IVF v říjnu, listopadu 2013

verkuska
1. lis 2013

Ahoj holky, jste teď některá po IVF a čekáte, jak to dopadne?? Podělte se o pocity... já jsem byla v pátek 25. 10. a za týden na krev... jsem jak na trní. Ležíte?? Já teda ležela první tři dny poctivě a od té doby pravidelné procházky a normálně se pohybuju i doma... jinak pořád říhám a mám šílené větry :D :D břicho nebolí a zatím žádná krev, takže super...

muddledgirl
8. srp 2014

@verkuska no..tak sudocreamem dupku mazali v porodnici,tak já taky..ale dobře tedy..budu to dělat jak říkáš...plenky mám také pampers..teď ubrousky taky..mně nejde o peníze co se týče miminka..jen kámoška mi dohodila ubrousky a má po nich právě červený proužek za dupkou..chudinka...

Jak často dáváš na bříško? A máte na doma vitamín K nebo D? My jsme na domů nic nedostali totiž....musím mrknout do očkováku...myslím,že prckovi v porodnici něco píchali..ale nevím co..bylo moc dojmů...Miluju ho čím dál víc..prcka..je to masakr..jak velká je mateřská láska..

verkuska
autor
8. srp 2014

@muddledgirl jj je to síla s tím mateřstvím 🙂 na bříško dávám jednou až dvakrát denně, ale to jen proto, že hodně často právě nosíme malou v poloze "klokánka" čímž ji nejen masírujeme bříško, ale taky se snaží posilovat ty svaly, jak zvedá krásně hlavičku 🙂

Ten bepanthen právě promašťuje a sudocream vysušuje, proto je ho lepší používat až na opruzeniny a bepanthen už i jako prevenci, protože neobsahuje zinek, který vysušuje...

máme vitamín D, napsala nám ho dětská lékařka... máme kapat jednu kapičku denně, a tím jsem si připomněla, že jsem zase dneska kápnout zapomněla 😀, ale byly jsme venku od 9 - 20:00, tak si myslím, že sluníčka bylo až až a tím pádem i déčka 🙂

verkuska
autor
9. srp 2014

@muddledgirl jo a jmenuje se to vigantol 🙂

suzik161
11. srp 2014

@muddledgirl
@verkuska
@zazy Holky, možná si řeknete, že jsem blázen, ale už jsem tuto možnost využila v lednu letošního roku, tam mi pani astroložka, řekla, že letos není dobrý rok na to abych otěhotněla. Je to astroložka, co je ráno v pondělí ve snídani s novou. Nedalo mi to a napsala jsem ji včera a odpověď byla tato emoticon

Hezký den, zdá se mi, že miminko máte na spadnutí. Ale na Vašem místě bych říjen ještě nechala plavat. Zkuste být trpělivá a důvěřujte osudu. Kdybych si s Vaším horoskopem sama měla vybrat termín pro IVF, tak bych počkala na květen příštího roku. V březnu 2015 by tomu mohlo předcházet něco, co příchodu miminka napomůže, co přesně to bude, těžko říct. Počítejte, že až přijde rodina, bude to ráz naráz, všechno bude jinak, než předtím. Myslím, že byste ze dne na den přestala chodit do práce. Přitom práci k životu docela potřebujete. Další miminko bych viděla mezi červnem 2017 a březnem 2018. Moc držím palce! Eva Prokešová

No uvidíme, teď jsem to nechala plavat a spíš si říkám, že mimčo až za chvíli, chceme se s manželem přestěhovat a musím mu s tím pomoc emoticon Jinak to naprosto správně napsala, bez práce nemůžu být emoticon

muddledgirl
11. srp 2014

@suzik161 ahojky..nemyslím si,že jsi blázen..my čekali teda od června 2011..čtvrtý transfer, 2.IVF dopadlo...a bylo to v říjnu 2013...jinak já se už bála,že to neklapne..ale ségře řekla kartářka a známé,které taky vykládají..že do roka mimi bude...no a za rok a kousek jsem otěhotněla..taky jí kartářka řekla,že mimi bude zdravé...potíže nějaké byly..podezření na downa..ale jsme zdravý jako rybičky...Vím,že se to lehce říká...ale někdy je lepší se na to na chvílli vyprdnout...nevypustíš to...ale třeba..užít si zbytek léta..pařit...objídět známý,jet na dovču,koupit si něco hezkého..Já myslím,že mě i ten půlrok pauzy pomohl....Jinak dej vědět..co ty vyšetření...posílám pusu

muddledgirl
11. srp 2014

@verkuska miminko může být na sluníčku? Já mu tam tedy dávám plínku přes kočár.....ale mám doma i 50 pro batolata...krém na opalování..ale radši jsem ho nepoužila...kord..když má teď vyrážku...

My ten vigantol neberem...divný no...

suzik161
11. srp 2014

@muddledgirl děkuji moc, až jsem se bála jestli to není rouhání, teď říkat, že mimčo ne. Právě si chci užít zbytek léta a hlavně se přestěhovat. Vybrat si sedačku a postel. Moc se na to těším 😉 a jinak se máte jak kočky??

muddledgirl
11. srp 2014

@suzik161 ne ne ne..to není rouhání...odpočine si hlava i tělo....My se máme dobře...teď jsem spala chvíli i s miminkem..takže super.....nakrmila ho..a zase spinká...veer a v noci je to horší....no ale neva..teď jsem odpočatá a je doma po noční i přítel..takže třeba večer trošku pohlídá..konečně bych mohla něco uvařit.asi udělám zapečené brambory...

verkuska
autor
11. srp 2014

@suzik161 te´d by si mělo dát především tělo a nervy pauzu, ať se to trochu vstřebá.... budeš hezky odpočatá a nachystaná a pak se to už konečně snad podaří 🙂 já ke kartářkám nechodím ze strachu, nevím proč, ale tak trochu se toho výkladu bojím 🙂

verkuska
autor
11. srp 2014

@muddledgirl na sluníčko nemůže, taky dávám plínku, ale stejně se nevyhnu tomu, že na malou chvilinku to sluníčko na Viktorku svítí, no ono stačí i minutka, půl minutky 🙂 někdy jí to chvilku svítí na ručku, na nožku, než si všimnu a zakryju jí to plenečkou...........

drž se, normálně ten můj bůček váží už 4,505 kg 😀 jsem se dnes šla jen zvážit, jsem to nevydržela, chtěla jsem vědět, kolik váží v měsíci 🙂 tak to mě malá spala předevčírem krásných 6 hodin v kuse v noci, pak po nakojení spala hned dále... a dneska v noci zase pět hodin.... pak nakojila a zase nynkala, a budíček jsme měli až v devět 🙂

muddledgirl
11. srp 2014

@verkuska Ty jo....ta Ti spí teda...nevim,jak to všichni děláte 😀 😀 😀 Ale mně už vydrží někdy i dvě a půl hodky...což je fajn...No..já,že jsi psala,že má D ze sluníčka,tak jsem se divila 😀
Ten můj asi 4,2 kg

suzik161
11. srp 2014

@verkuska Já jsem se taky bála, ale tohle jsem zkusila s přesnou otázkou. Minula zněla negativně, že nám tento rok není přáno otěhotnět a potvrdilo se to a teď to dopadlo takto. Do října je času dost a do té doby se přestěhujeme a budeme si užívat baráčku 😀

zazy
15. srp 2014

Nazdárek maminy
tak mi máme za sebou kontrolu ják malá tak já,po porodu vše v pořádku,močov.měchýř taky,trochu mám rozšířené ledv.pánvičky.Viktorka je taky v pořádku,náš puclíček už váží 5060g a měří 55cm.Zatím kojíme mléčka máme dost.Akorát nás trochu víc trápí prdíky,ikdyž to porovnám s Verunkou,tak to není tak hrozné,už jsem musela asi 4 použít rekt.trubičku.Jinak malá mi v noci taky vydrží průměrně 5 hodinek mezi kojením.
Suzi já na to taky věřím,odpočin si odreaguj a jděte na to příští rok.

muddledgirl
20. srp 2014

@zazy ahoj kočko...ledvinové pánvičky jo? Já ještě po šestinedělí nemám...tak uvidíme..ale cítím se o.k...a skoro ani už nešpiním a stehy vypadaly po třech týdnech.....Pět hodin..Ty jo..težká pohoda.....my měli týden růstový spurt..kolem .týdne..včera a dnes zas kojení cca po hodině....ale je fakt..že někdy po chvíli usne a ani drbáním pod bradičkou a na jiných místech nejde vzbudit...Maximálně mi spal mezi kojením hodky..Já používám laktobacily pár dní...babycalm...espumisan byl naprd....tak uvidíme..snad se nám to zlepší..

verkuska
autor
21. srp 2014

@muddledgirl @zazy nazdar maminy .-) my máme dnes po kontrole v šesti týdnech a ta moje baculka váží už krásných 4,85, však to taky jde hezky cítět, když ji nosím v náručí 😀 je fakt úžasná, kdyby jste to viděli, jak si užívá i tu vodu, jak chodíme do toho Kenny, no paráda... jinak od té doby koupu doma už každý den, i když jsem vždy byla proti tomu a první malou jsem taky koupala co tři dny, ale Viktorka to má tak šíleně moc ráda, že jí to dopřávám pořád 🙂

Já taky nejprve používala Espumizan a teď Babycalm.... U espumizanu jí šly ty prdíky více ven, ale zase babycalm zabírá ihned přímo na tu bolest.... no jako teď jsme na tom tak, že jí dávám ty kapky jen jednou, max dvakrát večer jenom a je klid 🙂 teda tu svou hodinku uplakanou má pořád, ale myslím si, že to vůbec není větrama, ale prostě to tak má no.... je taky pravda, že možná tak pláče jen taťkovi, protože večer když příjde ze stavby, tak mu malou šoupnu, protože mě z ní vážně bolí ruce a to má to období, že položit ji nemůžeme ani omylem, to hned spustí tu svou 😀 ale přes den to by jste měly vidět.... povídám si s ní, ona leží, poslouchá, trénujeme svaly, cvičíme, ji to baví, hlavičku zvedá, ohlíží svět a co je nejkrásnější - včera se na mě poprvé usmála naprosto cíleně, pětkrát za sebou, no to bylo vážně nádherné a dneska to zase zopakovala 🙂 je boží, zlatá, krásná a já bych ji prostě za nic na světě nevymněnila 🙂

muddledgirl
21. srp 2014

@verkuska ahoj kočí..taky koupu denně..má to rád..tak co...a nijak přesušenej není..má asi pokožku po mně..skoro se nemažu..a suchou kůži jsem nikdy neměla,jen v těhu..jo jo..babycalm ho uklidní hned...já ho položím..ale pokud nespí..tak moc taky sám nevydrží v klidu..ale já ho extrémně nenosím..spíš si lehnu vedle něj a hladím ho a mluvím s ním a tak....Jsou to zlatíčka..náš bobek má zatím jen takové náznaky úsměvu..

verkuska
autor
21. srp 2014

@muddledgirl no já ji právě mám vždycky položenou a ona je naprosto spokojená pozoruje, poslouchá, no je super.... ale večer to je konečná, to prostě jinak než na rukou nejde 😀 no taky měla ty náznaky, až včera to bylo na mě a dlouho a super a dneska zase 😀 fakt boží, však on se na tebe za chvilku bude taky usmívat 🙂 vy máte ještě čas, jsem až dnes zjistila, že se cíleně usmívají děti od šestého týdne, jsem to nevěděla 🙂

taky právě nemá suchou pokožku, takže v klidu, navíc nás na tom plavání učí, že ty děti prostě mají mít svůj režim a to dítě zkrátka neví, jestli je pondělí nebo středa, že se zrovna mají koupat.... kdežto když je to každý den, tak to prostě vnímají a lépe se jim i pak spí... na malou to teda zabírá úžasně 🙂

muddledgirl
21. srp 2014

@verkuska tak to jo..já myslela,že ji nosíš pořád..kámoška takhle nosila kluka tři měsíce...to já mu dám radši prso..než abych ho x hodin houpala v náručí.přiznám se,že ho na houpání ani neučím...

S režimem souhlasím...má to něco do sebe..akorát já to teda nestíhám načas.. i když jsem doma..protože kojíme stále nepravidelně..někdy po hodce,někdy po dvou vyjímečně po třech...

J

verkuska
autor
21. srp 2014

@muddledgirl já taky nekoupu přesně .... vždy podle toho jak se malá vzbudí, pak dávám najíst, pak nechám odpočinout a jdeme koupat 🙂 většinou se to pohybuje od šesti do osmi.....

ale dej pokoj pořád, to bych se pěkně pronesla a ty moje chudáky záda pak 😀 to nee... ale je pravda, že tu mám i navečer pomocníka... Karolínka pomůže a pak jak příjde i taťka 🙂

verkuska
autor
21. srp 2014

@muddledgirl no já ji dnes kojila v 8, pak v 11 a teď ještě spí, tak nevím, kdy se mi vzbudí, ale má nějaký spínací systém, že se vzbudí většinou tak, že od kojení to jsou tři hoďky, někdy spí i déle 🙂 podle toho, jestli spolu před spaním cvičíme nebo když máme po plavání, tak jako dneska, tak pak spí nádherně celý den, jen na kojení a přebalení se vzbudí 🙂

muddledgirl
21. srp 2014

@verkuska to Ti spí ve dne i v noci? Ty kráso..to je pohoda..ale tak...máš dvě děti..tak je to dobře...malý asi bude po mně no..nespavec..kámoška když ho chovala říkala,že se pořád vrtí..tak jsem se smála..to mám dodnes totiž 😀

muddledgirl
21. srp 2014

@verkuska přítel taky pomáhá..no ale tento týden má samé dvanáctky..ale jde to... 😉

muddledgirl
21. srp 2014

@verkuska a jak s ní cvičíš...? Žabičky? Já je mám dělat..a je to těžký no...po jídle by se mi poblinkal..po spaní řev páč má hlad... 😀 😀 😀 tak jedině vychytat když je vzhůru a ne zrovna po jídle...

verkuska
autor
21. srp 2014

@muddledgirl no různě, to nám právě ukazovali všechno na tom plavání, já nevím, jak ti to mám napsat 😀 to bych ti musela ukázat... různě ji polohuju, přes nožičky na bok, už se mi tlačí i sama na bříško, no to bych fakt musela ukázat, posilujou si tím svaly děti... nebo nad ní hlavou pomalinku nalevo, napravo a ona jde s hlavičkou za mnou... no je toho více, ale fakt nevím, jak ti to popsat, to se musí ukázat, aby se něco nedělalo špatně...

muddledgirl
21. srp 2014

@verkuska jasný... 😉

verkuska
autor
21. srp 2014

@muddledgirl pořád ještě spinká 🙂

muddledgirl
21. srp 2014

@verkuska normálně miminko už bylo utahaný..měla jsem si jít lehnout s ním...teď jsem unavená já..spí už cca tři hodiny...to je u něj neuvěřiteln...prdnul si a spí dál

verkuska
autor
21. srp 2014

@muddledgirl tak teď se vzbudila 🙂 bobik, malá ji přebaluje... nakojím a jdem na procházku 🙂

muddledgirl
21. srp 2014

@verkuska běžl...já dnes byla 4 km a jsem docela mrtvoš..ale pak večer ještě půjdem do Lidlu..já tam skočim..on tam nesnáší ty světla....mají tam dnes věcičky na prtata

verkuska
autor
21. srp 2014

@muddledgirl no mě chlap každý den odchází v 5:30 a vrací se v 21:20 🙂 pak ponosí malou do desíti a to je vše... jen když prší, je doma od tří 🙂 jinak pořád na stavbě ach jo... a to jsme teprve u základové desky 😒