadny nevolnosti mne nepotkaly, akorat mne hodne bolely prsa.......ted uz bolej min............jedinny co, tak ze zacatku jsem byla silene unavena, ale vubec jsem nemohla spat, az kolem cca 10 tt to preslo...........ale kazda jsme jina, kazda muzeme mit jiny priznaky.......treba ti zacinaji tehu nevolnosti 😉

jaka17
20. kvě 2013

@renca1978 jasně, spíš je mi to divný, jak se furt pozoruju..jak dopadla poradna 😅

renca1978
20. kvě 2013

@jaka17 jojo, super, dekuju, mimco ma 12 cm, a dokonce na nas zamavalo 🙂 zitra jdeme na genetiku, na velkej UZ, vyvojovy vady........snad vse bude ok 🙂 Akorat mne zacalo nejak divne ted k veceru pobolivat v podbrisku, nevim proc..........nic prijemnyho 😒

renca1978
20. kvě 2013

@jaka17 a to, ze se pozorujes je normalni, to delame vsechny 😉

jaka17
20. kvě 2013

@renca1978 Prý se některým mimčům UTZ nelíbí...snad to nic nebude.... 😉

brsh
20. kvě 2013

@kamisb - Já myslela řízení po ETu, jestli to nějak nevadí podbřišku. Ráno jsem břicho necítila vůbec a teď mě bolí celý odpoledne + trošku záda. Tak je to snad dobrý znamení. Jinak s tím zavrtáváním - já ho ani neměla pátý den, ale šla jsem vlastě 48 hodin po OPU na transfer, tak má určitě nárok na delší zavrtávání 🙂 Dřív jak ve středu testovat asi nebudu. Teda doufám, hehe. No jo, už nervy pracují 😀

kamisb
20. kvě 2013

@brsh a jo já jsem to spletla s OPU, myslím to řízení 😒 NO jestli tě pobolívá tak bych asi nejela moc daleko nebo si sežeň ten pás pro těhotný ...ten netlačí na bříško vůbec. Záda taky sem tam cítím, asi jsou furt ještě zvětšený ty vaječníky. Doktorka to říkala, že to ještě nějakou dobu bude citlivý.
No já mám jen o den starší 🙂 ale doufám, že se budou hezky držet to moje i tvoje (a všem ostatním) už se těším na // 🙂
tak nervy já měla dneska ráno, když jsem čekala jestli se ty dvě co jsme ještě nechávali přes víkend budou vyvíjet. NO byla jsem zklamaná, ale už to přeslo. Musíme být pozitivní, v klidu a těšit se 🙂 takže žádný nervy 😎

amadores
20. kvě 2013

@brsh mě říkala sestra i doktorka ve dvou různých centrech,že klíčové dny pro vývoj embryjka a uhnízdění jsou 8.-9.den po oplodnění a ty dny si máme hlídat "klidovější "režim a žádné nervy... 😉

martas14
20. kvě 2013

@sasanka033 no já i před IVF měla dva nebo tři dny meškání hold hlavu neoblafnu 🙂 nervy pracují....
Určitě se krásně rozmrazí ledňáček bojovníček, protáhne buněčky a šup k mamínce do duchýnky, kde devět měsíců může roztávat a růst až až 😉
My jdeme taky na první KET máme tam ledňáčky tři z toho dvě morulky prý dobré kvality a jedno menší, akorát jsou zamraženy na jedné té pajetce takže máme taky jen jednu šanci v podstatě....toto mě mrzí, že nás ani pořádně neinformovali, že kdyby jsme si připlatili, že se to dá zamrazit i samostatně, to jsem všechno zjistila až pak 😠
Já zas bojuji s tím, že když to rozmražení vydrží dvě a dám si jedno, tak že to druhé jen tak vyhodí ☹ a přitom by to právě mohlo být to pravé, ale zas dvojčátka bychom asi nezvládli, když už máme malou....ale při prvním IVF jsme taky daly dva embroušky a uchytil se jen jeden
a copak bereš? já dostala náplasti Estrofenové, mám lepit, každé tři dny na podbříšek a devátý den na UTZ....

martas14
20. kvě 2013

holky které jste byly na KETu, kolik musí vůbec narůst ta sliznice aby mohlo dojít k transféru? kolik jste jí měli na tom kontrolním UTZ co se chodí mezi 9-11 dnem?
a jaké máte zkušenosti z rozmražením? dávaly jste jedno nebo dvě....když jich máte víc zamražených společně?
My už jednu princeznu máme, tak mám obavy z dvojčat, ale představa, že by měli nějaké vyhodit a KET potom nevyjít, tak by se člověk bil do hlavy, že měl zkusit obě 😖

malinka_02
20. kvě 2013

@aranel6 no me taky prestali byt napnuty i prsa, to bylo ale stejne urcite jen z utrose..a taky se bojim testovat..

