IVF v květnu-červnu 2013

baby1984
9. dub 2013

Ahoj holky vytvořila jsem tuto skupinku pro nás všechny co čekáme na IVF v měsíci květen,nebo červen.Přidejte se všechny 😉 podržíme se,povzbudíme a taky poradíme.Věřím,že se to tu pěkně rozjede 😀

janinafox
11. dub 2013

@meyryen ten pregnyl - chodíš někam nebo ti ho píchne manža? to je taky větší jehla a do svalu, ne? jestli se teda nepletu 😅

janice_opice
11. dub 2013

čau holky
já už chci,aby byla středa🙂))) už chci,aby se zase něco začalo dít ..jsem zvědavá co mi řeknou kdy můžu začít, doufám, že to nebude za 3 měsíce

baby1984
autor
11. dub 2013

@janice_opice Jani já si myslim,že by nemusela být žádná pauza,proč taky že jo??Já se tayk těšim i na ty injekce už,prostě to musíme zvládnout .Když se nám zadařilo na poprvé to iui tak sem měla clost a pak 1x pregnyl 36 hod před iui a píchá se to do svalu je to klasicky v ampuli to natáhneš a je to do svalu no,takže se musí aspirovat aby tam nebyla žilka,ale jinak to jde.Bodal mi to manžel 😀

janice_opice
11. dub 2013

@baby1984 no oni doporučují pauza prý alespon jeden cyklus - ale je to asi individuální. U těch,které to mají hrazeno pojištovnou je pauza 3 měsíce...
Jojo Pregnyl já znám, i když ted jsem si píchala Ovitrelle což je taky do svalu....prakticky to samé to si budeš taky bodat na uvolnění vajec🙂

meyryen
11. dub 2013

@janinafox Nene nechodím, mám statečnýho muže🙂 píchá a když je potřeba namíchat ze tří ampulek, tak i namíchá, je zlatej....já bych snad musela jezdit jinak na pohotovost 😀

jednalucka
11. dub 2013

Ahoj, tak jsem se prvně napsala do IVF v dubnu, ale jelikož to určitě nestihneme, tak jsem se ladně přesunula 🙂 snad mě tu přijmete 😀 V lednu jsem prodělala mimoděložní těhu po clostíku a utroši (mám nepravidelný a strašně dlouhý cyklus), vzali mi pravý vejcovod a můj gynekolog mi doporučil IVF. 21.3. jsme byli na vstupním pohovoru, manžel byl na spermiogramu- má "pouze" 1% normálních spermií, mně brali krev a dělali hormonální profil a teď čekám (opět) na MZ, pak pojedu do CARu a budou mi dělat opět hormonální profil a mám začít brát antikoncepci a čeká mě hormonální stimulace, dr. nám doporučil ICSI, PICSI, PK a AH.Můžu se zeptat- co to znamená délka protokolu?

baby1984
autor
11. dub 2013

@jednalucka Ahojky sme rádi,že si zavítala mezi nás,víc hlav víc ví.No tak to máte taky pěkně složitou situaci a co vim tak antikoncepce se dává minimálně na měsíc,ale nechápu proč ti jí chtějí dát,dává se když je cysta,teda co já vím.Spermio se dá zlepšit vitamínama před 5 lety ho měl manžel hodně zlý tak baštil vitamíny a pak měl ukázkový,ale to je individuální no.Já už sem se taky ptala jaký je rozdíl mezi dlouhým a krátkým protokolem tak mi holky psaly,že když jsou nějaké problémy je dlouhý a když je vše v pořádku jako např výsledky krve a vyšetřeních tak je krátký,ale už nevim jak dlouho oba trvají,ale věřim že to tady holky vědí co to mají už za sebou.

meyryen
11. dub 2013

@jednalucka Délka protokolu znamená, jak dlouho budeš stimulovat. Protokolů je několik a liší se délkou té stimulace. Většinou se rozlišuje prostě krátký nedo dlouhý protokol. Při krátkém stimuluješ od 2dc a cca 13 jdeš na odběr folikulů a Dlouhý protokol je asi o 14 dní delší a začíná se ještě před ms. Teda snad to říkám správně 🙂

baby1984
autor
11. dub 2013

@jednalucka jestli chceš přidej se do tabulky 😉

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0At...

maraida
11. dub 2013

Holky,tak jsem sem na vás jukla 😉 Já jsem na rozhraní,stimulovat začnu v dubnu,ale OPU a ET bude už v květnu.jinak já jsem Pregnyl a Ovitrele píchala vždy do břicha.

janice_opice
11. dub 2013

@baby1984 chááá byla jsem prvníííí už jem to lucce poslala🙂

renda12
11. dub 2013

@meyryen jj nezdá se to ,ale je to soukromá klinika takže tam je to o něčem jiném než státní nemocnice.

janice_opice
11. dub 2013

já už bych chtěla v květnu : 😀 😀 😀 😀 😀

renda12
11. dub 2013

@baby1984 ahoj jak se můžu zapsat do té tabulky???

baby1984
autor
11. dub 2013

@janice_opice jo ty si jí to asi psala v dubnovkách viď??To mě nenapadlo 🙂 ale co aspoň se tady odakaz ukáže a nemusí se tak dlouho hledat

baby1984
autor
11. dub 2013

@renda12 normálně klikneš na odkaz a otevře se ti tabulka a tam už tě to vše navede co tam máš vypsat 😉

meyryen
11. dub 2013

@baby1984 Taky jsem vyplnila a patřím tedy spíše mezi věkově pokročilé 😀

baby1984
autor
11. dub 2013

@meyryen ccc taková mladice ještě 😀 písni tam ještě ke komu chodíš v Gennetu,já k Vykysalý a někdo k Brandejský a zbytek to tam nemá dopsaný

meyryen
11. dub 2013

@baby1984 Dopsáno, eště číslo bot a máme kompletní informace 😎

baby1984
autor
11. dub 2013

@meyryen není problém,klidně doplníme o další kolonku jestli je to tvé přání 😀

meyryen
11. dub 2013

@baby1984 To je dobrý, ještě bych zjistila, že tady mám největší nohu a co potom 😀

janice_opice
11. dub 2013

hele nedělejte si srandu z tý pracně vytvořený tabulky jo🙂 😀 😀

jednalucka
11. dub 2013

tabulka je bezvadná 🙂 docela koukám, kolik lidiček IVF podstupuje... a to jen tady na modráskovi- kolik takových diskuzí může běžet a kolik snažilek je, které se ani do diskuze nezapojí.....
@meyryen @baby1984 děkuju za vysvětlení, snad budu patřit do toho krátkého protokolu... A já mám tu antikoncepci (si myslím) z důvodu nepravidelného a dlouhého cyklu- když jsem brala antikoncepci, tak jsem s tím problém neměla a MZ chodil skoro na hodinu 😨

baby1984
autor
11. dub 2013

@janice_opice ale to bysme si nedovolili,no ale dumám dumám,ale asi to nedokážu vyslovit,abych si to neslízla.I tak to zkusim,už se ztrácim v tabulce kdo patří sem a kdo do dubnovek 😅 tak co praštíš mě??

baby1984
autor
11. dub 2013

@jednalucka JE TO SUPER ŽE na to nejsme sami viď??Ale konečně by mohl někdo přijít,že to klaplo hned by bylo zase líp tak sned se co nejdřív dočkáme.V dubnovkách už je pár adeptek

janinafox
11. dub 2013

@meyryen já to tedy tak mám - že mám ten delší a začala jsem ještě před ms, takže to píšeš naprosto správně 😀

@maraida ovitrel chápu, to je malá jehlička (jednou mi ji taky dali) ale i pregnyl? ty jo to koukam 😅

@jednalucka taky jsem měla antikoncepci, protože jsem měla cyklus delší a ne moc pravidelnej, tak dr. říkal že mi ji dá na měsíc, aby si upravil ty dny jak je potřebuje on 😀 dneska mam poslední prášek, no ještě že tak, celá slavná antikoncepce mě totiž asi rozhodila úplně tenkrát a trochu tyhle problémy přičítam antině - před ní jsem měla cyklus jak hodinky, po 6ti letech s antikoncepcí jsem to pak měla třeba po 33 dnech, 37 a tak různě - a bez ovulace.... no ale kdo ví, ono těch vlivů může být víc, to jo...

meyryen
11. dub 2013

@janice_opice Kdepak srandu, tabulka je krásná 🙂

janinafox
11. dub 2013

@baby1984 co tak koukam tak je nás tu pár který jsme tak nějak v obou skupinách 🙂

jednalucka
11. dub 2013

@baby1984 to je super, myslela jsem si, že jsem divná a asi nejsem nebo nás takových je prostě víc 😖 Kolem mě je opravdu hodně kamarádek, které mají za sebou nejrůznější zkušenosti s těhotenstvím, bohužel právě spousta těch negativních, ale všichni na to nakonec nějak "přirozeně" vyzráli.... Jediný koho znám, kdo podstoupil IVF, je moje švagrová- na poprvé a má 16t-ti leté slečny 😀 Tak doufám, že se nám to taky napoprvé povede, i když teda ne dvojčátka....

janice_opice
11. dub 2013

@baby1984 hele a není to jedno?🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru