IVF v říjnu, listopadu 2013

verkuska
1. lis 2013

Ahoj holky, jste teď některá po IVF a čekáte, jak to dopadne?? Podělte se o pocity... já jsem byla v pátek 25. 10. a za týden na krev... jsem jak na trní. Ležíte?? Já teda ležela první tři dny poctivě a od té doby pravidelné procházky a normálně se pohybuju i doma... jinak pořád říhám a mám šílené větry :D :D břicho nebolí a zatím žádná krev, takže super...

muddledgirl
26. črc 2014

@suzik 90% mají genetiku o.k...ale imuno..tak může být cokoli....Dobře děláš... 😉

verkuska
autor
27. črc 2014

@suzik mě to je tak šíleně moc líto ☹ je to strašné, když se tak nedaří....vím co to je, člověk se pak cítí tak moc bezradně.... ach jo. Já jsem si fakt do poslední chvíle myslela, že budeš ten případ, co já, že na testu nic a z krve pozitivní.

Nedá se nic dělat, jen doufat, že příště snad...............hlavně nezoufej a tak jak říkáš, udělej si testy na všechno co jde,ať máš jistotu, že je vše ok. U mě bylo vše v naprostém pořádku, jen tomu miminku se nějak nechtělo u mě zahnízdit ☹ ale teď jsem neskutečně ráda, protože bych tu moji prdulku nevyměnila za nic na světě 🙂 je báječná a jak se usměje a jak pozoruje a prdí a minule jak jsem ji přebalovala, tak začla čůrat a prdla si tak, že mě celou pokadila 😀 😀. A pro takové věci stojí za to bojovat, protože jednoho dne se to štěstíčko stane i pro tebe zkutečností.

verkuska
autor
27. črc 2014

@muddledgirl no mě taky tvrdnou, nejlépe je trošičku právě odstříkat ručně v té sprše, protože takhle budeš mít pořád dokola kolotoč, jelikož se ti to mléko neustálí nikdy a bude se ti stále tvořit v nadměrném množství a z toho je to tvrdnutí a záněty 🙂 ale však uvidíš no.... mě už se to ustálilo, jen jak malá spinká dlouho, tak se mi tak nalejou a bolí a teče z nich to mléko samo 😀 ale to trvá tak minutu až dvě a pak je zas klid, malá se naštěstí probudí vždycky a pak ji hned přikládám a ona mi uleví 🙂 teď už se mi to ustálilo, tak jsem ráda.

muddledgirl
27. črc 2014

@verkuska já vím..kočííí 😉 😉 😉 jen dělám co mi řekli,než se to ustálí...uvidíme no.. 😉 A jak se máte s prďolkou...já se snažím spát,když spí malý....občas..a docela to začíná být o.k...Ty očistky..to je nic moc..ale už můžu pěkně sedět...a dneska jsem se i dívala..a není to tak strašný zas.. 😀 😀 😀

muddledgirl
27. črc 2014

@verkuska prosím Tě...nevím kde sehnat takové zavinky které mají v porodnici? V té mi hezky hajal.....Ty co mám jsou takové obrovské..a jeho to rozčiluje... 😀

verkuska
autor
27. črc 2014

@muddledgirl nevím, já ji mám z porodnice, protože tam dělá segra, tak mi jednu dala 😀 ale malou do toho stejně nedávám, protožže jí v tom bylo velké teplo, tak ji přikrývám peřinkou nebo vůbec a ona si aspoň pokope nožkama a uvolní tak prdíčky 🙂 já seděla už v porodce v klidu 🙂 fakt se mi to rychle hojilo celkem 🙂 žádné problémy až na tu debilní trombozu no... jinak mám i jednu svou doma a taky celkem malinkou, ale stejně mi to je na nic 🙂 to dávám akorát na matraci do postýlky.

my jsme byly od devíti venku a došly jsme až teď dom uffff, to byla prochajda 🙂 i s obídkem 🙂 za chvilku pojedu asi za manžílkem na stavbu 🙂

muddledgirl
27. črc 2014

@verkuska tak já už jednu koupim na MK a pak jsem objednala z ebaye.Ale ty přijdou za dlouho...Já taky seděla v porodce...ale eď už je to bez bolesti..takže bomba.....To asi uvolní prdíčky no....

Kočí...potřebuji radu....na bříško se má prý dávat už teď...o.k..Jenže nevim kdy..malý si malokdy odříhne...Dětská říkala,že to je normální a že když nic po 15-i minutách,tak ho mám nechat být...No a když se vzbudí je pokajděnej,tak ho přebalim a řev pokračuje,tak nakrmim...Na netu píšou, že po jídle na to bříško...ale to by mi jistojistě všechno vyblinkal...

verkuska
autor
27. črc 2014

no já dávám někdy i před kojením jak přebaluju a je v klidu, tak ji na chvilku na to bříško šupnu.... nebo jak nakrmím a je pak ještě hoďku vzhůru-někdy to tak má, pozoruje, vykládáme, tak taky ji pak dám a nic nevyblinkne.... to záleží no, to musíš vycítit.

muddledgirl
28. črc 2014

@verkuska včera jsme tedy dali na bříško..a dobrý..na chvilku...no tak my přebalujem a je vždycky řev....takže právě to moc nejde...a pak je řev,že je hlad... 😀 Pak se nakojí a většinou pomalinku zase jde spát...

verkuska
autor
28. črc 2014

@muddledgirl zkusila jsem malou dát i když plakala u toho přebalování a tím, jka jsem ji šupla na bříško, byl klid 😀 ale jen na chvilku... no ale to stačilo 😀 tak od včera malé dávám kapky Espumisan na prdíky, myslela jsem, že to nemá zapotřebí, ale je to 100 a 1 🙂 v noci se vzbudila v 11:30, 3:00 a 6:30 a včera v 0:00, 3:00 a v 6:00 mám pocit, jako by se jí to ustálilo 🙂 kéž by, TAKHLE BY MI TO VYHOVOVALO 🙂

verkuska
autor
28. črc 2014

dneska jdeme natáčet....

Milé maminky
Eva Kiedroňová právě v Třinci natáčí cyklus internetových výukových videí na téma stimulace psychomotorického vývoje dítěte, sháníme tedy malé herce a herečky.
Máme pro Vás připraveny poukázky se slevou na kurzy v Baby clubu Kenny, dáreček a také publikaci Evy Kiedroňové dle vlastního výběru

už se moc moc těším, jsem zvědavá, jaké to bude a těším se na dárečky... chceme totiž s Viktorkou chodit plavat, ale je to šíleně drahé, tak aspoň budeme mít slevičku 🙂

muddledgirl
28. črc 2014

@verkuska já také jsem dala včera poprvé...no ale moc žádná změna...Tak Samík se nají..pak většinou spí a jí tak každé dvě hoďky zhruba..no asi má hlad...když věčně blinká... ☹

Tak si to užijte..já ještě nevím s tím plaváním..uvidíme... 😉

zazy
28. črc 2014

Ahojky ženy,my taky dáváme espumizan kapičky,včera malá řvala půl hodky,masírujeme bříško,dobrá je mastička pupík.Jinak přes den mi malá jí taky někdy po dvou hodinách,a když jsem se ptala doktorky,jestli to není často,tak mi říkala,že ona si chce cucnout ikdyž má jen žízen,že v těch vedrech je to normální.V noci mi spí i 5 hodin a rozhodně ji nebudím,jak se vzbudí ,tak ji nakojím.A přibírá krásně,za minulý týden přibrala 250g,jsem zvědava kolik ted,jdeme k doktorce ve středu.Jinak ani já neodsávám,přes den sem mi nijak extra nenalívají a v noci trošku.Akorát jak je mám nalitější v noci,tak jak malá pije,tak se mi zakuckává,a to je skoro při každém kojení,moc hltá,taky se vám to stává.A navíc pořád škytáme a pčikáme.
@suzík moc mě mrzí,že ti to zase nevyšlo,já myslela,že už se to prolomí,ale jednou to prostě vyjít musí,hlavu vzhůru

verkuska
autor
28. črc 2014

@muddledgirl my chtěli chodit až od šesti měsíců, ale jak nám o tom ta paní Kiedroňová začla vykládat, tak budem chodit už od teď, je to naprosto boží.... už se šíleně těším, jak nás naučí koupat se spolu ve velké vaně a malá se tam bude potápět..... fakt se šíleně na to těším, maličká byla luxusní na tom natáčení, ale pak už byla šíleně unavená a tak jdeme pokračovat zítra, točil to kameraman, co natáčí i Sama doma, Zahrada je hra.... a další 🙂 a pak až za tři měsíce nás pozvou, až to budou mít připravené a nastříhané na takovou premiéru, nám to přehrajou a že to společně oslavíme 🙂 jsem z toho fakt nadšená 🙂

verkuska
autor
28. črc 2014

@zazy pupík mám doma, jsem na to zapomněla 🙂 to malá si cucne i po hodince, jak je tak šílené vedro... v noci spinká taky krásně už 🙂 no mě s tím nalíváním taky tak, není to nic katastrofického 🙂 ale malá taky hltala a zakuckávala se, ale už se mi to as upravilo nebo nevím, už se to celkem dlouho nestalo 🙂 pčikala už od narození, ale taky nějak přestala, jen někdy pčikne 🙂 a škytulu má vesměs pokaždé po jídle 🙂 to je skvělé, že tak hezky přibírá, s mojí jsem byla zatím jednou na prohlídce a taky se jí daří 🙂

muddledgirl
29. črc 2014

@zazy ahoj kočko...můj prcek věčně blinká jak hltá....ale běžně to není moc...No..tak já ho ani budit nemusim ...on jí každý dvě hoďky cca a budí se sám..většinou,že je pokajděnej nebo počůranej...jak kdy...Jinak taky furt pšiká..říkali,že se čistí,že není nastydlej...Super,že přibírá...My jdeme po zítří k doktorce,tak snad taky přibíráme...hlady neřve..tak snad jooo...Taky škytáme no...mu dám vždycky trochu napít..někdy to pomůže 😉

muddledgirl
29. črc 2014

@verkuska no...to plavání není špatné..uvidím...co podnikneme.. 😉

suzik161
29. črc 2014

@zazy
@muddledgirl
@verkuska Ahoj holky, takže jsme objednaný na 13.8. do Brna na genetiku k Hořínové a pak k Texlovi. Zítra jedu do Ji a musím si vyžádat imuno a hysteroskopii. Vás tu stále pročítám a myslím na vás!!!

muddledgirl
29. črc 2014

@suzik161 kočinko..moc myslíme také beruško...a na pánev se Ti někdo díval? 😉

suzik161
29. črc 2014

@muddledgirl Koukala se jedna pani, ale zítra se zkusím zeptat na Mojžíšovou, zda mi ji předepíše. T pojišťovna se teď prohne 😀

muddledgirl
30. črc 2014

@suzik161 určo...ta pánev je také důležitá....a´t Ti zkontrolují páteř 😉

verkuska
autor
2. srp 2014

@muddledgirl @zazy tak jakpak vám to jde s mimiskama děvčata 🙂 nás se daří s Viktorkou výborně.... je už pěkně baculatá 🙂 v noci spinká nádherně, z včerejška na dnešek šla spinkat v 22:30, pak se vzbudila v 3:30 a pak až 6:30 🙂 dneska jsme se celý den procházely, je nádherné počasí... jediné, co mě štve je, že nám u baráku vyměňujou trubky a proto nám týden nepoteče ještě teplá voda... no v šestinedělí a ještě v tom vedru je to teda síla... ale nahřívám vodu jak pako v hrncích a koupu se... snad nechytnu nějaký zánět, ale zase už nešpiním, tak snad už to je ok....

muddledgirl
5. srp 2014

@verkuska ahoj kočíí..já úplně zapomněla napsat...s miminkama to jde...jen jsem myslela,že se režim ustálí na kojení po třech hodinách..ale bylo to tak jen dvakrát...a teď zas po hodce a kousek..no zkusím to pomalinku protahovat...ale moc to nejde..když pak mimísek řve hlady...uvidíme....Tak to hezky spinká..to zatím neznám...ale jde to...občas přítel pohlídá..dnes ho musím nechat vyspat..včera přišel po dvanáctce..a byl ještě s malou asi hoďku abych na chvilku usnula..a šel spát až o půl noci....a v pět vstával..dnes má taky dvanáctku a pak jde v pátek,sobotu neděli na dvanáctku..

muddledgirl
5. srp 2014

@verkuska tak tu vodu Ti nezávidím...já se koupala 6x denně..sprchovala..teď tak 3x až 4x..by mě kleplo teď být bez sprchy...kočíí kdy Ti asi vypadaly stehy..nebo ještě nějaké máš?

verkuska
autor
5. srp 2014

@muddledgirl stehy jsem měla rozpustné... říkali, že do dvou týdnů od porodu by měly být pryč. No s tou vodou mi to ani nemluv 🙄

s malou jsem dnes byla podruhé na plavání v Kenny, malá byla úžasná, kdybys ji viděla, jak kukala a poslouchala a v té vodičce si lebedila.... no lituju, že jsem neměla sebou kameru

No mě chlap nepomůže vůbec dalo by se říct, protože o půl šestéí ráno vypadne do práce, z práce rovnou na stavbu a přichází domů o půl desáté večer.... než se nají a vysprchuje, tak cestou už pomalu padá na zem 😀 jen když prší, tak se doma zdržuje více 🙂 ale včera se učil malou nosit v poloze "klokánka", bál se jak nevím co 😀 ale zvládnul to hezky nakonec. Výsledek je totiž úžasný, malá ihned v této poloze přestane plakat 🙂 pak má ještě ráda polohu "tygříka" 🙂 a taky je úžasná ta péřová zavinovačka, nevěřila bych, jak to opravdu může mimi zklidnit, malá mi od té doby, co ji máme spí naprosto nádherně - většinou 3,5 - 4,5 hodiny v noci. Co více si můžu přát.... jsem šťastná, že je spokojená 🙂

A tady jedna fotečka, jak zrovna teď spinká 🙂 má přesně 4 týdny ta moje prdulka 🙂

verkuska
autor
5. srp 2014
muddledgirl
7. srp 2014

@verkuska tak já tam stehy ještě mám..nakonec ty dvě malé trhlinky bez kůže mažu hemagelem a je to lepší,už to tolik nebolí...

Tak plavání zatím neřeším..ale možná budu pro ...uvidíme...No my máme asi třikrát rekord asi dvě a půl hodiny....konečně se kojení protáhlo z hodky na dvě...Na vyrážku mu dávám sudocream a je to lepší..poradila mi to paní v lékárně.

verkuska
autor
7. srp 2014

@muddledgirl my naštěstí dupku oštipanou nemáme.... mažu totiž pokaždé bepanthenem jako prevenci, funguje to báječně 🙂 sudocream máme doma pro případ, že by se teda osypala... no tak to ona se mi teď málokdy vzbudí dříve jak za dvě a půl hoďky, nejčastěji se budí co tři.... někdy za 2,5 a někdy i za 4,5... kojení se ti nikdy neprotáhne ani nezkrátí.... prostě když mimi chce pít nebo jíst, tak si hold o to řekne.... někdy je problém i někde jinde, ale maminy si myslí, že mimi má hlad... ono to je taky kolikrát to jediné, co dítě zklidní. Já se teď naučila ty polohy, ve kterých se Viktorka krásně utiší, vykládám s ní, cvičím, no a zjistila jsem právě díky tomu, že hlad vůbec nemá i když pláče, až když nezabírá vůbec nic a je opravdu kolem té třetí hodiny, kdy nejedla, tak nakrmíme 🙂 někdy i dříve, to si jen tak cucne, protože má žízeň .... já ji tak miluju tu moji bambulku malou prdelatou 🙂 dneska jsme byly opět na plavání, byla super, Karolínka i natáčela, jak si plave ve velké vaně 🙂

muddledgirl
7. srp 2014

@verkuska ..my dupku máme o.k..ale zatím je to trošku červený..ale vím čím to je...blbejma ubrouskama...co jsem koupila pampersky,tak je to lepší..já mažu sudocreamem preventivně....ale bepanthen mám taky....i calciovku a infadolan..ale to nevím,jestli se na mimi může používat...No...kolem druhého třetího týdne je normální,že mimi chce třeba hodinu pít..a do měsíce se to řešit nemá....A on moc dlouho nepije..a většinou usne....a pak když chci dát pryč prso..tak zas cucá a tak...Tak nám se mimi perfektně uklidní když ho prostě hladíme nebo obejmeme.....ale on se nám vzteká jen chvilinku....

Jsou to krásný prdelky no...Pak sem hoď nějaké foto z plavání,jeslti budeš mít...

verkuska
autor
8. srp 2014

@muddledgirl no škoda, mám jen video 🙂

jeeeje, sudocreamem nemaž preventivně vůbec, to až by byl opruzený, na prevenci používej ten bepanthen.... my pampers premium care bílé používáme i plenky i ubrousky a zatím opravdu žádný problém, je to sice drahé jak nevím co, ale tak zas co bych neudělala pro tu její dupinku 🙂

no my ji dáme do nějaké polohy jen na chviličku a pak zase šup položíme a je v klidu třeba i půl hodiny 🙂 tak to využíváme na cvičení a hraní s ní a povídání...

je to taaaak krásné ji mít doma.... jsem fakt šťastná 🙂