@janinafox no tak ja dneska sla do prace s tim ze kolegova jsou v zahranici a budu mit klid a aspon nebudu premyslet o blbostech a misto toho si me sef zavolal a mam pripravit strasne narocnou prezentaci ve dvou jazycich a to vse stihnout do konce tydne i svazat jako knihy jenze je to maly naklad tak i to sehnat bude masakr.. Takze od rana nervy..litovala sem ze sem sla do prace..

ratatooy
20. kvě 2013

@martas14 u nas se ani na kontr.utz nechodí,a sliznice musi byt aspon 7mm nejmín

ratatooy
20. kvě 2013

@martas14 zamraženo jsme meli taky po dvou řekla sem že beru co zbyde zbyli obe,vzai jsme obe a čekame jedno.ale uplne stejny myšlenky sem mela jak ty

malinka_02
20. kvě 2013

@jaka17 nejlepsi je mamatest citlivost 10, testovat ted s jinym nez s citlivosti 10 nema smysl a 5 den je opravdu hodne brzo..

brsh
20. kvě 2013

@kamisb já si taky říkám, s tím pobolíváním, že je to normální 🙂 No mohly bychom vlastně testovat ve stejný den, když jsme takhle 24 hodin od sebe 😉 Budeme se muset podporovat a prostě vydržet. Já zatím nikam raději nepojedu, stačí mi jít třikrát denně kolem baráku a mám dost. Takže zítra na středisko na injekci a pak jako doprovod mamce a pejskovi kolem paneláku a zase dobrou noc 😀 Zklamaná nebuď - ta fazolka, co máš v sobě je ta pravá 😉
@amadores - to je výborná rada - žádný nervy a být v klidu 😀 By mě zajímalo, jestli někdy nějaká paní doktorka z CARu musela podstoupit IVF, hehe. Já budu opatrná celý 14 dní a dalších 9 měsíců, doufám 😉 Ale díky, zajímavá informace!

malinka_02
20. kvě 2013

@kamisb ahojky, vitej 😉
@brsh ja se taky bojim vzdycky pak na wc 😀 A i kychat 😀

brsh
20. kvě 2013

@malinka_02 všechny stejně pošahaný 😀 Jo a už Ti moc dobře rozumim s těma nervama 😀 jsem na tom úplně stejně. Myslím, že o víkendu už budu úplně nesnesitelná, hehe.

kamisb
20. kvě 2013

@brsh to klidně můžeme, aspoň když budeme dvě tak to třeba do tý středy vydržíme, i když mě to teď přijde strašně daleko 😠
Pokud nemusíš nikam jet,tak je asi lepší to odložit. Já přes den nespím, ale kolem půl 10 večer začínám odpadat.
Já asi konečně příšla na to jak ten fraxiparín píchat, sice se mi vždycky klepe ruka, ale zatím to zvládám. Už se mi ani nedělají modřiny 😉
a fazolka jo doufám, že je ta - ta nej 🙂 a ta tvoje určitě taky neboj 🙂

malinka_02
20. kvě 2013

@adrialee no tak jste minimalne meli vsechna potrebna vysetreni ktere u mnoha holek za nedbaji...
@magdous drzim palce!!

magdous
20. kvě 2013

@malinka_02 malinečko děkuji 🙂

brsh
20. kvě 2013

@kamisb - já to vydržím, fakt dřív jak ve středu nechci, i když mi to teď přijde strašně daleko. Ale zase ber, že teď čekáme na testování a pak další měsíc na srdíčko. To si nevybereš. Už teď mě štve, že to ví tolik lidí. Jako v rodině atp. Se všichni furt ptají, je to otrava, když vlastně do začátku července nebudu vědět, na čem jsem. Až půjdeme pro druhýho prcka, tak budu mlčet 😉 A kam si Fraxiparin pícháš? Do břicha? Mně se taky klepou ruce, když vidim jehlu 😒 Ale je to všechno psychosomatický, to musí jít odbourat...

jaka17
20. kvě 2013

@malinka_02 jo, to taky vidím, teď už počkám aspoň do pátku... 😀

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru