IVF v říjnu, listopadu 2013

verkuska
1. lis 2013

Ahoj holky, jste teď některá po IVF a čekáte, jak to dopadne?? Podělte se o pocity... já jsem byla v pátek 25. 10. a za týden na krev... jsem jak na trní. Ležíte?? Já teda ležela první tři dny poctivě a od té doby pravidelné procházky a normálně se pohybuju i doma... jinak pořád říhám a mám šílené větry :D :D břicho nebolí a zatím žádná krev, takže super...

verkuska
autor
5. únor 2014

@muddledgirl tak jakpak jsi dopadla??

verkuska
autor
5. únor 2014

@lucikk1 @suzik161 copak vy holky, poleháváte?? Jak se daří?

muddledgirl
5. únor 2014

@verkuska super...no,jak se dalo čekat...chtěla amnio...odmítla jsem ..jdu v pondělí na Harmony test a výsledky jsou do dvanácti dnů..mluvila jsem i se synem primáře a říkal,že by mi to taky nedoporučil po umělém a ještě,když jsem krvácela...Jinak genetička říkala,že horší výsledky můžou být starším věkem partnera....krvácením v záčátku i léky na udržení..tak pak se v tom vyznej...Co mě zarazilo říkala,že down se absolutně nepozná ultrazvukem....já z netu tedy měla jiné info....

verkuska
autor
5. únor 2014

@muddledgirl no je to spojeno s krví a je to jen na 90%.... no tak hlavně, ať to klapne, podle mě někdy i blbě mluví ti doktoři, jen aby vytáhli z člověka prachy....down je jedna věc, ale kdo mi zaručí jiná postižení?? Nikdo.... v těhu to je ještě v pohodě, ale i když se mimi narodí, může se něco porouchat a neuděláš nic. Třeba dětská obrna....brrrrr, no já už se strachuju pomalu 11 let 🙂 ale vše je v pořádku a to tenkrát žádné testy na down z ultrazvuku ještě nedělali, dokonce si ani nepamatuju, že by mi brali tu krev, ale tu asi jo 🙂

verkuska
autor
5. únor 2014

@muddledgirl a kolik tě to teda bude stát??

verkuska
autor
5. únor 2014

@muddledgirl a kolik má tvůj muž let??

lucikk1
5. únor 2014

@verkuska jo jo polehavam a nudim se.ale zitra uz zacnu smajdat alespon po byte.
A musim trochu navigovat chlapa v uklidu🙂 to bude sranda ale jak pro koho ze? Ne je zlatej.ted umyl nadobi a sstrouha zeleninu do polevky.vareni zvlada s navodem

muddledgirl
5. únor 2014

@verkuska koččíí...vím,co mi píšeš o nemocech...mně ale stačí co řeším...chápeš.. 😉 už jsem z toho unavená.....43 let má....To víme všichni,že nad 35 let u ženy a 40 u muže je větší riziko chromozomálních vad...... 😉

muddledgirl
5. únor 2014

@verkuska stát to bude 16 nebo 18 000

verkuska
autor
5. únor 2014

@muddledgirl ty bláho, to je mazec s tou cenou no.... aha, to jsem nevěděla, že na to má věk chlapa nějaký vliv, já myslela, že jen u ženských.... ale tak ty jsi mlaďučká ne?? No já teď v březnu budumít 36... taky jsem se už toho těhu bála, ale šíleně jsem po tom miminku toužila 🙂

muddledgirl
5. únor 2014

@verkuska já taky nevěděla,že to má vliv 😉 ...v květnu mě bude 32.....Jsem se dnes cpala furt sladkým a je mi nějak blbě...

verkuska
autor
5. únor 2014

@muddledgirl no já šla dnes po dlouhé době na bazen, předtím jsem vynechala kvůli té rýmě,a je mi skvěle 🙂¨na kolika kilech jsi začínala a kolik máš teď??

muddledgirl
5. únor 2014

@verkuska já jsem blbá,já se chtěla zeptat na cvíčo.....tak si na gyndu zajdu a zeptám se asi..plavák se bojim...sotva dejchám i tak....a bývám pak nemocná...

muddledgirl
5. únor 2014

@verkuska 76,5 jsem začínala...pak přibrala 2 kg do konce listopadu...pak 5 za prosinec a teď za leden 1 kg....takže mám 84,5 cca ..hýbe se to +- půl kg až kilo..

verkuska
autor
5. únor 2014

@muddledgirl no to máme nabrané skoro stejně 🙂 já 66 začínala a teď mám 73... hrůůůůůůůůůza. Doufám, že mi teď to cvičení opravdu pomůže rychleji nabrat kondičku a původní váhu po porodu 🙂 teď rozhodně budu papkat to, na co mám chuť. Na večeři jsem zase snědla plnou mísu salátu s rukolou 😀 šíleně mi to chutná

muddledgirl
5. únor 2014

@verkuska přestávám na chvíli se sladkým..je mi zle...zítra po zeleninku a ovoce.... 😉 😉 😉 Je to hrůza,ale co mám dělat...

suzik161
5. únor 2014

@verkuska
@lucikk1 ahoj, taky polehávám, dopoledne koukám na pohádky a odpoledne jsem luštila křížovky 😀 jinak manža je fakt skvělý, včera udělal k večeři kuřecí steaky s těstovinovým salátem. Na zítra mám játra s těstovinam a k večeři prý udělá kuřecí. 😉 je to můj poklad. Už mě to v posteli moc nebaví, ale do pátku se budu jen povalovat a pak začnu trošku chodit, i když po bytě trochu courám už teď. Ale jen proto abych obstarala kočku 😉

suzik161
5. únor 2014

@muddledgirl držím ti palce!!!!!!!!!! Určitě bych na plodovku taky nešla, četla jsem o tom trochu a nešla bych do toho. Určitě bych si ale nechala udělat všechny testy, co by mi pomohli určit, zda je mimčo v pohodě. Mám známou, co má postižené dítě a není to žádná sranda pro ni a kor pro dítě, takže se ti vůbec nedivím 😒 myslím na vás

verkuska
autor
5. únor 2014

@suzik161 na játru pozor v těhotenství... a ty těhu už jsi 🙂....

Játra

Játra je vhodné v těhotenství konzumat. I když se to může zdát zvláštní, je to tak. Játra obsahují vysoké hodnoty vitamínů a minerálů. Pozor ale na jejich dávkování. Pokud budete konzumovat přílišné porce jater, hrozí předávkování vitamínem A, které může způsobit vývojové vady plodu. Maximální bezpečná denní dávka vitamínu A pro těhotnou ženu je zhruba 3000 µg. Pro lepší představu, může se jednat o zhruba 100 g kuřecích jater.

tak nezapomeň sníst jen malinko 🙂

verkuska
autor
5. únor 2014

@muddledgirl jen si dopřej, hlavně čokoška je dobrá na nervy a ty máš už za poslední týdny určitě nadranc....hubnout budeme až pak 🙂

verkuska
autor
5. únor 2014

@suzik161 já mám zažité, že játra raději nejíst v těhotenství, už je mám taky pěkně dlouho na mražáku, schválně jsem se na to podívala teď a ve většině případů píšou, že játra raději vynechat.... zkus si pohledat... ještě tento článek jsem našla..

v játrech je vitamín A a ten může v těhotenství poškodit vývoj dítěte, takže i z tohoto důvodu bych raději játra vynechala.

tak nevím no.... já je raději nejím, obzvlášť teď když jsi na úplném začátku, bych to neriskovala.

muddledgirl
5. únor 2014

@suzik161 jsi hodná...já vím,že bych postižené dítě nezvládla...když někdo jo...tak to smekám klobouk...

muddledgirl
5. únor 2014

@verkuska brrr..játra nejim....dneska mi je nějak divně...bylo mi dost zle..tak jsem prostě zkoušela zvracet a jen žal.šťávy...tak nevím,jestli z hladu..jedla jsem dnes samé nesmysly...tak jsem si dala špagety s omáčkou rajčatovou z Lidlu a sýrem a moc to nepomohlo..

suzik161
5. únor 2014

@verkuska já jsem zatím sezobla 4malé kousky 😀 takže teď už si je nedám a dodělám si kuřecí steaky

verkuska
autor
5. únor 2014

@suzik161 na ty ale zas dej pozor, abys je opravdu měla propečené 😀 já si dávám fakt pozor na všechno, taky to nebylo zadarmo otěhotnět 😀 no já raději vše zkontroluju na netu, jestli to můžu, a taky pozor na bylinkové čaje, taky se nesmí všechno.... já až teď čumím, jaké to je omezení i v jídle a pití to těhu.... nestačím se divit, ale tak co bych pro to moje robátko neudělala 🙂

verkuska
autor
5. únor 2014

@muddledgirl možná to máš i s nervů.... nebo fakt z toho sladkého 🙂 zkus se vyspat a zítra bude určitě lépe 🙂

suzik161
5. únor 2014

@verkuska bylinky blééééeé, ty já nemůžu ani normálně, manžel rozkrájel prsa na centimetrové plátky a ty pak opekl, teda trošku připekl, takže museli být určitě hotové 😀 tak já jdu kouknout co se tedy nesmí, doufám že mi něco zbyde

muddledgirl
5. únor 2014

@verkuska už je to trošku lepší..zítra dietka...fakt...salátky a ovoce..

verkuska
autor
5. únor 2014

@suzik161 no není to jednoduché to těhu 😀 ale stojí to za to 🙂

@muddledgirl tak to já mám potom dietku asi každý den 😀 😀 ale neúmyslně 😀 cpu do sebe jak ovoce, tak zeleninu, začínám ráno čerstvě vymačkanou pomerančovou šťávou, přes den pořád do něčeho zakusuju, jablko, banán, kiwi, co mi příjde pod ruku a večer to obvykle završím zeleninovým salátem 😀 no a ten zbytek do toho už ani nepočítám 😀 hrůza..... ale od té doby, co ráno piju tu šťávu, mám i kakání upravené 😀 pomalu každý den 😀 jinak jsem fakt měla hnusnou zácpu i 5 dní kolikrát, hrůůůůůza... jsme hráli doteď golf na xboxu s chlapem 🙂 jsem z toho vyčerpaná, do toho mi tu nějakej debilní soused brnkal na kytaru, by mě zajímalo, co to je za idiota, se to stalo tady poprvé, jinak tu je večer klid.... no děs běs. Jdu nynat, ta zase zítra holky, dobrou noc 🙂

muddledgirl
6. únor 2014

@verkuska to já ovoce a zeleninu jím taky.....to jestli jíš jen ovoce a zeleninu,tak se divím,že jsi vůbec něco nabrala... 😀 Já se musim krotit,abych nenabrala 30... 😀 Tak já zas jím na zácpu jablka...ale je po nich hlad 😀 😀 😀 Hi,já koupila diablo 3 včera....když už jsem doma..pak nebude tolik času v létě..