IVF v říjnu, listopadu 2013

verkuska
1. lis 2013

Ahoj holky, jste teď některá po IVF a čekáte, jak to dopadne?? Podělte se o pocity... já jsem byla v pátek 25. 10. a za týden na krev... jsem jak na trní. Ležíte?? Já teda ležela první tři dny poctivě a od té doby pravidelné procházky a normálně se pohybuju i doma... jinak pořád říhám a mám šílené větry :D :D břicho nebolí a zatím žádná krev, takže super...

lucikk1
26. pro 2013

@pipinka děkuji za odpověď Ach jo už zase řvu, ještě že jsem sama doma

pipinka
26. pro 2013

@lucikk1 pročpak řveš?

pipinka
26. pro 2013

@lucikk1 ahoj, IVF znamená oplodnění ve zkumavce. od data cyklu (to ti spočítá lékař) si začneš píchat injekce. pak budou následovat ultrazvukové kontroly aby věděli jak to snášíš. dělají 2 nebo 3 kontroly. podle toho naplánují, kdy je nejlepší čas na odsátí vajíček. v den odsátí, přijdeš na lačno, před zákrokem tě na sále uspí asi tak na půl hodiny(během té doby se ti budu snažit odsát vajíček co jen to půjde) Asi po 2-4 hodinách odcházíš s doprovodem domů. Pak si voláš embryologovi jak to s vajíčky vypadá a kolik se jich podařilo oplodnit. Zhruba po 5 dnech ti je zavedou ( to jsi zcela při smyslech a ani to necítíš) pak jdeš po 14 dnech na kontrolu na krev. Jinak neschopenku ti dávají v den odsátí vajíček, pokud máš v práci s tím problémy, hází ti klacky pod nohy, nebo nejsi v psychické pohodě, zajdi si k obvodákovi nebo ke gyndaři a on ti neschopenku rád napíše když mu řekneš co tě čeká)hlavně se ničeho neboj, nic to není

lucikk1
26. pro 2013

@pipinka Moc děkuji za úžasný popis 😀 Aspon vím co mě čeká.

lucikk1
26. pro 2013

@pipinka pokaždé kvůli něčemu jinému 😀 Někdy kvůli reklamě, filmu, ale hlavně z toho, že se už rok a 3 měsíce nadaří. Ach jo. Snažíém se myslet pozitivně, ale ne vždy to jde.-

pipinka
26. pro 2013

@lucikk1 jo z toho si nic nedělej, takové pocity tady máme každá, musíš věřít že toto vyjde

muddledgirl
26. pro 2013

@lucikk1 kočíí Ty se těš,že se něco hýbe..a neplakej......a neboj..není čeho.... 😉

muddledgirl
26. pro 2013

@pipinka vydržet...já od ET nevzala nic..a ani nic takového nemám v plánu..... 😉 už jsi testila?

verkuska
autor
27. pro 2013

@pipinka mě na testu nešlo vidět vůbec nic a těhulka jsem 🙂 už bych si testy nikdy doma nedělala, zbytečně mě to rozhodilo 🙂 držím moc prstíky, že tě bolí hlava je fajn 😀 v dobrém smyslu slova, mě začla bolet 10 den po ET a prsa necítím ani teď vůbec, akorátmě ze začátku sem tam zalehtaly bradavky, ale asi jsem se na každý příznak moc soustředila. V jednom boku mě šíleně píchalo taky sem tam, ale to asi vaječník po odběru vajíček.... později mi doktor řekl, že ho mám i pořád větší než ten druhý, zřejmě mi to odbírali zrovna z toho. Zatím máš příznaky hezké 🙂 tak moc moc moc ti fandím 🙂

verkuska
autor
27. pro 2013

@lucikk1 neplakej a koukej na komedie, ať si veselá 🙂 miminku se pak bude u tebe více líbit a hezky se ti zavrtá do bříška 🙂 nám se nedařilo dva roky, dali jsme do IVF a KET 90 000,- :/ nadějě už téměř nulová.... a záruka?? Ta není nikdy žádná. Mysleli jsme na to, že můžeme být rádi za dcerku, která má už krásných 10 let, kterou taky máme z IVF. Už jsme ani nechtěli jet na další IVF, jeli jsme jen kvůli tomu, že nám nějakým zázrakem pojišťovna schválila další pokus, takže jsme nemuseli platit 80 000,- ale v uvozovkách jenom 25 000,- taky to je balík, ale zní lépe 25 000 než 80 000, že jo 😀 no a tak jsme si říkali, že to bychom byli blbí, kdybychom toho nevyužili. A tak se jelo.... poslední pokus, naděje.... šli jsme do toho s velkým optimismem a s obrovskou nadějí. V podstatě jsem poprvé ležela jen tři dny a pak jsem začla chodit na procházky.... předchozí pokusy jsem proležela celé dva týdny až do krve..... vše zbytečně... zvolila jsem prostě jinou taktiku. Nemyslela jsem pořád na to, smála se a dělala jakoby nic 😀 přesto jsem nevydržela testovat, ale k mému zklamání se žádná čárka neobjevovala.... anipřed odběrem krve nic :-/ stejně jsem si mlela svou, že stejně vím, že tam něco roste, přece nejsem magor.... spíše jsem se tím utěšovala, že naděje zkrátka umírá až jako poslední. Nicméně na odběr jsem jela s tím, že bohužel zase nic a že ještě použijeme naše zbývající poslední dvě vajíčka, které na nás čekají v mražáčku. No když mi řekli, že jsem těhu a paní inženýrka ke mě letěla s tou novinou s otevřenou náručí, aby mě objala, tak jsem myslela, že zkolabuju, já jsem nemohla ani dýchat, jak jsem začla až trochu histericky bulet a do toho něco blekotat, že jsem to věděla 😀 :D no mám ten zážitek pořád zafixovaný v hlavě, jak kdyby se mi to stalo včera 😀 super pocit a opravdu ti můžu říct, že přece jen to jednou vyjde 🙂

pipinka
27. pro 2013

@verkuska děkuji povzbudila jsi mě. dnes mě zatím hlava nebolí. já přemýšlím, že si test ani kupovat nebudu. Nějak se mi nechce. Pokaždé mi vyšel špatně, tak nechci riskovat zklamání. jo a děkuji
ale myslím si, že u každé ženy jsou příznaky jiné, takže uvidíme za týden

pipinka
27. pro 2013

teda holky stejně je to co? některé vesele chodí na potraty, nebo děti odhodí do popelnice či babyboxu a my za to musíme platit. a někdy zrovna nemalou částku

muddledgirl
27. pro 2013

@pipinka no jo....je to nespravedlivý,ale život spravedlivej není... 😒

muddledgirl
27. pro 2013

@lucikk1 čiči,jak píše verkuska....já už se bála, že se nezadaří....ale přesně po roce od 1.IVF se bobek zavrtal....přežil 3x krvácení a zatím jsme v pořádku....sice padlo 57 000,ale to se nedá nic dělat,hlavně,že v bříšku roste nový život....

verkuska
autor
28. pro 2013

@pipinka no já nemůžu koukat na zprávy vůbec, mě to vždy tak zdeprimuje.... jsou to prostě kur.y 🙂 jiného slova opravdu nemám...peníze nepeníze..... to by mi ani tak nevadilo, kdyby tam byla nějaká záruka, což nikdy není. A pak člověk pod tím stresem a strachem, kdy na to veme příště ( pokud není ovšem milionář ), ne a ne otěhotnět :( no ale fakt, jednou se to povést musí, otázka ovšem u nás je kdy a za kolik....

pipinka
28. pro 2013

@verkuska no to já na zprávy nekoukám vůbec a jsem v klidu.
@muddledgirl tak jak jsem si lehla, tak jsem zalomila.
no holky a nevydržela jsem s testem a neuvěříte tomu ale je tam duch. 😎

muddledgirl
28. pro 2013

@pipinka no vidíš, uvěřím...protože skoro všichni běhěm tohohle měsíce otěhu.....tak zas obden a ať sílí... 😉

muddledgirl
28. pro 2013

@pipinka a co máš za testy? 😉

suzik161
28. pro 2013

@pipinka Držím palce, aby sílila!!!

zazy
28. pro 2013

Ahojkky ženy,tak se nám to tu pěkně rozrůstá.@lucik1:i já ti napíšu kousek našeho příběhu.Mám endometriozu 4 stádia,takže tu nejhorší,nemám vejcovody a mám jen jeden vaječník,takže nás poslali na IVF.Když jsme šli na konzultaci,tak mi na rovinu doktorka naznačila,at moc nepočítám stím,že se to zadaří,ale,že naděje je vždycky.První pokus se nezadařil,ale po měsíci jsme šli do druhého,hle a ono to vyšlo při obouch pokusech jsme měli asi tak 6 vajíček.Stály nás ty dva pokusy zhruba 70 tisíc.Takže mám ted doma 3letou roštandu.V říjnu jsme se rozhodli zkusit náš 3 a poslední pokkus.Měli jsme jen dvě vajíčka,navíc se jedno v den odběru přestalo vyvíjet,takže nám dali jen toho jednoho bojovníčka,který byl navíc ještě o jeden den spožděnej ve fázy kompaktní moruly.Prý v některých carech ani tyto embrya v této fázy netransférují jsem se dočetla.Pokus nás vyšel asi na 35 tisíc.A ono to vyšlo,byli snad ještě víc překvapeni než u Veruky.Napsala jsem to pro ty,co mají různé problémy a bojí se nezdaru,že i zázraky se dějí,v našem případě dva,takže to drahouškové nevzdávejte.A ještě jedna rada.Být v klidu,nemyslet na to,prostě se něčím zaměstnat a říct si,ono to výjde a pokud ne ted tak příště.Vím,že se to lehce říká,ale je to tak.Takže všem tady moc přeji v novém roce spuostu takových zázraků..

pipinka
28. pro 2013

@suzik161 děkuji moc uvidíme v pondělí
@muddledgirl test mám lady max od dr maxe. jsou dobré nebo špatné? jiné i v lékárně nenabídli

muddledgirl
28. pro 2013

@pipinka ty jsou super,jen mamatesty ukazují míň....

muddledgirl
28. pro 2013

@zazy kočičko...s tím klidem je to asi taky trošku pravda...zaměstnat hlavu....poprvé jsem to moc moc chtěla....nedopadlo...pak zemřel pár dní na to tatínek...tak jsem dala dva měsíce pauzu.../spousta zařízování,vyklízení bytu a tak. ,nervy.../no pak jsem to zkusila ještě dvakrát a nic.....pak jsem šla zase na půlroku do práce a šprtala se anglinu, gruntovala,setkávala se s kamarády,chodila na pivko....a pak jsme šli do toho a šup ono to dopadlo...

pipinka
28. pro 2013

nevím proč ,ale dnes se cítím naprosto báječně, nic mě nebojí, směju se, i manžel říkal že jsem jiná 🙂

včera jsem viděla film V peřině. kdo se koukal? mě se to tak moc líbilo že jsem si to nahrála a čumím na to znova

muddledgirl
28. pro 2013

@pipinka no já asi pět minut,já na tyhle věci zatím moc nejsem... 😒 😉 No,já jsem byla taky až moc v pohodě....a je fakt,že pokud mi není zle,tak mívám úplně o.k. náladu...ne jako dřív...když jsem nebyla těhu a byla jsen nerváček...

pipinka
28. pro 2013

@muddledgirl no přesně, ale já to mám asi od toho že jsem vylezla z postýlky kolem půl desáté, tak krásně jsem se vyspala a dnes mám suprový den, tak snad se bude dařit i nadále

muddledgirl
28. pro 2013

@pipinka jo,jo,držíme pěstičky... 😉

pipinka
28. pro 2013

@muddledgirl děkuji snad to vyjde

muddledgirl
28. pro 2013

@pipinka 😉

pipinka
28. pro 2013

holky ještě se zeptám jak je to se žehlením? Můžu žehlit? někde jsem četla že se žehlit nesmí