IVF v květnu-červnu 2013

baby1984
9. dub 2013

Ahoj holky vytvořila jsem tuto skupinku pro nás všechny co čekáme na IVF v měsíci květen,nebo červen.Přidejte se všechny 😉 podržíme se,povzbudíme a taky poradíme.Věřím,že se to tu pěkně rozjede 😀

sasanka033
28. dub 2013

@brsh aha. tak se drz🙂

janinafox
29. dub 2013

Ahoj, tak zítra ještě kontrola a pátek nebo sobota snad už opu. Trochu už si připadam jako nafouknutej balonek a dneska džíny do práce nebyl moc dobrej nápad, už je mi těsnější oblečení nepohodlný a nejradši bych se válela doma 😀

A co vy, jaký jste měly víkend?

jednalucka
29. dub 2013

Ahoj holky, víkend utekl jako voda, v pátek grilovačka, v sobotu lehárko a v neděli jsme byli fandit naší hokejové reprezentaci v Brně a huráááá zítra do CARu... jsem zvědavá, co mi tam řeknou 🙂 za odměnu IKEA a vzhůru k lepším zítřkům 😀
@brsh výlet do Holandska, jo? Hmmm, trošku závidím 🙂

jednalucka
29. dub 2013

@janinafox Jééé Ty se máš, to je super!!!! Už bych to taky brala- mít to píchání za sebou 🙂

jednalucka
29. dub 2013

A holky, děkuju za názory kvůli té neschopence- nechám si to ještě projít hlavou, uvidím, jak to budu všechno snášet.... 🙂

janinafox
29. dub 2013

@jednalucka tak to jsi měla krásný víkend, v pátek bylo krásný počasí na grilování, my jsme byli na oslavě v sobotu a hned po tom co se ugrilovalo masíčko jsme se přesouvali dovnitř do tepla...
Taky zítra car? jé, tak to budeme dvě 😀 ty budeš teprve začínat se stimulkou nebo už jsi začala?
Popravdě řečeno já jsem si nedovedla představit že se budu bodat tak dlouho a ono to strašně uteklo - jsem si "odškrtávala" na tom plánu a říkala jsem si - jé, do kontroly ještě tolik dní a ono to vážně uteklo jako voda, v pátek jsem byla na kontrole, na další jdu zítra a dr. říkal že opu vychází na pátek nebo sobotu. No už aby byl zítřek za mnou, asi už si zajdu k obvoďačce pro neschopenku, jednak mi to v práci nebaví a jednak mě tlačí břicho, tak to není příjemný (ale je fakt že kdybych v kanclu nevěděla kam dřív skočit tak to břicho ani nevnímám) 😀 😀

jednalucka
29. dub 2013

@janinafox to jo, v pátek bylo teploučko a taky jsme si to náležitě užili 🙂
Zítra jedu začínat se stimulkou, jsem na to zvědavá, jak to budu zvládat .... do práce bych ráda chodila, ale přece jen nedělám nic extra namáhavého, ale někdy bych se na to nejradši vykvajzla a zůstala doma 🙂 Ale uvidím, jak to budu všechno snášet.... Jé teď jsem se na Tebe koukla do tabulky a Ty to podstupuješ taky všechno poprvé 🙂 Tak se budeme navzájem podporovat- a jsi chvíli předemnou, tak se Tě budu asi dost vyptávat 🙂 A pro neschopenku si půjdeš k obvoďačce aby se v práci nevyptávali? A to zůstaneš už doma až do MD nebo se plánuješ ještě těhu vrátit? A necháš si dát jedno nebo dvě?

janinafox
29. dub 2013

@jednalucka tak budu držet palečky, aby jsi neměla při stimulce žádné problémy a na konci byly // 😉
Klidně cokoli se budeš chtít zeptat, když budu vědět či s tím mít zkušenost, ráda ti poradím. U mě bylo nejhorší když jsem se jednou bodla do špatného místa a to bolelo, tak mi pak 3 dny musel bodat manžel, ale pak zase v pohodě. Jestli ti můžu radit, tak se nebodej kousek pod pupík, já to teď už bodám jen do stran, akorát v pátek se mi udělala "krásná" modřina, tak musím okolo 😀 ale je to jen o překonání toho pocitu že se musíš bodnout, to je asi to nejhorší, ale co by jsme pro mimča neudělaly že jo 😀
Pro tu neschopenku půjdu k obvoďačce. Ptala jsem se v caru jak to chodí a on mi říkal, že většinou nikdo nechce mít na neschopence jejich razítko, tak že mi daj nějakou zprávu pro obvoďačku a že tedy záleží na její ochotě, ale myslím že to v pohodě napíše. Nechci aby to v práci věděli, takže to svádím na "gynekologický potíže" a nikdo se neptá 😉
Nene, nechci být doma pořád, jen teď od té punkce (no tedy jestli půjdu k obvoďačce zítra z caru tak možná zůstanu od zítra a punkce nejdřív v pátek) a asi do testu, podle toho jak mě nechají no... ale teď teda mám právě období kdy bych šla na neschopenku třeba hned 😅 ale právě si říkám že pak kdyby se to povedlo a vrátila bych se jako těhulka už to bude zase v práci o něčem jiným... ale jestli mě budou štvát, budu se válet doma 😀 😀 😀 tak taky může být všechno jinak a můžou mě nechat doma ať chci nebo ne, když to bude třeba, že jo 😉
A s tím jedno nebo dvě - ještě jsem se o tom s dr. nebavila, ale jsem spíš rozhodnutá pro dvě...
a jak to máš ty? půjdeš si k obvoďačce pro neschopenku, nebo jsi v práci "přiznala" důvod? a už jsi přemýšlela jestli si půjdeš pro jedno miminko nebo dvě?
jejda já bych mohla psát romány 😀

meyryen
29. dub 2013

@janinafox Tři, já jdu zítra taky do CARU, utz, poslat žádost na pojišťovnu a domluvit léky 😎

janinafox
29. dub 2013

@meyryen výborně, to je super - jak se říká - bude nás víc, nebudeme se bát vlka (ivf) nic? 😀

jednalucka
29. dub 2013

@janinafox DĚKUJU!!!!!!!!!!!!!!!! Uvidím, co mě zítra čeká a určo se tu s výsledkem zítřejší návštěvy "pochlubím" 😀 A děkuju i za rady, co se týče píchání, uvidím, jakej budu hrdina 🙂
V práci o tom všem víceméňě ví, takže bych si nechala klidně napsat neschopenku tam, ale uvidíme, možná bych si taky radši skočila k obvoďačce, není to tak do očí bijící 🙂 A s tou neschopenkou to cítím taky tak- nejradši bych se tu na všechno vybodla, ale když sem pak budu chodit s bříškem, tak mě asi jen tak něco nerozhodí 🙂 a budou na mě všichni hodní (nebo si to tak aspoň maluju🙂 ).
Hodně jsem přemýšlela jestli jedno nebo dvě, hodně jsem se bála, jestli to zvládnu, ale čím víc jsem nad tím přemýšlela, tím víc jsem se pro dvojčátka nadchla 🙂 Ale s doktorem jsem to taky ještě neřešila, ale pokud nebude zásadně proti, tak bych do toho šla 🙂

jednalucka
29. dub 2013

@meyryen Super, tak si budeme dělat morální podporu 🙂

janinafox
29. dub 2013

@jednalucka a léky už máš doma nebo ti je zítra dají? já jsem prvotně byla docela v šoku kolik toho tam na mě vybalili, ale je to jen o to první že prostě nevíme do čeho jdeme, tak se děsíme všeho, ale ono je to v pohodě.
jinak ještě k tomu bodání - uvidíš co ti bude vyhovovat, já jsem třeba nedokázala udělat ten rychlejší pohyb - jakoby když házíš šipku, tak tenhle - já musím přiložit tu jehlu ke kůži a pak zatlačit a to jde. ještě jsem taky u toho decapeptylu ono je tý látky trošku víc, vždycky stlačila ten píst, když to bylo nepříjemný tak třeba dvě vteřiny počkam a domáčknu to... to bude v pohodě, uvidíš, vychytáš si to jak to bude vyhovovat tobě.
jinak s tím v práci - to jsou přesně má slova, v tom se do písmenka shodneme 😀 taky si říkám že až se tady budu hrdě promenádovat s bříškem budou na mě všichni hodní 🙂
no, já si říkám že když by se zavedlo jedno, bála bych se aby se to povedlo, když dvě tak dvojčátka taky zvládnu - heleď zvládly to jiný před námi... já bych z neznalosti a pohodlnosti chtěla jen jedno, ale když listuju na netu kočárkama tak koukám na kočárky pro dvojky 🙂

jednalucka
29. dub 2013

@janinafox ještě nemám doma nic, vůbec netuším, co mě čeká 🙂 A když budu srababa, tak švagrová je sestřička, tak by mě přinejhorším píchala ona, ale snad to zmáknu.... nejlepší je nad tím asi nepřemýšlet (to se to hezky povídá!!!) a prostě to tam seknout. Ale špíček na břichu mám kvalitní 😀 tak to snad úůjde dobře 🙂

S dvojčátkama na mě vyrukoval manžel- teda ne že by na mě tlačil, to rozhodně ne, jen mi tak jako nadhodil, že když jsou dva, tak prostě mají parťáka na celej život... no a večer v televizi dávali Homolkovi, což mě rozštíplo úplně 🙂 a švagrová (zrovna ta sestřička) má 16ti letá dvojčátka a ta, když jsem se jí zmínila, že o tom přemýšlím, tak byla úplně nadšená a že to je super, ať do toho jdu 😀 no a už taky nejsem nejmladší (29) a tak bysme to vzali najednou 🙂 A na kočárky jsem úplně ještě nekoukala, jen jsem tady na koníkovi náhodou narazila na nějakou maminku, která má kloučky a když jsem viděla ty fotky u UTZ a pak už je tam má vyfocené v kočárkách a postýlkách- tekly mi slzy jako hrachy 😀 takže mě prostě přemluvily hormony 😀 ale samozřejmě, pokud bude jedno, i tak budu šťastná, dvojčátka budou bonus 😀

iveet1
29. dub 2013

@brsh díky za přivítání....no snad to vyjde, ted jsem trochu nabitá optimismem..byla jsem o víkendu u kamarádky na oslavě narozenin a byla tam její kamarádka s 3 měsíční holčičkou a pak jsem se dověděla že je z IVF (jen jedno vajíčko měli a povedlo se) 🙂 tak věřím a držím palce všem snažilkám 🙂

janinafox
29. dub 2013

@jednalucka mně to množství vyděsilo, ale dají ti plán a všechno ti vysvětlí, tak se ničeho neboj. Jé, taky mám švagrovou zdravotní sestřičku, ale bydlí od nás cca 25-30 km tak jezdit tam každý den je z ruky. Ale opravdu nejhorší pro mě byl jen ten pocit se bodnout, jinak to nebolí (není to příjemný ale bolest to není)... ale i já jsem měla špatný dny kdy do mě musela bodat manžel a já měla polštář před obličejem 😀 😀
s dvojčátkama - to mi říkala známá, že teď přemýšlím "zvládnu-nezvládnu" ale že když to přijde tak to budu brát jak to je a že mi ani nepřijde že by bylo něco složitější, protože neznám "mít jen jedno".. ono samozřejmě byla by to makačka, ale to je přece i jedno mimčo a myslím že je možná lepší ty dvojčátka než dětičky třeba rok od sebe. A aspoň si vyhrajou spolu, budou mít jak říkáš parťáka... ono na každým je třeba hledat to pozitivní a myslím že každá z nás co tu podstupujem ivf by jsme se za ty dvojčata nezlobily - toužíme po mimču a kdyby byly rovnou dvě tak u nás je to zázrak, ne?

jinak teď jsem se bavila s manželkou mladýho šéfa a ptala se co mi je, tak jsem řekla že jestli půjdu na neschopenku, bude to gynekologická operace a ona se ptala jestli by jsme po tom neměli hned zkoušet mimčo, tak jsem dělala tajemnou že teda to doktoři doporučili ale že nevím jestli do toho jít a tak... no takže doufám že se nepodělí o informace se šéfem.... ach jo.... nu co, stává se 😅

meyryen
29. dub 2013

@janinafox To mi tak trochu něco připomíná, moje kolegyně, která vše ví tak si tak trochu začala se šéfem, respektive s ním už bydlí, tak si taky myslím, že se o tyto informace s ním podělí 😢

baby1984
autor
29. dub 2013

Ahojdy holky tak koukám,že tenhle týden je to samá kontrola v CAR ,taky nemůžu být pozadu a jdu ve čtvrtek,nikdy sem se tam netěšila tolik jako teď.Snad se začne už něco dít,myslim,že dostanu plán atd teda pokud bude cysta pryč 😠

janinafox
29. dub 2013

@meyryen teď musíme doufat že se buď nepodělí o info nebo že to vedení vezme v pohodě, viď? já jsem teda dělala jako že mimčo ještě ne, že je brzo a že bych ještě aspoň 5 let počkala (to že se snažíme už 3,5 roku nemusí nikdo vědět že jo) tak snad to bude v poho.... nejradši bych přišla po neschopence už jako těhulka, tak snad se mi to splní 😀 😀

@baby1984 tak to je super, to bude "kontrolní týden" koukám.... a máš už schváleno pojišťovnou?

jednalucka
29. dub 2013

@janinafox No snad si s tím nějak poradím 😀 Případně si budu psát poznámky 🙂 No teď dělám machra a zejtra budu valit oči, až to na mě vybalí 🙂

