IVF v srpnu - září 2013

hhani
3. črc 2013

Ahoj holky..zakládám novou diskuzi pro nás co nám to zatím nevyšlo a jdeme do toho znova a nebo vás to čeká poprvé v tomto období ... 🙂

reennddyy
12. zář 2013

@elysion Fakt?Tak to je super,že jsem se s někým sešla ve stejný den 🙂 A jak si dopadla?Mě odebrali 6 vajíček...Zítra kolem 11 si mám volat,kolik se jich samo oplodnilo...

reennddyy
12. zář 2013

Tak holky,odebrali mi 6 vajíček,tak doufám,že budou hodně kvalitní.Zítra kolem 11 mám volat kolik se jich oplodnilo,v sobotu ráno kolik se jich vyvíjí a to se zároveň prý rozhodne co dál ☹ Embryoložce se nelíbí ten malý počet vajuch na PK ☹

mmmilda
12. zář 2013

@ctiborka ahojky omlouvám se že píšu až teď. Nějak mi zlobí net. Dnes jsem si dělala test a je pozitivní .. 🙂 ale nic není vyhrané. Minule byl taky pozitivni a přišli jsme 5tt o obě dvojčátka.. Tak snad to tentokrát zvládneme 🙂

mmmilda
12. zář 2013

@reennddyy šest je docela dost málo.. Mě jich odebrali 29.. Ale snad bude aspoň nějaké kvalitní🙂 a aby to embrijko zvládlo. My jich měli 15 emb. Po 5 dnech kultivace jich zůstalo 5. A po genetic. testech už jen 4.. Budu držet pěsti🙂

sasanka033
12. zář 2013

@reennddyy ahoj, musim te uklidnit. ja mela 4 vajicka, vsechna se oplodnila a z toho tri byla transferovana (2 ET a 1 KET), protoze to byla hezka embrya. to treti dokonce bylo na PK od stredy az do uterniho rana. takze si z toho nedelej hlavu,neni to o kvantite, ale o kvalite!

elysion
12. zář 2013

Ahoj tak já dnes dopadla takto,odebrali mi o jedno vajíčko mín jak tobě tedy 5 a sem teda zvědavá co zítra řekne Embryoložka mě,když u tvého případu je 6 vajíček málo...ale uvidíme co mají potom říkat holky co mají třeba jen jedno vajíčko nebo dvě...Nám teď nezbývá nic jiného než jen čekat.

elysion
12. zář 2013

@reennddyy 🙂

reennddyy
12. zář 2013

@elysion Tak já po různých zkoumáních na netu,po diskuzích zjistila,že PK třeba jen se 3 vajuchy dělaj většinou ty lepší kliniky,který mají i lepší úspěšnost.A ty co ji moc dobrou nemaj,to dělaj právě když je těch vajuch víc...A můžu se zeptat pročpak se vám nedaří,nebo kdepak je problém?

elysion
12. zář 2013

@reennddyy No jo,ale který ty nejlepší kliniky jsou ? Co člověk to názor na kliniku jak je nebo není dobrá,takže tam kam já chodím je pro mě nejblíž a zatím co sem slyšela tak si ji chválejí a já sem tam zatím spokojená tak uvidíme.
Kdepak je u nás problém to nevíme já i přítel máme veškeré testy v pořádku jako spousta párů.Snad možná ten věk mě je 39 a příteli 44 tak snad v tom bude zakopaný pes.

buna
13. zář 2013

@elysion 5 je celkem good, když se zváží věk...já měla minulý měsíc 8 a je mi 36...holt maj ti doktoři pravdu, že se počet s věkěm snižuje. záleží na tom, jak jsou kvalitní a jestli budou mít ideální podmínky 😉 jak už psal někdo výše kvalita před kvantitou...držím moc palce!

buna
13. zář 2013

@reennddyy hlavně klid, zkus se něčim zaměstnat a po 11 dej vědět...já to čekání znám, ale teď už je to na embryolozích, aby piplali...věř jim... 🙂

elysion
13. zář 2013

@buna Tak 8 vajíček je pěkný počet ve 36 😉 Mě ráno volali takže z 5 už sou jen 3 😒 a ted ještě jak projdou tím PGD 😖

reennddyy
13. zář 2013

@elysion U nás taky prý žádný problém není a stejně to nejde ☹ Jinak mě je 23 a manželovi 32...Takže opravdu netušim co je kde za problém...Neboj,určitě zůstane alespoň 1 bojovníček co bude u tebe bojovat dalších 9 měsíců 😉 To já mám volat až po 11 kolik se jich oplodnilo,tak pak dám vědět...

buna
13. zář 2013

@elysion jo, ale podstupovala jsem to již po 4. a neustále se snižuje... ☹ držím palce, je to stresik, znám to, ale musíš věřit...nic jiného teď nezbývá...já jsem si říkala takovou mantru, že všechno co se má stát se stane a já jsem pro to udělala maximum a to s láskou, ne s negací 🙂 zbyly 2, obě zavedené...ale ještě stále nevím na čem jsem, takže mantru jedu dál... 😉

elysion
13. zář 2013

@reennddyy Člověk by řekl,že mladý lidi tohle řešit nebudou nějaký IVF a jak tak koukám těch mladých co mají s tímhle problémy fakt přibývá 😨 No modlím se aspon za toho jednoho aby pro nás zbyl.Po 11 dej určitě vědět 😉

elysion
13. zář 2013

@buna a když si tohle podstupovala už po 4 tak to stále se stejnými léky a nebo to při každém pokusu bylo jiné ? Tak ty máš zavedené dvě taky mám v plánu když se zadaří...tak to dvojnásobně držím pěstičky 🙂

buna
13. zář 2013

@elysion poprvé to byl myslím Menopur (musí se míchat), pak jsem to jsem měla 3x s Gonalem, ten mi přišel lepší...měnila jsem i CAR po 2 stimulkách...

elysion
13. zář 2013

Tak to já sem měla teď poprvé taky Menopur a když bych do toho šla podruhé tak si taky asi myslím,že by zkusily jiný léky třeba.A v čem se ti ten Gonal zdál lepší ?
@buna

buna
13. zář 2013

@elysion poprvé jsem měla 12 vajíček a k transferu doběhlo 1 a neúspěch...podruhé už s Gonalem taky 12, ale zbyly 4, jedno jsme transferovali a 3 zůstali na KET, IVF neúspěch, KET nakonec taky, ale přeci jen mi přišlo, že reaguji o kapku lépe...tak jsem pak přešla do jiného CAR a nabídli mi Menopur nebo Gonal, tak jsem šla do Gonalu...

elysion
13. zář 2013

@buna Mě teda nikdo na výběr nedával je to moje první IVF takže jen poslouchám a dodržuji co mi řeknou.A kdy bys tedy měla testovat ?

reennddyy
13. zář 2013

@elysion Tak jsem tam volala a z 6 vajuch se jich 5 spontálně oplodnilo 🙂 Sice jsem doufala ve všech 6,ale i tak je to úspěch...Jinak zítra v 9:30 mám volat jak to bude dál,zda PK či ne (záleží prý jak budou vypadat)...

reennddyy
13. zář 2013

Ale já jim věřim a určitě bude PK a pojedu si pro ně v pondělí či v úterý 🙂 Se začnu i modlit 😀

buna
13. zář 2013

@elysion já to mám trošku složitější...min. úterý 12 dní po transferu hcg 14,1 - řekli vysadit léky, nic...tohle úterý na kontrolním hcg (musí být 0, aby bylo vše ok) najednou přes 300...jsem v klidu, na kontrolu jdu zase v úterý a pak se uvidí...

elysion
13. zář 2013

@reennddyy tak 5 spontálně oplodněných to je pěkný 😉 To se ta PK třeba vůbec nemusí dávat ?

elysion
13. zář 2013

@buna a to tedy furt nebereš léky nebo si je musela znovu nasadit ?

reennddyy
13. zář 2013

@elysion No pokud se embryoložce moc vajíčka nelíbí,či si myslí,že by to nepřežili,tak PK nedoporučí...Ale já jim věřim a určitě PK bude 🙂

elysion
13. zář 2013

Tak uvidíš zítra jak budou pokračovat 😉

buna
13. zář 2013

@elysion musela jsem znova nasadit 🙂

elysion
13. zář 2013

@buna tak to jsem tedy zvědavá co ti řeknou v úterý ,to tělo si s námi někdy teda pěkně zahrává a člověk je z toho akorád pak vyjevenej 😉

buna
13. zář 2013

@elysion já ještě víc 😀 no, jako hodnoty jsou v normě...i násobení po dvou dnech...ale je to přeci jen nějak pozdě....to samé se mi stalo v dubnu...ale i přes rostoucí hcg jsme k ultrazvuku nedošli...takže jsem si po 16 - ti letech vzala poprvé neschopenku a čekám 😉

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru