IVF v květnu-červnu 2013

baby1984
9. dub 2013

Ahoj holky vytvořila jsem tuto skupinku pro nás všechny co čekáme na IVF v měsíci květen,nebo červen.Přidejte se všechny 😉 podržíme se,povzbudíme a taky poradíme.Věřím,že se to tu pěkně rozjede 😀

simka77spain
3. čer 2013

@hhani jeee, tak to je mi líto, urcite to musi vyjit na podruhé. ten cas tak rychle letí.

hhani
3. čer 2013

@simka77spain víš co se stalo nám ..před OPU jdou chlapi na odběr spermií no ten můj šel a když jsme se setkali po odběru vajíček před ordinaci dr. tak mi řekl,že se mu ten kelímek vylil a nic tam skoro nezůstalo..na mě šli mrákoty,ale potom když jsme mluvili s embryoložkou tak nám bylo řečeno,že stačí opravdu jedna jediná spermie na oplození vajíčka...tak nepanikař...třeba jich máte ještě nad limit 😉 ..jde o to vybrat jednu dobrou a vpíchnout jí do vajíčka.. 🙂

simka77spain
3. čer 2013

@hhani 😀 😀 😀 😀 😀 neeeeeee, tak to bych tam asi taky omdlela 😀 😀 jeeeva, holky mocinko vam dekuji za vsechnu tu podpru, uz mi je absolutne líp, protoze do ted furt ctu, jak kazdy de na popate, ai na po desate...jeeee, bojim bojjim. ale tedk auz je fakt líp kdyz pisete ze je hodne holek co jim to vyslo na poprvé.

orin77
3. čer 2013

@simka77spain Ano, zatím se bobík drží. Při zavádění to doktor musel dělat na 2x, protože se přilepilo k pipetě. Takže doufám, že se pěkně zakouslo a udrží se.
S tím vlastním dítětem to naprosto chápu. Přece jenom geny jsou geny. Znám spoustu případů, hlavně z vyprávění jiných, kdy si adptovali dítě, třeba i malé cikáně a do puberty pohoda, ale potom jako by se urvali z řetězu... Ale to samozřejmě nemusí platit u všech.
Každopádně když je ta šance mít vlastní dítě, tak by bylo škoda toho nevyužít. Takže mysli pozitivně, dopře to dopadne.

simka77spain
3. čer 2013

tak a uz se mi chce brecet, holky, ja vam budu psat az budu v té Praze co a jak. verim ze na me budete myslet. Musim ven vencit psa tedka...tak zatím

hhani
3. čer 2013

@simka77spain věřim,že vyjde 🙂...já mám kyselinu listovou a ještě tady někdo psal o tomhle http://www.docsimon.cz/zbozi/inofolic-20-sacku ..já to mám v plánu také brát,ale počkám až co mi řekne na to dr...každopádně kys. listovou nic nezkazíš ..

simka77spain
3. čer 2013

@orin77 no my jsme od te adopce a tech darcovskych spermii hlavne odpustili taky kvuli penez, za prvé vse se navic hodne platí, taky potom..opravdu chceme mít svoje, a kdyz ne, tak mame uz aspoñ jedno, jakoz ze rodina uz jsme,Tak pokud nam to nevyjde nase, tak nebude nic. Ja vim ze nekdo to bere ze to je vlastne tvoje, ze si to odnosís a vsechno, ale po pravde, ja chcu kouknout do tech ocicek, a videt tam manzela, a sahnout do vlasku a at to ma kudrliny cerne jako uhliky po manzelovi... hihihi

meyryen
3. čer 2013

@simka77spain Jasně, spoustě holkám to vyjde napoprvé 😀 A tobě třeba taky, pokud už jedno mimčo máš, tak to by bylo aby se to nepovedlo 😉

simka77spain
3. čer 2013

@hhani je, tak na tu kyselinu listovou se zajdu tedka kouknout teda. jeste jak se to asi bude jmenovat ve spañeslktine co? 😉 hehehe

kamisb
3. čer 2013

@hhani - já jich vezmu tolik kolik přijde, jen teda já můžu mít naráz jen jedno ..sice teda nevím co by dělali kdyby se to jedno rozdělilo, já bych asi dobrovolně jedno pryč dát nemohla.

hhani
3. čer 2013

@simka77spain ...ácido fólico.... to je španělsky,tedy dle překladače 🙂

coralin
3. čer 2013

@martas14 to je jasný, že je lepší vědět co a jak, já jsem to právě počítala, kdy mám jít na ultrazvuk ... ta nejistota je hrozná, ale musíme to vydržet. My jsme včera byli na chatě tak se tam muž brodil ve vodě... a už je voda i v chatě...:( blbý je, že jsme tam chtěli jet po tom ketu, abych změnila prostředí a teď teda nevím kam se vrtneme, protože nechci zůstávat doma....

eviku52
3. čer 2013

ahojky všem, můžu se přidat??? Byla jsem na transferu 25.5.. a teď čekám a čekám 🙂

orin77
3. čer 2013

@eviku52 Ahoj čekatelko 🙂 jasně, vítám Tě.

akdar5
3. čer 2013

@orin77 děkuju.... 😉

Děkuji všem za velkou podporu a jistě moc dobře víte,že to přeji z celého srdce Vám všem,kdo jste tady.... 😉

coralin
3. čer 2013

Ahoj holky, nevíte jak je to s paní doktorkou Malíčkovou?? Nemůžu jí vůbec sehnat. Díky za info

eviku52
3. čer 2013

Děkuji, jak se daří??? Já už nevím co bych doma tvořila 🙂

eviku52
3. čer 2013

@orin77 Děkuji 🙂 jak se daří??? Já už nevím co bych doma dělala 🙂

coralin
3. čer 2013

@simka77spain Ahoj, přestaň počítat ať nejsi moc ve stresu.. určitě se zadaří a bude jich i víc . Co máš za psa?

eviku52
3. čer 2013

Ahoj holky, všem vám moc držím palečky ať dopadne vše dobře 😉

zimka
3. čer 2013

@eviku52 Jé tak to jsi jen 3 dny po mně. 🙂

eviku52
3. čer 2013

@zimka A jak se držíš??? Já docela bojuji s bolestmi podbřišku, ale ty jsem měla už po odběru, pak se to trochu uklidnilo a po transferu to začalo znova. Chvilku bolesti a chvilku je mi fajn, trochu úlet 😀

zimka
3. čer 2013

@orin77 😀 je vidět, že se drží zuby nehty všeho, čeho může! To je dobrý znamení! 😀

orin77
3. čer 2013

@eviku52 Ahoj, tak to Ti nezávidím to čekání. Já měla ET ve středu a tak jsem se do soboty šetřila, ale v pondělí raději šupala do práce, abych nemyslela na blbosti

orin77
3. čer 2013

@zimka jj snad je to takový malý rottweiler 🙂

eviku52
3. čer 2013

@zimka Už je to 3IVF a 1KEt tak uvidíme, ale hlavu ztrácím jen občas a na chvilku jinak se snažím být optimista. 😉

eviku52
3. čer 2013

@orin77 Jo tak to jsem taky chtěla jít do práce, ale doktor mi to zakázal, už máme totiž 3IVF a 1KET takže dtrach celkem velkej, ale doufám, že se to teď povede 😉 a jak se držíš??? Ty jsi byla poprvé???

orin77
3. čer 2013

@eviku52 na ty bolesti jsem se taky ptala. Doktor mi vysvětlil, že je to díky těm žlutým tělískům co zůstaly po vajíčkách ve vejcovodech. Normálně jich bývají 2-3, ale tím, že se berou hormony, aby bylo vajíček do nejvíce, tak se to znásobí. Následně se rozpínají a tlačí, takže prý odtud je ta bolest. Já jsem tlaky a bolení pociťovala do 10 dne po transferu, pak jakoby mávnutím proutku ustaly. Proto jsem si taky myslela, že z toho sejde.

akdar5
3. čer 2013

@simka77spain Tak jsem si to tady všechno pročítala a chci Ti napsat velkou podporu a určitě to svoje miminko ,krásné po mamince a tatínkovi, budete mít... 😉
Já jsem měla dlouhý protokol a nakonec asi 24 vajíček z toho se dobře vyvíjelo pouze tři a jedno mám v sobě 😉 takže z vlastní zkušenosti vím,že na počtu fakt nezáleží,hlavně ať jsou vajíčka dobrý ....a jak holky píšou, stačí i jedno ,které bude to správné.... 😉
takže hlavu vzhůru - stojíme při Tobě 😉

orin77
3. čer 2013

@eviku52 Tak to chápu, chce mít jistotu, že se udělá vše správně. Mě doktor řekl, ať se po těch 2-3 dnech chovám úplně normálně, že když se má udržet, tak se udrží. Jasně, že netahám těžké věci i více z toho úklidu za mě vzal manžel. V pátek dokonce přišel z práce dřív a když jsem dorazila, tak na mě čekala večeře při svíčkách, udělal rybu pražmu s fazolkama a opečenými brambory. Docela mě překvapilo jak to vzal. Snažili jsme se více než 3 roky přirozenou cestou, tak mi ani nepřipadalo jak moc touží po dítěti. Nakonec mi zjistili neprůchodnost vejcovodů, tak jsme se dali na IVF. Ano je to naše první. Byl se mnou i na transferu, který jsme oba obrečeli a když jsem mu řekla, že mi zjistili i HCG z krve, tak byl zase dojatý. Včera jsem zahlídla, že se dívá na nějaká miminka na internetu, nějaký porod do vody či co 🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru