IVF v květnu-červnu 2013

baby1984
9. dub 2013

Ahoj holky vytvořila jsem tuto skupinku pro nás všechny co čekáme na IVF v měsíci květen,nebo červen.Přidejte se všechny 😉 podržíme se,povzbudíme a taky poradíme.Věřím,že se to tu pěkně rozjede 😀

mispulina912
11. kvě 2013

@hhani jj taky jsem mu to tak oznámila hlavně ten porod.....

mispulina912
11. kvě 2013

@hhani teda to je hrozný já chápu že se pro vidinu dítěte udělá všechno ale tohle moc.......to je síla...

orin77
11. kvě 2013

@mispulina912 Manžel je také v pořádku. Mě po x letech snažení poslal doktor na vyšetření průchodnosti vejcovodů a tady byl ten problém. Mám průchodný jen jeden, tak jsem myslela, že je to 50:50, ale doktor mě zchladil. Prý když je průchodný je jeden ten druhý také nebývá v pořádku.

lucina100
11. kvě 2013

@malinka_02 proč jen do ovulace, to říkal kdo? Já ho piju pořád nonstop. V CARU jsme se ptala a kývl, že klidně, že tím nic nezkazím. Jen při menckách ho vysazuji, ale když mám křeče, tak ho piju i v menckách. Mám endometriozu 2 stupně a je to výborná bylina proti bolesti, jinak před menckama umírám. Já si ho sama každý rok sbírám na horách a suším na zimu. Te´d piju čerstvý, má větší sílu a chuť njiná než z lékárny, tak ho piju ty 2 měsíce nonstop, pak vysadím a pak dle bolestí a potřeby a po operacíh. Jím k tomu wobemzin 3x5 tablet od minulého týdne, koupila 800 tablet, tak mám co dělat 😀

lucina100
11. kvě 2013

@mispulina912 já bych si nechala zavést i 3. 1 je málo to co si vytrpíme ty injekce, hormony, atd. První IVF si říkám to je brnkačka, ale po těch letech je to hrozný nápor a jak to nevýjde, tak se na to zač nete dívat úplně jinak. Ono ty nadstandarty se stejně musí platit vždy i když je to 1. IVF, my si dali vše ICSI na všechny vajucha, AH, prodlouženou kultivaci do 5 dne. A měla jsem i PGd udělanou a zaveden ykrásné 2 blastocyty ukázkové a chytlo se jen 1. Takže fakt 1 je dle mě málo. A přemýšlet, že 4 pokus bude hrazen, tak proč jít až do 4 cyklu, když může vyjít první a další může být pro spurozence. My třeba ve státním neplatíme nic navíc, ani za injekce, ani korunu neplatila, jen ty nadstandarty a kdyby se mi nepovedl 2 pokus tam kde jsem určo bych změnila car. Já změnila car po prvním neúsopěchu, jsem jim nevěřila a přešla do státního a hned jsem tušila že to výjde a fakt vyšlo. udělali nám veškeré vyšetření a už to jelo....

peta2010
11. kvě 2013

@orin77 včera byl Et a to stejné..měli jsme dojít na 11hod.,a brali nás až skoro vo půl jedné!odcházela jsem odtam skoro ve tři...

hhani
11. kvě 2013

@lucina100 já myslim,že to neni o tom jestli bude 4 pokus zdarma,ale pokud někdo opravdu dvojčata nechce tak proč to nezkusit prozatim s jednim když je na výběr a koneckonců to i v caru doporučují dát jedno při 1IVF...My zatim nezaplatili ani korunu a jediné za co něco prozatim dáme bude zmražení,pokud bude co 🙂

orin77
11. kvě 2013

@peta2010 Tak to je bezvadný, už se bobíšek pěkně uhnízďuje. Takže teď máš klidový režim, ale ani já nevím jak přesně by ten klidový režim měl vypadat....

orin77
11. kvě 2013

@lucina100 No my budeme při ET platit cca 14800,-. 800 doplatek za léky. Píchala jsem si Menopur (krátký protokol), 8000 Kč za ISCI (doktor rozhodl, že to bude nejlepší) a 6000 Kč za prodlouženou kultivaci.

lucavka
11. kvě 2013

Holky taky bych ráda slyšela jak si klidový režim představujete 🙂. Pro mě je to se skoro dvouletým čertíkem těžký, ale babičky zase pomůžou. Tehdy s ním sem se týden válela a byla opravdu v klidu.
Jinak při ET sme dávali jedno, teď při Ket půjdem do dvou.
Co se cen týče řekla bych se u včech center je do asi tak nějak stejné co jsem koukala na net ne?

peta2010
11. kvě 2013

@orin77 ona nám tam sestřička říkala,že jako nedělat namáhavou práci, že kdo má lehkou práci,že může bez problému pracovat,že nechcou,aby jsme jako leželi s rukama na břiše a čekali,těch 12 dní na krev 😉
Já třeba sem se ptala,jestli mohu jít uklízet domácnost, říkala, že žádné gruntování,ale úklid bez problémů...já tady mám od pátku od večera tchána s tchýní,takže malého koupou, já jsem jen uvařila, šla nakoupit a jinak mám klidný režim,-) uklidila jsem koupelnu a utřela prach a odpoledne mě pěkně pobolíval levý vaječník ☹ ,ale už je to lepší....
No a až v pátek budu uklízet, říkala sem si ,že ten týden si dám prostě odevšeho oddych 🙂

malinka_02
11. kvě 2013

@mispulina912 za me urcite jedno abys neprisla o 4 pokus. Ma meli 6 embryi po PK s ze 4 transferu se nechytlo ani jedno a to byli krasne blastocysty takze nikdy nikdo nevi a tak lepsi ten pokus navic..

malinka_02
11. kvě 2013

@orin77 ahoj vitej 😉

orin77
11. kvě 2013

@peta2010 děkuji za informace. Pokud půjdu na ten ET až ve středu, tak si vezmu do pátku dovolenou a pak se vrátím do práce. Sice nemám fyzicky náročnou práci ale bohužel stresovou. Snažím se obvykle od toho oprostit, ale vždy se to nepodaří.

orin77
11. kvě 2013

@malinka_02 ahoj děkuji. To mě mrzí, že 4 pokusy nevyšly. Jak jsi na tom teď?

brsh
11. kvě 2013

@lucina100 Ahoj, můžu se zeptat s jakými CARy máš zkušenost? Já jsem dost na pochybách, že je moje lékařka v pohodě - nesedí mi a se stávajícíma zkušenostma jde moje důvěra do háje☹ Děkuju

Holky, s modřinama jsem to zakřikla. Jak už píchám tři injekce denně, tak mě břicho pěkně bolí a mám ho samou modřinku fialovou

orin77
11. kvě 2013

@brsh Teda 3 injekce denně to je nářez ☹ . Mě ten menopur píchal manžel, mám poněkud zábrany sama sebe píchnout. Mám však takové podezření, že ho to bavilo....

malinka_02
11. kvě 2013

@lucina100 tak me naopak v carunrekli ze behem ivf vubec ze to muze nepriznive ovlivnit stimluaci. A pije se prave od menstruace proti bolesti ale jen do ovulace.. A wobenzym jsem uzivala dlouhodobe pri chronickem zanetu mocaku a po operaci mocaku, zlepsuje imunitu. Jenze pak me nekolik dr reklo nezavilse na sobe ze prave zvyseni imunity tela vlastne brani otehotneni. Proto si snizujeme imunitu kortikoidama a wobenzym jde vlastne proti tomu naopak ji posiluje..

malinka_02
11. kvě 2013

@peta2010 a to jsi dala 2 takze budes mit jen 3 pokusy?

malinka_02
11. kvě 2013

@orin77 ted jsem po opu u 2.ivf a ze 14 foliku bylo 12 vajicek, 4 nezrala, 8 oplodneno a dnes maji vsechny 4 bunky..

nikitaguza
11. kvě 2013

@lucina100 Ahoj,chtěla jsem se tě zeptat...měla jsem endometriozu 3-4 stupně,mám za sebou 3 IVF(dnes jsem se dozvěděla,že neúspěšné),měla jsem zavedená 2 embryjka,ani jedno se nechytlo..myslíš si,že by mě v tom mohl nějak pomoct ten kontryhel,aby se to příště a naposledy povedlo? Nebo máš nějakou radu na úspěšnější uchycení?

brsh
11. kvě 2013

@malinka_02 - a co znamená, když mají čtyři buňky? To je dobře, ne? 😉
@orin77 - ahoj a vítej 🙂 Já mám Cetrotide na udržení vajíček, Gonal a Clexane na ředění krve. Gonal je jedinej ok v peru, ale ty ostatní dvě...no nic moc. Já nenávidim injekce a taky bodám, ale stojí mě to mnoho úsilí. Přítel by taky chtěl píchat, ale nikdy to nedělal a já mu pořád říkám, proč by to měl trénovat zrovna na mě 😀
@lucina100 - ahoj, s tím wobenzymem má malinka_02 pravdu. Opatrně s Wobenzymem, fakt všem spíš imunitu snižují

orin77
11. kvě 2013

@malinka_02 Teď už by to mělo vyjít! Holky já jsem si nejdřív říkala, že se nebudu do žádné diskuse zapojovat a nic číst, že prostě uvidím. Ráno, kdy mi volali z kliniky, že se oplodnily měla jsem dobrou náladu, že to vyjde, ale jak koukám tak to vůbec nic neznamená, ani když dojte k transferu, ach jo...

orin77
11. kvě 2013

zkrátka mi to ale nedá si nic nečíst když je toho na internetu tolik

ratatooy
11. kvě 2013

@lucavka ja bych řekla že ceny se liší u soukromých car a u státních car,ale ten ket je všude skoro stejnej mi za nej daly 7300,.

orin77
11. kvě 2013

tak já to dnes balím. Přeji všem krásnou dobrou noc a malinka_02 šetři se

visnu
11. kvě 2013

@coralin Sestřenice mého přítele má taky děti z ivf, letos už nastoupily do školy - dvě holky, dvojčata. Dodává mi to naději, když vidím někoho v okolí, kdo si prošel stejným trápením jako my a nakonec všechno dobře dopadlo. Ale zatím jsme o tom spolu nemluvily, vím to od přítele. Je mi hloupé se vyptávat, nemuselo by jí to být příjemné. Ale když vím, čím si prošla a teď má báječnou rodinu, říkám si, že nám to nakonec vyjde taky a já už se nemůžu dočkat! 🙂

visnu
11. kvě 2013

@peta2010
Gratuluji. Takže teď už pěkně odpočívat a za pár dnů pozitivní testík. 🙂

visnu
11. kvě 2013

@hhani Taky jsem se šíleně bála naarkozy a vůbec nic to není. Prostě usneš a když se vzbudíš, jsi šťastná, že jsi v pořádku a máš to za sebou. Už mám za sebou tři narkozy a špatně mi nikdy nebylo.

visnu
11. kvě 2013

@orin77 vítej mezi námi. držím palce, ať to dobře dopadne. My taky nemáme jinou možnost než přes ivf.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru