IVF v únoru, březnu,... 2013 🙂

reennddyy
21. únor 2013

Ahoj holky,vím že je tu založená diskuze už o IVF,ale je poněkud starší a tak nějak to celý přečíst,by mi trvalo věčně.A tak sem se rozhodla založit další diskuzi na toto téma,tak se nezlobte 🙂 Jinak já mám naplánovanou IVF na březen...Dnes jsem vyfasovala injekce a od mrchy začínám píchat(kolem 2-3.3 má přít)...Tak bych si s někym o tom ráda povídala,vyměňovala názory,atd...

reennddyy
autor
5. bře 2013

Holky když ste šli při stimulaci na kontrolní utz a odběr krve,stalo se vám že ste měli ještě ms?

l.u.c.i.e
5. bře 2013

@reennddyy, na hormonální profil se chodí v době menzesu (2-5DC), pak je většinou UTZ před stimulací. Od 2DC jsem vždy píchala injekce a šla celkem 2x na kontrolní UTZ, jak folikuly rostou + ještě jednou krev na sérologii.

reennddyy
autor
5. bře 2013

@l.u.c.i.e Jojo já už stimuluji na ivf,ale mám jít 5DC na utz a budu mít ještě menstruaci (ms) ☹ Tak jestli se to některý z vás stalo ☹ ?

l.u.c.i.e
5. bře 2013

@reennddyy, aha, tak já jsem jí už neměla. neboj se, to už budeš jen špinit, ne? Takže to žádná katastrofa nebude.

reennddyy
autor
5. bře 2013

@l.u.c.i.e No nejspíš určitě jo...Mívám to 5dní,ale pak ještě 2dny špiním ☹

sisi137
6. bře 2013

@jablickova88 to jestli jsou vajíčka zralé ti řeknou asi až druhý den(ale má to taky každý CAR jinak). Já měla PK 2x, ten čtvrtý den je krizový, to odpadá většina embryjek.

jablickova88
6. bře 2013

@sisi137 Takže ta prodloužená kultivace není zas tak dobrá?? 😕

sisi137
7. bře 2013

@jablickova88 je dobrá v případě, kdy máš víc embryí, aby se vyselektovali ty špatné. Ale při 2 embryjkách je to naprosto zbytečné(obzvlášť pokud bys zaváděla obě), lépe jim je v přirozeném prostředí než v misce

jablickova88
7. bře 2013

@sisi137 Takže to se spíš vyřeší až po odběru s embryologem... Děkuju 🙂

hanndy
7. bře 2013

Zdravim vsechny snazilky ,snad se nam vsem brzo zadari ja jsem momentalne po 2 IVF+ICSI+PK a cekam na vysledek je to nekonecny...jdu vas trosku docist

sisi137
8. bře 2013

@jablickova88 tak tak

@hanndy ahojky a kdy jsi měla et? Kolik embryjek a kolikadenní ti vraceli?

hanndy
8. bře 2013

@sisi137 ET jsem mela v sobotu 2.3 zavadeli jsme 5 den kultivace 2 bojovnicky,ale u nas v CAR nerikaj jestli jsou to moruly,nebo blasty,ale pry byly moc pekny,tak doufam ze blasty a 4 mame jeste u ledu..

mariiianka
8. bře 2013

@hanndy ahojky,tak držím moc moc palečky 😉

sisi137
8. bře 2013

@hanndy tak když říkali, že byli moc pěkné tak to byly určitě blastocysty. Kdy máš v plánu testovat? Jsme skoro stejně, já měla et v úterý, ale teda embryjka máme o 5 dní mladší než ty 🙂

hanndy
8. bře 2013

@sisi137 doufam ze to byly blasticky,testik chci skusit v nedeli uz jsem jeden zkousela kvuli ovitrelu a to uz bylo bilo,takze malej naznak a vim ze to bude na dobre ceste.. a kolik bunek meli ti tvoji pokladi,kdyz ti je zavadely a Pk jste nechteli?

hanndy
8. bře 2013

@mariiianka dekuju a jak jsi na tom ty sice jsem diskuse procitala ale prd si pamatuju 😉

sisi137
8. bře 2013

@hanndy vzhledem k tomu, že máme jen dva bojovníčky a oba jsem je chtěla vrátit tak PK byla zbytečná. Zaváděli mě je 3. den, jedno mělo 7 buněk a druhé už začínalo kompaktovat(začala se z něho tvořit morulka).

hanndy
8. bře 2013

@sisi137 tak to jsou krasny bojovnicci,hlavne aby se nam to tam udrzelo a jak se citis?? A kdy planujes testikovat ty?

mariiianka
8. bře 2013

@hanndy já jedu teprve v úterý vyfasovat injekce a na utz jestli není nějaká cysta.Což pevně doufám že nebude,jinak mi ji budou muset ještě odsát a ms by měla přijít 14,tak doufám,že se nebude nikde toulat,ať můžeme taky začít 🙂

hanndy
8. bře 2013

@mariiianka tak to budu drzet pesti at tam zadna cysta nejni utece to jako voda a budes psat kolik je vajuch 🙂

mariiianka
8. bře 2013

@hanndy no jsem na to zvědavá.Zatím jsem v klidu,ale myslím že až bude úterý,tak budu vyklepaná jako ratlík 😅 .Tobě držím palečky ať jsou // 😉

hanndy
8. bře 2013

@mariiianka neboj to chce klidek,bude to Ok. Dekuju moc ,uvidime jak se to vyvrbi,zatim se citim absolutne netehotne 🙂

mariiianka
8. bře 2013

@hanndy doufejme,nevím do čeho jdu 😀 .Hlavně se moc nesleduj,ono to dopadne dobře 😉

renca1978
8. bře 2013

Ahoj holky, muzu se k Vam pridat?Dnes jsem po OPU, odebrano jen 7 foliku, z toho jenom 1 oocyt, myslite si, ze muze byt nejaka sance, a muze to vyjit?Jsem z toho dost spatna........Na takovou studenou sprchu jsem pripravena asi nebyla ☹

mariiianka
8. bře 2013

@renca1978 ahoj,samozřejmě,že můžeš.Mě tohle vše teprve čeká,takže jsem v tom nováček,ale myslím,že šance je vždycky.Tak hlavně nesmutni a buď pozitivně naladěna.Stres tomu moc nepřidá.To je tvé první IVF?

renca1978
8. bře 2013

@mariiianka Ahojky, ano, moje prvni.Snazime se necely 3 roky, mame za sebou 4 IUI.Dle lekaru jsme oba v poradku.Dekuju, ze si napsala.Kdy se chystas na IVF?Ja se toho strasne bala, a porad jsem verila, ze se nam podari otehotnet jeste pred tim, a ze IVF se vyhneme, bohuzel tomu tak nebylo.Ale jinak prubeh i stimulace byla super, snasela jsem to dobre. 🙂

hanndy
8. bře 2013

@renca1978 vitej,teda 7 odsato a jen 1 bojovnik,ale ono to zvladne a kdy si mas volat jak to vypada? To jsme si rikali taky ze nez se pustime do IVF,by se mohlo zadarit normalne a uz je to 6 let co se snazime 😒

renca1978
8. bře 2013

@hanndy Ahojky, budu tam volat zitra rano v 9.00 hodinNO, porad si jeste rikam, ze je aspon malinka sance, ze to neni jeste uplne ztraceno.6 let se snazite?to je dlouha doba, mne bude v kvetnu 35 let tak uz se bojim, ze to nestihnu 😒
Kez by clovek videl dopredu 😉

mariiianka
8. bře 2013

@renca1978 tak to my se snažíme 4 roky a 8 IUI ☹ .Tak to jsme na tom stejně,taky oba v pořádku a taky jsem se IVF chtěla vyhnout,ale bohužel,osud tomu chce jinak.V út si jedeme pro léky ,14 by měla dorazit ms a pak to začne.Naštěstí máme už 7 letou slečnu a na tu jsme si počkali taky 3 roky 😖

renca1978
9. bře 2013

@mariiianka Aha, tak to jsme na tom podobne, ale aspon mas holcicku.Ja vzdycky chtela 2 deti, to uz asi nestihnu, tak aspon to jedno.Skoro celou noc jsem nespala, at uz je 9 hodin a muzu zavolat CAR.Kez by vajicko zabojovalo a dalo se v pondeli zavest.................