IVF v říjnu, listopadu 2013

verkuska
1. lis 2013

Ahoj holky, jste teď některá po IVF a čekáte, jak to dopadne?? Podělte se o pocity... já jsem byla v pátek 25. 10. a za týden na krev... jsem jak na trní. Ležíte?? Já teda ležela první tři dny poctivě a od té doby pravidelné procházky a normálně se pohybuju i doma... jinak pořád říhám a mám šílené větry :D :D břicho nebolí a zatím žádná krev, takže super...

suzik161
24. led 2014

@muddledgirl děkuji za bacily oboum!! Snad pomůžou.
@verkuska viď taky tomu nevěřím jak to utíká. Doktor včera říkal, že tomu věří že se to povede. Dneska mě ty vaječník fakt bolí, nemohu ani sedět. 😉 už aby to bylo za mnou 😀

verkuska
autor
24. led 2014

@suzik161 právě že vše je teprve před tebou 🙂 vše krásné 🙂

suzik161
24. led 2014

@verkuska To krásný je přede mnou to máš pravdu, ale až budou ty vajíčka venku budu ráda 😉 Už se na to těším, co bude pak, příští sobotu bych už mohla mít embryjko v břiše, na to se těším moc 😀 Doufám, že se mu tam bude líbit

akin
24. led 2014

@muddledgirl ahoj, koukam, ze budes mit vysledky az za tyden-to budou nervy,co? 😒 ale drzela jsem ti dneska palce, verim, ze to bude dobre 😉

akin
24. led 2014

@verkuska a zkusila jsi zazvor s citronem a medem? Jen nevim, jestli teda neni v tehu ten zazvor moc agresivni(?) mne to docela zabira

muddledgirl
24. led 2014

@akin jsi hodná čiči...no ono většinou,když je něco špatně tak volají dřív..... 😒 Ale musí to být dobrý....brrrr...zázvor...ale v těhu je dobrý i na nevolnosti... 😉

akin
24. led 2014

Ahoj devcatka, dnes jsem byla na kontrole a jsem tak nejak trochu rozcarovana..jsem teprve 5.den a mam uz dva 17 mm fioliky (doktor byl v soku 🙂) takze zitra pregnyl a punkce uz v pon. Nevadi mi jit tak vrzy,ale vadi mi, ze jich je hrozne malo-mudr.jich napocital par- vcetne tech 2 "macku" tak sotva 5, a to jeste, kdyz to hodne dobre pujde a jeste neco doroste...sliznici mam pry ukazkovou. Ale ten pocet 😒 ... Minule jich z 11 vydrzelo 1..ach jo, drzte mi palce at to neni zbytecny pokus...

suzik161
24. led 2014

@akin Budu ti držet palce a myslet na tebe. Věř jim, oni to zvládnou 😉

verkuska
autor
24. led 2014

@akin zázvor se může jen v počátku těhu a to v malém množství, později se nesmí kvůli tomu, že způsobuje potrat

muddledgirl
24. led 2014

@verkuska to jako fakt....s tím zázvorem?Tak ty tabletky na nevolnosti mám zahodit?

verkuska
autor
24. led 2014

@akin já minule měla z 28 21 a nic z toho nebylo.... při dalším IVF jen 5, z toho zůstaly 4 a čekáme mimi.... ono je možná někdy lepší mít jich méně 🙂

verkuska
autor
24. led 2014

@muddledgirl no co já vím, tak jo.....

akin
24. led 2014

@verkuska aha,skoda 😒 tak asi fakt jedine vylezet a a vycajikovat. V nejhorsim se i ta atb daji- pry je lepsi pro mimi prasek nez neleceny zanet v tele a horecky,ale snad jsi jen nachlazena a nebude treba nic 😉

muddledgirl
24. led 2014

@akin to já měla podobně myslím....ale mě doktor právě nechal celkem 8-9 dní /od stimulky do OPU/ a já jich měla 17 a 42...ale proto,že mám PCOs...a mám normálně víc folikulů na vaječnících....Budem na Tebe moc myslet kočko...a určo se k nám přidáš... 😉

verkuska
autor
24. led 2014

@muddledgirl toto je z jednoho článku Bylinky v těhotenství: celer i zázvor hrozí potratem

Co se týká zázvoru, bývá doporučován pouze na počátku těhotenství proti ranním nevolnostem, a to ve velmi malém množství. Dokáže značně prokrvovat a mohl by dokonce i vyvolat předčasný porod!

akin
24. led 2014

@verkuska snad mas pravdu- doktor rikal, ze nejde o kvantitu ale o kvalitu 🙂

muddledgirl
24. led 2014

@akin po prvním zůstalo 5 a po druhém 23....on to je takový průměr....že kolem poloviny jich odpadne...

muddledgirl
24. led 2014

@verkuska a odky?Ty voe..to mám dělat bramboračku bez celeru? Tak lékárníci by měli vědět co prodávají...jsem to kupovala před dvěma týdnu.. 😒

verkuska
autor
24. led 2014

@muddledgirl jsem ti to tam ještě dopsala, co psali v tom článku o zázvoru 🙂

verkuska
autor
24. led 2014

@verkuska některé lékárnice ví prd..... bohužel

Počítejte s tím, že pokud přijdete s bříškem do lékárny a budete žádat něco na váš aktuální zdravotní stav, je dost možné, že vás pošlou domů s prázdnou anebo rovnou k lékaři. Nejlepší je totiž neužívat vůbec nic, pokud žena nemá opravdu vážný zdravotní problém, který by však měla především řešit se svým lékařem

verkuska
autor
24. led 2014

@muddledgirl ten celer normálně jako sem tam v něčem, obzvlášť v polévce klidně, stejně se všechno vyvaří.... to samé mrkev vklidu v polévce nebo omáčce, ta se zase nesmí kvůli vitamínu A... ale v malém množství nevadí nic. Takže to je asi myšleno tak, že třeba zapomeň na celerový salát z čerstvého celeru nebo že bys ten celer zahrnovala pravidelně každý den do jídelníčku,

muddledgirl
24. led 2014

@verkuska no jo čiči...ale zítra do auta musím....autem ani busem jsem ještě nejela...a pachy mi dělají stále šíleně zle a jedem zítra do zoo..dostali jsme lístky....Já se tím normálně necpu..jen od tý doby,co jsem zvracela mezi lidma...tak jo....když mě je opravdu zle....ale ani to pomalu nepomáhá....se poseru....fakt... 😒 😒 😒 V lékárně na mě čuměli...já začla víc zvracet až ve 12tt ....

verkuska
autor
24. led 2014

@muddledgirl ještě tady o tom celeru:

Pozor na celer a petržel, hrozí potrat

Některé druhy koření a bylinek mohou být pro těhotné ženy obzvláště nebezpečné, protože obsahují látky způsobující překrvení pánve a vzniká zde i poměrně vysoké riziko potratu. Mezi léčivky, které mohou vyvolat potrat, patří například pelyněk, celer, petržel, šalvěj, skořice, tymián, majoránka, zázvor nebo aloe.

muddledgirl
24. led 2014

@verkuska aha mrkev taky ne...tak to je dobře,že to vím... 😉 já nejím ty děsný věci o kterých všichni víme....uzeniny....apod....saláty kupované..apod....ale o tý mrkvi mě to nedošlo...i když vím...že A se nemá...

muddledgirl
24. led 2014

@verkuska no,majoránka v pokrmu teplém neva,ne teda???

verkuska
autor
24. led 2014

@muddledgirl no jako ono to je fakt myšleno ve velkém, já taky ze všech surovin vařím, co teprve vývar, že jo?? 🙂 ale jak říkam, ve vařeném to není katastrofa, spíše syrové a ve velkém

muddledgirl
24. led 2014

@verkuska jo jo...dobře...děkuji 😉

verkuska
autor
24. led 2014

@muddledgirl aspoň myslím... teď tu zase čtu, že to i čaj vadí z těch bylin... tak já nevím 😨 😕

Každopádně je třeba vyhnout se dráždivým látkám, koření a léčivkám, které se nejčastěji objevují v urologických, průduškových nebo hořkých trávících čajových směsích.

Samozřejmostí by mělo být čtení etiket a příbalových letáků a neužívat neznámé přípravky ve snaze léčit se „alternativně“. Pokud si nejste jistá, zda můžete danou bylinku používat, raději ji nepoužívejte vůbec nebo se poraďte s lékařem, bylinkářem nebo třeba také s internetem. Je to rozhodně lepší než sobě nebo děťátku ublížit.

ale co potom jíst sakra práce

muddledgirl
24. led 2014

@verkuska kočíí... já bylinkový čaje nesnáším...po ovocným zvracím....takže asi tak.. 😀 😀 😀 skořici si dám asi po porodu,jestli se vrátím ke krupicové a ovesné kaši...a majoránku tak max...dávám do polévky a do bramboráků... 😀

verkuska
autor
24. led 2014

@muddledgirl no na nemoce prý lipový a heřmánkový čaj je dobrý i v těhu 🙂 tím se od včera láduju.... ale je to mazec, z čeho všechno se ten potrat může vyvolat. Pak ženská potratí a neví ani proč vlastně a přitom třeba něčeho snědal moc a vyvolalo jí to.... mazec. Já se raději dívám na všechno, co můžu a co bych pro jistotu neměla....