A Tvoje známá má pravdu, určitě to tak je- když neznáme jedno, tak nám dvě nebudou připadat zvlášť náročné 🙂
A teda šéfova manželka to má v nose, zrovna to tu řešíme a ona se přijde zeptat 😀 To se jí povedlo.
U nás to ví oba šéfíci, ale jen okrajově- v lednu jsem zjistila, že jsem těhu, dr. mi dělal HCG a říkal, že dobrý (ale byla jsem těhu fakt chviličku na UTZ ještě nebylo nic vidět) a týden potom, co jsem to zjistila, mě začalo bolet břicho, takže jsem mazala k dr. a ten mě okamžitě poslal do nemocnice, dokud se na UTZ prdík neobjeví a bohužel objevil ve vejcovodu. Takže jsem měla neschopenku od gynekologa a když mě můj dr. posílal do nemocnice, tak mi říkal, že je to jen pro sichr, takže jsem v práci oznámila, že jsem těhu, ale že musím do nemocnice. Takže z mého problému je veřejné tajemství... ☹ Ale teď už se těším, až to všechno dobře dopadne a objeví se nám // 🙂

jednalucka
29. dub 2013

@baby1984 Snad to dobře dopadne a všechny se tu pohrneme tím správným // směrem 🙂

meyryen
29. dub 2013

@janinafox Já jí to bohužel říct musela, je vlastně mojí nadřízenou a vlastně je to i kamarádka, takže bych těžko vysvětlovala že obden chodím k doktorovi....Slíbila mi, že nic neřekne, ale silně o tom pochybuju. Už vidím v živých barvách jak mu to jednou při večeři jen tak jako historku k dobru řekne a ráno za mě hledají náhdradu 😖

janinafox
29. dub 2013

@jednalucka tak dej pak vědět jak sis vedla 😀
no, jsem si říkala že to ututlam ale říkám si aby jim to nedošlo... no uvidíme ono to nějak dopadne, snad se v tom šťourat nebudou...
a jak to berou šéfíci u tebe - vzali to v pohodě, žádný řeči neměli nebo jo?

@meyryen no, tak snad má tolik charakteru že neřekne nic, ale jistá si moc nejsem, chápu tvé obavy 😠

baby1984
autor
29. dub 2013

@janinafox já doufám,že už to bude schválený ,nepídila jsem se po tom.Ale myslim,že mudr říkala že to do konce března bude hotový tak snad to tak bude

janinafox
29. dub 2013

@baby1984 jo tak to určitě budou už mít zpátky schválený... 🙂

jednalucka
29. dub 2013

@janinafox Je to takové citlivé téma, takže se o tom nemluví 🙂 a kolegyně jsou v pohodě, máme přátelské vztahy, takže o tom ví.... prozatím se za mě záskok neřeší, uvidíme, jak to bude dál..... Říkala jsem, že pokud to bude možné, chtěla bych chodit do práce. Takové pěkné alibi 😀 Musí bejt těžké udržet něco takového v utajení, samá návštěva u dr. Zítra touhle dobou už budu všechno vědět 🙂 anebo z toho budu mít v hlavě pěknej zmatek 🙂 A Jani, může se pít alkohol na tuhle hormonální léčbu? Ne, že bych chtěla propařit poslední dny, ale třeba si dát zítra pod májí vínečko?

barakara
29. dub 2013

Ahoj holky, rada bych se k Vam pridala, jestli muzu? Zitra jdeme do CARu domluvit si leky a protokol. Budu mit nejspis dlouhy...ale vse dozvime zitra.

janinafox
29. dub 2013

@jednalucka Tak aspoń že se v tom nepitvají... to je dobře. Jinak, Luci, s tím alkoholem - já jsem si teď při tý stimulce občas dala pivo (já víno nemůžu, já pak ....víš co jak alík 😀 ), myslím si že pokud se nebudeš opíjet do němoty, ale dáš si sem tam skleničku, tak to bude ok.... samozřejmě jsou to "léky" takže bych to brala všeho s m(M)írou, ale jak říkám já jsem si pivo dala (i celý a dvanáctku 😉 ). Jinak kamarádka když byla těhotná, tak se ptala na genetice a doktorka jí řekla že sem tam malý pivo si může dát - tak proč by jsme nemohli teď viď 😉

janinafox
29. dub 2013

@barakara Ahoj, vítej... jé další zítřejší kontrola, teda to nás už je 😉

jednalucka
29. dub 2013

@barakara Ahoj, taky vítám 🙂 čím více, tím lépe 🙂 Taky se zítra chystám na "výlet" 🙂
@janinafox 😀 Do němoty se nechystám, přeci jen mě čeká teď ta zodpovědnější část života, tak ji musím přivítat s jasnou myslí 🙂 ale nechtěla bych nějak pokazit celé to naše snažení.... chci se hodit tak nějak do klidu, nerozčilovat se a začít víc dodržovat pitný režim, hodně to tu holky zmiňujou.... ale samozřejmě, nic se nemá přehánět 😀

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru