IVF v srpnu - září 2013

hhani
3. črc 2013

Ahoj holky..zakládám novou diskuzi pro nás co nám to zatím nevyšlo a jdeme do toho znova a nebo vás to čeká poprvé v tomto období ... 🙂

rioko
12. srp 2013

Ahoj můžu se taky přidat? Já mám za sebou 3 IVF, z prvního máme chlapečka 4 letého, druhé a třetí nám nevyšlo - na třetím jsem byla v července. A v září jdeme na KET, máme 4 mrazáčky a jsou to naše poslední šance

mmmilda
13. srp 2013

@sisimona1 To je docela málo.. Ale co už.. Budu ti držet pěstičky, ať to bojovníček zvládne🙂 do konce té genetiky a pak už budeme plánovat transfer.. 🙂 tak snad už bude vďechno dobré...zajímalo by mě jestli z toho vyšetření poznají jedtli jde o holčičky nebo o kluky?🙂 už jednoho klučiny máme doma tak by to chtělo holčičku

hankalt
14. srp 2013

Ahoj, tak bych se taky ráda přidala 🙂 s přítelem se snažíme asi rok a půl, ale vyšel horší spermiogram, jedno neúspěšné IUI, 2.IUI jsme měli absolovovat teď, ale jaksi u mě nějak nechce se přiblížit ovulace(cykly mám jinak ale dlouhé), tak že to prý nebudem lámat přes koleno a rovnou se zaměříme na IVF, jen to bylo všechno na mě takové rychlé 🙂 každopádně 28.8. mi čeká UTZ před stimulací. můžu vědět co mi tak zběžně čeká dál?díky za info.

mmmilda
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mmmilda
19. srp 2013

@sisimona1 ahojky, tak jak se daří? Nějaké novinky? Nám zůstaly 4 nanučky a to všechno holčičky tsk snad to aspoň jedna z nich zvládne) zítra bych měla začít s přípravou .. Náplasti a pak už transfer.. tak už se snad taky dočkáme.. Kdy si máš udělat test?

jaka17
19. srp 2013

Ahoj holky, já se s dovolením taky přidám, některé znám už z květnovek..tedˇjsem 9 den po Ket a děsně pomalu mi to utíká...tak si potřebuju pokecat
@hankalt ahoj, vítej..no pokud jsi na první kontrole, tak tě čeká plánování protokolu, jak a jaké léky na stimulaci tvorby vajíček budeš brát, jestli kratší dobu, nebo delší...pak už stimulace a odběr vajíček..ty pak oplodní a asi tak 3-5 dní kultivují a pak ti je zavedou zpátky do dělohy...bud dvě, nebo jedno, jak se domluvíš...no a pak už jen čekáš...je to pochopitelně složitější a klidně se ptej, v každém centru as. reprodukce je to trochu jiné a mají i svůj manuál výkonů...tak at´se zadaří...
@rioko ahoj, taky držím palec

sweetest
19. srp 2013

Tak jsem po odběru ( 6 zralých vajuch 🙂 ) a ve středu ( 21.8.) mě čeká ET. Necháme zavést 2 a budeme doufat 🙂

spikella
19. srp 2013

@sweetest 1. drzim palecky
ja do toho pujdu v zari,,mohu poprosit casovy postup,,od kdy stimulace a tak? budu mit kratky protokol..je tam nemocenska nebo tak? Nemam narocnou praci,,jen dojizdeni,,,diky🙂

pavlaru
19. srp 2013

Ahoj holky,
jsem tu nová =o) byla jsem v ivf duben-,tak se pomalu přestěhuju k vám.
Máme za sebou 1.IVF,které se chytlo,ale v 11tt bohužel nám přestalo být srdíčko,musela jsem na revizi - 2x.
Nanučky máme 3.
Teď jsem 7týdnu po revizi a od zítřka se začínám připravovat na KET.

sweetest
19. srp 2013

@spikella Děkuji!! 🙂
Já měla protokol ohledně hormonů na ministimulku....začala jsem brát od druhého dne Clostibegit 1-0-1(5dní jsem ho brala)+ připíchávala Merional 1-0-0 denně...8mý den v pondělí (neb 7.dmý den kdy se chodí na utz byla neděle) jsem jela na utz......po utz mi dr. k píchání Merionalu 1-0-0 přidal píchat Orgalutran 1-0-0...oboje do středy a ve středu večer píchnout Pregnyl...no a v pátek byla punkce vajuch 🙂 Na transfer jdu ted ve středu, čili 5.tý den, to už budou embryjka 😀 Nemocenská tam žádná není...max. když se podaří otěhotnět 🙂

jaka17
19. srp 2013

@pavlaru ahoj, já jsem z květnovek taky po zamlklém těhu v 8 tt, srdíčko taky bilo a za 14 dní najednou nic...já potrácela spontánně a ted´jsem 9 den po Ketu....
já vím, že je to bolestivé, ale řekli ti proč??
@sweetest tak držím palce ,atˇvajíčka rostou...
@spikella v mém caru dají neschopenku po transferu vajíček na 14 dní do testu, pokud bylo někomu blbě při stimulaci, tak taky .. záleží na tobě..

sweetest
19. srp 2013

@jaka17 Děkuji moc ! 🙂 Jj, rostou...včera jich bylo 5 čtyřbuněčných a 1 dvoubuněčné, dnes nwm,zapomněla jsem zavolat 😅 No, ale vím už od včera info, že ET je ve středu,tak proč volat 😉 Jinak ani vlastně ani nwm jak s PN po Et v Brně, já už PN mám delší dobu,tak jsem se o to nezajímala 😀

jaka17
19. srp 2013

@sweetest hlavně si pohlídej, aby ti je zamrazili po jednom, pokud tedy nějaká zbudou a to asi vypadá, že ano..protože pak často holky chtějí další Ket a stačí jim jedno vajíčko a musí se rozmrazit obě...my měli 6 vajíček a dobře se nakonec dělila jen 2...

sweetest
19. srp 2013

@jaka17 Díky za radu 😉 Nám se dělí zatím dobře,tedy včera 😅 Necháme zavést ted 2 a pak pokud to neklapne, uvidíme 😉

pavlaru
19. srp 2013

@jaka17
Neřekli,dr jako první se mě zeptala,nejste nachlazená?bohužel jsem byla,ale nijak axtra jsem to neřešila.možná jsem udělala chybu,měla jsem to řešit.bohužel ... Asi vyčítky

pavlaru
19. srp 2013

@jaka17
Můžu se tě zeptat,kolikátý den od ms jsi šla na ket?mám mít 12 cyklu na utz kontrolu

Jinak mě dr chtěla dát neschopenku od začátku,kdy jsem si měla začít píchat gonal.záleží to na dr a na tobě,jak se budeš cítit.

sisimona1
19. srp 2013

@mmmilda Ahoj, prijeli jsme z dovolene, tak zatim zadne zpravy. Na krev mam jit pristi tyden v utery, tak uvidime 😉 . Juuu, tak to je pekny, moc drzim palce!!! Budou transferovany dve vajicka, nebo jedno?

jaka17
20. srp 2013

@pavlaru já byla 17 tý den, záleží na kontrole sliznice a na folikulech, já měla Ket v nativu, takže se snažili to dát na 5 tý den po ovulaci, píchli mi Pregnyl a za 5 dní jsem šla...výhoda je, že je to bez Estrofemu, takže se cítím celkem normálně, ale zase mám pocit, že se to nechytlo...prostě čekací hysterie 😀 😀
My taky nevíme, proč se to stalo, ale říkáme si, že asi nějaká vývojová vada a je lepší, že to odešlo...

pavlaru
20. srp 2013

Jaka17
Aha,tak nějak s tím počítám.
Já si lepím estrahexal 3ks po 3 dnech výměna a zobu prednison 1-0-0,utrogestan 2-2-2,anopyrin 0-0-1/2.
Příští týden v pátek kontrola.
A zavést sis nechala 1 nebo 2 nanučky?
My se pořád rozhodujeme,nevíme ...je to těžký

jaka17
20. srp 2013

@pavlaru my dáváme vždycky jen 1, dvě bych nechtěla..už jsem na to fakt stará..po 45 si to nedovedu představit a asi bych to ani nedonosila...no tak se hezky připravuj a musíme doufat. že pokud se chytí, tak to dopadne...

mmmilda
21. srp 2013

@sisimona1 to ještě nevím, pořád se rozhodujeme.. Mám strach, že budeme mít dvojčátka... To by bylo něco. Asi si dáme jen jedno.. Když by to nevyšlo, tak nám zůstanou ještě 3 holčičky.. Ale udělám všechno aby to ta první zvládla.. Jen mi moc nejde se šetřit.. Mareček má rok a skoro 4 měs. a pořád ho mudím někde honit .. Já už si lepím náplasti, tak kolem 20 dne se jde na transfer🙂 jinak držím pěsti.. A test jsi si nedělala? Ja to nevydržela a dělala jsem si ho hned pár dní po transferech.. U prvního byl hned pozitivní a u druhého až tak za týden až 10 dní pozitivní..

sweetest
21. srp 2013

@jaka17 Tak jsem dnes byla na ET...nechali jsme dát 2 fešáky 😀 😅 Testovat mám 2.9., tak jsem zvědavá 😉 Zbylá tři se uvidí, zda půjdou zamrazit. Jeden byl mrzák, tak byl vyřazen 😀 😀 Jen mě tedy přijde divná ta dávka Utrogestanu 4-0-4, ale co, když řekl dr. "berte ho tak dál", tak s tím nic nenadělám 😝

sisimona1
22. srp 2013

@mmmilda Ahoj, taky si myslim, ze je dobry napad dat jen jedno vajicko...mate furt jeste 3... 😉. Ne, ne, netestovala jsem, v utery jdu na krev...

mmmilda
22. srp 2013

@sisimona1 úterý je už za chvilku🙂 docela tě obdivuji.. Já bych to nevydržela...🙂 ještě musím zjistit jak nám je zamrazily. Jestli po 1 tak jdeme do jednoho a jedtli po 2 tak jdeme do dvou.. To už se po rozmrazení nedá to jedno zase zamrazit ne?

jaka17
22. srp 2013

@sweetest tak držím palce, já dnes na testu 12 den bílo, cítím se rozhodně spíš ne- těhotně, takže asi nic, zítra si zajdu na krev a pak to prostě zapiju a jedeme dál...chci zkusit ještě jeden pokus a dost, přeci jen mám svůj věk a pokud to tak nemá být...
Jo a Utroš se bere snad až do 12 týdne..je to taková pojistka...já pokud ho nevysadila, i když se to nepovedlo,tak jsem Ms nedostala...

sweetest
22. srp 2013

@jaka17 Děkuji 🙂 Já vím, že se Utroš bere dlouho (až do 12.tt), ale mě spíš udivuje od začátku, až do testu ta výše ,dávky. Podivoval se i můj gyndr., že v Hradci dávají 2-2-2. Pokud se potvrdí těhu, prý mi je sníží. No. ale to je fuk...pokud to pomůže, aby se zahnízdily, jedině dobře 😀
Tobě držím palce, aby ten další pokus vyšel 😉 Pokud nám ted nevyjde, budeme se tady dál potkávat 😀 😀 😀 😅

mmmilda
23. srp 2013

@jaka17 ahojky četla jsem si tvoje příspěvky.. Ještě bych nevěsila hlavu🙂 třeba se to povedlo. Hlavně se zbytečně nestresuj. Někdy to trvá dýl. HCG ti může jen stoupat trochu pomaleji.

sweetest
23. srp 2013

@jaka17 Tak mi dnes přišel mail z centra, že ani jedno z našich 3zbylých nebylo vhodných na zmrazení ☹ Takže pokud teď nic, tak budu musel celou mini stimulku absolvovat znovu 😒 Ovšem já jsem optimistka a věřím, že už se zahnízďují obě embryjka co jsem nechala zavést 😅 😝 I manžel je o tom přesvědčen, že ti jeho "tupci" jak jim říká, to zvládli, když jim dr. pomohli 😀 😀 😀

buna
24. srp 2013

Čau holky, tak já se taky přidávám 🙂 Jsem včera po ET dvou embryek. Je to moje 4.IVF, mezitím byl jeden KET, takže 5. ET. 2x úspěch ukončený samovolně v 5tt. Mám endyometriozu, hotová 2x imuno (1xUL,1xPHA) i genetika, vše OK, jen z poslední imuno protilátky proti spermiím a proti nějaké látce, co obsahuje přímo embryo.Beru Prednison, Anopyrin, Utrogestan 2-0-2. Chodila jsem do Pronatalu a změnila na Podolí, kde chodím k MUDr. Řezáčové a jsem tam celkově spokojená. UF B-)

buna
24. srp 2013

@sweetest máme ET 2 dny od sebe 😉

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru