IVF v květnu-červnu 2013

baby1984
9. dub 2013

Ahoj holky vytvořila jsem tuto skupinku pro nás všechny co čekáme na IVF v měsíci květen,nebo červen.Přidejte se všechny 😉 podržíme se,povzbudíme a taky poradíme.Věřím,že se to tu pěkně rozjede 😀

kamisb
31. kvě 2013

@hhani - to teda máš pravdu ...já jsem teda i na emiminu 🙂 nejsem troškař ;)

hhani
31. kvě 2013

@kamisb chlapi to nepochopí,ale my víme proč to tolik potřebujeme 😀

kamisb
31. kvě 2013

@hhani - jj manžel se jedřív divně tvářil, ale nechal si to vysvětlit 🙂 on zase furt sedí u online hry - hraje tanky - a taky se s klukama cizíma vykecává. Někdy i mluví o nás, což mě sem tam překvapí, ale asi to taky občas potřebuje vyventilovat.
A dokonce už měli i sraz, sice se jich moc nesešlo, ale i tak ...

martas14
31. kvě 2013

@coralin děkuji ...no mě to příjde taky docela matrix 😀 , když to tak vidím, je to takové průhledné malé kolečko, které tam šupneš a tři dny drží jako nic, klidně se sprchuješ, cokoliv a dobrý, ani po něm není žádné červené kolečko nic, teď jen jak to zabírá, toť otázka no uvidím zítra, jsem opravdu zvědavá.....navíc u nás teď řádí ta angína a už jí na sobě trochu cítím, takže mám obavy, aby to nemělo taky nějaký vliv 😠

martas14
31. kvě 2013

jinak holky zas pro srovnání co u nás na CAR ohledně ICSI, tak nám bylo řečeno, že se dělá hlavně kvůli spermiogramu, který je vždycky nevyzpytatelný a nikdy není stejný, že to co bylo před týdnem nemusí platit v den OPU, což nám bylo jedno, protože my měli problém se k nim vůbec dostat 😅
Jenže tím, že mužská neplodnost už šlape té ženské dost na paty a jsou spermie teď jednak pomalé a jednak v malém množství, či špatná morfologie, tak pro velkou část páru by už ani klasické IVF nebyla cesta k dítěti, naštěstí díky nové metodě ICSI kdy se mikro jehlou zavede jedna spermie přímo do vajíčka je oplození jisté, teď jen záleží na tom jestli ta vybraná spermie nebyla nějak morfologicky zatížená, aby se nepřestalo embryo vyvíjet... u nás např. říkali, že tím, že jí vybírá embryolog tak právě vybere ty nejvíce mrštné a s nejlepší pohyblivostí, takže je to lepší než když milion spermijek naráží na obal vajíčka a snaží se ho propíchnout a dostat se dovnitř, kde se to nakonec může povést i té nejvadnější jen proto, že zrovna napíchlo tu dírku která už byla třeba načnutá laicky řečeno 🙂 a rozhodně tím, že jí tam vpraví mikro jehlou ten obal nenaruší, je to stejné jak kdyby se tam dostala sama.....proto ten AH má smysl, tam jde o celkové naříznutí toho obalu.....takto to bylo prezentováno nám a co jsem zatím o tom různě načetla tak mi to příjde celkem pravdivé

jaka17
31. kvě 2013

@hhani co se setkání týče, jsem jednoznačně pro... 😀 dobrou noc

janice_opice
1. čer 2013

@kamisb urcite mely bychom neco podniknout 😉

janice_opice
1. čer 2013

@hhani mrcha jeste spi,ale je to popocatepetl :D.Nikdy nevis kdy Zacne :D

coralin
1. čer 2013

@sasanka033 tak to je dobrý..🙂 četla jsem dneska ty vedlejší účinky estrofemu, to je vážně bezva... ☹ jak často jsi ho brala? já začínám odedneška 😉

coralin
1. čer 2013

@martas14 neboj , neboj, bacily se ti vyhnou, když jim nepůjdeš naproti, ale ono to řádí.. není se co divit, když je pořád takhle hnusně...

coralin
1. čer 2013

@kamisb Ahoj, to mě pobavilo, můj muž zase jezdí formule, tak musel včera jet za kámošem, aby se vydováděli 😀 hračičky co?

coralin
1. čer 2013

@jednalucka Ahojky, oni asi chtějí mít jistotu, i když je zvláštní, proč vám nezkusili nejdřív píchnout injekci na dozrání vajíček, naplánovat den sexu a pak počkat 14 dní co z toho bude. U nás tohle v Podolí taky nezkoušeli, ale v Iscare jo.. jenže máme taky spermiogram horší.
Na PISCi se různěj názory, někdo říká, že je to jen další test a že to embryologové poznají, jiní doktoři říkají, že je to lepší, protože se vybere ta nejsilnější a nejkvalitnější spermie. Měli jsme ho u 2IVF a oplodnilo se nám jich míň než u prvního. A teď jsme si ho nedávali a měli jsme 11 vajíček a z toho 9 embryjí, pak 6 k dispozici, z toho 2 zavedli a zbyl nám jen jeden mrazáček. Ostatní se prej tak nevyvinuli... je to na každým, jak se rozhodne.... ale jistota je jistota 🙂

kamisb
1. čer 2013

@coralin - jj jsou hrozní, hlavně my oba sedíme v obýváku, mám puštěnou telku a tady si píšu a on sedi metr ode mne a má sluchátka na uších a jen slyším ty jeho odpovědi. Tak je to někdy fakt vtipný. 🙂

sasanka033
1. čer 2013

@coralin ahoj, beru ho od 2DC 1-0-1 a od vcera (13DC) 1-1-1 az do ketu a pak jeste po nem, ale nevim jak dlouho. dneska uz je mi skoro dobre, takze si myslim, ze se proste nesmi pit, kdyz to zobes. tri piva a bylo mi straslive dva dny:( rikam si, ze mozna uz takhle je pro jatra masakr neco delat s tema hormonama a kdyz jim tam este posles alkohol, tak uz to regulerne nedaj. nebo jsem naka oslabena, nevim.

sasanka033
1. čer 2013

@coralin jo a u toho estrofemu...uz jsi to cetla, ale ne lepsi to necist. proto jsem zvazovala, zda na vlastni riziko nezkusit radeji nativ.

martas14
1. čer 2013

@coralin no tak já mám špatné zprávy, bohužel sliznice neroste ☹ já to tak nějak čekala, protože mám MS vždycky hrozně krátkou a někde jsem četla, že to má na to vliv na ten růst.....no zvedli mi náplasti a ve středu ještě na UTZ, ale pokud to nedoroste, tak mě asi KET neudělají ach jo...navíc mi ji zvedli jen o jednu náplast, což mi příjde málo.....ono je sice fajn, že ty náplasti tak nezatěžují právě ty játra a ten organismus, ale zas je to asi slabší i když si to člověk lepí přímo na vaječníky

coralin
1. čer 2013

@kamisb to jo, to je pravda, u nás je teď zapnutej play station a hraje si RPG🙂)) já se šprtám na poslední zkoušku... a v jaký jsi fázi????

coralin
1. čer 2013

@martas14 a jak to, že u nás ty náplasti nedávaj??? já dneska zobla estrofem...kam chodíš do caru a kolikátej den, jsi měla jít na ultrazvuk?? To mě mrzí, ale třeba to bude ještě dobrý a doroste. Neházej zatím flintu do žita🙂 to je dneska hnusně, co????

coralin
1. čer 2013

@sasanka033 do nativu, půjdu případně později, pokud bude ještě bude síla🙂 to už mám promyšlený. Je to hrozný, co do nás všechno perou za sajrajty. Kolikátej den jsi šla na ultrazvuk? Mě překvapilo, že mi doktorka napsala až 12 d.c., ale ms mám 7 dní tak nevím jestli to není nějak za dlouho????

coralin
1. čer 2013

@sasanka033 to mi je líto...že ti bylo takhle blbě. My jsme teď byly s kámoškou v pizzošce a říkala jsem si, že bych si dala skleničku, ale zase jsem to nechtěla riskovat, kvůli tomu metypredu. Takže jsem jí raději oželela. Já ho mám 1-1-1 no máme se na co těšit a jak roste???

sasanka033
1. čer 2013

@coralin to podle me moc nesouvisi...mne rekli to samy, jako kdyz kontrolujou foliky v nativu - na utz 9.-12den cyklu abych prisla. byla jsem 11dc, kdyz jse byla na utz a mela 7 mm sliznici, to byla streda, od patku mam zvedly davky estrose a zacla jsem zas s utrosem, nejak slozite to pocitala, jak kdy s cim zacit, kdyz jsme se dohodly, ze ted 18DC bude KET.

@martas14 tak to je na prd, to nejak spatne odhadli kolik ti toho maji dat. jinak bych rekla, ze je to vlastne obracene - pri ms se telo zbavuje sliznice a kdyz je ms slaba a kratsi, tak to podle me znamena, ze ty sliznice neni moc.

sasanka033
1. čer 2013

@coralin tys byla dneska venku? ja rikam od rana, ze si zajdem na prochazku a porad chcije:( ted jsem zas spala, ze me ten utros dela zombie, nevim jak s tim zas budu chodit do prace. vzala jsem si teda dovolenou st-pa pristi tejden kvuli tomu ketu. no ale v pondeli a utery budu mit desny fofry a vcera jsem byla tak mimo, ze jsem skoro nic neudelala a budu to muset dohnat ted o vikendu. ale fakt jako jsem hotova:(

coralin
1. čer 2013

@sasanka033 já naštěstí byla s malou dopoledne (Duffy) a to nepršelo. V tom dešti chodí manžel 😉 je to děsný. V tý práci ti to nezávidím, je hrozný jak ty pilule ovlivňujou i pracovní výkon a soustředění se. Utroš polykáš nebo zavádíš?? Odpoledne jsem si taky schrupla🙂 v noci jsem byla venčit, tak jsem byla trochu hotová a potřebovala jsem si odpočinout. A můžeš tu dovču případně přehodit, kdyby se ti to posunulo????

jednalucka
1. čer 2013

@coralin No já jsem měla mimoděložní těhotenství, takže jsem měla IVF doporučené od mého gynekologa, takže proto jsme do toho šli... a i kdyby to napoprvé nevyšlo (ale doufám, že se embryjku bude u mě líbit a bude to v pořádku), tak toho nelituju....
U nás zatím neprší, ale každou chvíli začne, to je ale parádní květen, fakt!!! Trošku toho sluníčka už bychom si všichny zasloužily, co? 😉

sasanka033
1. čer 2013

@coralin utros zavadim, zavadela jsem ho i pri ET, nedovedu si predstavit co to dela pri polykani, kdyz jsem ted z toho tak hotova. ale ja KET mit budu, zadny posouvani🙂

kamisb
1. čer 2013

@coralin - no já teď mám MS po nevydařeném 1.IVF, ale už na příští pátek mám domluvenou schůzu s doktorkou. Chceme v mezi dobí zkošet i IUI, nemáme totiž žádný mrazáčky.

sasanka033
1. čer 2013

@jednalucka no, on uz je dokonce cerven a slunicko jsme videli od ledna asi 5x, co? 😒
no jasne, co bys litovala!🙂 jdeme si pro miminko preci🙂

meyryen
1. čer 2013

@jednalucka A kolika buněčné embryjko ti zaváděli?

visnu
1. čer 2013

@brsh Jééé...gratuluju. Přeju pohodové těhotenství. 🙂

visnu
1. čer 2013

Všechny zdravím a přeju příjemný víkend.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru