IVF v květnu-červnu 2013

baby1984
9. dub 2013

Ahoj holky vytvořila jsem tuto skupinku pro nás všechny co čekáme na IVF v měsíci květen,nebo červen.Přidejte se všechny 😉 podržíme se,povzbudíme a taky poradíme.Věřím,že se to tu pěkně rozjede 😀

brsh
23. dub 2013

Ahoj holčičky, tak jsem zpátky z chaty, bylo to úžasný. Dneska jsem se půl dne hrabala v hlídně - sázela jsem kytičky, chystala sazenice a plela záhonky. Už se těšim, až bude co sklízet 🙂 to je nejlepší psychologická porodna - makat na zahradě. Sice jsem nadávala, že mě to nebaví, ale člověk fakt nemyslí na nic jinýho, než jak se zbavit veškerýho plevelu 😀 O víkendu zase vyrazíme a dáme první letošní grilovačku 😎
@janice_opice - to je žihadlo 😀
@magdous - vítej! Pokud to klapne, tak začnu se stimulkou taky 6týho 😉

janinafox
24. dub 2013

@malinka_02 ale zas je pak úspěch příjemné překvapení, viď? ale chce to asi myslet pozitivně, i když občas to prostě nejde.... 😅

@brsh to chápu že máš jiné myšlenky 😀 jé, grilovačka, ty se máš... my teprve budeme zahrádku tvořit, v pátek přivezou materiál na chodníčky a tak, tak manža bude makat - chodníčky, terasu, obrubníky kolem baráku, obrubníky kus od plotu abych tam měla "záhonek" na kytičky, který mi stejně pošlapou psi, ale pro tu radost 😀 😀 😀 už jsem si i nedočkavě koupila nějaký ciulky kytek, ale není kam je dát... takže tiše závidím tvé odhánění myšlenek 😀

ratatooy
24. dub 2013

ahoj holky jdu vám sem nakouknout jak se máte co jste nám utekly z unora,bžezna 😀

malinka_02
24. dub 2013

@brsh my uz grilovali v sobotu 🙂
@janinafox no popate uz to moc nejde..

janinafox
24. dub 2013

@malinka_02 ☹ no, tak to je jiná... ale naděje umírá poslední....

lucavka
24. dub 2013

@meyryen - budu držet palečky...

Tak hysteroskopie za mnou. Pan doktor odstranil nějaký srůst a zkontroloval jizvu po císaři. Jinak snad vše v pořádku. V pondělí mě ještě zkontroluje a snad dostanu stimulační protokol a půjdeme na Ketít. Snad všechno vyjde.

Jinak všem hodně stěstí.

meyryen
24. dub 2013

@lucavka A bolelo? 😕

lucavka
24. dub 2013

@meyryen nebolelo, jen sem pak byla trochu otupělá ale to mohlo být i z únavy z brzkého vstávání nebo hladu a žízně. Dokonce už ani moc nekrvácím, takže pohoda. Hlavně že tam nenašli žádný větší problém. Tak snad teď už se miminko udrží.

My s manželem uvažujeme, jestli nezkusíme dát dvě embryjka, aby sme si zvýšili šanci. Ale bojim bojim... Ještě máme skoro měsíc to promyslet.

meyryen
24. dub 2013

@lucavka Proč jsi vlastně na hysteroskopii šla? U mě se o ničem takovém zatím nemluvilo, tak chci mít aspoň trochu přehled, kdy se indikuje🙂

Já si nechám i teď při 2. IVF vložit pouze jedno, abych nepřišla o čtvrtýpokus. A kdyby náhodou zbyly nějaké mrazáčky, tak bych šla u KETu potom do dvou....ale ještě žádné dítě nemáme, tak je to asi o trochu jiném uvažování než u Tebe,ale tři děti to je krásný, i když náročný po všech směrech.....

lucavka
24. dub 2013

@meyryen ta hystero se v Gennetu dělá asi docela často. Je to hlavně pro kontrolu že je všechno v pořádku. Já jsem jí měla i kvůli prohlídnutí jizvy po císaři. Ještě že jsem do ní šla, když mi našli ten srůst. Teď vím, že by miminku nemělo v bříšku za měsíc nich chybět.
Nám při prvním IVF zbylo jedno embryjko, a naštěstí zabojovalo a už mu budou dva roky 🙂 . Teď při druhém IVF sem si poprvé dala taky jen jedno, (biochemické těhu), ale máme ještě tři mrazáčky. Uvažujeme o dvou hlavně kvůli tomu, že mi končí rodičák, vyhodí mě z práce a tak potřebujeme zvýšit co nejvíc šanci na úspěch. Jinak musím hledat novou práci a něco odmakat abych měla zase nárok na slušnou nemocenstou a mateřskou. Ještě si chceme u nás v mateřském centru domluvit schůzku s právničkou a probrat jak přesně to s těmi dávkami teď je, na co mám nárok a jak se nejlíp zařídit. Tak uvidíme.
Jinak bych stejně chtěla tři děti 🙂, tak hold by byly dvě najednou..

jednalucka
24. dub 2013

My navštěvujeme CAR Unica v Brně a tam nabízí, že pokud (i přes to, že při každém ET, jsou zavedena 2 embryjka), má pacientka nárok na 4. pokus zdarma http://www.unica.cz/cs/vysledky-lecby.html . Takže zkusíme určitě 2. Jestli teda budeme mít dostatečný počet vajíček 🙂 Holky, já se fakt tak moc těším, za týden už budeme stimulovat, juchuchů 🙂
U nás na zahradě právě dost zahradničí náš hafík, takže jsem prozatím bez kytiček, ale na zadní zahradě bych zkusila nějakou zeleninku, ale to asi až po zmrzlých- nerada bych o svou první úrodu přišla 🙂

meyryen
24. dub 2013

@lucavka Vidíš a mě v Gennetu hysteroskopii zatím vůbec nenabídli. Nám taky zbylo nakonec jen jedno vajíčko a bylo z toho biochemické těhu, a to se jich 9 oplodnilo a pořád se hezky vyvíjely, ale ten čtvrtý den se to rozseklo. Tak doufám, že budeme tentokrát úspěšnější, i když dr se tvářila tak, že je z průběhem 1.IVF spokojená 😕
S tou prací je to špatný, mám práci docela ok, ale už bych chtěla taky vypadnout 😀 ale je mi jasný, že po mateřský se sem už nevrátím, u nás se to tak nějak nenosí 😖

lucavka
24. dub 2013

@meyryen - jé no vidíš, tak to u nás v práci úplně to samý, holka s dětma se tam nechytá. Je tam málo lidí, víc nevezmou, dělají se tam přezčasy takže se jim maminy nehodí ani v kanclu.
My sme poprvé měli šest embryek a zbylo jedno a vyhrálo na plný čáře, při druhém z šesti zbyli 4, takže megaúspěch. Snad to teď vyjde.

meyryen
24. dub 2013

@lucavka Já mám špatnou pracovní dobu od 9-18, takže to se žádná MŠ ani nechytá.
Teda tak to je fakt velký úspěch oproti tomu prvnímu pokusu, dělali jste něco jinak než u prvního pokusu? Když řekneš, že jsi strkala hlavu do kanálu, tak já budu taky 😀

lucavka
24. dub 2013

@meyryen - Já mám vajíčka od dárkyně, teďka byla jiná, tak nevím jestli si třeba s manželovo DNA líp sedli a proto to tak vyšlo - fakt nevím 😀. To biotěhu mě fakt zamrzelo, ale jestě jeden pokus do konce rodičáku stihnem, tak se budu modlit. Já makala od 8 do 5, navíc 20 minut autem dojíždění, takže bych se taky nechytala, ale manžel dělá od 9 do 19, tak bych si pak chtěla najít práci od 6 do 3. To by šlo, protože ráno by obstaral manžel a odpolko já. Navíc za pár let bude už moje mamka v důchodu, takže pokud se povede druhý těhu tak sme v tomhle v pohodě. Další věc je, že jsem měla slušnou výplatu, takže slušnou nemocenskou a mateřskou. O to bych nechtěla přijít, teď by se mi počítalo to samý, ale nevím jestli bych znova takovou práci našla.

magdous
24. dub 2013

@jednalucka samozřejmě, jiná varianta ani nepřichází v úvahu 😀

meyryen
24. dub 2013

@lucavka Já biochem. těhu taky obrečela. Vlastně už jsem obrečela negativní test, pak jsem šla jen tak jako z povinnosti na krev a hcg 300, takže jsem byla dost v šoku, ale krvácení nepřestalo a úplně jsem cítila, jak se děloha snaží embryo vypudit, jsem chodila jen v předklonu a maximálně na záchod ☹
My už máme v důchodu oboje babičky, jen jedna 100 a druhá 250km daleko, ale obě skvěle fungující. A obě se nemůžou vnoučátka dočkat, občas mi ty jejich jakoby nenápadný otázky lezou na nervy 😀

iveet1
24. dub 2013

@jednalucka Ahoj...teda koukám, že jste tu akční....to je bezva....mohu se také přidat, já začínám stimulovat cca 12.května 🙂 tak pevně doufám v úspěch 🙂 minule to nevyšlo, tak snad se teď štěstíčko usměje 🙂
I.

meyryen
24. dub 2013

@iveet1 Tak to vypadá, že já se svým cca 20. květnem budu nakonec poslední 😀

iveet1
24. dub 2013

@meyryen a třeba to bude zrovínka úspěch 🙂

brsh
24. dub 2013

@janinafox já jsem nacpaná se svojí chatkou u táty na pozemku, kde řádí především on a jeho žena 😀 Ale mám tam pidi políčko, tak jsem loni zahradničila a měli jsme svoje rajčata, ředkvičky, saláty, mrkve a petržel + mám bylinky v truhlíkách a nějaký ty kytky. Mě to vůbec nebaví, ale pak, když je úroda, tak to je jiná 😀

Holky, teď jsem do kasičky na kočárek hodila 10tis - tak to by bylo, aby nebylo 😎

@iveet1 - vítej u nás 🙂 to máš za pár 🙂 já už bych v tý době měla taky pár dní stimulovat, tak nám to snad všem klapne 😉

brnanda
24. dub 2013

Ahoj,díky za přijetí ... dneska jsme strávili celý den v Brně a vlastně třičtvrtě dne po doktorech...napřed ráno s mužem v caru-krev,ultrz.,pohovor s lékařem.POtom jsem musela jetza hematologem,od hematologa opět na druhou stranu Brna do svaté anny si vyzvednout heparin,potom na 13hod.opět do caru ,kde jsem hodinu čekala,až dostanu pera s lékama a názornou ukázku jak sním zacházet ,-) rozpis léků a ,že v pondělí se uvidíme na lačno předoperační vyšetření a znova ultrz.No po těch lécích je mi už teď zle, sice to za chvíli pomine,ale...blinkat se mi chce furt,ale to je asi z nervů,-)

janice_opice
24. dub 2013

@brsh je to žihadlo je to miláčekk🙂))) až ted teda budu těhotná tak si ji moc neužiju 🙂))))

janice_opice
24. dub 2013

@meyryen nebudeš, poslední budu jááá, začínám až v červnu :///

brsh
24. dub 2013

@ratatooy my se máme dobře - koukej nás tu pěkně nakazit, ať jsme šťastný jako ty 😉 Protože mít takový štěstíčko, to se jen tak nevidí 😝 Koukám do dubnovek a tam to pěkně žije 😉
@brnanda - ty Tě teda ženou od čerta k ďáblu, ale ten výsledek bude stát za to 🙂 A proč heparin? Taky máš nějakou bezvadnou mutaci? Jak tak koukám, má to každá druhá. Mohli by vymyslet nějaký prášky a ne ty blbý injekce. Ať je Ti brzo lépe 🙂
@ 😉 janice_opice - ještě ráda ho vyměníš za kočár, ne? 😀

My si dneska se ségrou zabookovaly hotel v Amstru a ve středu razíme. V neděli zpět, po ulz a v út stimulka - jestli vše klapne 😎

brnanda
24. dub 2013

@brsh jj mám toho až na můj vkus hodně 😀 Dvě mutace ktomu ještě Leidena,jsem homozygotní ktomu,a MTHFR,PCOs...prej aby toho nebylo málo 😉
No a momentálně čekám,jeslti půhdu blunkat,nebo ne ☹ páč první injekce za sebou a je mi šoufl fňuk

ratatooy
25. dub 2013

@brsh jj posílám na všechny tehu bacily,no taky mam zas nejaky trable začala me opt bolet noha v nartu,ani nemusim na ortopedii,už sem tam s tim jednou byla a je to proste tím že sem cvalda a sem težká takže musim i behem tehu zařadit nejakou vhodnou dietu a dat dolu aspon 5kg

jednalucka
25. dub 2013

@brsh jestli začínáš v út se stimulkou, tak to jsme na tom stejně 🙂
@brnanda ach jo, to je komplikací, ale snad to bude všechno dobře dopadne. Sice to budeš mít komplikovanější, ale výsledek // bude super!!!! ♥♥♥
@raratooy děkujeme!!! Jsi pro mě velkou motivací 🙂 i kvůli tomu, že chodíš do stejného CARu 🙂 Hrozně se na všechno těším, nemůžu se úterka dočkat!!!!!

jednalucka
25. dub 2013

@janice_opice a kdo si počká, ten se dočká 😀 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a pak tu na Tebe už budeme všechny myslet 🙂

janice_opice
25. dub 2013

Holky,abych tu v červnu nebyla sama 😀 😀 😀 😀 snad se na mě přijdete podívat těhule at tu netrpím monologem🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru