IVF v říjnu, listopadu 2013

verkuska
1. lis 2013

Ahoj holky, jste teď některá po IVF a čekáte, jak to dopadne?? Podělte se o pocity... já jsem byla v pátek 25. 10. a za týden na krev... jsem jak na trní. Ležíte?? Já teda ležela první tři dny poctivě a od té doby pravidelné procházky a normálně se pohybuju i doma... jinak pořád říhám a mám šílené větry :D :D břicho nebolí a zatím žádná krev, takže super...

verkuska
autor
20. čer 2014

@suzik161 a to se chodí za jak dlouho, + - v polovině cyklu??

suzik161
20. čer 2014

@verkuska kolem 17.DC, takže nějak v půlce července snad 😀 ale to už budete mít krásné jiné starosti

muddledgirl
20. čer 2014

@suzik161 já myslím byla kolem 19 DC...zkus ty citrusy a dvojku červeného denně na sliznici..i když máš estrofem...budu moc myslet a informuj nás.. 😀

zazy
20. čer 2014

@muddledgirl já tu placentu mám od vnitřní branky 2.8cm,tak nechtějí nic riskovat,řekli,že to zkusí spontálně ale při sebemenším náznaku problému půjde malá ven císařem

muddledgirl
20. čer 2014

@zazy no vidíš to..já jí měla kolem 20tt jen 4 mm..ale za dva týdny byla 4 cm a ted je už nějakou dobu pět.Toto jsem chtěla vědět právě...No...já si právě říkám,jestli se kontrakcema nemůže posunout dolů no...musim se na to poptat ve středu..pak má doktorka dovču do 13.7...snad nezapomenu....
No,jinak jsem zvědavá...miminko tlačí čím dál víc a cítím bříško poslední dvě noci..tak si myslím,že se pomalinku něco chystá..jsem zvědavá na monitor ve středu..Tak držím pěstičky ať je na místě placenta..a miminko jde dřív než ona...

zazy
21. čer 2014

Děkuji už je jen otázka času,která z nás bude první,mě malá sice tlačí taky na spodek ,ale bříško mě ještě nebolí,si myslím,že kdyby mě nechali normálně,tak ještě přenáším.Mě známá říkala,že ten vyvolávaný porod před termínem,že můžu říct,že ho nechci,že si počkám,ona to tak udělala,ale zase si říkám,že doktoři snad vědí,co dělají.

muddledgirl
21. čer 2014

@zazy doktoři určo ví co dělají..jinak když odepisuješ..klikej na odpověz..protože pak Ti můžu napsat taky za týden kočko...Můj názor doktoři zbytečně porody nevyvolávají...

verkuska
autor
22. čer 2014

@muddledgirl @zazy holky, to já malou na spodku hodně moc cítím asi měsíc a půl.... je to síla, i ten doktor mi říkal, že to jak je natlačená dole už ani víc nejde 😝 no je to trápení, moc chci ještě bříško, ale zase se i moc moc těším, až už bude tady s náma a mě se uleví. I ty poslíčky mám celkem často a dokonce bolestivé. No já i doktor se hodně divil, že se tam ta naše brambůrka drží zuby nehty 🙂 což jsem ráda, bříško ještě chci, ale ty bolesti jako fakt už někdy nejdou vydržet 😠

muddledgirl
22. čer 2014

@verkuska tak to já ho asi natlačeného dole nemáme..neustále se protahuje nebo je dlouhej..nevím...ale bříško mi už pár týdnů fakt není příjemný...jsem unavená,jak mrtvola...miminko v 37tt je běžně donošené...takže klidně už bych brala porod...To je zvláštní,že někdo ty poslíčky má tak dlouho...

zazy
22. čer 2014

Já práv+ skoro žádné poslíčky nemám,o to více se těch bolestí bojím,břicho mi tvrdne,ale už budu ráda,až porodím už mě to bříško vadí a unavená už taky bývám řádně

zazy
22. čer 2014

Holky co všechno máte pro mimi za kosmetiku nakoupeno,zítra jdu ma monitor a pak chci ještě něco dokoupit.

verkuska
autor
23. čer 2014

@zazy já mám nůžtičky, tyčinky speciální pro miminka do uší, rybilku, bepanthen ( ten je spíše pro mě na bradavky v případě nouze 🙂 ), líh na pupík, sudocrem, hřebínky pro mimi, stříkačku pro případ podání léku, paralenky čípky ( člověk nikdy neví, a většinou jsou teploty v noci ), hipp přípravek do koupele ( budu dávat ale jen jednou týdně, jinak čistá voda, Hipp pleťový olej, a ještě jednu věc musím dokoupit a to vodička na očička 🙂 jestli máš něco víc než já, napiš mi to, třeba jsem na něco zapomněla 🙂

verkuska
autor
23. čer 2014

tak a jde se na další foceníčko, tentokrát se jdou fotit sestřičky 🙂

muddledgirl
23. čer 2014

@verkuska
@zazy já mám ještě espumisan na bříško..ale nemíním to do mimíse hned rvát....jinak mám i oleje na mimíse,pleťový krém.....a jinak to co má verkuska...mně nikdo borovou vodu nedoporučil v lékárně...cpali mi ve dvou ophtalmoseptonex a do porodnice musíme mít separační plénky

A jak se jinak máte holky?

verkuska
autor
23. čer 2014

@muddledgirl no nám o té vodičce říkali na předporodním kurzu, a co to jsou ty separační pleny?? U nás tak 30 ks jednorázovek...

no jinak já dnes děs běs, malá mě tak šíleně tlačila na ten spodek, že jsem pomalu ani chodit nemohla....jsem byla pořád v takové jakoby křeči, protože jsem každou minutu čekala, že mi rupne plodovka už. Jinak jsem si zašla ze segrou a synovcem posedět na zahrádku a hned jsem vypila dva citronové birrely 😀 mi to taaaak šííílenš chutnalo 🙂 no pak jsem jela pro manžílka na stavbu a až teď jsme dorazili dom 🙂

muddledgirl
23. čer 2014

@verkuska separační plenky se dají na jednorázovku,aby se prý třeba nemusela měnit...jako moc nechápu..ale tak prý no....

jééé citronové..tady když už mají tak bez příchutě birell ☹ Tak odpočívej kočičko..to mně se nic neděje..jen mě tahá bříško dolů..ale to už dlouho.. 😀

verkuska
autor
23. čer 2014

@muddledgirl aha, tak to u nás nic takového nechcou a jak abys nemusela měnit?? Vždyť to mimi bude pak celé opruzené s tou citlivou pokožkou, no to jsem fakt ještě neslyšela toto.... no já už bych ani nebyla proti jet do porodky 😀 i když je fakt, že ještě do tohoto pátku bychom mohli vydržet, to už bude komplet dovivinutá i plíce 🙂

muddledgirl
23. čer 2014

@verkuska hele já nevim..mně to neřikej..sestry to chtěj..tak to mám s sebou...já už chci taky rodit...ale nejlépe ať mi praskne plodovku ať nejedu brzo zbytečně...Prý plíce jsou dovyvinutý už na konci 36tt 😀

verkuska
autor
23. čer 2014

@muddledgirl no teď jsem vystopovala jednu diskusi, kde maminka říká toto:

jestli chceš používat jednorázové plenky, pak separačky nepotřebuješ. Ty se dávají na látkové pleny.

No tak nechápu, proč to tam po vás chcou, ty tam budeš mít látkové plenky??

verkuska
autor
23. čer 2014

@muddledgirl http://www.emimino.cz/diskuse/separacni-pleny-1... tady o tom píšou, že to je proto, že se ta stolice vyhodí s tou separačkou a nemusí se pracně dostávat z té látkové, kterou jdeš prát.... ale z jednorázovky?? To je fakt hloupost, tu stejně vyhodíš taky.... ty sestry jsou nějaké vadné mi příjde 😀 😀

muddledgirl
23. čer 2014

@verkuska hele to říkala PA...mně to neříkej... 😀 😀 😀 Doma to tam dávat určo nebudu...a v porodnici budu používat svoje jednorázovky.. 😉

muddledgirl
23. čer 2014

@verkuska V nemocnici miminko pořád u sebe nemáš a sestry běžně dávají látkové.......ať si dělaj co chtěj..

verkuska
autor
23. čer 2014

@muddledgirl no jsou nějaké divné.... bych se jim na to vyprdla.... no u nás látkové úplně zrušili, takže to tam nehrozí a já jsem teď rozhodnutá mít mimi u sebe od začátku.... u malé velké, která se narodila 16:40 mi ji na noc i přes mé protesty vzaly a v pět ráno dovezly, pak už jen na mini vyšetření sem tam, jinak jsem ji měla pořád u sebe.... teď už jsem se ujišťovala, že mi malou ani na tu noc nevemou.... pokud bude samozřejmě vše bez komplikací 🙂 jinak se tam s nima dohádám, podepisuju revers a fičím i s malou domů....

muddledgirl
23. čer 2014

@verkuska kočičko..já takovýhle detaily zatím fakt neřešim.jako ty plínky myslím...mám si separačky vzít..tak si je beru no...

..miminko chci mít taky u sebe...ale nikdy nevíš co se může semlet.... 😉 Tak já revers podepisovat nebudu...a nevím,jestli můžeš mít miminko celou dobu u sebe,tak je to fajn..já myslela,že né...a ani mě nenapadlo se na to ptát...

verkuska
autor
24. čer 2014

@muddledgirl no to u nás v porodce joo, to bylo snad kdysi za komunistů, že ti mimi vzali.... no to bych teda řádila jak tajfun.... u nás se podporuje na maximum bonding, což jsem šíleně ráda za to, je to opravdu tak nepopsatelný zážitek, že i teď po těch 11 letech si to vše pamatuju, jako by to bylo včera 🙂 jsou u nás maximálně vstřícní, některá maminka si chce po porodu hold odpočinout, tak jí miminko na tu jednu noc vemou. Některá chce mít mimi při sobě hned od začátku a není s tím problém. Malou mi tenkrát vzali na těch pár hodin, asi od 10 večera do té čtvrté páté rána myslím. No ale už nikdy v životě nechci zažít tu nervozitu, v noci jsem se absolutně nevyspala, protože jsem mimi neměla u sebe, fakt šílená depka, co asi tak teď dělá, jestli to je ona, co tak slyším plakat nebo spinká, no hrůza a děs. No jak říkám, pokud budem obě zdravé, tak budem pořád spolu 🙂 a teď co to jde normálně si hned pár hodin po porodu odjet domů, to je celkem taky fajn, ale jet pak na kontroly na druhý den by se mi fakt celá rozbolavěná nechtělo no....takže snad půjde vše podle mých představ a s malou tam ty tři dny vydržíme 🙂 naší porodnici miluju, opravdu nemám co vyčíst, personál je skvělý, byl skvělý už před těma 11 lety a teď jsem se mohla přesvědčit o tom, že je skvělý i teď 🙂 takže se ničeho nebojím a vím, že budeme v dobrých rukách...

verkuska
autor
24. čer 2014

@muddledgirl kde ty čteš o těch miminkách, co teď zrovna se s ním děje?? Jsi psala, že už to má vivinuté v tom 36. týdnu.... já čerpám odtud, no a tu zas píšou, že v 37. se na to pořád koukám pro jistotu, protože to fakt čekám každou chvíli.... http://www.maminkam.cz/37-tyden-tehotenstvi

muddledgirl
24. čer 2014

@verkuska no u nás už v 37tt nevpřeváží do HK...a četla jsem to v červencovkách soukromých kam chodím 😀 Už za chvíli stejně budeš 38tt,ne? Já byla ve 28tt a jsem o.k... 😉

verkuska
autor
24. čer 2014

@muddledgirl ono se to ale počítá konec 37 a ne začátek.... no u nás se nepřeváží už od 34. týdne, každá porodnice to má jinak, hodně záleží na vybavení.... tak když začínáš 37, t znamená 36+0, tak to znamená, že máš ukončený 36 a ne 37, i když všude už máš naskočené 37 týden, ale to proto, že ti teprve běží, ale co se týče vývoje mimi, tak to je až u ukončeného toho týdne... kolik máš zavinovaček?? Já mám jednu a nevím, či si nekoupit ještě jednu ....

muddledgirl
24. čer 2014

@na každým webu najdeš jiný info..to samý je s doktorama...já mám plíce ok.. a narodila jsem se ve 28tt.Já vím,kdy je jaký týden ukončený..to mě fakt vysvětlovat nemusíš...známá se ptala a řekli jí v porodnici,že na konci 36tt je vývoj plic ukončený.Já mám jednu..a dvě si pučim od kámošky... 😉 😉 😉

verkuska
autor
24. čer 2014

@muddledgirl no mě zas bylo divné, proč mi ten minulý týden doktor vysvětloval, že malá u mě zůstane, ale že musím počítat i s tím, že kdyby náhodou měla zápal plic nebo nějak jinak nebyla v pořádku, že nee.... takže to bylo určitě tím vývojem podle mě.... některé děti hold rostou v tom bříšku rychleji, jiné nee.... já prý mám malou o týden dopředu, tak snad by to bylo ok.... no já mám zatím jednu a přemýšlím, či ještě jednu nepořídit.... no ale asi v kočárku budu přikrývat peřinkou a doma asi taky, ještě nevím, zase záleží, v čem se mimčo bude cítit lépe, moje malá vůbec zavinovačku neměla a v klidu, moje neteř přímo nesnášela, naopak některé děti ji přímo zbožňujou, ale jak mám vědět, co bude mít rádo zrovna to moje 🙂 ach jooo teď šiju druhé povlečeníčko do postýlky, pak chci jít trochu nakupovat pro mimi 🙂 a ještě chci stihnout uklidit, ale to si ještě rozmyslím 😀 obídek mám ze včera - těstovinový salát se zeleninou - ten v teplých dnech fakt miluju..... ještě jsem si dala pro jistotu třetí kůru na hlavu proti těm všiskám, nic už tam nebylo ani minule a ani teď, takže nebezpečí definitivně zažehnáno 🙂 copak budeš dnes podnikat ty??