IVF v květnu-červnu 2013

baby1984
9. dub 2013

Ahoj holky vytvořila jsem tuto skupinku pro nás všechny co čekáme na IVF v měsíci květen,nebo červen.Přidejte se všechny 😉 podržíme se,povzbudíme a taky poradíme.Věřím,že se to tu pěkně rozjede 😀

lucina100
11. kvě 2013

@peta2010 super zpráva mamino. Taky se těším až budu těhotnět 😀 .
@lucavka Možná to do čvrtku zmizí. Ale pak budeš kolikátý den cyklu, když ještě týden čekáte? Aby ta sliznice nespadla.Pij kontryhel ve velkém, to by mělo pomoct. Mě se udělala cysta a já jsem se prolévala a další cyklus v poho.Když nepomůže, tak určitě neuškodí. Ale mě vždy pomohla.

lucavka
11. kvě 2013

@lucina100 já jsem dneska 11 DC. Díky za radu, určo zkusím. Doktor mi vysadil anopyrin tak se uvidí. Snad to vyteče a bude klid...
@peta2010 tak držím palečky mamino 🙂. Pořádně odpočívejte. Doufám že si pro ty svoje dvojčátka za týden budu moct jed.

malinka_02
11. kvě 2013

@peta2010 a ty mas 1. Ivf?
@lucavka ono bohuzel se vzdycky neco najde.. Ja mela ivf v cervenci a nez probehli 3 kety uplynulo 3/4 roku.. Jednou anovulace, jednou ovulace driv takze byl folikul na utz uz pryc pak cysta..

malinka_02
11. kvě 2013

@lucina100 on kontryhel se zase ale muze jen do ovulace..

hhani
11. kvě 2013

Ahoj holky..Jdu v pondělí na odběr vajíček a mám z toho trochu strach 😒 Jaké máte zkušenosti?

mispulina912
11. kvě 2013

ahoj kočky pár dní jsem tu nebyla a to je najednou popsaných stránek...... měla jsem zánět průdušek s podezřením na zápal plic tak jsem neměla náladu ani na počítač...
@hhani ahoj vůbec z toho neměj strach já jsem také plašila ale nic to není, dělají to v narkoze takže nic necítíš... tam akorád záleží jestli jsi už měla narkozu tak jak ji prožíváš,já problinkala celý večer po punkci... jak vypadají folíci na uzv.... je jich dost..

mispulina912
11. kvě 2013

@malinka_02 ahoj prosím tě proč se ten kontrxhel může pít jen do ovulace.... já někde čtu že se může pít nepřetržitě někdě jen těch 14dní.... děkuji za odpověd

mispulina912
11. kvě 2013

jinak všem přeji aby jste to všechno dobře zvládaly v pohodě....... krásný vikendík sice bez sluníčka ale i tak je to fajn....

hhani
11. kvě 2013

@mispulina912 no právě té narkozy se bojim nejvíc..nikdy jsem jí neměla tak nevim co to se mnou udělá ☹ Foliku je snad dost 8 takových opravdu velikych a pak tam bylo několik uplně maličkých,ale kolik ani nevim,bylo pro mě důležité,že tam byli ty velký tak jsem se dál ani neptala 🙂

malinka_02
11. kvě 2013

@mispulina912 on muze ovulaci prodluzovat a pak mas delsi cyklus a v te lutealni fazi to neni dobre..
@hhani ta narkoza je fakt v pohode, nic nevis a za 10 minut jsi vzhuru.

orin77
11. kvě 2013

Přeji všem krásný květnový den. Mohla bych se k Vám přidat do diskuse? Poprvé procházíme s manželem IVF, jelikož přirozenou cestou je to u nás bohužel nemožné.

orin77
11. kvě 2013

ahoj Hhani, narkózy se neboj, já byla na odběru vajíček teď v pátek. Také jsem byla vyjukaná, ale nakonec to bylo docela v pohodě. Za čtvrt hodiny jsem byla vzhůru a pak jen cca 1-2 hodiny odpočívala na lůžku. Bylo fajn, že tam mohl být manžel se mnou

hhani
11. kvě 2013

@orin77 Děkuji za odpvěd 🙂 No mě právě děsí ta doba v 7.00hod. nástup a ve 13.00-13.30hod propuštění.Tak se mi to zdá celkem dlouhé po tom co tady čtu..Kolik bylo vajíček a na kdypak máte transfer?

orin77
11. kvě 2013

@hhani My jsme byli v Olomouci na IVF clinic. Nástup jsme měli v 9 hodin a v 11 jsme odcházeli domů. Oocytů mě odebrali 7. Doktor byl spokojený. Mám totiž vysokou nadváhu a tak se bál, že mi hormonální stimulace moc nezabere. Docela mě ta dávka hormonů co jsem si píchala rozhodila. Zhruba po hodině po odběru za námi přišla embryoložka, že z těch 7 je 5 zralých. Dostala jsem recept na utrogestan a ještě jeden lék, teď nevím jeho název a šli jsme domů. Ještě dnes ráno mi nebylo moc dobře, jako při menstruaci, ale u mě to bylo tím, že mi musel doktor při punkci pořádně prohmatat břicho. Ráno nám z kliniky volali, že se oplodnilo všech 5 vajíček. Teď nezbývá jen čekat, jak se budou bobánci vyvíjet dál. Pokud to všechno půjde dobře, tak půjdeme na ET ve středu, pokud by se dále nevyvíjeli moc dobře, ale přesto něco zbylo na transfer, tak nám ET udělají již v pondělí. Každopádně v pondělí budu vědět jak na tom jsme.

hhani
11. kvě 2013

@orin77 tak to moc držim palce ať to vyjde 🙂 ....nám řekli,že do 2-5 dnů by měl být transfer podle toho jak se budou vyvíjet a co z otho vůbec bude.My chodíme do caru k Apolináři v Praze a pořád věřim,že jsme zvolili to nejlepší 🙂..a necháte si dát dvě nebo jedno napoprvé?

peta2010
11. kvě 2013

@malinka_02 jj první 🙂 proto jsem ztoho taková vyšokovaná 🙂

peta2010
11. kvě 2013

@hhani já měla nástup v 9hod. než nás vzali na sál,bylo 11 hod. a odcházela sem ve dvě hodiny.

mispulina912
11. kvě 2013

@hhani tos jich měla dost to je krásné,tak ti přeji aby byly všechny k světu a nakonec se všechny oplodnily........ uvidíš že vše bude v pořádku....

mispulina912
11. kvě 2013

@orin77 Ahoj to je pěkná úrodička, ten druhý lék není to estrofen ten jsem jsem taky dostala.... at se vše dobře vyvíjí...

hhani
11. kvě 2013

@mispulina912 děkuju 🙂..snad se alespon jedno krásně spojí a ve mě zakousne tak,že ho nikdo ven nedostane 😀...člověku z toho fakt začína docela hrabat 🙂

mispulina912
11. kvě 2013

@orin77
@hhani holky kolik dát embryi, mě poradily dát poprvé jedno aby jste měli dyžtak nárok na čtvrtý pokus IVF pak můžete dá t dvě..

mispulina912
11. kvě 2013

@hhani to s tebou souhlasím,já už se tak těším až půjdu na další KETík..... to čekání je hrozný..

hhani
11. kvě 2013

@mispulina912 jj to máme to samé..dva první po jednom a potom čtvrtý zdarma.Je fakt,že my bychom i tak to zkusili dvakraát po jednom a až do třetice dvě...Nějak si ty dvě neumim představit,ale určitě by se to zvládlo...asi by ze mě byla vystresovaná matka 😀

mispulina912
11. kvě 2013

@hhani taky jsem si to říkala že z dvojčátky je to mazec,ale nakonec by se to muselo nějak zvládnout,můj chlap si dělá srandu že by byli dvě děti na jeden vrch,blázen jeden...

orin77
11. kvě 2013

@mispulina912 Byla jsem už nějak tak smířená se dvěmi, i když se na dvojčata moc necítím, ale manžel chtěl mít trochu větší jistotu. Nicméně nám doktor také raději doporučit jedno, tak uvidíme kolik jich přežije než dojde k ET. Je to naše první IVF a tak nějak podezřívám manžela, že si myslí,. že to musí vyjít. No nevím jak se bude tvářit když to neklapne.

orin77
11. kvě 2013

@peta2010 To mě mrzí, že Tě nechali tak dlouho čekat. My jsme tam podle řečí sestřiček byly 3, ale šlo to rychle. Už jsi po ET nebo na něj čekáš?

hhani
11. kvě 2013

@orin77 Oni ty chlapi jsou větší optimisti než my a to je určitě dobře..My jsme věčné pesimistky v tomhle směru a věřim,že to dělají i proto aby nás psychicky podpořily..tohle nějak zvládají líp než my 🙂

hhani
11. kvě 2013

@mispulina912 tak by jsi mu mohla přenechat pár prvních měsíců a říct mu,že to měl alespon jedním vrhem 😀

hhani
11. kvě 2013

teda holky tohle je docela síla....http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/301176-...

mispulina912
11. kvě 2013

@orin77 pravda je trochu raděj počítat i stím neúspěchem...... pak člověk není asi tak zklamaný.... a jestli se múžu zeptat jaký je problém že jste šli do IVF. u nás chlap je v pořádku a já mám anovulaci a také nadváhu......

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru