IVF v květnu-červnu 2013

baby1984
9. dub 2013

Ahoj holky vytvořila jsem tuto skupinku pro nás všechny co čekáme na IVF v měsíci květen,nebo červen.Přidejte se všechny 😉 podržíme se,povzbudíme a taky poradíme.Věřím,že se to tu pěkně rozjede 😀

jednalucka
2. kvě 2013

@mispulina912 Moc děkuju!!! I Tobě 😉 s tím pícháním si asi užiju, ale co by člověk pro ten výsledek neudělal 🙂

janinafox
2. kvě 2013

@jednalucka tak snad to byly veškeré nepříjemnosti s injekcema... to já jsem si nějakou asi žilku napíchla v pátek a mám skvělou modřinu 😠 ale počkej, porod bude bolet víc 😀 to ještě budeme říkat jóó to když jsme si bodaly injekce, to byla pohoda 😀
jejda, tak prostupnost mi nezkoušeli, ale takhle jak to píšeš to nevypadá nijak "lákavě" 😅
jojo, hafánci jsou radost, tak taky jsem si říkala jak budou reagovat na kočárek - té velké se nebojím, ta je na děti jak "máma" u tý jdině hlídat aby nebyla jak á jí říkám "opice zvědavá" a neskákala na kočárek, ale horší to bude s tím malým ten děti nemá rád... ale zvykne si snad 🙂 Dva roky? rozum? no já bych nejásala 😀 😀 😀

renda12
2. kvě 2013

@mispulina912 ahojda o transferu mám 14dní dovču takže to je v klidku uvidím kamarádka mi říkala že jí doporučili príšek at jí není špatně ona si ho vzala a že to byla pohoda jak říkáš uvidím na každého to jde jinak

jednalucka
2. kvě 2013

@janinafox Myslíš, že je na rozum ještě brzy? 😀 Vloni zjara už jsme měli touhle dobou rozrytou celou zahradu, letos si to asi šetří a číhá, až si tam vysadím nějaký kytičky 😉 To jedině 🙂 Malý pejsánci bejvaj vzteklejší, ale určo si zvykne a vezme miminko jako člena smečky...
Doufám, že to píchání už bude dobrý, jsem z toho taková nesvá, dokonce se mi o tom zdálo i v noci. A to mám takovýho prostoru, kam tu jehlu můžu umístit, neumím si představit ty opravdu štíhlounké holky, to musím teprve utrpení....
Na porod zatím moc nemyslím, abych si to radši ještě nerozmyslela 🙂 to ne, zvládly to jiný, zvládnu to taky 🙂
a kdy Ti řekli, že by mohlo dojít k ET? Já jsem dostala krásnej plánek, až mi z toho šla hlava kolem 😀

renda12
2. kvě 2013

ahojte holky mám ještě dotaz mám od dneška do pondělí píchat gonal a v po jdu na ultrazvuk a pak 10. v pátek za jak dlouho jdete pak na odběr vajíček mám si pak píchat i od prvního ultrazvuku cetrotide jsem s manželem celá natěšená jak to vše odpadne🙂

janinafox
2. kvě 2013

@jednalucka no, nechci teda soudit tvýho pejska, ale já to na těch dvou ještě nepozoruju, jsou jim oběma 3 roky (té velké přibližně, máme ji z útulku od září) ale je fakt že třeba už rozum trošku dostává 😀 😀 jojo, rozrytá zahrada - to znám...

ono je to něco novýho, takse to míchá i do snů 😉 taky mám možnost výběru, špíček mám, no to chudinky ty opravdu štíhlounké bez špíčku... mně teda už se zdá že mi jde ta kůže hůř propíchnout než na začátku, no uvidím, s těma malýma do špíčku už asi pomalu končím, to mi řeknou zítra, no a pak přijdou ty velké co se píchaj do svalu... brrr.... no, to bude muset manžel 😝
jojo, plánek mám taky ukázkovej, jsem si ho zkopírovala a v tom jednom škrtám, pro lepší přehled 😀 kdy ET netuším, to mi asi snad tedy řeknou víc zítra... říkali že v pondělí by mohla být punkce, tak nevím za jak dlouho - 5 dní? vím že když jsem tam byla tenkrát pro plán, dr. říkal že kolem 26.5. testík, ale teď se to trošku posunulo, tak ale konec května bych třeba mohla tušit jestli to klaplo nebo... Tobě už to řekli takhle rovnou za ja dlouho po opu je et?

janinafox
2. kvě 2013

@renda12 ahoj, to ti myslím řeknou na kontrolách jak dlouho ještě - já mám gonal od 21.4. (150, 150, 225, 225, 225.........) a říkali v út. 26.4. že punkce pátek nebo sobota (3. nebo 4.) ale byla jsem na kontrole ještě 30.4. a to říkali že folíky nerostou tak rychle jak si mysleli, tak mi ten gonal prodloužili až do dneška, zítra jdu na kontrolu, opu asi v pondělí, takže od začátku gonalu do punkce cca 15 dní. Ono to bude asi záležet jak budeš na ten gonal reagovat, podle toho ti řeknou kdy půjdeš na punkci. To ti určo řekli v caru že ty pera nevyhazovat, že z nich ještě vytahnou trošku tý látky - mně to ze 3 per dalo na dva a něco dne (tu část dneska smícham s merionalem)

renda12
2. kvě 2013

@janinafox ahojda tak to mi neřekli že to mám nechávat jen že to nemám otvírat já mám 150,162,162....zatím jak říkám dál nic nevíme jen že v po jdeme na ultrazvuk že si chceme nechat 2vajčka zavést když by to šlo,prodlouženou kultiv(manžel má špatnéí sperma a píchnutí sperma přímo do vajčka myslím pick nebo jak se to jmenuje.

mispulina912
2. kvě 2013

@jednalucka jéé když čtu ty zázitky s injekcema.... já jsem hrozná posera když mi berou jen krev a ted si tu píchat sama tolik injekcí.... ale člověk si časem zvykl... ten gonal byl v pohodě to mi píchal manžel ale pro mě byl horší ten cetrodit který se musel ještě míchat.... a z tou bublinkou se mi to taky stalo akorát jsem si ji všimla na poslední chvíli a pak jsem měla strach co z toho bude,nakonec byla modřina jak hrom..... a poprvé mi potěšily moje špíčky sestra mi řekla že hodně hubený holčiny to mají horší že se líp píchá do toho špíčku.... držím pěstičky at to zvládáš v pohodě.....

mispulina912
2. kvě 2013

@renda........12 to je ISCI ....... ted poprvé si pícháš injekce....

malinka_02
2. kvě 2013

@gaba9 neboj vse ti poradime 😉
@renda12 ja sla na par dni domu az po et po opu ne ale ten den je to jen polehavani, budes zblbla..do prace ne.
@jednalucka to utece hned, ja uz pichala 5x gonal, dneska sem se skrabla pri vytahovani jehlou tak mam na brise slinc..
@janinafox ja sem si to vinko radeji nedala..dam si ho jeste dost..

janinafox
2. kvě 2013

@renda12 nech si ty jakoby dobraný pera v ledničce. Ono tam trošku té látky zbyde, mně to takhle říkali v caru a pak z toho ještě vytáhli do jiné stříkačky jednotky na dva a kousek dne. tím nic nezkazíš když je necháš v ledničce, vyhodit je pak můžeš vždycky. Mně to doplňovali tím Merionalem (to mám dvě krabičky a 75 jednotek mi zbylo na dnešek gonalu) a doplácela jsem ještě navíc 700.

@malinka_02 záleží na každém, já do toho nikoho nenabádám 😅 já jsem si dala pivo, ale nepřeháněla jsem to, žádné opíjení to ne... 🙂

malinka_02
2. kvě 2013

@peta2010 ty vogo kolik toho pichas?? Me stacilo minule 1,5 pera a ted 2!
@jednalucka ja pichak v praci na wc tak to uz je sup sem sup tam a jdem 😀

malinka_02
2. kvě 2013

@renda12 to je opravdu podle te reakce. Ja pichala minule gonal 2-9 dc, 7-10 centroide, 10 ovitrel a 12 dc odber. Ted doufam podobny.
@janinafox me minule taky rekli nevyhazovat ze zbytky se muzou hodit ale ted mam z minule 2 zbytky, ted treti a zacinam 4 pero a tak sem premyslela si napichat ty zbytky abych je mohla vyhodit a hlavne aby nepropadli a misto toho nechat vic v tom poslednim peru, ale nevim kolik pod tou carkou jeste je. Sestra rikala 100 jednotek ale nevim.. Zkousela si to pichat? Kolik tam fakt je? Abych to nepichla ze tam je 100 a nepichla sem si jen treba 50 a dvakrat to bych si pekne snizila tu davku.. Jde to pero furt tocit nebo se zastavi kdyz si na konci?

Ja totiz nechci aby mi pak zbyli 4 pera v lednici uz to neni kam dat 😀

gaba9
2. kvě 2013

@malinka_02 Děkuji moc za přijetí 🙂. Ty teď budeš taky podstupovat IVF?

baby1984
autor
2. kvě 2013

Ahoj holky moje zlatý,tak jsem doma z kontroly,a ta mrcha cysta je tam pořád,sice menší o 2 cm,ale je tam,takže stimulování se stále nekoná.IVF je schváleno od pojištovny,výsledky krve v pořádku vše jak má být až na tu cystu,takže dnesj sem 22dc a mám přijít zase příští měsíc 22dc,takže věřte tomu,že já tady budu nakonec sama,protože vy to budete už všechny zdárně za sebou ☹ nemáte nějakej fígl jak se té cysty zbavit??

renda12
2. kvě 2013

@mispulina912 ahojda taky mám píhodu jak jsme šla na iui tak tam taky vše dáváš dohromady první jak jsem šla tak jsem si nevšimla že sklenička je nařízlá tak jsem to lámala proti tak se trochu sklo roztříštilo po druhé jsem se zase řízla a potřtí jsem to zvládla .při peru jsem si zase dala směrem jednotkama dolu takže s perem v břiše jsem točila jednotkama nahoru nj člověk se stále učí ale nejhorší jsou odběry u sestry🙂

mispulina912
2. kvě 2013

@baby1984 kamarádka měla to samé a začala pít kontryhel ten jí pomohl a cysta potvora zmizela....zkus to za to nic nedáš

mispulina912
2. kvě 2013

@renda12 to jo to s tebou souhlasím.....je to peklíčko než se to člověk to všechno naučí....

peta2010
2. kvě 2013

@malinka_02 no já celou dobu od 2DC píchám klexan 8,gonal 300jednotek,od 4DC k tomu orgalutran to je nějakých 0,25mg ,dneska místo gonalu mám ty nové injekce fostinor 4ampule denně,tak,aby to bylo těch 300jedn.gonalu-nějak to vyrovnávají ,v sobotu si píchnu jen ty čtyři ampulky a klexan a ve 21hod.dvě ampule pregnylu.v neděli jen klexan av pondělí si mám sebou vzít agolutin .

peta2010
2. kvě 2013

@mispulina912 prosím tě a jakou máš pojišťovnu?? já vzp a bylo mi řečeno,že mi proplácí jen 5 krabiček gonalu.

mispulina912
2. kvě 2013

@peta2010 já mám taky vzp,jak je to možný,že každá platíme jinak....

malinka_02
2. kvě 2013

@gaba9 uz stimuluji na 2.ivf, 1.mame za sebou a 3 kety..nevyslo nic..
@baby1984 a proc ti ji nepichnou? Me hned rikali ze kdyz prvni mesic nezmizi tak ji pichnem jako kdyz se dela opu.
@peta2010 jezis ty toho mas!!

jednalucka
3. kvě 2013

@janinafox Jojo, mně do plánu zaškrtli datum OPU i ET 🙂 ale sestra říkala, že to je opravdu orientační, právě podle toho, jak si tělo s tím vším naloží 🙂 Ale od OPU je ET (pokud máš PK) tak 5dní. My jsme si PK nechali... Když jsme byli poprvé v CARu, tak mi dr. říkal, že testík budu moct podle předběžného plánu dělat 11.6. a jestli to půjde všechno jako dosud, tak by to mohlo i vyjít 😀 No uvidíme, jak to půjde. Nevím, jestli je to tím Dipherelinem, ale včera večer mi bylo tak podivně nevolno, jako když sedím vzadu v autě 🙂 ale zaspala jsem to, takže dobrý 😀
A dnešní píchání už bylo ukázkový, jen když jsem vytáhla jehlu z břicha, tak mi vytekla kapička, ale to snad nebude mít vliv na funkci 🙂
@malinka_02 Ty si pícháš v práci na záchodě? 🙂 to je teda nářez.. já si ráno sednu v kuchyni, všechno si to rozložím okolo sebe- udělala jsem si takovej malej rituálek 🙂 ampulky pěkně ubejvají, konteinerek, co jsem vyfasovala na jehly apod. se pěkně začíná zaplňovat, je to super 😀

jednalucka
3. kvě 2013

@mispulina912 Děkuju!!! nějak zabojuju 😉 a s chutí do toho a je napícháno 😝

gaba9
3. kvě 2013

@malinka_02 Tak to mě mrzí. Je to boj taky mám z toho strach, ale člověk musí věřit, že se to povede 🙂 .

peta2010
3. kvě 2013

Holky mám dotaz... včera večer nejenže ,jsem se začala drbat jak o život- nohy, ruce, čelo a prsa ,(četla sem u jedných injekcí,že vedlejší účinky může být kožní nesnášenlivost),nejenže mě začalo bolet břicho,jako při hodně,ale hodně silné menstruace,taky jsem nafouknutá jak balón ,dělá mi zle se zvohnout,a prsa mě nejenže lechtají,ale mám je jakýsi napnutý nebo jak to napsat...no,ale začala sem krvácet ☹ ...sice jen při utření mám krev na toal.papíru,ale docela dost a je úplně čerstvá.
Říkala jsem si ,jestli to není jako, že je narostlá hodně sliznice...??mám zavolat do caru?nebo je to normální?

Nechcete někdo udělat tabulku se všemi těmi vysvětlivkami a zkratkami 🙂)

jednalucka
3. kvě 2013

@baby1984 Jééé tak to mě moc mrzí, že se to takhle prodlužuje ☹

jednalucka
3. kvě 2013

@peta2010 Jéé tak to Ti bohužel neporadím, jen jsem včera (bylo mi nevolno) pročetla nežádoucí účinky- a vlastně Ti to může způsobit úplně všechno ☹

meyryen
3. kvě 2013

@baby1984 tak to mě mrzí, že se ti to takto prodlužuje:( Myslím, že na nějaké diskuzi někdo psal, že mu na cystu zabraly velké dávky wobenzymu 😕

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru