IVF v říjnu, listopadu 2013

verkuska
1. lis 2013

Ahoj holky, jste teď některá po IVF a čekáte, jak to dopadne?? Podělte se o pocity... já jsem byla v pátek 25. 10. a za týden na krev... jsem jak na trní. Ležíte?? Já teda ležela první tři dny poctivě a od té doby pravidelné procházky a normálně se pohybuju i doma... jinak pořád říhám a mám šílené větry :D :D břicho nebolí a zatím žádná krev, takže super...

muddledgirl
27. led 2014

😀 😀 😀

suzik161
28. led 2014

@lucikk1 Super, pak mi vše popíšeš 😉

verkuska
autor
28. led 2014

@lucikk1 @suzik161 holky, to je super, že už se to blíží 🙂 někde jsem četla, že je super na sliznici, aby se miminko ještě lépe zavrtalo 🙂, jíst grepy a ananas, jedla jsem každý den jak urvaná.... nevím, jestli to bylo tím nebo fakt tak velké štěstí, že se nám konečně zadařilo, ale zkuste to... nic s tím nezkazíte a navíc budete hezky zásobené vitamínama....a když se zadaří, tak kdo ví, třeba to bude kvůli něčemu tak banálnímu jako je grep a ananas 🙂 nebo možná jen kvůli pocitu, že aspoň něco pro to můžete udělat, aby to vyšlo 😉 a taky po poctivých třech dnech ležení začít pomalinku na procházky, taky to prokrvuje hezky sliznici a miminku se tam tím pádem lépe hnízdí 😉 zkuste si o tom něco na netu najít, i když to už asi máte obě zmapované 🙂 držím palečky, ať máte silné vajíčka, čeká je dlouhá cesta 😉 🙂

suzik161
28. led 2014

@verkuska Moc děkuji, něco jsem již četla, musím zaúkolovat manžela, aby něco nakoupil, máme doma mandarinky a pomeranče, tak nejdřív spořádám toto a pak nakoupím. Nakoupím nějaké 100%džusy a budu je pít jak divá i když ananas moc nemusím, tady se překonám. 😀 Kdy tě čeká další kontrola? Jak se máte oba?

suzik161
28. led 2014

@pipinka Ahoj, jak se máš? Prosím tě chtěla jsem se zeptat v Jihlavě po OPU dávají tamponádu nebo vložku? Moc děkuji.

lucikk1
28. led 2014

@verkuska mic dekuji za rady padim pro ovoce 🙂 rada dam na rady ostatnich.hlavne kdyz to muze pomoci

pipinka
28. led 2014

@suzik161 ahojky, nedávají nic, dali mi kus prostěradla, teda aspon mi to tak přišlo ☹

suzik161
28. led 2014

@pipinka moc děkuji holky psaly, že dostávaly nějaký dlouhý tampón, co si pak musely vytahnout samy ven. Nakonec někdo psal, že je to centrum od centra tak se ptám. Moc děkuji, už při představě mi bylo zle. A co ty, jak jsi na tom? Kdy půjdete znova, jaké to je v práci, nezlobí tě tam?

verkuska
autor
28. led 2014

@suzik161 tak mě nedávali nikdy nic 🙂 akorát při posledním vložku, protože mi přibrali nějakou cévku a lilo ze mě jak z prasátka 🙂 ale doma už v pohodě 🙂

suzik161
28. led 2014

@verkuska Moc děkuji, už nebudu nikde nic číst a nechám se překvapit, i když jsem už trochu nervózní, nevím co se mnou narkóza udělá. Dneska jsem si dala super procházku s kámoškama, povozila jsem kočárek, třeba na mě ten bacil zase skočil 😀

muddledgirl
28. led 2014

@suzik161 to bude dobrý...neboj...všechny jsme to zvládly....já teda nikdy nekrvácela a že jsem těch vajuch měla... 😉

suzik161
28. led 2014

Tak poslední injekce mám v těle a teď jen čekat 😒 😉

akin
29. led 2014

@suzik161 moc drzim palce 🙂
V mem caru davaji na pokoji po opu vlozku, ale nikdy nebyla treba- nekrvacela jsem. Na cestu domu pak stacila vzdy jen slipovka-pro jistotu.
Jinak me obavy se,bohuzel, potvrdily. V pon byla punkce k nicemu-odebrali 4 folikuly- v nich 3 vajicka a jen 1 dobre a to to dneska vzdalo. Takze k et ani nedojde. Jsem uplne vyrizena ☹ asi se na cas odmlcim-nez se s tim srovnam.

suzik161
29. led 2014

@akin děkuji za informace. Až se budeš cítit lépe, tak se za námi vrať! Drž se, vše bude dobrý a v lepší se obrátí, neboj!!! Nemůže být furt jen špatně, musí se to zlepšit

muddledgirl
29. led 2014

@suzik161 😉

muddledgirl
29. led 2014

@akin odkud jsi?Hodně chválí Cube...ale kde brát a nekrást....drž se kočko... 😉

akin
29. led 2014

@muddledgirl jsem z Prahy-chodím k Apolináři. Taky jsem přemýšlela nad změnou CARu, ale objektivně musím říci, že si myslím, že oni nic nepokazili. Nikdo nemohl čekat, že budu mít už 5.DC narostlé folíky k punkci. Jasně, mohli to stopnout celé, ale naděje byla ... Minule jsem měla úplně stejné dávky Puregonu a vše bylo OK-bylo 11 folíků.Prostě asi byly vaječníky po té předchozí stimulce ještě unavené a zblblé 😒 Mám ještě jeden pokus na pojišťovnu- hradí 4 pokusy, tak bych asi kolem léta dala další pokus a ohlídala si, že budu chodit na ultrazvuk ještě dřív než ten 5.den...ve státním jsme pokaždé platili tak cca 4 000 za léky a 4 000 za IVF ICSI. Takže 3x cca 8 000 za 3 pokusy, to myslím celkem jde-to mně na tom bolí nejméně 🙂 Ty pravé "dardy" začnou, až to bude bez pojišťovny a je to celkem síla, co tu čtu...ale pořád věřím a doufám, že to nebude třeba. Musím ale říci, že tenhle pokus byl snad ještě bolavější než ten předchozí s potratem. Tady mi je prostě líto, že to bylo celé zbytečné- vyčerpaný pokus a zbytečná hormonální zátěž a teď nucená pauza. Neudělám nic. Hrozně vám tu všem fandím a asi to nevydržím a stejně budu trochu nakukovat , jak se vám daří a tak.

muddledgirl
29. led 2014

@akin Kolik jsi měla dávky?Oni ti jako popraskali před odběrem?Rozumím tomu dobře?Co máš za problém? Jen 8000? Tak to čučím..my celkem za 2IVF 57 000...Kočinko...já nechci dělat vlny...ale když nedojde k ET,tak se to nepočítá ,ne?Jsi hodná, my Ti taky fandíme.... 😉

muddledgirl
29. led 2014

@akin no,ona nucená pauza je někdy dobrá...můj názor...aspoň můžeš jet na dovču.....nebo prodloužený víkend....vše má své....

akin
29. led 2014

Měla jsem 1. a 2. den 250 jednotek a pak až do 8.dne 225...5DC při kontrole naměřili u dvou folíků už 17 -18 mm-čili se už dál nemohlo pokračovat,protože už by už právě popraskaly . Narostly mi prostě ty 2 hrozně rychle a tak už nedostaly šanci k dozrání další folíky. Musela se tedy kvůli těm dvěma mackům udělat punkce už 8 den 🙂 Doktor z toho byl úplně hotovej a sestra taky, že to tak rychle narostlo, když jsem minule při stejných dávkách měla 17-18 mm folíky až 8. den (a i to se jim předtím zdálo brzy). Takže teď do punkce dozrály ještě 2 folíky a odebrali celkem 4. Nicméně schopné vajíčko bylo jen v jednom a to se 3. den začalo špatně dělit. To se stalo poprvé. Minule to bylo pěkné, takže chápu, že je nenapadlo mně zvát dřív než ten 5 den na kontrolu.
Jo, jo- max. 8 000. bylo by to i méně- ty 4 000 byl doplatek za léky a 4 000 bylo za vpravení spermie do vajíčka (kdyby tam vlezla sama, nebylo by to nic). Od února už ale prý pojištovny zvednou doplatky i na Puregon a bude to víc, takže další kolo bude asi dražší.
Možná pak s pojišťovnou třeba uhádám jen nějaký částečný doplatek za tohle bez ET, ale zatím mám určitě ještě celé jedno (4.) IVF na pojišťovnu . I proto se mi nechce měnit CAR, když jsem spokojená a skoro nic to nestojí, v porovnání s tím, co jsi platila třeba ty- to je fakt síla. Ještě že vám to nakonec vyšlo 🙂 Neplatili jsme ani za jediné vyšetření a máme snad všechno- spermio, genetiku, imuno, průchodnost, štítnou žlázu dokonce nekolikrát,..Neplatilo se nic ani za IUI (snad jen doplatek za pregnyl).Jasně, nedávají tady neschopenku, ale když to člověk ví - zařídí si dovču nebo nebo neschopenku od jiného doktora. Myslím, že to za to ušetření peněz nakonec stojí. Mám teď ještě pár dní dovolené, tak si odpočinu -možná vytáhnu manžela někam na dovču. Ten prvotní šok z neúspěchu naštěstí trochu upadl. Jsem ráda, že to můžu někomu napsat- rodina je zlatá, ale kdo si tím neprošel- nepochopí 🙂

muddledgirl
29. led 2014

@akin to Ti je zvláštní...já měla 300 denně...cca po třech dnech ..odsáta cysta...cca 15 folíků...zvednuto na400 denně...měla jsem 42 vajuch a nic nepopraskalo...Mně teda doktor říkal..že je důležitý přesně včas píchnout pregnyl nebo ovitrelle,že když se to píchne jindy,tak popraskají...ale nejsem doktor...

No,jinak by se ten pokus počítat neměl..ale u APO prý pozor na to,že to fakt počítají...to by ale neměly....

Když jsi spokojená,tak tam zůstaň...No,od toho je přeci koník amy....aby jsme to probraly kočko....většina z nás zná ty pády na držku....a je to někdy hodně o nervy....a dobře si to ještě pamatuju....

muddledgirl
29. led 2014

@akin a ty folíky jsem měla taky kolem 17-18 mm.....ale jak je vidět postupy jsou všude jiné.... 😉 Moc Ti přeju,aby to už klaplo... 😉

akin
29. led 2014

@muddledgirl Ty pády na držku jsi vystihla naprostě trefně- lépe bych to nepopsala 😀 Nevzdám to, nemyslím, že by udělali chybu-prostě si ze mně tento měsíc tělo vystřelilo a řeklo si o pauzu, tak mu ji dám. I když teda.... 42 vajec asi nevyprodukuju i kdybych se strhla- to máš můj obdiv- to musela být bolest jako prase ☹ Já si minule i při 11 ks nemohla pořádně ani sednout 🙂

A co ty tvoje výsledky? Nevolali, že ne??

muddledgirl
29. led 2014

@akin 42 vajuch...jsem měla hlavně proto,že mám polycystické vaječníky a běžně tam mám cystičky na vaječníkách...teď už teda jen na jednom...Bolest byla to jo...asi týden...jsem skučela

Ty jsi hodná,že na mě myslíš..nevolali,tak snad je to dobrý znamení...říkaly,že pošlou do týdne výsledky poštou....když jdu třeba na krev do nemocnice v pátek...tak v úterý už má vždy doktorka výsledky...tak se modlim... 😉 😉 😉 Už mu říkám jménem...no...

muddledgirl
29. led 2014

@akin a dyžtak že zavolají....ať nevolaj,ať nevolaj... 😀 😀 😀

akin
29. led 2014

Já vím, že ten telefon byla ta horší varianta-tak to už snad nikdo volat nebude a je jen pomalá pošťačka-držím pěsti 🙂 Jsi důkazem toho, že jak člověk jednou vstoupí do snažení už se strachu nevyjde-nejdřív vše kolem IVF, pak hlídání //-aby sílily, pak čekání na srdíčko, na všechny ty testy, aby se to narodilo zdravé a pak už se bojí vlastně celý život 🙂 A jdeme do toho dobrovolně-výsledek prostě stojí za to.
Koukala jsem ti do albíčka, že už má jméno 🙂 Je to neuvěřitelný- na podzim to tu byl ještě duch na testech a dneska už je to hotové miminko- jen ho ještě trochu "dopéct" a budeš ho mít v náručí 😎

verkuska
autor
29. led 2014

@akin tak to mě taky mrzí, že se nezadařilo.... jen si hezky odpočiň, teď byla smůla a příště třeba bude štěstíčko, určitě příště budeš mít karty otočeny a budeš nám tady dávat fotky, jak miminko hezky roste 🙂 😉 držím palečky při dalším snažení

verkuska
autor
29. led 2014

@suzik161 a ty jdeš kdy?? Zítra??

akin
29. led 2014

@verkuska děkuju, jsi zlatá- hned je mi po dnešním dnu na koníkovi lépe- i když jsem původně myslela, že si od něj dám pauzu 🙂

suzik161
29. led 2014

@verkuska Jj zítra v 7:15 😒