IVF v říjnu, listopadu 2013

verkuska
1. lis 2013

Ahoj holky, jste teď některá po IVF a čekáte, jak to dopadne?? Podělte se o pocity... já jsem byla v pátek 25. 10. a za týden na krev... jsem jak na trní. Ležíte?? Já teda ležela první tři dny poctivě a od té doby pravidelné procházky a normálně se pohybuju i doma... jinak pořád říhám a mám šílené větry :D :D břicho nebolí a zatím žádná krev, takže super...

verkuska
autor
4. pro 2013

@muddledgirl no podle mě to odpovídá, protože mě odebrali vajíčko a už po dvou dnech dali do dělohy, kde dále rostlo, místo aby rostlo v mističce nebo při normálním otěhotnění na cestě vejcovodem.... takže vůbec nezáleží na dni ET, protože to oplodněné vajíčko by rostlo podle mě úplně stejně, kdekoli jinde 🙂 a odběr vajíček je vždy kolem období ovulace 🙂 stejně, jak by se uvolnilo samo, kdyby nám to šlo normálně... u nás akurát chvilku roste v mističce a pak až v nás, akorát se vynechá vejcovod, ale stejně roste stejně :D

verkuska
autor
4. pro 2013

@muddledgirl jinak mě je taky pořád šoufl, ale snažím se to vydržet, dokonce se celou noc převaluju, jak mi je blbě.... mě na nevolnost zabírá jen jídlo...tak jak mi je nejhůř, tak něco málo zobnu a hned je lépe 🙂 a jaké máš ty vyhlídky na to, že tě pustí??

muddledgirl
4. pro 2013

@verkuska to mě je blbě i po jídle...jen sladkosti,zelenina,ovoce mi nevadí....žádné zatím...zase slyším o samé, že teď nemá cenu něco řešit, před ulrazvukem...já už chci domů..A jaktože Tobě to vychází stejně a mně ne?

verkuska
autor
4. pro 2013

@muddledgirl no roste ti nějak moc rychle, nejste s chlapem dlouháni?? :D já měla teď v pondělí 1,2 cm.... na konci týdne, což je v pátek by mělo měřit 1,6, což mě jak říkal doktor měří na den přesně, jak má 🙂 a to bych čekala spíše u mě, že bude větší, když jsem jedla ten mamavit, tvrdí, že po tom se rodí miminka přerostlá :D už to nejím a jím jen listovku 🙂 jinak mě je blbě taky i po jídle, ale tak 10 minut mi je dobře... :D pak se mi to začne mísit v žaludku a je zle :D :D a kdy máš mít další ultrazvuk??

muddledgirl
4. pro 2013

@verkuska No,jak mě v lékárnách říkali, že to v prvním trimestru není potřeba,tak jsem se na to vyprdla...Jím jen listovku,občas rozpustný hořčík nebo céčko...Spousta lidí tvrdí, že to je blbost, že jsou děti větší..a spousta zase opak.....no přesně tak...a furt si musim čistit po jídle zuby...jinak mi je ještě hůř....V pátek, dělají mi ho jednou za týden...
😉

verkuska
autor
4. pro 2013

@muddledgirl to je na nervy to čekání, ještě, že to je už za dva dny, držím moc moc pěstičky....to já si ani ty zuby nemůžu čistit, zrovna dneska ráno, když jsem šla na záchod, hned mi bouchla do nosa vůně ( respektive smrad ) zubní pasty a listerinu, no jsem tak tak doběhla na wc a dělala ty šílené zvuky jako že zvracím, ale nic ze mě nevylezlo 😖

muddledgirl
4. pro 2013

@verkuska jo čiči, nějak to na mně dnes padlo....ježíš...no co pak,když už Ti smrdí pasta...je to děs....mohlo by to pomalu přejít....ale zatím to nevypadá co....no to čištění nic moc no....jsem zvědavá,jak zvládnu zubaře toho 19.12....Teď miláčkovi objednávám dárek k Vánocum a narozeninám...My si dáváme spíš takové maličkosti...

verkuska
autor
4. pro 2013

@muddledgirl no my taky letos neřešíme dárky, jsme si řekli, že raději odložíme na stavbu... a pro malou už máme vše nakoupíno 🙂 zubaře jsem si naštěstí odbyla těsně před odběrem vajíček, abych teď měla klid a dobře jsem udělala, tam už bych asi tu šavli hodila 😀 😀 no já pokud si pamatuju, tak přesně takhle mi bylo u malé, špatně nonstop, ale bez zvracení a trvalo to myslím plus mínus do čtvrtého měsíce 😒 tak uvidíme 😀

muddledgirl
4. pro 2013

@verkuska no tak my si kupujeme tak za 300,-...žádný velký akce...ale dárky nějaké chci. pod stromečkem....za rok už to bude veselejší....Renovovat byt budeme muset,ale je to na dlouhé lokte, jsme v pronájmu,tak uvidíme,jak se dohodneme....no toho zubaře jsem oddalovala....byla jsem na nemocenské, pak skoro furt v práci..a 3x jsem se objednávala a pánoj vyšuměl signál...tak teď budu mít nového zubaře,ke kterému půjdu,ale bojim,bjim....abych tam nevrhla...Do čtvrtého ?Ježiši... ☹ 😀 ☹

verkuska
autor
4. pro 2013

@muddledgirl to uteče neboj, pak zase budeme říkat, kdy už bude porod 😀

muddledgirl
5. pro 2013

@verkuska kočko v nemocnici mi to teda neutíká..... ☹

verkuska
autor
5. pro 2013

@muddledgirl to věřím, vydrž, za chvilku budou vánoce a ty budeš v klidu domova 😉 a ty ještě špiníš?? Mě to přestalo v neděli, od té doby nic, tak jsem moc ráda...

muddledgirl
5. pro 2013

@verkuska čičinjko, nešpinim...já špinila jen po těch krváceních a jeden den,jinak ne....jenže se musí ten posr....hematom vstřebat..u 😒 😉 ž tu začínám mít depky...jídlo dnes jako před týdnem...špagety a rajská omáčka k obědu ....blééé....tak si dám radši okurku .Určitě je lepší se preventivně trošku šetřit v 1.trimestru...jenže já se šetřila a bylo mě to k ničemu..

verkuska
autor
5. pro 2013

@muddledgirl tak to je super, to vypadádobře už, není možné, už ab byl fuč a ty si užila krásný zbytek těhotenství bez nervů a stresu 😉

muddledgirl
5. pro 2013

@verkuska Moc doufám kočko,díky...ale teď už musím ležet,tak zas zí...tra

muddledgirl
6. pro 2013

@verkuska hematomek je o hodně menší...supeeer...ale doktor doporučil ještě týden,aby se dovstřebal...mimi má už 2,1 cm... 😉 a co Ty?

verkuska
autor
6. pro 2013

@muddledgirl ty bláho no moje mělo v pondělí 1,2... tak proto jsi jakoby v pokročilejším týdnu, máš prcka velikého , což je super, že tak roste, možná proto se i tak hezky drží 🙂 super s tím hematomem.... ono je to možná lepší, že si tam odbudeš ještě ten týden v klidu... aspoň budeš mít bezstarostné svátky a budeš si je suprově užívat s jistotou, že už nebudeš krvácet kvůli nějakému debilnímu hematomu 😉 my dneska v Třinci máme Velikonoční jarmark, tak se jdeme s malou mrknout a nějaké ozdoby přikoupit na vánoce 🙂 jdem se trochu navnadit na ty vánoce a poslechnout koledy 🙂

muddledgirl
6. pro 2013

@verkuska To už teď v pondělí taky bude přes 2 cm si myslim.Před týdnem mělo moje v 7+5 necelý centimetr...Hrozně rostou ti prcci...Jo jo, na jednu s,ranu je to lepší, budu už na konci desátého týdne za týden....tak pak budu v klidu na Vánoce...Moc si to užijte s dcerkou, pa pa

verkuska
autor
6. pro 2013

@muddledgirl tak to potom nechápu, podle čeho to měří, když moje mělo v 7+3 1,2cm..... a to mi říkal doktor, že to je na den přesně.... :D no je toto normální?? :D no podle knížek, co čtu, by dnes mělo měřit 1.6.... ale tak já jdu na UZ až 16.12... už teď se nemůžu dočkat :D

muddledgirl
6. pro 2013

@verkuska No vidíš, já měla v 7+5 necelý cenťák...takže ho máš mnohem větší to mímo....1,6?Kolik jsi dnes?

muddledgirl
6. pro 2013

@muddledgirl 😀 H 😀 hehehe 😀 , já Ti pak napíšu,kolik jsem podle Sanusu...

verkuska
autor
6. pro 2013

@muddledgirl dneska 7+7 🙂 zdárně dokončen 7 týden zítra 8 🙂 letí to.... jenže to ti pak měří nějak blbě, to nechápu, kde na to chodí :D

muddledgirl
6. pro 2013

@verkuska Ahojky, jak píšou holky...opravdu v klídku....já v 7.tt měla plod 1 cm, o týden později už 2 cm, ale to mi Dr. řekla, že jsem dokonce už 8+6 (dle velikosti plodu). A 14 dní nato - v 11+1 už mimčo mělo od hlavičky k zadečku celé 4 cm.....takže taky žádné učebnicové míry....🙂) okopírováno z vyhledávače...

verkuska
autor
6. pro 2013

si vem tady jo http://www.maminkam.cz/7-tyden-tehotenstvi v sedmém 0,8mm no a když máš ještě k tomu 5 dní, tak přece musí měřit více, to ti fakt nějak špatně určili podle mě.... my máme známé doktory, a někteří jsou fakt IQ tykve :D :D doufám, že si to nikdy nepřečtou, jinak je po kamarádství :D :D

verkuska
autor
6. pro 2013

no a taky mě to teda sedí na den od té menzes poslední :D ono to je jedno, hlavní je, že nám krásně rostou a že se nám hezky usadili v bříšku 🙂

muddledgirl
6. pro 2013

@verkuska ty trdlo,to je z netu,abys viděla, že se to může určit i podle velikosti....po IVF se má staří určovat dle OPU,což je logický...protože už do Tebe dají několikadenní miminko...

muddledgirl
6. pro 2013

@verkuska Já bohužel nemám šanci mluvit s doktorkou,která mě přijímala,ale zkusim to,ona to určitě počítala kolik jsem...ale taky se ptala,kdy byl odběr a transfer... 😉

muddledgirl
6. pro 2013

@verkuska Ty máš na to chytrou knížku...já jen ten net..nás z toho ještě klepne...

muddledgirl
6. pro 2013

@verkuska jeste Ti dam jak miminko roste,jo?stáří těhotenství velikost plodu (ke kostrči)/(s nožičkami) hmotnost plodu
6tt 2-4mm *
7tt 13mm *
8tt 14-20mm *
9tt 22-30mm *
10tt 31-42mm 5g
11tt 44-66mm 8g
12tt 69mm 8-14g
13tt 75mm 20g
14tt 93mm 25g
15tt 104-114mm 50g
16tt 108-116mm 80g
17tt 11-12cm 100g
18tt 12,5-14cm 150g
19tt 15cm 200g
20tt 16cm 255g
21tt 18cm 300g
22tt 19cm 350g
23tt 20cm 455g
24tt 22cm 540g
25tt 22cm 700g
26tt 23cm 910g
27tt 24cm/38cm 1000g
28tt 25cm 1100g
29tt 26cm/43cm 1250g
30tt 27cm 1360g
31tt 28cm 1590g
32tt 29cm 1800g
33tt 30cm/44cm 2000g
34tt 32cm 2300g
35tt 33cm 2550g
36tt 34cm/46cm 2750g
37tt 35cm/47cm 2950g
38tt 37cm/48cm 3250g
ahojky to je tabulka kterou mi nedavno zaslali holky..Tak se muzes mrknout jinak me mimi vazilo skoro ve 33tt 1700g...