IVF v květnu-červnu 2013

baby1984
9. dub 2013

Ahoj holky vytvořila jsem tuto skupinku pro nás všechny co čekáme na IVF v měsíci květen,nebo červen.Přidejte se všechny 😉 podržíme se,povzbudíme a taky poradíme.Věřím,že se to tu pěkně rozjede 😀

lenkafel
27. kvě 2013

@hhani uvidim ve čtvrtek no

kamisb
27. kvě 2013

@lenkafel - hm to je fakt divný, tak uvidíš ve čtvrtek no. Ale třeba se jen později zavrtalo a teprve se to v krvi projeví.

lenkafel
27. kvě 2013

@kamisb snad no, ale už moc nevěřim

brsh
27. kvě 2013

@lenkafel Uvidíš, moc Ti držim palce! Ale je dobře, že to nepodceňuješ a necháš si udělat testy znovu!

lenkafel
27. kvě 2013

@brsh chci mít jistotu, že se nic nezanedbalo, mám kamarádku, která byla asi 10 po zpoždění ms na krvi a tam jí řekli, že je to přesně na hraně, že momentálně by jí řekli, že těhotná není, ale že má za týden přijít znova, tak přišla a najednou měla správnou hodnotu, takže zázraky se dějí

brsh
27. kvě 2013

@lenkafel Přesně proto bych to taky zkusila ještě jednou 🙂 To ani nemusí jít o zázrak, ale fakt to může být jasně daný - v moči dřív jak v krvi. Nevim, třeba plácám blbosti, ale třeba taky ne 😉

kamisb
27. kvě 2013

Myslím, že to tak je nejdřív v moči pak v krvi a fakt až v určitý den. Někomu to trvá dýl no.
Tak holky vzdávat se přeci nemůžeme 🙂

jé to se tak lehce píše :(

janice_opice
27. kvě 2013

@lenkafel souhlasím, počkala bych až do čtvrtka, uvidíš, taky mi to přijde divný....drž se!

janice_opice
27. kvě 2013

tady sem našla nějakej článek tak bych fakt chvilku ještě počkala, můžeš mít opravdu ještě nízké hodnoty a za 2-3 dny mohou být mnohem vyšší

hladina hCG v krvi - hormon signalizující počátek těhotenství
Ve chvíli, kdy se oplodněné vajíčko zahnízdí do zbytnělé děložní sliznice, začínají první buňky, které tvoří základ placenty, uvolňovat do krevního oběhu chemické látky a hormony. Ty zabrání příchodu další menstruace. Jde hlavně o humánní choriový gonadotropin (hCG), který jako jeden z prvních ukazatelů prokáže, zda je žena těhotná.

Přítomnost hCG lze zjistit jednoduchým vyšetřením z:

krve
moči

U zhruba 5% budoucích maminek lze tento hormon v určující hodnotě nad 5 mUI/ml najít v krvi již 3. týden po poslední menstruaci, což je asi 8. den po oplodnění. Ve většině případů lze tento hormon v krvi určit již 11. den po oplodnění.

Také těhotenské testy jsou založeny na přítomnosti tohoto hormonu, který se v době, kdy je již vajíčko bezpečně uhnízděno v děloze, objeví i v moči. Doba zahnízdění bývá u žen různá, většinou nastává až kolem data očekávané menstruace. Proto nemá cenu dělat si tento test dříve a už vůbec ne, několik dní po souloži. I ty nejcitlivější testy jsou schopny zachytit hCG až v koncentraci od 10mIU/ml, většina z nich pak až od 20 mIU/ml.

Hodnota hCG v těle budoucí maminky během prvního trimestru velmi rychle narůstá. Jeho množství v krvi se zpočátku zdvojnásobuje každé 2-3 dny. Proto je možné, že těhotenský test může být negativní a druhý den již naopak pozitivní. Pokud těhotenský test ukáže zřetelné dvě čárky, je téměř stoprocentní jistota, že jde o těhotenství.

Vrchol hladiny hCG v krvi těhotné ženy nastává kolem 9.-10. týdne těhotenství a pak mírně opadá. Po 25. týdnu hodnota hCG již zůstává stabilní až do porodu. Jeho vylučování močí končí asi 7. den po porodu, tj. po vypuzení plodu a placenty.

Hladina hodnoty hCG na začátku těhotenství a její vývoj:

Doba od početí Doba od poslední menstruace mIU/ml
7 dní (1. týden) 21 dní (3 týdny) 0 - 5
14 dní 28 dní (4 týdny) 3 - 426
21 dní 35 dní (5 týdnů) 18 – 7 340
28 dní 42 dní (6 tt) 1080 – 56 500
35 - 42 dní 49 - 56 dní (7 - 8 tt) 7 650 – 229 000
43 - 64 dní 57 - 78 dní (8 – 11 tt) 25 700 – 288 000
57 - 78 dní 79 - 100 dní (11 – 15 tt) 13 300 – 253 000
17 - 24 týden Druhý trimestr 4 060 – 65 400
Od 25 týdne Třetí trimestr 3 640 – 117 000

janice_opice
27. kvě 2013

@lenkafel jak vidíš píšou tam u 5 % je vidět v krvi tak brzo tak ty budeš v těch 95% 🙂

jaka17
27. kvě 2013

@janice_opice tak to jsou bezvadné informace, díky za vyhledání, každá jsme jiná ....

janice_opice
27. kvě 2013

@jaka17 přesně tak, každá jsme jiná

malinka_02
27. kvě 2013

@jednalucka 4 folici jsou dobry! To staci!!
@jaka17 mas ten mamatest co.ja, je uplne na nic tenhle novy..koukni ke me do alba, mamatest sotva duch dnes 13 den po et 5 denniho a rapiclear a dr.max dnes uz pekna carecka ..😉

malinka_02
27. kvě 2013

@lenkafel to je divny ze nemas MS..

jaka17
27. kvě 2013

@malinka_02 no a já se nervuju s blbejma mama ...až pojedu z práce, stavím se v lékárně...díky

jaka17
27. kvě 2013

@malinka_02 já to asi blbě hledám, vidím jen alba ze září 2012

brsh
27. kvě 2013

@jednalucka - já myslim, že čtyři jsou v pohodě. Můžeš mít v klidu čtyři vajíčka a to není málo 🙂
@malinka_02 - nevím proč, ale myslela jsem, že mama jsou dobrý. Takže jsem si je nakoupila i na svoje testování. No snad nebudu čumět jak puk 😒 😕 😀

janice_opice
27. kvě 2013

@jednalucka stačí i jedno a je z toho miminko 🙂

janice_opice
27. kvě 2013

@brsh mama se prý hodně zhoršily....hodně o tom holky na diskuzích píšou...

jaka17
27. kvě 2013

Tady pro všechny z Iscare odpověď na dotaz, co po negativním testu...
Pokud je gravitest negativní a přesto není menstruace, může být pozdržena Utrogestanem a Estrofemem.
V případě, že chcete mít jistotu než vysadíte léky, můžete samozřejmě přijít na krev.
Pokud jste naše klientka, můžete přijít bez objednání, každý všední den od 8 do 18 hodin
a další dotaz
Dobrý den. 3.5. mi bylo na Vaší klinice provedeno IUI. 17.5. test negativní, tak jsem vysadila Utrogestan, 21.5. zjištěny // a včera v krvi HCG 47,5 jednotek.
odpověď- nechte si test udělat znovu, vše je individuální.... 😀 😀 😀
Tak nepropadat zbytečně brzo panice, miminkům to škodí 😲 😲 😲

malinka_02
27. kvě 2013

@brsh mamatesty byli vzdy nejlepsi jenze zacli delat jine edice a to se neda sovnat - v albu mam fotku kde je 1.ten stary a cara pekna a dalsi ty nove a sotv duch..
@jaka17 nemas me jako pritele..

janice_opice
27. kvě 2013

@jaka17 no to je přesně co říkám každá jsme jiná!!!!!!! 😉

jaka17
27. kvě 2013

@malinka_02 tak si mne prosííím přidej, jsem napnutá na // 😉

kamisb
27. kvě 2013

@jaka17 , @malinka_02 ...to jsme dvě

jaka17
27. kvě 2013

@malinka_02 tak to je krása....konečně ti ten Ježíšek nadělí, ale klokan přiletí v lednu....

janice_opice
27. kvě 2013

@jaka17 jak dostat tatínka do polepšovny chichi tak to bylo vtipný 🙂 😀

lucavka
27. kvě 2013

@lenkafel a to si v krvi neměla vůbec nic, nebo to bylo tak slabý že ti jenom řekli negativní? Já bych určitě testla znova doma a pak za pár dní šupem zas na krev. Podle toho co si psala je to opravdu moc divný...

brsh
27. kvě 2013

@malinka_02 jj, vím, koukala jsem 🙂

Holky, tak já zase 37,1 - to bych se picla. A to ležim furt a nedělám nic. Hafan má průjem a jednou se pozvracel, takže jsme tu zajímavá parta. Celej den polehává, no je vidět, že mu taky není dvakrát dobře 😒 Tak já si asi vezmu půlku paralenu, protože už začínám mít strach 😒

hhani
27. kvě 2013

@brsh Baru to bude dobrý,neboj...pěkně odpočívej a láduj se vitamínkama 🙂...taky jsi dnes jela do toho caru tak ti ta cesta možná přitížila,ale bude zase dobře... 😉

visnu
27. kvě 2013

@janice_opice Je určitě dobře, že jsi šla jinam. Když jsi popisovala, jak se k tobě chovali v minulém caru, jsem se nestačila divit. Hlavně že to podchytili před dalším pokusem.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru