IVF v srpnu - září 2013

hhani
3. črc 2013

Ahoj holky..zakládám novou diskuzi pro nás co nám to zatím nevyšlo a jdeme do toho znova a nebo vás to čeká poprvé v tomto období ... 🙂

jana1708
29. srp 2013

@sweetest No zatím nic nevím. Chodím do Podolské nemocnice manžel má krev v pořádku na spermiogramu byl před 14 dny. Já byla také na krvi. Problém je ten že mám za sebou devět gynekologických operací a přes dva roky se nám nedaří počít miminko. Mě poslední dobou trápí velké bolesti po sexu a tak se bojím aby mě nenutili do častého sexu

buna
29. srp 2013

@jana1708 Nejsem žádný odborník, ale to vypadá spíš na to IVF...to by bylo i s těmi injekcemi...ale neboj se, jenom to vypadá děsivě, léků je hodně, ale jestli to jinak nejde, je to cesta...nejsi v tom sama 😉 vím, že jestli jste na začátku, tak máte určitě spoustu nezodpovězených otázek, co budu vědět Ti ráda řeknu, ale určitě by jsi se měla nejvíc ptát u lékaře. Nejdůležitější je být psychicky v pohodě, nikam nespěchat, žádný stres...to je jak v přirozeném početí tak v umělém moc důležité 🙂

buna
29. srp 2013

@sweetes Vůbec nevím, jestli budu doma testovat...nechtěla jsem, ale trochu jsi mě nahlodala 🙂

sweetest
29. srp 2013

@jana1708 Koukám, že jsi z regionu Beroun, to já také,ale jen do svatby 😀 Po svatbě jsem se z Berouna odstěhovala za manželem do Jaroměře 😀

A @buna má pravdu, ptej se nejdříve lékařů a potom tady...předejdeš případným nervíkům 😉 Klid je potřebný 🙂

sweetest
29. srp 2013

@buna Eee, a kde jsi to chtěla potvrdit? Až na utz?....mě řekli v Brně, že mám udělat test a pak volat, že mě pozvou na utz a krev.

Hi hi...nahlodala 😀 To jsem nechtěla.....fakt 😉

buna
29. srp 2013

@sweetest V Podolí musíš příjít 15.den po ET na krev...myslela jsem, že bych to vydržela, když tam stejně musím... 😉 Je to můj 5.ET, zatím se cítím dobře a bez komplikací, tak si říkám, že to nebudu pokoušet a nervovat se u testu doma...co kdyby tam nic nebylo? Akorát bych zpanikařila a víš co, nejhorší smrt je z vyděšení...🙂 Je to ale dlouhá doba ještě, jela bych až 9. nebo 10.9. pže 15. den mi vychází na sobotu...

sweetest
29. srp 2013

@buna Ahaa...no já budu dle CARu testovat 12tý den po ET a uvidíme...dr. něco říkal o utz v 6.TT a když se potvrdí srdíčko, vyřadí mě z CARu a předá mému gyndr. 🙂 Holt každé centrum něco jiného...ještě,že nemusím do Brna na krev a pak znovu na utz 😀 Je to z ruky 😀 😀

jana1708
29. srp 2013

@buna To jsi hodná.Mě lékař už nechal doma kvůli tomu že jsem vykonávala 16-ti hodinové šichty jako servírka. Vcelku jsem pochopila že první tři pokusy jsou zdarma a další pokusy se platí. Jak to je ve skutečnosti. A v jaké cenové relaci se hormony pohybují??

jana1708
29. srp 2013

@sweetest Já pocházím z Moravy. Pracovala jsem v Praze a pak jsem poznala svého manžela. Takže jsem tady i zůstala.. Žijeme na vesničce kde je klid a pohoda. Docela mi chybí ten městský ruch..
V úterý mám jít k primářce tak jsem zvědavá co vše mi řekne...

buna
29. srp 2013

@sweetest Já chodila dříve do Pronatalu do Teplic (jsem z UL) a teď jezdím do Prahy do Podolí...TP mám 20 min. od baráku. Ze začátku jsem si říkala, že to bude vopruz jezdit do Phy, ale teď už mi to ani nepřijde...navíc tam jezdím ráda, pže věřím, že mi tam pomůžou 🙂 Na utz bych pak jela případně taky, zase za dalších 10 dní...no to už by byl ten 6tt 😉

sweetest
29. srp 2013

@buna Aha...já to mám do Brna 170km. A jet tam 170 a zase 170 zpět, když v centru strávím 20min ..to je náročné 😀 Tak já chci zavolat svému gyndr., zda by mi neudělal krev on a pak třeba ještě jednou v centru i s utz 😀 😀 Uvidím.

sweetest
29. srp 2013

@jana1708 Já bydlela 17let v Pze, pak se na 3 roky vrátila do Berouna a ted žiju ve vesnici se 750 obyvateli 😀 😀 😝

buna
29. srp 2013

@jana1708 Dnes je zákon postaven tak, že buď máš 3 pokusy (stimulace hrazená pojišťovnou), tak jak jsi psala, nebo můžeš mít také 4 hrazené stimulace a to v případě, že si při 1. a 2. IVF necháš transferovat pouze jedno oplodněné embryo. Bohužel Tě musím vyvést z omylu, léčba ani tak není zcela zdarma. Záleží ale na tom, co je pro vás jako pro pár dobré, je složité to vysvětlit takhle v kostce...Základ jsou hormony pro stimulaci (nejsou zcela hrazené, pojišťovna na ně ale z větší části přispívá) - tj. 2000 - 5000,- záleží na tom, jaký druh je pro Tebe vhodný a co Ti lékař doporučí. To samé platí i pro následnou proceduru oplodnění a další při trasferu...je to velmi individuální a všechno vám vysvětlí lékař. Je určitě dobré mít pár korunek našetřeno...i když jestli jsi už teď na neschopence, chápu že je to trošku složitější. Hlavně si teď s ničím nedělej hlavu, na tohle všechno budete mít dost času...Jestlijedeš v úterý do Podolí, všechno na co se chceš zeptat si napiš, ať na nic nezapomeneš 🙂

sweetest
29. srp 2013

@buna Já měla jenom minimální stimulku a platila jsem 19 000 + 1 000 doplatek za recepty v lékárně. Takže já asik o normálním IVF moc mluvit nemohu 😀 Jo a jsem samoplátce 🙂 bo s mou poj. nemá RF smlouvu a stejně už jsem stará 😀

jana1708
29. srp 2013

@sweetest No to já žiji ve vesnici tak s 300 obyvateli. A poměrně samí důchodci 😝

jana1708
29. srp 2013

@buna No docela se té částky bojím....ale jsi moc hodná že mi všechno vysvětluješ...

sweetest
29. srp 2013

@jana1708 Uuuuf, my tu máme prům. věk 35 :-P Jo a školku a školu do 4.tř. 😀

jana1708
29. srp 2013

@sweetest Tak to Ti závidím🙂 Musí tam být hezky... 😉

jana1708
29. srp 2013

@sweetest Tolik? Jakou máš vlastně pojišťovnu a jakto že platíš tak moc? Nebo to je normální?

sweetest
29. srp 2013

@jana1708 Tolik? Mě to tedy moc nepřijde, spíš málo proti ostatním 😉 , Kámoška za 2 IVF a 1 ministimulku, ze které má dvojky, platili 85 000,- Záleží na centru, zda státní či soukromé a samoplátce i proto, že jsem starší a slevy poj. se na mě nevztahují 😀 Mylím, že i @buna Ti to potvrdí, že má částka není závratná 😉

Jo a máme pěknou vesnici, líbí se nám tu...bydlíme tu od svatby (červen) a jsme spokojení 🙂

jana1708
29. srp 2013

@sweetest Tak to jsem netušila.Myslela jsem si že se platí jen ty hormony...Tak to jsem zvědavá co vše mě čeká...
My už tady bydlíme přes dva roky takže už tady známe každou babičku a dědečka... 😀

pavlaru
29. srp 2013

@sweetest
já jsem do repromedy volala,že mám // a šla ke svý gynekoložce.

pavlaru
29. srp 2013

@buna
Nás vyšlo celkem IVF na 30 000kč

buna
29. srp 2013

@jana1708 Jani, opravdu je to individuální...@sweetest má pravdu, za 20 000,- je to skoro za pusu 🙂 já už si z toho dělám trošku legraci - co taky jiného mi zbývá, člověk nemůže klesat na mysli...My jsme šli po jistotě a zaplatili si vše, co šlo...ICSI, PICSI, naříznutí obalu i embryo glue (takový lepidýlko na emryjka)...i s hormonama jsem měla poslední 2 pokusy za 35 000,-. A to jsem absolvovala 4 stimulace (ta druhá volba, jak jsem psala, že při 1. a 2. pokusu se zavede pouze 1 embryjko)...i když při prvních dvou jsme nenechali dělat PICSI. A to v tom nejsou ještě započítané peníze na zamražení případných embryjek, které by jste měli na "příště", kdyby jste měli to štěstí. Já ho měla jen jednou. Jak už jsem Ti ale psala, není dobré se dopředu nervovat - jsou určitě i levnější možnosti. Např. když bude mít manžel dobrý spermiogram a budou správné podmínky, můžete oplodňovat bez ICSI (jakoby přirozeně, jen v laboratorní misce) a to by tak drahé nebylo. Hlavně si z toho nedělej teď velkou hlavu, to ničemu nepomůžeš. Nejdřív se u lékaře pořádně informuj, jaké máte možnosti, pak propočítávej 😉

sweetest
29. srp 2013

@pavlaru Tak já příští týden cinknu pokud budou // do RF a zjistím kdy na utz a zeptám se zda mohu na krev ke svému 🙂 Díky!!!! 😉

jana1708
29. srp 2013

@buna Jsi moc hodná.Děkuji.No nechám se překvapit🙂 Určitě vám dám vědět jak jsem dopadla...

buna
29. srp 2013

@pavlaru... a dopadlo dobře? Ta cena vypadá na to, že jste si taky připlatili...

buna
29. srp 2013

@jana1708 určitě dej vědět 🙂

jaka17
29. srp 2013

@sweetest gratulace.... 😀 😀 tak at čárka sílí...no já mám taky druhého manžela bez vlastních potomků, tak proto se snažíme...
@buna ahoj, zdravím nové čekatelky na // a držím palce...
@jana1708
@pavlaru tak pavli, koukni někdy taky na IVF v září až listopadu, je tam plno holek z dubnovek, ty asi znáš...

sweetest
29. srp 2013

@jaka17 Díky 🙂 Doufám, že bude 😉 Však Tobě to také vyjde, když už máme děti,tak další dáme také 😀

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru