IVF v srpnu - září 2013

hhani
3. črc 2013

Ahoj holky..zakládám novou diskuzi pro nás co nám to zatím nevyšlo a jdeme do toho znova a nebo vás to čeká poprvé v tomto období ... 🙂

sweetest
3. zář 2013

@pavlaru Na utz jedu 16.9., tam se rozhodne 😀 😀 Já chtěla rovnou 2, bo kdyby se jedno nechytlo, budeme mít smůlu...jo a pak jsem se dozvěděla, že nanuky nemáme, tak bychom opravdu museli celou stimulku znovu 😒

pavlaru
3. zář 2013

@sweetest
aha,nj tak to se ti rozhodovalo trochu jinak.
To je pochopitelný,taak držím palce,ať jich je kolik kolik jich je,hlavně aby se drželi.
12. jdu na utz a dozvím se datum KETU,tak uvidíme

sweetest
3. zář 2013

@pavlaru přesně tak...jsem ráda, že jsem dala dvě, i kdyby se čaplo jen jedno 😉 Mě by dvojky nevadili, mám už dcery dospělé,tak co...bylo by to alespon naráz 😀

jaka17
3. zář 2013

@sweetest jupííí, tak to vypadá dobře, moc to nepřeháněj s tou aktivitou, nechci strašit, ale po tom jak jsem dopadla...fakt bu´d v klidu, tedy brusle a kolo bych si rozhodně do druhého trimestru odpustila.... 😀 😀 spíš procházky, plavání...jen ne nárazy
@buna škoda, je to smutný...dej si vínko a rychle zase něco dělat, já se zavalila prací a už jsem na tom se smutky po neúspěchu daleko líp...a zas se mi chce bojovat... 😕 😅

buna
3. zář 2013

@sweetest Taky bych se na kolo vybodla, to bych se teda bála
@jaka17 Taky jsem šla hned dneska do práce - vyšla mi noční, to se hodí... jsi moc hodná 🙂 mě už ty neúspěchy ubíjejí, jsme z toho oba hotový, takovejch peněz a nic...navíc výhledy nic moc, leda nějaká alternativní cesta...

ctiborka
4. zář 2013

@buna Hlavu vzhůru, život jde dál a zas bude dobře. Třeba ještě existuje nějaká cestička za vytouženým štěstím..... 😉

buna
4. zář 2013

holky, jste všechny moc hodné, co mi píšete podporu...ale ten stav teď je děsnej 😢 kdyby jste některá věděla o nějakém alternativním způsobu, nebo nějakém léčiteli poblíž UL (PHA je taky OK) - napište prosím. chystám se vyzkoušet vše...je fakt, že se k IVF všechny upínáme možná až moc, já to teda rozhodně brala tak, že to "přeci musí vyjít", ale teď, když to popáté nevyšlo, začínám být skeptik...co když to není cesta pro všechny? jdu si zaběhat, abych vyčistila hlavu. hezký den všem a hodně štěstí!

mmmilda
5. zář 2013

Ahoj holky , tak zítra konečně jdeme na KET.. 🙂 je tu taky nějaká taková?

rendy73
5. zář 2013

@sweetest
Ahoj,Mooooooooooc gratuluji,jsem také na minimálce.Dnes jsem byla na kontrole a mám asi 4 folikuli,dvě prý velmi pěkné.Kolik jsi jich měla?V pondělí bych měla jít na odběr,tedy pokud to v sobotu bude dobré.
Já už mám po IVF dvojčata v lednu jim bude 9let.Ze dvou embryí byli tři,identické dvojče kluka to zabalilo na začátku,pak už bylo vše OK.Užívej si,ale to kolo a brusle bych raději nepokoušela,náhoda je blbec,tím nemyslím aby jsi ležela,ale moc to nepokoušet.

sweetest
5. zář 2013

@rendy73 Ahojky, děkuji 🙂 Měla jsem 6 zralých vajuch při OPU a na ET jsme dali 2 embrya...tak uvidíme co z nich bude 😀 Neboj, dám na sebe pozor 😉 Jen mě trápí zácpa, ale to je problém asi každé těhulky 😀 😀 😅

ctiborka
5. zář 2013

@mmmilda Ahooooj. Zdravím tě. Já jsem dnes 6. den po KETu, tak čekám a doufám ..... ☹

elysion
6. zář 2013

@sweetest Ahoj podávám report 😀 Tak při dnešním ultrazvuku bylo 6 folikulů do neděle dobrat Menopur a v sobotu a neděli k tomu ještě za půl hodky píchnout Cetrotide v pondělí další utz.
Já nevím je 6 folikulů málo nebo tak akorád,nebo mi může do pondělka ještě nějaký přibýt ?
Chtěla sem se zeptat co je to přesně ta mini stimulace ?

elysion
6. zář 2013

@ctiborka Ahoj prosím tě,když se jde na KET to je taky pod narkózou ? Já jen jestli k tomu bude potřeba zase předoperační vyšetření tak to bude ze mě mít doktorka zase radost 😀

jaka17
6. zář 2013

@elysion ne, ket je záležitost na 5 min bez narkozy...jen ti tam šoupnou embryo a pak se chvíli leží...a pak jdeš čekat domů...

elysion
6. zář 2013

@jaka17 Tak to je fajn,že to je bez narkozy a s tím ležením to sem na to schválně zvědavá...všude to je jinak ,když sem byla na uiu tak některé holky psaly z jiných Caru ,že je nachávaly ležet tak 10-15 min a mě to tam zavedli a frk hned z kozy dolů tak se obávám,že možná ani při tomhle třeba nenechají chvíli ležet no uvidíme....děkuju 😉

mmmilda
6. zář 2013

@ctiborka ahojky, tak to držím moc pěstičky🙂 já už jsem taky po KET ( pár hodin) tak snad to naše malá princezna zvládne🙂 nechali jsme si udělat genetic. vyšetření, tak víme že by to měla být holčička. Kolik jsi ste si jich nechali dát?

ctiborka
6. zář 2013

@elysion přesně, jak píše jaka17....bez narkozy, jen zavedou embryo, ležela jsem 20 min a šla jsem domů.... 🙂

ctiborka
6. zář 2013

@mmmilda Ahoj, také Ti držím mooc pěstičky 🙂 !!!! Chtěla jsem zavést dvě, ale protože jsem synka ( toho máme z prvního IVF) rodila císařem, tak mi dvě kvůli děloze prý nemůžou zavést (někde to prý dělají, ale u nás ne), takže mi dávali vždy jen jedno. Teď už to byl 3.pokus, další mrazáčky nemáme, takže pokud to neklapne, čeká nás celá stimulace znova....

ctiborka
6. zář 2013

@sweetest Ahoj.Měla jsi ještě před testem nějaké těhotenské příznaky ??? 😎

sweetest
6. zář 2013

@ctiborka Ahoj. Ne, neměla jsem nic a po testu zatím také nic...tak jsem zvědavá kdy se co objeví 😀

sweetest
6. zář 2013

@elysion Ahoj. Já myslím, že už víc nepřibyde, jen ty co dr. viděl budu růst. Jinak minu stimulace je "lehčí,šetrnější" varianta IVF. Podává se méně a jiné hormony, tvoří se menší množství folikulů, ale jsou zase větší a tím i možná kvalitnější než u klasického IVF. My jsme do ní šli hlavně kvůli levnější variantě a nechtěla jsem do sebe to velké množství hormonů.

elysion
6. zář 2013

@sweetest Tak já si myslím jestli tu mini stimulaci taky třeba nemám píchám si od 29.8 koukala sem do papírů z dnešního utz a je 6 folikulů o velikosti 14 mm takže by to vypadalo taky na mini stimulaci ? a nebo krátký protokol jaký v tom je vůbec rozdíl.Jinak za léky sem celkově doplácela jen 64 kč.

elysion
6. zář 2013

@ctiborka tak s tím ležením na to sem teda sama zvědavá jestli mě tam chvilku nechají 😉 ale na to si budu muset ještě chvilku počkat jestli vůbec k nějakému ležení dojde...až podle toho jaká bude úrodička 😉

javanessa
6. zář 2013

Ahoj holky přidávám se. Pujdu si ted v září teprve pro hormony . Zbytečně dlouho jsme čekali ,pořád jsme věřili ,že to snad přijde samo. No a dneska mě volali ze Sanusu ,že pojišťovny přestali připlácet dalších 40 procent na hormony :( takže se to pěkně od září prodraží. Ale miminko chceme. Když to tady čtu držív všem pěstičky jste o měsíc napřed 🙂

nini2012
6. zář 2013

@javanessa
Ahoj, my take ted začínáme a pani doktorka hned hlásila, ze to bude tentokrat dražší. Uz jedno mimi z IVF mám a jdeme do dalšího. Jinak zní to možna blbe, ale uz se na to vse okolo těším, snad to bude tak bezproblémové a s pozitivni koncem jak minule.drzim palce

javanessa
7. zář 2013

@nini2012 tak držím palečky 🙂 a kam chodíš? jihlava?

ctiborka
7. zář 2013

@nini2012 Ahoj, zdravím tě. Jsme na tom podobně, také máme dítě z prvního IVF a teď se snažíme o druhé. Jsem dnes 8. den po KETu, tak doufám...... 🙂

mmmilda
7. zář 2013

@ctiborka taky jsme měli teď něco podobného. Prvního syna máme taky po IVF a tehdy jsme si zaváděli 2 embr. Pak jsme chtěli druhé, tak jsme si i po druhé nechali zavést 2 embr. měli jsme je zamrazrne společně a ty se sice chytli, ale v 5.tt jsme o obě přišli:( teď na třetí pokus jsme museli na celou stimulku znovu. Rovnou nám uďeli právě i tu genetiku kvůli minulému potratu. Prý mohly být i nějaké špatné.. Ale za to všechno to stojí🙂 úplně vím o čem mluvíš... Teď máme opět 4 embr. Protože jedno bylo šatné:( ale snad to aspoň jedna holčička zvládne

ctiborka
8. zář 2013

@mmmilda mě také při prvním IVF tenkrát zavedli 2 embrya,další jsme ani neměli, chytlo se jen jedno a jsme šťastní za našeho broučka....už je mu 5,5 roku 🙂 . Ale teď, jak jsem psala, je to už 3. transfer, dva se nezadařily, tak teď čekám jak dopadneme, testovat mám v pondělí 16.9.! Snažímse být v klidu, ale při tomto 3. pokusu se mi to moc nedaří.... ☹

rendy73
8. zář 2013

Ahoj,tak já jdu zítra na odběr,mám jen minimálku a je tam asi 5 folikulu(snad v nich budou vajíčka) a ve středu ET. Pak už budu jen čekat na zázrak.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru