IVF v květnu-červnu 2013

baby1984
9. dub 2013

Ahoj holky vytvořila jsem tuto skupinku pro nás všechny co čekáme na IVF v měsíci květen,nebo červen.Přidejte se všechny 😉 podržíme se,povzbudíme a taky poradíme.Věřím,že se to tu pěkně rozjede 😀

brsh
11. kvě 2013

@visnu máš pravdu s tou narkozou - mně při poslední píchali na třikrát kanylu a ze mě vypadlo: "už mě uspěte nebo vám utečeu" 😀 tak prej dobrou a byla jsem tuhá. Snášim jí taky dobře, ťukťuk . Kdyby to šlo bez tý kanylky, bylo by to lepší, ale to většině lidí neva 😉

visnu
11. kvě 2013

@orin77 Vím o holkách, které měly průchodný jen jeden vejcovod a otěhotněly přirozeně. A jak dlouho se snažíte, jestli se můžu zeptat?

visnu
11. kvě 2013

@brsh No jasně, nic to není. Po poslední narkóze před dvěma měsíci mi bylo tak dobře, jak už dlouho ne. 🙂 Byla jsem pěkně vyzubená a to jsem měla po laparce. Asi to udělaly léky od bolesti... A paní se mnou na jip na tom byla stejně. Jsme se nasmály, sestry z nás vůbec nechápaly..

brsh
11. kvě 2013

@visnu já jsem po laparce taky byla úplně v klidu. Když jsem se probrala na pokoji, už jsem ani nedospávala a pak jsem ještě prudila sestru, ať už mě odvede do sprchy 🙂 A to jsem chrněla dlouho, asi dvě a půl hodiny trvala operace. No dá se to, i když je to samozřejmě jed do těla

visnu
11. kvě 2013

@brsh Tak zdravé to asi úplně nebude, ale když už člověk musí pod narkozu, proč si to zošklivovat.

lucina100
12. kvě 2013

@lucavka každý car má hrozně odlišné ceny. My při 1.IVF v soukromém caru platili zza nadstandarty a léky přes 30 000 a pžřešly pak jinam do státního. Za injekce jsme neplatili, ani menopur, nic. Mají tam svou lékárnu a vyjdou tam léky zdarma, nebo s mini poplatkem a jen nadtsandarty všechny. ICSI, AH, prodlou. kultivaci, zmrazení cena za vše 15 OOO necelých. A ještě PGD, to šlo taky na pojišťovnu. Takže některé cary z toho mají byznys a přitom žádné pořádné vyšetření nedělají. Jak se to stalo nám. Pak přešli a hned první IVF vyšlo... Takže určo číst recenze, ceníky, atd.
Když jsou páry ale mladí a zdraví, tak to výjde většinou všude. Ale do 1 bych nikdy nešla. Ty hormony jsou zahůl. Poprvé se to dá, ale když jsou pak KETY a dsalší IVF, tělo už bojuje a fakt nápor na tělo. Ale to při 1. iVF jsme taky nevěřila 😀 Já budu mít pátý transport....

lucina100
12. kvě 2013

@malinka_02 no vidíš, co CAr to jiný názor. Já první druhé IVF brala předtím wobwenzin a pila nonstop kontryhel. Docent mi to jen schvíálil v caru a i když měli 5% šance, otěhotněla jsem. Tak názory se různí.

lucina100
12. kvě 2013

@ratatooy my za ket 5 500kč a je v tom i AH. Co mamino, už nešpiníš, není špatně? Doufám, že Tě budu brzy následovat.

lucavka
12. kvě 2013

Nám museli hledat dárkyni vajíčkek, takže 1 IVF nás vyšlo na 50 000 bez léků a to druhé na 56 000 (protože zbyli 4 embryjka na zamražení). Ket by nás měl vyjít na 5 200.

lucina100
12. kvě 2013

@lucavka tý jo, to chtějí za vajíčk atak hodně? Škoda, že to u nás nještě nejde, že by sis někoho našla sama, tak by to tolik nestálo. Někoho koho znáš osobně, že?

lucavka
12. kvě 2013

@lucina100 ono když jim někoho najdeš do darovacího programu, tak tě to posune v žebříčku čekání nahoru. Ale finančně ti to nepomůže a my měli dárkyni vždycky tak za dva měsíce 🙂. Asi tak 23 000 z těch pěněz jde jí na náhradu výdajů.

evca2311
12. kvě 2013

Ahoj holky, mohla bych se k Vám přidat? Ve čtvrtek jsem byla na KETu, mám zavedené dvě embrya. 🙂

lucavka
12. kvě 2013

@evca2311 tak to držíím palečky.

Holky sem zvědavá jestli v sobotu na ten Ketík půjdu nebo mi to ve čtvrtek po ultrazvuku zatrhnou ☹

malinka_02
12. kvě 2013

@nikitaguza myslim ze zadna rada na uspesne uchyceni neni 😢
@brsh jo jo to je, dnes uz maji 8 bunek 😉
@orin77 no nevyslo to s 5 luxusnime me, takze bohuzel jak pises.. Byjit to nemusi.. A to my mame problem ve spermiogramu, ja jsem ok..
@visnu no to u me v praci jsou zrovna dve kolegyne kterym ivf nevyslo a je jim 45 a deti nemaji ☹ Takze ja z toho mam spis strach..

malinka_02
12. kvě 2013

Holky ja jsem dnes rozpacita.. Vsech 8 embryek se vyvyiji tak super za to jsem moc rada! Ale.. Rikali mi pri opu ze ET bude v pondeli a ja v pondeli? Ze pry ano ze to bude morulka a s jejich zavadenim ze mani lepsi zkusenosti.. No tak jsem si rikala ze asi vedi. A dnes volam a pry zitra si zavolejte kdyz chcete jen jedno E tak vas mozna nechame kultivovat o den dele.
Ja bych radsi 2 ale prisla bych o ten posledni pokus, takze musime 1. No ale prece pokud by skutecne meli lepsi vysledky s morulkami tak by neresili jestli 1 nebo 2. Do toho jsem uz v oraci rekla ze v pondeli jdu na zakrok tak jako kdyz najednou prijdu tak to bude dost divne..

coralin
12. kvě 2013

@visnu já znám docela dost lidí, kterejm to vyšlo a jedný holčině dokonce i hned na poprvé a přímo v Iscare.
3 lidem to vyšlo v Iscare, 1 kamarádovi v Podolí a to mi doporučoval, protože jsem odcházela z Gestu, k

coralin
12. kvě 2013

@malinka_02 Uvidíš jak se budou dál vyvíjet, já měla 1 morulku a 1blastocytu. Jak dlouho se kultivujou?

peta2010
12. kvě 2013

@orin77 no pokud máš stresovou práci,asi bych se na ni na dva týdny vykašlala ,-)

@malinka_02 jj ,protože jak jsem ti psala, na RD se tak rychle nedá našetřit...takže než by se našetřilo,zase by mi bylo o rok víc a potom zase o rok víc a potom...

coralin
12. kvě 2013

@evca2311 Ahoj, no vidíš a jak se cejtíš? Já půjdu na ket asi příští měsíc, uvidím co mi řeknou v caru, příští týden. kam chodíš?

coralin
12. kvě 2013

@lucina100 Ahojky, no já o tom AH právě uvažuju, jestli jo nebo ne, nikdy to nezkusili...... i když mi teď tvrdili, že pro 5denní to není třeba, před tím jsem měla 3 denní, tak nevím, co myslíš?

peta2010
12. kvě 2013

@coralin hele my jsme AH nechávali dělat ... a nikdo nám neřekl,že by to mělo stou dobou něco společného 😉 jedná se spíše oto,jak je vajíčko široké-jako jak má tvrdý obal 😉

peta2010
12. kvě 2013

@malinka_02 to je super,že se vyvíjejí všechny!!hele zavoláš zítra ráno a uvidíš,co ti řeknou 😉 no tak hold do práce půjdeš,stím,že to prostě bude až zítra.

malinka_02
12. kvě 2013

@coralin ja mela 1 morulu a 4 blastocysty a nevyslo nikdy nic, prave ketum uz moc neverim tak spoleham ted na ivf a nerada bych aby se to nejak zhatilo 😠 Zitra bude morula a v utery blastocysta.ale prave ve ctvrtek rikali ze maji lepsi zkusenosti se zavadenim morul a proto bude transfer v pondeli a najednou dneska ze mozna v utery ze kdyz chci 1 tak by ho nechali dele, ale to uz vedeli ve ctvrtek. Prece to je jedno jestli 1 nebo 2 meli by udelat cokoliv proto aby to vyslo 1 nebo 2 😠

malinka_02
12. kvě 2013

@peta2010 no to bude vypadat dost divne ze mi laparoskopii posunuli ..

peta2010
12. kvě 2013

@malinka_02 tak ši vem dva dny dovču 🙂 a je to vyřešený,když to budeš mít o jeden den posunutý 🙂

orin77
12. kvě 2013

@visnu Ahoj, no my se snažíme už více než 3 roky

orin77
12. kvě 2013

@peta2010 ráda bych se na 14 dní na práci vykašlala. ale bohužel mám takovou práci, kdy ji dělám jen já a nemám zástup. Když si chci vzít dovolenou tak jenom když máme celozávodní a takové ty jednodenní si stejně musím nadpracovat.

orin77
12. kvě 2013

@malinka_02 Ahoj tak to je úžasné 8 embryek to musí vyjít

orin77
12. kvě 2013

Holky, beru teď ten Utrogestan 4-0-4 a Estrimax 1-0-1. chodím nějak častěji na malou i v noci každé 3 hodiny musím jít a pobolívá mě břicho. Máte s tím taky někdo takovou zkušenost? Ty hormony jsou asi všechno pěkné svinstvo....

peta2010
12. kvě 2013

@orin77 ty jo a co budeš dělat,až nastoupíš na MD?

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru