IVF v květnu-červnu 2013

baby1984
9. dub 2013

Ahoj holky vytvořila jsem tuto skupinku pro nás všechny co čekáme na IVF v měsíci květen,nebo červen.Přidejte se všechny 😉 podržíme se,povzbudíme a taky poradíme.Věřím,že se to tu pěkně rozjede 😀

kamisb
31. kvě 2013

@sasanka033 - no ta spermie se nák jakoby protáhne a tu stěnu toho vajíčka jakoby nenaruší ...ale ta pipeta nebo čím to tam dávají prý jo ...ale jsme laici, tak vubec nemán ponětí jak to je a jaký tam jsou rozdíly 😠

hhani
31. kvě 2013

@sasanka033ale vůbec ne 🙂 no je fakt,že na tom co píšeš něco je...řikaji,že při tom AH se to nějak nařízne a to si myslim je mnohem větší zásah než napíchnutí...což by logicky vycházelo,že je lepší to udělat...🙂

hhani
31. kvě 2013

@kamisb to si piš,že sraz uděláme..jen to ted necháme všechno až jak dopadnou všem výsledky jelikož má každý myšlenky jinde..ale já jsem jednoznačně PRO...

kamisb
31. kvě 2013

@hhani - ony si ňák holky psaly a nikdo na to nereagoval, a mě zrovna ani nebylo dobře tak jsem se chtěla ozvat později a vzpomněla jsem si až dneska 🙂

jj uvidíme a taky až bude teplíčko, že bychom někam na zahrádku třeba 🙂

hhani
31. kvě 2013

@kamisb no jasně ..já to tenkrát navrhla a nikdo moc nereagoval,ale chápu,že ted mají všichni myšlenky jinde 🙂

hhani
31. kvě 2013

@janice_opice Jani a jak ty dorazila ta mrcha nebo se ještě naštěstí neprobudila? 😉

rose8
31. kvě 2013

HOLKY to je pro Vas....ICSI (Intracytoplasmická injekce spermie) je mikromanipulační metoda, která spočívá ve vpravení jediné spermie do vajicka. Metoda se provádí pod speciálně upraveným mikroskopem při mnohonásobném zvětšení pomocí mikrojehly. Metodu ICSI doporučujeme při všech cyklech mimotělního oplození, neboť výrazně zvyšuje jeho úspěšnost.

kamisb
31. kvě 2013

@hhani -aha já si nepamatovala kdo to už byl ...tak to jo 🙂

hhani
31. kvě 2013

@rose8 no jo,ale pokud jsou spermie v pořádku tak se většinou to vajíčko samovolně oplodní a o to jde při ICSI..nebo myslíš,že to může mít úspěšnost ještě jinak?

hhani
31. kvě 2013

@kamisb ale jestli to dopadne tak doufám,že se nás sejde co nejvíc 🙂

kamisb
31. kvě 2013

@hhani - tak já teda nevím, ale to ICSI doporučují hlavně pokud je špatný spermio. Jako je s tím větší pravděpodnost při oplodnění to jo, většinou je těch vajiček takto oplodněno víc než samovolně.
Ale třeba embryolog nám říkal, že sice je větší pravděpodobnost oplodnění, ale že to má nevýhodu v tom, že se do vajíčka nedostane ta nej spermie ale prostě náká kterou vybere člověk.
Že bez toho je to na přírodě a tam by měla do vajíčka proniknout jen schopná spermie.

Ale třeba do dalšího pokusu si tohle nejspíš připlatíme ..teď jsme to neměli. Ale doktorka říkala, že z 5 zralých vajíček 3 oplodněný je krásný - tak nevím no :( - stejně se pak budeme muset rozhoudnout my no :(

hhani
31. kvě 2013

@kamisb asi na tom něco je..já nějak začínám pochybovat o svém CARu a ne proto,že to ted nevyšlo..ale prostě z toho co se tady člověk dozví..Nás strašně překvapilo,že než jsme šli do CARu tak jsme byli na spermiu ještě od mého gynekologa a ten mi řekl,že takové výsledky se v denšní době opravdu nevidí,potom jsme byli v našem CARu a zase výborný a to nám ještě řikali,že my ICSI ani nebudeme potřebovat a při OPU najednou všechno špatně a musí být ICSI....ty jo fakt mě tady v tom štve,že nikdo nejedná fér a jde jen o prachy..mít tak někoho znamého z tohoto oboru to by bylo určitě všechno jinak...je to hodně smutnýýýý 😒

kamisb
31. kvě 2013

@hhani - tak to spermio se může měnit při každém odběru - záleží na stylu života těch pár dní předem ...aspoň to nám tvrdili, ale my máme naštěstí tohle prý přímo ukázkový 🙂 takže manžel je děsně pyšnej 😀

sasanka033
31. kvě 2013

@hhani hani, ale ono to nemuselo bejt spermiema, ale vajickama, pokud se samovolne nepodarila oplodnit. nam treba ICSI nabidli a my s tim souhlasili, pac SPG progresivni pohyblivost nic moc. meli jsme stejne jako vy 4 vajicka a z toho dve a dve ICSI a ivf a oplodnila se vsechna.

absti
31. kvě 2013

ahojky,
tak jak jsme na tom se stimulacemi? kdo všechno už stimuluje? já jsem dneska 5 den stimulace.

hhani
31. kvě 2013

@kamisb on žije pořád stejně a proto mě to strašně překvapilo,že po 14 dnech je najednou všechno jinak...ale já si prostě řikám,že s jinou dr. to bude mnohem lepší i kvůli komunikaci..tahle mě psychicky opravdu nepodpořila..

sasanka033
31. kvě 2013

@hhani joo, tak jsem to blbe pochopila, tak to si myslim, ze u nas u apo fakt o prachy nejde. dobrej priklad na tohle tema: byla se mnou holka na OPU, mela 19 foliku, ale jen dve vajicka. ICSI ji nenabidli, protoze meli vybornej spg a taky ze se obe vajicka pak oplodnila samovolne...takze to je myslim dobrej priklad. mohli z ni tahat prachy a citove ji vydirat, u dvou vajicek by verila kazda.

sasanka033
31. kvě 2013

@hhani u apo jednoznacne vidim ten problem, kterej popisujes ty - nektery doktori stojej za hovno a to nekery lidsky a nektery i profesne, viz ten debil fait, kterej me vystresoval, ze mam imuno problem, protoze mi vysel negativne test, kterej spatne nacasoval.

hhani
31. kvě 2013

@sasanka033 nám se taky oplodnila všechny,ale nepřežilo potom žádný....nejhorší je,že už ted je chyba u mě a ještě abych měla na nic vajíčka..ty jo to už snad ne...Já fakt vybírala kam jít dlouho..mezi známými i doktori a všichni mi řekli bud Apo a když ne tam tak potom Motol...je pravda,že my zaplatili jen 4000,- za ICSI a nic víc a když vidim co holky zaplatí tak tomu nemůžu uvěřit...ale i já bych dala cokoli o tom žádná, za ten uzlíček štěstí 🙂

hhani
31. kvě 2013

@sasanka033 o něm mluvili před OPU holky na pokoji,ale naštěstí jsem na něj nenarazila 🙂

jednalucka
31. kvě 2013

@orin77 Super hodnota, moc moc moc gratuluju!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

sasanka033
31. kvě 2013

@hhani tak vidis...ono to je tam fakt dobry, jen si uz vyberes doktora. si vem ten "bordel", ze ja nebudu platit za AH a doktorka se tim este bavi🙂 to fakt neni ustav, kde z tebe tahaji penize. me zapomneli zkasnout i za zamrazeni, kdybych se nepripomnela, tak se to nikdo nedozvi🙂 ale pak jdu na utz a jirsova mluvi stylem: tak aby slo embryo do perinky a na utz mi ukazuje kazdej milimetr delohy a vajecniku a vysvetluje co je co...a pak mi ukazuje vsechny zaznamy o nasich embryjkach v ty desny papirovy slozce, kerou maji asi vsechny cary jen elektronicky, ale tady ti to da pod nos a je tam propiskou jak se vyvijela a ona to s tebou cely projde...a i kdyz jsme se videly jen 2x, tak uz ve dverich na me kouka a rika: my uz jsme se videly, ze jo? proste hani, jen toho doktora si vyber, jinak je to tam super🙂 takovej oldschool no🙂

kamisb
31. kvě 2013

@hhani - taky mám strach že mám na nic vajíčka, 3 oplodněný a jen jedno se zavedlo a nevydrželo, tak se bojim že asi budou špatný, ale vubec nevím jak by se to mohlo zjistit :(,
jinak mám pozitivní NK buňky, vyšší hladinu d-dimer :( tak bych taky nebyla nadšená, kdyby byla ještě vajíčka špatná 😠

kamisb
31. kvě 2013

@hhani - to víš, že i záleží na doktorovi. To znám i s ohlasů v Gennetu - je to tak prostě všude, není doktor jako doktor.
Jak Ti píše @sasanka033.
A s tím spermiem - stačí i teplá voda nebo na druhou stranu i moc dlouhý půst ...já ted nevím jak dlouho se ty spermie vyvíjí, ale překvapilo mě že docela dlouho.

jednalucka
31. kvě 2013

Holky, nám ICSI a PICSI doporučili kvůli špatnýmu spg... ale říkala jsem si, jestli to není zbytečný, protože manža mě oplodnil přirozeně v lednu (mimoděložní, bohužel). Jenže právě, co by člověk pro uzlíček štěstí neudělal.... A jinak teda na mě v CARu opravdu půdobí dost důvěryhodně... A právě nám dr. říkal, že spg se mění zásadně každé 3 měsíce...

Jinak holky, užijte si krásně víkend, snad se ukáže na chvilku i sluníčko, já jdu zalehnout k Vyprávěj 🙂

hhani
31. kvě 2013

@kamisb to máš asi sakra pravdu.. 😉 mě tenkrát Poláškková dala léky na štítnou žlázu a to jsem jedinkrát viděla nějaké výsledky..potom už nikdy nic..no v srpnu se budu objednávat a budu se snažit vyhnou Bláhový a dostat se k Poláškový nebo Jirsový..snad se mi to podaří a další pokus bude uplně o něčem jiném...jednou to přece musí vyjít nám všem 🙂

hhani
31. kvě 2013

@jednalucka taky koukám 🙂 ..my zítra razíme na Konopiště na Blaník tak sned alespon nebude pršet 🙂 ..dobrou... 🙂

hhani
31. kvě 2013

jsem už asi fakt na hlavu bylo to pro @sasanka033 ,ale ono je to stejně jedno..koukám,že jinde to taky neni jiné 🙂

kamisb
31. kvě 2013

@hhani -to víš že se jednou zadaří, je sice ve hvězdách jak dlouho to bude trvat, ale my se dočkáme. Budeme pozitvní a budeme se povzbuzovat a podporovat a ono to půjde 😉

hhani
31. kvě 2013

@kamisb přesně tak...věřim,že jednou to dopadne a všechny pojedeme z porodnice s tim nejkrásnějšim co nás může v životě potkat 🙂 ..a je fakt,že nelituji toho,že jsem se sem kdy přihlásila..je to fakt veliké povzbuzení na to jít dál..

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru