IVF v květnu-červnu 2013

baby1984
9. dub 2013

Ahoj holky vytvořila jsem tuto skupinku pro nás všechny co čekáme na IVF v měsíci květen,nebo červen.Přidejte se všechny 😉 podržíme se,povzbudíme a taky poradíme.Věřím,že se to tu pěkně rozjede 😀

brsh
30. dub 2013

@malinka_02 moje dr je takova zvlastni...zkusim se s ni domluvit. Dekuju 😉

lucavka
30. dub 2013

@malinka_02 tak to si budeme držet pořádně palečky.
@brsh - jo jo, jak kdybych vykradla lékárnu. Dělá to celkem tři malý igelitky 😀.

Holky já chodím do Gennetu a za tři měsíce od konzultace sem si šla pro mimíska (v obou případech). Mě ještě hledali dárkyni, protože vlastní vajíčka nemám.

malinka_02
30. dub 2013

@brsh no ona Malickova je desne v pohode, mozna by te vzala i bez doporuceni..
@lucavka no a hledat duchy 😀

baby1984
autor
30. dub 2013

Holky kdy se mě mudr bude prát co chceme se spermijkama všechno dělat??Až mi bude dávat rozpis a nebo pak před opu??Já abych tam šla už s hotovou věcí a připravená.Určitě jdeme do PICSI,PK a přemýšlim i o AH co myslíte??

meyryen
30. dub 2013

@baby1984 Ahoj já jsem se s ní o tom už předběžně bavila teď před stimulaci, ale většinou se tě ptá ještě při poslední kontrole před OPU. A hlavně po OPU, až už budeš při vědomí, tak za tebou přijde embryolog, řekne ti kolik bylo vajíček, jaká je kvalita spermii a doporučí nejvhodnější postup. 😉

baby1984
autor
30. dub 2013

@meyryen díky moc,čeká nás to porvé tak vůbec nevím co právě bude to nej nej.Tak to sem ráda,že dojde embr.a poradí.

meyryen
30. dub 2013

@baby1984 Taky jsem poprvé vůbec netušila do čeho jdu 😀 Už máte naplánovaný termín stimulace nebo už dokonce OPU?

baby1984
autor
30. dub 2013

@meyryen ted ve čtvretek budu 20dc tak nevim co bude,ale snad začnem stimulovat,ani nevim zda bude krátký nebo dlouhý protokol,to se asi vše dozvim.

lucavka
30. dub 2013

@malinka_02 - jo testovací mánie je síla. První prcek nás vůbec nanapínal. Pátý den po ET duch a sílil a sílil 😀. Teď mu budou dva roky. Pořád mám sérii testíků schovanou. Podruhý to bylo ošklivý jak se nám duch objevil, nesílil a pak zmizel ☹ . Jestli teď vyjdou ty dvojčata tak se těšim na pořádnou dááálnici 😀

meyryen
30. dub 2013

@baby1984 Tak to jsi o 4dny napřed🙂 Já byla dnes na utz a domluvit se na stimulaci. Takže začínáme 17.5 prý🙂 pokud nás tedy ms nepřekvapí o něco dřív, ale prý by neměla..... 😎

mispulina912
30. dub 2013

jsem ráda že nás tu je tolik a je to vzájemná podpora..... všem držím pěstičky at vše prožíváte v klidu a bez stresu....

já ted čekám na zavolání z caru a na ms...a začínám .....těším se ale zároven se bojím.......

meyryen
30. dub 2013

@mispulina912 To znám ty pocity strachu a těšení se o sebe děsně třískají 😀

malinka_02
30. dub 2013

@baby1984 vsechno s tebou proberou pred opu ale je to co dr to nazor. Ja dala icsi a pk pro vlastni klid a AH sme resili s embryolozkou az pred transferem, driv to nepoznaji jestli to ma smysl.
@lucavka my bohuzel deti nemame.. Mam za sebou 4 transfery a jednou duchco nesilil a jinak nic :-\
@mispulina912 ja dnes 3 injekci, zitra uz budu v pulce 😀

peta2010
30. dub 2013

Ahoj holky, jsem 8DC,vyfasovala jsem další injekce a ve čtvrtek opět ko, myslím ,že v pondělí by mi už měli říct,kdy bude odběr vajíček...máte už stím zkušenosti, reagovali jste na odběr nějak prazvláštně?jak jste se cítili po tom odběru ?
Začínám mít ze všeho asi depku ,ikdyž je jen v mé hlavě...děláme zrpávně?,že jdeme na ivf ,že dáváme jediný poslední peníze apod.. ach jo, na tohle odpovědi vážně nejsou ...

brsh
30. dub 2013

@malinka_02 Já se s ní domluvim, aby mi šoupla teď Prednison i bez imunologie. A pokud nevyjde tohle první IVF, tak si stejně asi zažádám o jinýho dr v CARu - moje doktorka mi fakt moc nesedí. Potřebovala bych někoho víc sdílnýho..

Holky, já už mám zabaleno 😀 Jsem asi prdlá, ale aspoň jsem bez cestovní horečky. Udělala jsem na cestu tuňákový sendviče a klasický se šunkou + jsem pekla Míša řezy (je to hrozně dobrý, ale takový kalorická bomba 😀 😝 😒 )
Už jen odvezu hafáka k babičce - ten měl v noci zase epilepťák ☹

sasanka033
30. dub 2013

@peta2010 ahoj a ty na to jdes poprve? vidim, ze jedno dite mas... ja se trochu toho OPU bala, pac jsem nevedela co me ceka - narkoza, bude to pak bolet, jaky budou vysledky...? ale je to fakt rychlovka. uspi te na salku, odsajou, pak te prevezou na pokoj a uz jsi v podstate vzhuru (narkoza je tak 15-20 minut odhadem), chvili jsi jeste jak vozrala🙂 a pak uz zacnes pit a jist. kdyz teda mas s sebou svacinu🙂 no a pak spis nervy, jak to dopadlo, kolik je vajicek a jaky jsou kvality.
a jinak te uklidim, ze vysilujem z toho vsechny....ja ted kazdej den brecim, pac se nam to prvni ivf nepovedlo. porad mam nejaky pochybnosti a je to naprosto normalni, tak hlavu vzhuru!🙂 a kolik mas foliku ti rekli?

lucavka
30. dub 2013

Ty nervíky sou síla. Já jsem chvíli vyděšená, chvíli nadšená. Zítra stimulka a už se nemůžu dočkat. Potřetí a pořád vyšiluju jako poprvé...Hlavně ať nám to všem vyjde.

peta2010
30. dub 2013

Já si nedovedu představit,že na to půjdu víckrát ☹
jenže mám genetické vady,nemocnou krev,a ještě s manželem stejnou krev.skupinu.
Čekali jsme před ivf na MS,tehdá pře čtyřmi lety,ale ona nedošla,takže ivf se nekonalo,takže jsem jako,že věděla, co mě bude čekat ,ale jaksiže mě to zázrakem minulo,bohužel se už zázrak neděje 😅

no já nevím,jestli už začínám bláznit,páč si furt říkám,že jedno dítě máme, nejsem na tom s prominutím snad to nevyzní nějak blbě,jako čekající budoucí maminky...,ale mě příjde, že je to ještě horší ,než kdyby jsme malého neměli ☹
A to proto, že si říkám,co když se něco stane?...co se zase těhotenstvím rozjede ,co mě bude čekat ..a pak ve finále mám strach,že se ztý narkózy neproberu,protože od porodu jsem uspávaná každej rok ☹

hhani
30. dub 2013

Ahoj holky...Mám před sebou 1.IVF a nervy to jsou tedy pořádný...Všichni pořád řikaj jak musim být v psychické pohodě,ale mě to tedy nějak nejde spíš je to horší a horší 😒 Máte nějaký recept? 😉 Jinak všem moc přeju ty dvě čárky na konci tohoto velikého úsilí 🙂

peta2010
30. dub 2013

@hhani no já sem celej víkend furt bečela a nevím ani proč ...takže asi ty nervy ,kdyby u toho nebyli,tak by asi bylo něco špatně 😉

malinka_02
30. dub 2013

@peta2010 to vis ze delate! Ja na zacatku taky vahala ale po neuspesich lituju ze sme do toho nesli driv..A neboj vse se da zvladnout..a ted bud v klidu nejhorsi je cekani jestli to vyslo..
@brsh Tak si to uzij!
@hhani ahojky, recept neni proto se tu podporujem 😉

hhani
30. dub 2013

@peta2010 no to mám ted taky skoro pořád...Připadá mi,že furt jenom fňukám 🙂 Pokud by Tě to mělo opravdu nějak ohrožovat tak ti to doktoři vůbec nedoporučí..Tak hlavu vzhůru a huráááá do toho 😉 ...Já vim to se mi to povídá,co... ale i tak asi bych to zkusila být na tvém místě...
@malinka_02 je fajn se takhle někde bez okolků vykecat..mám pocit,že všichni okolo mě jsou toho už přesycený 🙂

malinka_02
30. dub 2013

@hhani spis tomu nikdo nerozumi a nechapou jak se citis kdyz to nepodstupovali..

mispulina912
30. dub 2013

@hhani nervy to jsou,ale ty injekce ty se dají přežít,pro mě bylo nejhorší pak po transferu to čekání..... 14dní než budeš testovat jestli se objeví 1 nebo 2 čárky pak aby se dobře fazolka dobře vyvíjela...... tady je od holek podpora úžasná všechny jsme na tom stejně a vždy tě pochopí lidičky kteří prožívají to stejné........

mispulina912
30. dub 2013

@peta2010 úplně chápu tvůj strach , já mám to samé ...je hrozné kolik hormonů do sebe naládujem a ty narkozy též není moc zdravé... hold musíme to nějak zvládnout....pevné nervíky..

barakara
30. dub 2013

@malinka_02 ahooj, uz stimulujes na 2.IVF? a jak se mas?
Ja jsem dnes prisla od doktora se slusnou nalozi, zacinam pristi tyden.... 🙂 😒

visnu
30. dub 2013

@brsh Ahoj, byla jsem na imunologii - Imunia na Karlíně. Jeden pokus nevyšel zřejmě kvůli chronickému zánětu ve vejcovodu, který jsem si před druhým pokusem nechala odstranit, přesto mě doktorka poslala i na imuno a genetiku. Prý to dělají před druhým pokusem všem, když se první nepodaří. Byla jsem na odběrech na imuno 2 týdny po laparoskopii, takže prý mohla být lehce zvýšená imunita po operaci, ale dle dr. bude jistější, když nasadíme slabou dávku Prednisonu. Pokud ti to teď vyjde, asi bych to neřešila. Když už do toho teď jdeš, musíš věřit, že to dobře dopadne. Nemysli na špatné věci. 🙂 Kdy vlastně začínáš se stimulací?

visnu
30. dub 2013

@hhani V naprosté psychické pohodě během IVF snad nemůže být nikdo. To mohou radit jen ti, kteří totéž nezažili. Nervozita a obavy k tomu patří. Ale nakonec to není tak strašné, jak se může zdát. Nejhorší je podle mě fáze po ET, to bývá dost napínavé. Já už střádám filmy a knížky, abych nějak zaměstnala hlavu. Čekání je na palici. 😖

peta2010
30. dub 2013

@mispulina912 přesně tak .. njn pevné nervy by jsme potřebovali všechny 🙂

@hhani hih ijá stojí,zalévám zahradu a zničeho nic začnu brečet 😀 jako si už připadám jak magůrek ... to ty hormony,ale já tohle mám už od prvního těhu ,te´d mi to jen a jen ty hormony podporují 🙂)

strašně mě začali bolet prsa -to je z těch hormonů,že...?

brsh
30. dub 2013

@malinka_02 - děkuju 🙂
@visnu díky moc za celej ten popis - uvidím, jak se na to bude tvářit (už teď vím, že blbe 😀 ) Pokusím se s ní domluvit alespoň na malých dávkách. Snažím se myslet optimisticky a moc to neřešit. Zatím to jde, protože ještě nepíchám - ale pak to bude tragedie, už se vidím. Reaguju na hormony hrůzostrašně. Když jsem měla "šestinedělí" po laparce a začala jsem do toho brát Vissane, tak jsem brečela fakt asi dva měsíce nonstop. Od rána do tý doby než jsem usnula 😀 Jinak se stimulkou začínám asi v úterý, ještě bych měla jít 1 DC na utz, jestli je folikul folikulem a ne cystou

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru