IVF v květnu-červnu 2013

baby1984
9. dub 2013

Ahoj holky vytvořila jsem tuto skupinku pro nás všechny co čekáme na IVF v měsíci květen,nebo červen.Přidejte se všechny 😉 podržíme se,povzbudíme a taky poradíme.Věřím,že se to tu pěkně rozjede 😀

meyryen
15. dub 2013

@brsh Jojo právě prednison beru, myslím, že ho napíší asi téměř každému kdo imuno projde. Volala jsem si na imuno i po prvním nepodařeném pokusu, tak mi primářka doporučila ať ho začnu brát už 2 měsíce před dalším pokusem. S tím zase nesouhlasila moje lékařka,že když se prednison bere dlouhodobě, tak pak naúčinkuje tak jak má, protože si na něj tělo zvykne. Takže jsme se dohodli, že ho začnu brát až při stimulaci......Čert aby se v tom vyznal 😕

brsh
15. dub 2013

@meyryen No přesně - každý Ti řekne něco jinýho... je to teda blbý srovnání, ale loni byl na Prednisonu několik měsíců můj hafan. A není to vůbec žádná sranda i co se týká vysazování. Nejde jeden den brát a druhý ne. Vím, že jsme to snižovali pak asi dva měsíce, než jsme vůbec přestali. A je to pěkná s*ačka, ale tak to víme 😒 A myslíš, že mi ho kdyžtak napíše i bez imunologie? Nechci čekat zase šest týdnů na výsledky. To se furt protahuje všechno, chjjoooo

meyryen
15. dub 2013

@brsh Měla jsem po něm hlavu kulatou jak melou 😒 a vysazovala jsem postupně asi týden. Předepisovat ho lékařka určitě může, protože když mi došel, tak jsem si mohla jít pro další recept k ní. Každopádně bych možná i pochybovala o tom, že ti ho předepíše jen tak bez vyšetření. Přeci jen je to docela sajrajt 😢 Třeba bude teď imuno ryhlejší, ale asi tak ten měsíc bych stejně počítala.....

brsh
15. dub 2013

@meyryen Já jdu teď na tu folikulometrii, tak se jí zeptám - spíš počítám s tím, že mě na imuno nebude chtít poslat. Při první návštěvě se zrovna netvářila, když jsem o nečem mluvila sama od sebe nebo tak. Patří asi mezi ty lékařky, který nemají rády, když jsi znalejší a o něco se připomeneš 😒 Tak uvidíme, co na mě vybalí. Já už mám za sebou genetiku, kvůli něčemu jinýmu, ale mám. Tak si jen musím převzít výpis z karty a dovést ho do CARu. No a pak snad... jsem zrovna bez práce, tak bych i z toho důvodu potřebovala vědět, kdy se bude dít...nastoupit někam a být pak přes OPU a ET doma by asi nebylo nejlepší 😀

meyryen
15. dub 2013

@brsh Já když přišla do CARu, tak jsem ani nevěděla, že nějaké imuno vyšetření při IVF někde dělají. Mám super lékařku, takže nás všema vyšetřeníma prohnala ještě před prvním pokusem. S tou prací je to těžký, stojí to spoustu času a blbě se to vysvětluje:( já pracuji 10minut od CAR, ale vždycky tam strávím minimálně 1,5hod

brsh
15. dub 2013

@meyryen Tak na to máš nárok, půl dne na lékaře. Ale chápu, že když je tam člověk jako doma, tak to blbě vypadá... no já zrovna přišla o práci v nejblbější chvíli, ale musela jsem s tím počítat. Byla jsem v létě na velký operaci a musela jsem si odmydlit doma celý šestinedělí po laparce - takže jsem se vracela skoro po dvou měsící a rádi asi nebyli... no nic, zdraví mám jedno, dítě chci - ať se jdou bodnout. Byla jsem tam pět let - šmejdi 😉

meyryen
15. dub 2013

@brsh Po pěti letech tě vyhodili kvůli dvou měsícům? No já se vlastně ani nedivím, u mě by to byl možná ten stejný případ.....Vím, že je nárok na 4hodiny za měsíc, ale když chodíš na kontroly před OPU, tak jsem chodila co druhý den...a to už znát bylo 😖 Mně bude čekat laparka v létě pokud se nám IVF nezadaří, no radost bych z toho teda fakt neměla....

brsh
15. dub 2013

@meyryen To je život v kapitalismu - hlavně, že můžeme cestovat 😀 Tím neříkám, že bylo za komoušů líp, ale doba je to chvílema na poblití 😒 Já se právě nikam neřítim, to fakt nemá význam. Uvidím, jak dopadne IVF a podle toho se pak zařídím. A proč bys musela na laparku? Mně dělali tří hod. ope, ale docela se to dalo. Měla jsem z toho hrůzu, ale bylo to v klidu. Kdybych po týdnu nesmejčila doma, tak by to bylo víc v pohodě 😀 Ale tak ženská, co chceš, viď. Přece nebudu ležet, hehe

meyryen
15. dub 2013

@brsh Mám na mysli diagnostickou laparoskopii, naposledy jsem byla před 5lety a našli mi endometriozu. Pokud se 2.IVF nepovede, tak by prý bylo dobré zjistit jak to v břiše vypadá a jaké tam máme novinky 😀 Už o ní přemýšlela když se první pokus nevydařil, ale nakonec konstatovala, že to tedy ještě zkusíme jednou, abych zbytečně nemusela na operaci 😅

brsh
15. dub 2013

@meyryen a nešla by jen hysteroskopie? Vím, že je laparka lepší, ale třeba by stačila jen ta hysterka 🙂 Já jsem na ní teď byla po tý (půl roku po léčbě Vissane a operaci) a musím říct, že to byla pohodička... a dr mi potvrdil, že mám dělohu krásně zahojenou a v nejlepší kondici na otěhotnění...

meyryen
15. dub 2013

@brsh Ještě jsem to s dr vůbec neřešila, doufám, že to snad nebude potřeba....já jsem na nemocniční věci docela posera ☹ Mluvila také o mojžíšové, ale to je všechno tak strašně na dlouho, že by z toho člověka hráblo.....Tak to je dobré vědět, že je děloha v kondici 😀

brsh
15. dub 2013

@meyryen Tak se na to schválně zeptej, třeba nebude laparka vůbec nutná. Já jsem hroznej posera a nemocnici jsem zmákla dobře. To pro mě bylo šílenější trhání mandlí před třema rokama...to byl fakt hnus. Teď už jen přežít to píchání injekcí 😒

janice_opice
15. dub 2013

ahoj holky tak mně se to krátí ještě se dvakrát vyspím a půjdu do nového CAR 🙂 🙂

brsh
15. dub 2013

@janice_opice ahoj Jani a kam jdeš nakonec? A jak Ti to dopadlo vůbec Gyncentrum vs Iscare? Vím, že si Tě přehazovali jak horkej brambor, ale nějaká řešení snad musí být, ne?

malinka_02
15. dub 2013

Ahoj holky, taky bych sem presidlila s dovolenim 😀 Holky z dubnovek me znaji. Mam za sebou ivf a 3 kety celkem 5 embryek blastocyst a bohuzel se ani jednou nezadarilo.. Mela sem jit na ivf v dubnu ale byla cysta. V patek jdu na utz to budu 20 dc tak doufam ze uz tam nebude a za tYden zacneme 2.ivf. Pokud bude budu prosit aby m ji pichli a doufat ze zacneme taky. Loni sme meli zacit nakonec se to protahovalo, ivf bylo v cervenci a cele leto o nicem tak letos chci pekne leto 😀

jednalucka
16. dub 2013

Dobré ráno holky, pomalu se nám to krátí všem 🙂 Ještě 14 dní a začne mi stimulační cyklus. Čeká mě dlouhý protokol... Včera jsme s manželem u televize (dávali Homolkovi 🙂 ) probírali možnost dvojčátek. Byla jsem přesvědčená, že si necháme transferovat jedno (samozřejmě dle možností, jak nám to všechno vyjde), ale když jsem viděla ty raubíře, jak si rozumějí, tak jsem začala přemýšlet o dvojčátkách 🙂

jednalucka
16. dub 2013

@malinka_02 Mám skromný dotázek- co je to blatocysta?

meyryen
16. dub 2013

@jednalucka Blastocysta je jedna z vývojových stádií embrya. Většinou se tak vyvine do 144 hodin od oplození a v tomto stádiu je velká šance na uhnízdění a další vývoj v děloze 😉

meyryen
16. dub 2013

@malinka_02 Taky to mám tak naplánované, v červnu se ukáže jak dopadlo 2.IVF a pokud nevyjde, tak pojedu na bolavý srdce v srpnu k moři 😉

brsh
16. dub 2013

Tak koukám, že se nás sem stěhuje víc 😀 A to jsem se bála, že jsem jediná, komu nevyšel duben. No hlavně, aby vyšlo něco a je jedno kdy 😒

@jednalucka - já kdybych mohla, jdu do dvojčat okamžitě 😎 Bohužel jsou na mě doktoři jak psi 😉 ☹

janice_opice
16. dub 2013

@brsh Nakonec jdu do IVF Cube zítra na vstupní konzultaci.. Z Iscare mi odpověděli, ale víceméně takovej mejl, že jsem nakonec vlastně blbec já🙂)) Z Gyncentra vůbec nereagovali zatím, takže prachy bohužel nemám ještě 😝 😝 😝

janice_opice
16. dub 2013

@brsh no jo a kdy ty budeš mít další pokus??? Mimochodem já ych taky brala ta dvojčata 😀

jednalucka
16. dub 2013

@brsh jako ze zdravotních důvodů?

Já teda uvidím, co mi ještě doporučí dr. ale tak nějak jsem se na ty dvojčátka naladila... když jsem tady na těch všech fórech četla ty příběhy, tak mě nejvíc dojímaly ty, které končily dvojčátkama 😀 A samozřejmě, pokud by vyšlo "jen" jedno, tak bych stejně byla nejšťasnější na světě!!!!!

jednalucka
16. dub 2013

@meyryen Děkuju za informaci 🙂 vždycky mě tady překvapítě něčím novým 😎

brsh
16. dub 2013

@janina_opice - tak to je tedy přístup ☹ Budu Ti držet palce, až to v Cube dopadne na 1*..... zároveň mě to teda děsí, snad to u nás bude lepší... Jdu na ten první tak za měsíc. Zítra mám folikulometrii, tak mi řekne dr víc.

@jednalucka - jj, byla jsem v létě na plastice dělohy (resekci děložního septa/přepážky) - měla jsem dvě dělohy. A zakázali mi to jak v CARu, tak můj gynekolog. Jdi do dvojek, třeba se chytne jen jedno - a přesně jak píšeš, šťastná budeš i za jedno i za dvě 🙂

meyryen
16. dub 2013

@brsh Teda taky sis užila svoje ☹

brsh
16. dub 2013

@meyryen To teprve přijde 😀 dyk já při každý ope spala, to mi bylo fuk a pak bolelo břicho...ale teď, ty injekce - jaujau. Na to jsem teda hroznej srab. A když se zadaří, tak jedu od stimulky až do konce šestinedělí ten blbej heparin kvůli krevním mutacím - takže břicho má na rok vystaráno. Z toho bych se po...... najdu si asi nějakýho píchače 😀

meyryen
16. dub 2013

@brsh Tak to na tom budeme podobně, taky jsem šťastnou majitelkou leidenské mutace. Výsledky byly až po 1.IVF, takže teď si píchání užiju do aleluja 😒 Ještěže mám doma píchacího šikulu 😉

jednalucka
16. dub 2013

Tééda holky, tak to moje mimoděložní těhotenství bylo asi procházkou v růžové zahradě 😀 a doufám, že píchat budu jen do OPU, pak že už nebudu muset 😉 S pícháním ještě žádné zkušenosti nemám, snad to zvládnu sama a kdyby ne, tak mám švagrovou zdravotní sestru, tak bych chodila se nechat opíchat tam 😅

A ještě bych se chtěla zeptat na to schvalování příspěvku pojišťovny- v CARu mi neříkali, že budu muset na něco čekat nebo tak něco.... tak jestli to tam mají nějak ošetřené nebo třeba pojišťovna ZPMV to schvaluje nějak automatick- nebo jestli je to třeba proto, že jdeme poprvné.... ?

brsh
16. dub 2013

@meyryen tak to gratuluju 🙂 Já mám partnera dost často mimo domov (pět dní v týdnuú, takže na něj se spoléhat nemůžu. Blbý mutace, si to taky musíme vyžrat všechno, viď? 😒

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru