IVF v květnu-červnu 2013

baby1984
9. dub 2013

Ahoj holky vytvořila jsem tuto skupinku pro nás všechny co čekáme na IVF v měsíci květen,nebo červen.Přidejte se všechny 😉 podržíme se,povzbudíme a taky poradíme.Věřím,že se to tu pěkně rozjede 😀

malinka_02
9. kvě 2013

@janice_opice ňo 4 postel dovezli z jineho oddeleni ale 5. uz se tam nevesla..
@coralin ja jim prave nerekla a i ze chceme dite natoz o ivf.. By si mysleli ze je to tutovka a vyhodili me rovnou. Ja prave nezhubla ani deka ☹
@visnu no kdyz si vezmu ze mamka v tom veku uz chtela byt babicka a ona chce dite, husty..Dekuju!
@hhani super a kolik mas foliku?

hhani
9. kvě 2013

@malinka_02 bylo jich tam nejak moc takovych prcků,ale ty opravdu větší těch je 8 tak snad se z toho něco vydaří 🙂 A ty jsi v jaké fázi?

hhani
9. kvě 2013

@renca1978 Určo písnu 😉

brsh
9. kvě 2013

čau holky, tak já přijela z chaty, zítra ráno první ultrazvuk, jak rostou folíci 😎 Mám břicho jak balon, ale to je asi z toho pití. Malá od sestřenice se mě včera dokonce ptala, jestli už mám miminko v bříšku 😀 Píchaní Gonalu je pro mě naprosto v pohodě, zatím nemám ani žádný psycho, ani fyzický potíže... tak uvidíme, jestli se ještě něco vyvrbí - přeci jen dneska píchám teprve čtvrtou, i když koňskou dávku. Spíš bojuju s tím clexanem, tj opruz hroznej. Jak byl dneska blbej tlak, tak jsem sebou málem řízla v půlce aplikace 😝
@malinka_02 - tak jsem ráda, že to máš za sebou a teď držím palečky, ať vše probíhá na jedničku!!!
@janice_opice - no hurá, už o Tobě aspoň víme 🙂 Neboj, uteče to - já už od pondělí ďobu 😎
@coralin - konečně na netu, jdu Ti odepsat 🙂

lucavka
9. kvě 2013

Holky jak sme se tu bavili že třeba zůstanete chvíli do IVF na neschopence aby člověka nevyhodili z práce - jak na to? Domluvit se u nějakého lékaře a vymyslet nějakou diagnosu? S čím jakoby marodíte? Pokud nám teď Ketík nevyjde třeba bychom to taky zkusili než si měsíc odpočinu a budu moct jít do dalšího mrazáčka. Teď to mám tak akorád že si zajdu na krev na HCG a za pár dní mi skončí rodičák.

coralin
9. kvě 2013

@brsh Ahojky, já jsem si myslela, že jsi někde venku,to je ale dobře. Změna prostředí je fajn..a alespoň přijdeš trochu na jiný myšlenky, to že máš větší břicho je normální. Na co bereš ty pilule c.....nevim jak se to jmenuje....🙂držím palce, kdy jdeš na ultrazvuk?

coralin
9. kvě 2013

@lucavka 14 dní před IVF od začátku stimulace můžeš jít na neschopenku. Máš kortykoidy?

lucavka
9. kvě 2013

@coralin - kortykoidy nemám. Mě právě napadlo že kdyby to nevyšlo a musela sem si dát měsíc pauzu do toho dalšího ketíku tak by nám ta měsíční neschopenka mohla vyřešit problémy...

peta2010
9. kvě 2013

uf uf uf ... 😀

a já změním téma 😀 ... jak se mám chovat po transferu?
mám se nějak šetřit?či něco nedělat???chodili jste po transferu o práce??

coralin
9. kvě 2013

@lucavka tak se zkus dohodnout s praktickou doktorkou, jestli s ní máš dobrý vztahy.....

coralin
9. kvě 2013

@peta2010 nechodila, ale jestli budeš v pohodě a nestresujou tě tam a neotravujou, tak je to někdy lepší, než bejt doma, ale teď 14 dní bylo doma fajn... nenervuj se, odpočívej

peta2010
9. kvě 2013

@coralin no já jse na RD ,ale RD i v červnu končí.. tak proto se ptám,jestli by mi napsali Neschop.,abych byla vklidu doma a nenervovala se v práci ...

brsh
9. kvě 2013

@coralin Kačí, velkej vzkaz máš v poště 😀 Já koukala na hokej a tak mi to trvalo dýl než jsem myslela 😉

coralin
9. kvě 2013

@visnu Tak to je dost hrozný. Já to v práci neřekla nikomu, ale skončila mi smlouva a přišly organizační změny, takže jsem zatím pořád doma na PN, protože bych se neměla kam vrátit, ale kdybych se zmínila tak je to tam drbárna a taky by to věděli všichni a to jsem nechtěla. V práci nikdy nikomu, řešila jsem to jen s kamarádkama a teď mě překvapilo, že mám pocit, že to nezajímá už ani ty kamarádky, protože se vůbec nezeptaly jak jsem dopadla, sice jen dvě, ale stejně mě to překvapilo. Asi jsem čekala něco víc...:( ta jedna se sice zeptala, tak jsem to tak naznačila, ale od pátku mi vůbec neodepsala, tak to nechápu.... a ta druhá ví, že jsem na PN a ani se nezeptala jak to vypadá... no nic... to ti fakt nezávidím, to tam u tebe ví pomalu celej okres, ne?

coralin
9. kvě 2013

@brsh jdu si číst, jsem protiva protivná.... a jsem doma sama....měla jsem dělat prezentaci a vůbec se mi do toho nechce 🙂

brsh
9. kvě 2013

@coralin já jsem doma sama pořád....od pondělí do pátku, každý týden 😉

lucavka
9. kvě 2013

Holky já to porvné v práci řekla jen dvěma důvěryhodným. A bylo to v poho. Teď už ani nemá cenu tajit že to zkouším podruhé. Jednak jsem tehdy měla neschopenku z centra, a pak s prckem mě šéf prostě stejně nechce.
@coralin ta praktická by možná byla řešení. Taky mě napadla gyndařka. Uvidíme. Snad to dobře dopadne.

visnu
9. kvě 2013

@coralin Udělalas dobře, že jsi nikomu nic neřekla. Myslím, že je to soukromá věc, do které nikomu nic není. Já vše řeším s dvěma kolegyněmi v práci, kterým věřím. Ostatní se mě naštěstí moc neptají. Moje nejlepší kamarádka má půlročního prcka a má úplně jiné starosti, je mi hloupé na ni valit moje problémy. Občas se zeptá, jak jsme na tom, ale spíš řešíme příkrmy, plíny a jak malý spí... Říkám si, že se aspoň naladím na mateřskou vlnu. 🙂

brsh
9. kvě 2013

Holky, mě bolí záda (bedra), jak když jde na mě ms. Může to být z toho, jak rostou folikuly? Jsem čtvrtý den stimulky... díky! Bojim se OHSS, tak doufám, že to neni příznak

malinka_02
9. kvě 2013

@hhani ja byla dnes na OPU pri 2.ivf. Tak drzim palce!
@brsh dekuju moc, drzim zitra palce na UTZ.
@lucavka blby je ze nikdy neni ket zarucen- me jednou prasknul folikul tak se odkladal, podruhe byla cysta a potreti anovulace a vzdy mi ho odlozili a to kdyz se ti stane tak ti jen tak neschopenku neprodlouzej..
@coralin hele nikdo kdo ovf neprozil nepochopi jak ti je a nevciti se do tebe.. Me kamaradky rikali veci ze sem cumela..

jednalucka
10. kvě 2013

@janice_opice OPU máme naplánované na 28.5. jestli to všechno dobře půjde 🙂 Ale zatím snad dobrý 🙂 15.5. začínám píchat puregon, 21.5. kontrola. Jsem na to zvědavá, jak to bude zabírat a jak naše úroda bude vypadat 🙂 Strašně jsem se všeho na začátku bála a teď už se těším......

peta2010
10. kvě 2013

@brsh já jsem to měla od druhého dne,co jsme píchali všechny ty injekce...hrozně mě boleli záda v kříži,nafouknutá,asi jen teda kilo +- nahoře,ale třeba ten podbřišek mě bolí doteď.

jednalucka
10. kvě 2013

Holky, já to v práci oznámila, doma to taky všichní ví, nemyslím si, že je za co se stydět... moje švagrová byla na IVF před 16ti lety a taky se s tím netajila a nikdo ji za nic neodsoudil. Jak jsem si ze začátku připadala "rozbitá," tak už si tak rozhodně nepřijdu, dozvídám se, že hodně holek kolem mě se chystá na IVF. A nevím, jestli jsou všichni kolem mě taktní, ale nikdo se mě nanic nevyptává... takže jsem ráda, že jsem to řekla, nemusím se za nic schovávat....

ratatooy
10. kvě 2013

@jednalucka mi jsme to taky všude řekly,ja se za to taky nestydím spíš naopak,a už vubec si nepřipadám že bych byla méněcenná nebo tak neco,hold to proste nejde tak se tomu musi pomozt,navic z par let budou deti pomalu jen z ivf

peta2010
10. kvě 2013

@jednalucka i u nás to ví tchýně, a kámošky,se kterými se stýkám 🙂 a jen pár jich je takových těch zvědavejch,ale jiank dobré🙂
Nikdy jsem nepochopila lidi,kteří si nechávají "problém" jen pro sebe,protože nepopovídat si "o tom" tak se zblázním!

jdu se vysprvhovat,udělat ze sebe ženskou 🙂 a na 11 na ET,držte palečky 😉

jednalucka
10. kvě 2013

@peta2010 Tak to budu držet, až budou fialový 🙂 Ať to dobře dopadne a můžeš sem dávat fotečky testíků 🙂

janinafox
10. kvě 2013

@jednalucka Ahoj Luci, ahoj holky. Děkuju moc moc moc všem co jste mi držely palečky na OPU a omlouvám se, vůbec jsem se sem nedostala.
V pondělí punkce, to jsem pak ležela, úterý taky a od út. večer jsem každý večer (noc) objímala mísu... navíc manža má týden dovču, tak se mi nějak nechtělo sedět u pc a přiznávám že jsem ležela a chrněla a chrněla a koukala na telku a chrněla..... 😀
Jinak abych vás informovala - odebráno 30 vajíček, oplodněny všechny ale v úterý se jich vyvíjelo 24, do včerejší kontroly zůstává počet na 24 😀 😀 nejsem žádnej troškař 😅
hyperstimulák - asi trošku, ale volné tekutiny v břiše je prý jen trošku a když prý nezvracím pořád, ale vždycky jen "jednorázově" a pak dobrý, tak je to prý ještě v pohodě. Zítra jdu na transfer, ale vzhledem k "náběhu na hyperstimulaci" budou zavádět jedno embryjko. Ještě se teda zítra rozhodne jestli mi ho vůbec dají, kdyby se jim něco nezdálo, prý to radši odložíme. Ale pořád doufám že to bude ok 🙂
takže takhle se to se mnou má, já vím že jsem ostuda že jsem se za váma nepřišla mrknout ☹

no a jak pokračujete vy?

Luci co injekce, dobrý?

meyryen
10. kvě 2013

@peta2010 Klídeček, pohodička, návštěvy, procházky a hlavně si to užívat. Ležení prý není žádoucí 😉

meyryen
10. kvě 2013

@coralin Já to v práci musela říct dvěma nejbližším kolegyním, protože těch doktorů bylo vážně hodně a nedalo se to tajit. Ale neměla jsme jim to říkat vůbec, melou jen nesmysly typu, no tak se třeba doma víc snažte a dokonce když jsem přišla dva dny po ET do práce, tak mi říkaly maminko. Já vím, že to asi nemyslí špatně, ale vaří se to ve mě hrozně 😠 Mám elektronický docházkový systém, tak jen trnu hruzou kdy si ho šéf nechá vyjet, rozhodně mu nic říkat nechci....

meyryen
10. kvě 2013

@janinafox Wow tak tomu říkám úroda, to aby v CARu vyhradili speciální mrazák jen pro Vás 😀 Držím palce, ať se všem daří dobře až do konce!

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru