IVF v květnu-červnu 2013

baby1984
9. dub 2013

Ahoj holky vytvořila jsem tuto skupinku pro nás všechny co čekáme na IVF v měsíci květen,nebo červen.Přidejte se všechny 😉 podržíme se,povzbudíme a taky poradíme.Věřím,že se to tu pěkně rozjede 😀

kamisb
24. čer 2013

@meyryen - no doktorka byla překvapená že toho bylo tak málo - měla jsem asi 14folikulů, mě říkala že jich ani víc nechce..bylo 8 vajíček, ale jen 5 zralých no :(

kamisb
24. čer 2013

@danielapro - tak to je možný, když byla ta sliznice takhle nízká, že je asi něco špatně ...já měla 2 dny před OPU asi 10,5

pavlina1976
24. čer 2013

@coralin Bude to OK, taky mě prsa bolela trochu jinak než před ms, takový jako mrazení, když jsem si z lehu sedla, nebo se otočila na bok, ani ne bolest, ale jako kdyby trnula (teda ty prsa) 😀 . A že bolí břicho to je to hnízdění, to prostě nepoznáš, je to stejný jako na ms....Mě ty nervy čekají za 14dní 😖

malinka_02
24. čer 2013

@pavlina1976 urcite povyrostou neboj! A par dni navic jim neuskodi..
@danielapro ahojky, tak zase v procesu.. to je teda blby ze nereagujes..
@lucavka zase stare mamatesty byli nejlepsi..mrkni na expiraci.

danielapro
24. čer 2013

@kamisb jj, bohužel...

pavlina1976
24. čer 2013

@malinka_02 Děkuju, to bych jim taky radila, ale snad dorostou 😉 , minule jsme jich měli šest, dva jsem si vezla, bohužel ty dva asi nebyly na mrazáčky......Věřím, že tentokrát nám aspoň jeden bobeš do mrazáčku zbude 😉 😉 A jak je tobě? Opatruj se a užívej si to!

danielapro
24. čer 2013

@malinka_02 jj, zase, ale bez reakce, v úterý se rozhodne. Píchám si teď 5menopurů denně...hnus
A co ty??? Viděla jsi už srdíčko?Nebo je brzo?

visnu
24. čer 2013

@danielapro Ahoj, jasně že můžeš. 🙂 A přirozeně ti vajíčka nedozrávají? Mohla bys třeba zkusit ještě nativ.

visnu
24. čer 2013

@danielapro Taky uvažuju, že tam přejdu. I když teda zatím stále doufám, že už to nebude potřeba. Zatím chodím do Gennetu do Prahy, ale budeme se stěhovat a Olomouc pro nás bude blíž. Jsi tam spokojená?

pavlina1976
24. čer 2013

@visnu Ahoj , prosím tě co je to ten nativ, psala o tom i Janička, to se dělá když je málo vajíček? Já jen abych věděla, kdyby mě to teď taky potkalo.....

lucavka
24. čer 2013

@malinka_02 - tenhle není ten původní co jsem měla před třemi lety. Ty mi přišli opravdu spolehlivé. Tenhle jsem kupovala teď v březnu.

meyryen
24. čer 2013

@coralin U mě je teď mrtvé období, na září mi vychází 3. IVF. V Gennetu mi dali termín konzultace až na konci července, tak jsem se objednala do CUBE. Měnit asi nebudu, ale chci si aspoň poslechnout jejich návrhy řešení, abych byla zase o něco chytřejší 😉

meyryen
24. čer 2013

@kamisb Já měla sice zralá všechny, ale všechny to dřív nebo později vzdaly, to poslední ve 4tt.

danielapro
24. čer 2013

@visnu Jsem v Olom.moc spokojena. Chodila jsem do Zl, ale Olom.je lepší...

visnu
24. čer 2013

@coralin já taky na jednu stranu doufám, na druhou stranu mám hrozný strach. Přítel jede dnes do Prahy, tak si nechám nakoupit testy a je mi jasné, že to nevydržím a budu to zkoušet každý den. I když je možné, že se budu zbytečně nervovat. Musím to ještě zvážit. Se mnou se nic moc neděje.. prsa mě bolí už od stimulace, takže z toho se nedá nic usuzovat a motá se mi hlava - zaručeně z Utrogestanu, protože mi to dělal i posledně. Takže z toho moc chytrá nejsem a je mi jasné, že nezbývá, než čekat na test.
Ty jsi po KETU, takže to máš jiné, ale po IVF, kdy je člověk nadopovaný hormony, se podle mě nic moc poznat nedá, protože je tělo poblázněné z léků. Snad leda že by zapracovala stará dobrá ženská intuice. U mě teda ale zatím mlčí. 😒

visnu
24. čer 2013

@pavlina1976 Nativ je podobný jako IVF v tom, že ti odeberou jedno nebo více vajíček, která dozrají buď úplně bez stimulace, nebo po podání nízké dávky hormonů. Stačí, když ti dozrává jedno vajíčko měsíčně. Je dost holek, kterým IVF opakovaně nevycházelo a nativ se povedl. Ale šance je nižší než u IVF. Když jsem byla před týdnem na OPU, byla tam paní, která podstupovala nativ a nakonec ani nedošlo k odběru, protože už měla po ovulaci. Je to taky podstatně levnější než IVF - alespoň ve státních zařízeních - např. v Motole nebo ve fakultce v Olomouci to stojí kolem sedmi tisíc se vším - i s ICSI. Pro mě je to taková poslední naděje, kdyby žádné IVF nevyšlo, budeme to zkoušet takhle.

jaka17
24. čer 2013

@visnu hele, já si myslím, že přání je otcem myšlenky...ale jinak se prostě nedá nic dělat, budeme se sledovat, doufat, plakat a znovu doufat dokud nepadneme...a tak to asi musí být...a je velká naděje, že jednou to prostě vyjít musí...

orin77
24. čer 2013

Přeji hezké pondělní odpoledne všem. Konečně se počasí umoudřilo a není takové vedro. Nám zateplují panelák tak musíme mít zavřená okna jinak máme doma samý polystyren.

pavlina1976
24. čer 2013

@visnu No, ale teď naposledy jsi ještě po ivf a máš mimi u sebe ne? Myslím, že jsem četla, že jedno? A jak dlouho? Děkuju za vysvětlení, celkem ovulace u mě probíhá normálně, myslím, že vaječníky mi fungují dobře 🙂 , mám bohužel endometriozu, proto ivf. Tak aspoň máme ještě naději, kdybychom už vyčerpali možnosti s ivf.......Je jasné, že to taky leze do peněz a hlavně teď mám druhý.

visnu
24. čer 2013

@jaka17 Přesně tak! My se tak lehce nevzdáme! 🙂

malinka_02
24. čer 2013

@pavlina1976 no rovna dneska tak divne..rano me bolelo v krku ted bych si nejradsi lehla..doufam ze na me neco neleze..nebo jestli to je zmena tlaku..nevim..
@danielapro jo jo z bylo ve ctvrtek srdicko ale strach stejne nepresel..tak drzim palce!
@visnu ja mela z ledna ty state a ty byli super, ted kvetnove sou blbe!

visnu
24. čer 2013

@pavlina1976 Mám u sebe dvě, ale jedno bylo o dost šikovnější. Taky teď podstupujeme druhé IVF. My jsme teda měli oba pokusy téměř zdarma, platili jsme jen 1 000 Kč za léky. Ale pro většinu vyjde nativ levněji. Já bych si teda připlatila ráda, ale bohužel na mražení nezbylo ani jednou nic, ICSI jsme neměli, prý je pro nás zbytečné, když má partner ukázkové spermio a prodloužená kultivace je v Gennetu v červnu zdarma. Tak jsme ušetřili(doufám, že ne na další pokus, ale na dovolenou. 🙂

pavlina1976
24. čer 2013

@malinka_02 to je to bláznivý počasí, minulý týden bychom se uvařili a teď zmrzli 😀 , vezmi céčko a bude dobře, hlavně klídek 😵 , bude to všechno dobré!

visnu
24. čer 2013

@malinka_02 teď jsem se trochu ztratila. Co jsi měla z ledna?

kamisb
24. čer 2013

@meyryen - to mě moc mrzí, tak snad už to příště dopadne

pavlina1976
24. čer 2013

@visnu No jistě, že na dovolenou 😀 , partner má taky spermio exkluzivní (dle dr.), ale přesto nám icis doporučují. Mě hlavně dost stály léky, už teď za menopur, gonal atd jsem tam za 12tis. My jsme měli poprvé taky icis, a taky bohužel nezbylo žádné na zamražení ☹ , tak teď to zaplatíme ještě asi všechno a doufám, že i mrazáčka 😉 a příště nebude, přesně tak, budeme taky šetřit na dovolenou. A kolikátý den jsi? Moc ti přeju aby to klaplo! A hned dvakrát 😀

kamisb
24. čer 2013

@pavlina1976 - to jsi měla asi nějaký šílený dávky těch hormonů co? že jsi platila tolik.
je pravda, že já jsem měla jen jedno pero Gonal 900 těch jednotek, a ovitrill jinak jsem neplatila nic ...a stálo mě to jen necelý 2tis, někdy nechápu ty rozdíly :(

brsh
24. čer 2013

@lolinek - vydrz, to fakt muze byt ten jeden a jeden bude v poradku 😉
@malinka_02 - ja bych spala porad. Vzbudili me.dneska.ptacci, jak.staveli hnizdo 🙂 jinak s nespavosti v noci bojuju uz cca deset let. Vzbudim se a cumim. Jinak mi prestavaji ranni.nevolnosti, ale je.mi tak.divne cd. Snad je vse ok.
@coralin - Kaci, vypada to nadejne - rekla bych. Mela jsem to.dost podobny, ty pocity. Pak uz zadny 😉 a bylo to. Drz se , i.kdyz uz bys klidne mohla testnout 🙂 jestli vydrzis do patku, jsi hrdina!!!

pavlina1976
24. čer 2013

@kamisb Mě teď dali krátký protokol, ale o to více léků 😖 , gonalu mám těch 5 per po 450 a menopur 15 dávek po 75ml a ten se bohužel platí celej, tam nic pojišťovna nepřiplácí, balení po 10ti stálo 5.500,-Kč 😠 . No jo no, ty prckové se prodraží ještě dřív než jsou to prckové 😀

coralin
24. čer 2013

@vydržím, nechci se zbytečně stresovat..🙂 díky Barčo.. no snad to tentokrát zvládneme🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru