IVF v únoru, březnu,... 2013 🙂

reennddyy
21. únor 2013

Ahoj holky,vím že je tu založená diskuze už o IVF,ale je poněkud starší a tak nějak to celý přečíst,by mi trvalo věčně.A tak sem se rozhodla založit další diskuzi na toto téma,tak se nezlobte 🙂 Jinak já mám naplánovanou IVF na březen...Dnes jsem vyfasovala injekce a od mrchy začínám píchat(kolem 2-3.3 má přít)...Tak bych si s někym o tom ráda povídala,vyměňovala názory,atd...

ratatooy
12. bře 2013

@reennddyy to vam musí říct už hned na prvni konzultaci udelat odběry a dat tabulku jak na tom manža je a podle toho pak využit třeba i metodu ICSI

reennddyy
autor
12. bře 2013

@meyryen omlouvám se,že tak vyzvídám (jak malá holka) 😅

ratatooy
12. bře 2013

@reennddyy embrioložka nepozna kvalitu spermií to se musí udelat rozbor ale to je snad zaklad každeho lečéní

slaboska
12. bře 2013

@reennddyy za mnou pak taky přišla emryoložka a i když mame fobry sper.řekla nam narovinu,že při napichnuti je větši šance,tak jsem se nerozmyšlela a nechala to tak udělat.a jěště,že tak jinak by nedošlo ani na ET ☹

reennddyy
autor
12. bře 2013

@ratatooy Tak spermio mu dělali v listopadu,ale tuším,že se spermie obnovují každý 3měsíce,a od listopadu je neustle nemocný,atd...Ale hlavně mě děsí,že jsme zdravý a nedokázali přijít na to proč se 2,5roku nedařilo ☹ a tak mě děsí představa,že by třeba sami neoplodnili vajíčko ☹

reennddyy
autor
12. bře 2013

@slaboska a právě toho se bojím ☹

reennddyy
autor
12. bře 2013

@slaboska říkaj že jsme zdravý,ale zítra jdu na kontrolu a domluvu OPU a tak mám strach,aby sme pak neztroskotali u toho,že se vajíčka neoplodnili ☹ A pak si třeba vyčítali,že jsme měli zaplatit za ISCI a vše by bylo jinak...A nebo taky ne,můžou se oplodnit sami,ale pořád je to 50-50 ☹

slaboska
12. bře 2013

@reennddyy my jsme taky oba zdravi a nešlo nam to 2 roky a nikdo nedokaže řict proč.proto jsme do toho ty penize dali,protože při představě,že by se nic neoplodnilo a musela bych vše podtupovat znova,tak jsme ty penize obětovali.

reennddyy
autor
12. bře 2013

@slaboska No právě,za necelý 2hodiny mám zase píchat injekce,a už teď se mi začínají potit ruce...A to nemluvim o narkoze co mám před sebou,ze které je mi vždy zle a zvracim 😖 Pak ta bolest v podbřišku,atd...vždyť víš...Taky už bych to nerada podstupovala...No zítra se zkusim domluvit a poradit se špičkou a uvidíme...

reennddyy
autor
12. bře 2013

@slaboska právě mě i děsí,že nám taky nedokázali říct proč to tak dlouho nejde ☹ O to víc mě to děsí

slaboska
12. bře 2013

@reennddyy to bud v klidku,lidi,kterym nedokaži řict proč to nejde je hodně.pichani se neboj,to je uplně v klidku.a ta narkoza je tak rychla spiš cca 10-20 min.,že po ni špatně nebyva a to ja je špatně snašim,ale tady ta yla v pohodě.Bolest v podbřišku je hrozna,ale co by jsme pro mimi nevydrželi 😎

sisi137
12. bře 2013

@reennddyy většinou se icsi domlouvá v den punkce.

reennddyy
autor
12. bře 2013

@slaboska A jak dlouho po OPU tě bolel podbřišek?

reennddyy
autor
12. bře 2013

@sisi137 no tak to bude nejspíš v pátek,to se dozvím zítra

slaboska
12. bře 2013

@reennddyy podle mě se neřid,ja to měla strašny 3 dny jsem nemohla ani chodit,ale pak v poho a ET už neboli vubec.takže ty 3 dny byli nejhorši,ale opravdu se to zvladnout da.porod bude horši 😀

ratatooy
12. bře 2013

@reennddyy mi sme taky relativne zdravy a nedařilo se 3roky tak to by spermio udelali znova a rapidne se nezhorší jen tak za 3 mesice to by musel bejt v uranovejch dolech

ratatooy
12. bře 2013

@slaboska holky a ja žadnou bolest v podbřišku nemela,pro me nejhorší bylo z celyho procesu na čem sem byla i dnes na testu pruchodnosti deložniho hrdla

ratatooy
12. bře 2013

@slaboska a nemela si teda hyperáka?po opu tak horzně nemuže snad břicho bolet 😲

slaboska
12. bře 2013

@ratatooy neměla jsem hyper.,ale jak jsem měla nafoukly ty vaječniky tak to byla sila.to neboli každeho,byla tam semnou holčina,ktera to taky pa vubec necitila,takže každy to ma jinak.tak tu pruchodnost to teda nezavidim,nemusim mit vše 😀

reennddyy
autor
12. bře 2013

@slaboska no horší než porod to být nemůže ☹

reennddyy
autor
12. bře 2013

holky děkuji za odpovědi a zítra dodám info jak sem dopadla 😉

slaboska
12. bře 2013

však pišu,že porod bude horši 😀 neboj,všechno zvladneš 😎

meyryen
12. bře 2013

@reennddyy v ten den, kdy ty jdeš na OPU, tak půjde manžel na odběr spermii. Vzorek a jeho kvalitu vyhodnotí a pokud nebudou úplně ok, tak doporučí ISCI. A se zprávou o vzorku za tebou už přijde embryoložka po OPU a všechno proberete

ratatooy
12. bře 2013

@slaboska no vidiš a tu pruchodnost delaji u nas všem aby se u transferu nezasekli že to nejde dovnitř a co ted?

slaboska
12. bře 2013

@ratatooy tak to Vam teda vubec nezavidim,ale u toho jsi pod narkozou,ne?

ratatooy
12. bře 2013

@slaboska nee to se dela normalne ambulantne to je rychlý cca 5vteřin ale boli to celkem dost nedovedu si představit porod přirozneou cestou,me to šlo šílene do kříže uplne se mi delalo mdlo,bléé doufam že to bylo naposled ale mela jsme to v živý paměti od minule ale zas na druhou stranu pokud je to pojistka aby nenastal problém tak proč ne no

slaboska
12. bře 2013

@ratatooy no tak to tě lituji.u nas v Car to naštesti nedělaji,ale jak řikaš,pokud je to k dobru tak proč ne.no a porod?koukam,že už jedno ditě maš,ja jsem zatim bezdětna,ale vim,že pokud to pujde chci rodit na cisař,normalniho porodu se šileně bojim.někdo to sice kritizuje,že neni nad normalni porod,ale ja chci cisař 😀

ratatooy
13. bře 2013

@slaboska mam jedno dite a planovanym cisařem a nemužu si to vynachválit a dalši bude cisařem zas

ratatooy
13. bře 2013

@slaboska no veta neni nad přirozeny porod je kravina,to mohl vymyslet bud chlap nebo ten kdo neviděl jaky mužou byt komplikace u přir.porodu při čemž cisař je sice operace ale uplně v pohoděa ma vyhody že se ti sestry postaraji o maly zatim co přirozenejm ne ikdyž nemužou kvuli šití ani lezt po zdi,druha vyhoda byla že te tak dobře vyčistí že sem mela poporodni krvaceni sotva 3dny oproti nekterejm 6nedel,a me to tak sedlo že me ani jizva nebolela klidne sem mohla druhej den jit domů,zatim co přirozenky nemohly domu po svejch odlezt pomale ani 5 den,je to ale hodne o tom jak si to človek nastavi v hlavě.

hanndy
13. bře 2013

@ratatooy teda zensky jste naky ukecany ne?? Jinak me se ta mrcha rozjela v plnym proudu,tk jsem docela v prdeli z toho,fakt jsem verila ze to vyjde a co ostatni cekatelky na testik jak to s nima vypada??
jinak @ratatooy jak jsi psala o te pruchodnosti delozniho hrdla proc ti to delali ja mam totiz pri kazdym transferu problem,vubec se mi tam nemuzou dostat a ted naposled mi ho musel otevirat a bolest teda hnus presne jak pises