IVF v únoru, březnu,... 2013 🙂

reennddyy
21. únor 2013

Ahoj holky,vím že je tu založená diskuze už o IVF,ale je poněkud starší a tak nějak to celý přečíst,by mi trvalo věčně.A tak sem se rozhodla založit další diskuzi na toto téma,tak se nezlobte 🙂 Jinak já mám naplánovanou IVF na březen...Dnes jsem vyfasovala injekce a od mrchy začínám píchat(kolem 2-3.3 má přít)...Tak bych si s někym o tom ráda povídala,vyměňovala názory,atd...

ratatooy
21. čer 2013

@mariiianka hel neni to tím těhu?ja se totiž taky mužu uškrabat a takto rávě zčíná tehotenskej atopák,tk se bjim abyh ho nemela,a večer jak si lehnu tak bych zdechla jak se mínim uškrabat hlavne ruce,a nohy kolem koníků

mariiianka
21. čer 2013

@ratatooy myslíš,to já nevím.A dá se to něčím mazat,dávam na to vše možný a zatím teda jako nic.Mě z toho jebne.Já to mám hlavně na rukou

ratatooy
21. čer 2013

@mariiianka mazat asi nejakejma kremama,nebo vazelinou,ale alergii n sluničko mívám taky je to taková krupička vyrážka

mariiianka
21. čer 2013

@ratatooy no to si nedělej ani srandu,tak to bude asi ono ☹ ,vyrážku mam.Ještě mě napadlo,jestli to nemůžu mít z bazénu,třeba od chloru,i když ho teda tam moc nemáme,ale stejně

ratatooy
21. čer 2013

@mariiianka tak to je ze slunička ale to by mela samo za 3dny zmizet

ak24
22. čer 2013

ahojky holky,mam dotaz kolik jste už přibrali ja do tet 3 kg,,

slaboska
22. čer 2013

@ak24 ahojky,ja do tedka 7kg ☹ tedka to pry pujde nahoru strašně rychle tak se uplně bojim 😉

renca1978
22. čer 2013

@ak24 ahoj, ja nic..........ale tak ty tam mas 2 miminka 😉

renca1978
22. čer 2013

@slaboska cau, ty ses v poho 5-15 kg vahovej prirustek je normalni mi rikal dr.

slaboska
22. čer 2013

@renca1978 ahojky,to mi jako dopřavaš až 15kg 😉 toho snad nedosahnu 😠 ja chci to mit jak ty,mit mimčo a nepřibirat 😀

renca1978
22. čer 2013

@slaboska nic se neboj, jsem teprve v 5.mesici, mne ten vahovej pribytek teprve ceka.a hlavne ty si vubec moc nepribrala, dyt za chvili rodis 😉 tak se hod do klidu 😉

slaboska
22. čer 2013

@renca1978 v 5 měsici už jsem měla nahoře 5kg,takže do klidu se nejde hodit 😀

biolage
22. čer 2013

Ahojky holky, můžu se zeptat. Vy co jste si něchali zavést 2 embrya. Kdy Vám řekli kolik se chytlo miminek? Děkuji 🙂

slaboska
22. čer 2013

@biolage ja si nechavala zavest 2,v 6tt jsem šla na srdičko a řekl,že vidi jen jedno,ale to druhe muže byt schovane.pak jsem šla v 8tt a to se rozhodlo,že tam je 1.

biolage
22. čer 2013

@slaboska aha, děkuji za informace blahopřeji k miminku, i jedno je super, hlavně,že se povedlo ;)
já mám v bříchu vložený 2 od středy, tak si tak řikám,kdy to asi zjistěj....zatim si totiž nepřipouštim nic jiného než dvě miminka ....prdlouš 🙂

slaboska
22. čer 2013

@biolage tak ti přeji at to vyjde.jak pišeš je jedno jestli bude 1 nebo 2 hlavně,že nějaky budou.tak se šetři a povidej si s nima at se jim u tebe libi 🙂

biolage
22. čer 2013

naprosto s tebou souhlasim. hlůavně,ať tam je vůbec nějaký miminko a povídáme si s nima s manželem a já je hlavně hladim. už teď mám po tom všem břicho jak blázen :(
jinak ti je v těhu dobře ?

slaboska
22. čer 2013

@biolage taky jsem si povidala 😀 břiško neřeš to se pak shodi,jj,tedka mi je už ok,ale prvni 3 měsice mi byvalo zle,ale zvladnout se to da.

mariiianka
22. čer 2013

ahoj holky,ozývám se aby zase nebylo zle 😀 😀 .Dneska jsme si udělali takový malý výlet a pak bazén

renca1978
22. čer 2013

@slaboska
U mne to bude turbo rychlost, budu hlasit info, ju? 😀

slaboska
23. čer 2013

@renca1978 ok,a pokud ti pak přestanu odpovidat tak se citim dotčena,že nepřibiraš 😀 😀
@mariiianka jsem rada,že jsi to pojmula zodpovědně 😉 🙂

mariiianka
23. čer 2013

@slaboska no musela jsem,to bych si zase vyslechla 😀
@renca1978 a co ty Reni,už jsi se trochu vyléčila

ratatooy
23. čer 2013

@ak24 taky si 3kg pokud sem na stavbe něco neshodila😀

ratatooy
23. čer 2013

@renca1978 @slaboska holky váhovej přírustek je kolem 20tt 60% z celkový váhy

ratatooy
23. čer 2013

@biolage ja mela taky dve a kolem 10tt bylo jisty že je jedno ale ja to vedela od začatku protože sem do 12tt krvácela takže se telo čistilo po tom jednom embryu

renca1978
23. čer 2013

@mariiianka ahoj, vubec ne............byla jsem v noci na pohotovosti, mam cepy na mandlich, hnisava angina, nemuzu polknout ani caj.........

renca1978
23. čer 2013

@mariiianka mam ATB

renca1978
23. čer 2013

@ratatooy pockej myslis jako z moji celkovy vahy?chces mi rict, ze kdyz ja vazim 58kg, tak bych mela do 20tt nabrat 34,8kg?to je nejakej nesmysl, a hlavne to rozhodne neni zdravy pro organismus nabrat tolik desitek kil.............mne rikal dr. ze je normos pribrat 5-15 kg za cely tehu.................ty holky co nabiraj okolo cca 30 kg, kdyz odectu otoky, maj vetsinou vypapany..............Hlavne si myslim, ze je to o tom jidle, ja jim normalne 3 jidla denne, a kdyz mam hlad tak mrkev nebo jogurt to jisti.......To co naberes nad 15 kg uz je tvuj spek, ja jim normalne, hlady bych se nikdy ani mimco netrapila 😉

renca1978
23. čer 2013

Váha v těhotenství

Protože během těhotenství se v ženině děloze vyvíjí nový jedinec, který roste, je jasné, že se bude zvyšovat i její váha. A to zejména v posledních několika týdnech.

Jako optimální váhový přírůstek je běžně uváděno 8 – 15 kilogramů od počátku těhotenství. Vyšší příbytek již není vhodný. Záleží ale na tělesné konstituci matky, vícečetných těhotenstvích a podobně, proto toto rozmezí není zcela směrodatné.

Přibližně polovinu nabyté váhy tvoří váha dítěte, placenty a plodové vody. Druhá polovina pak připadá na matku. A právě tato váha je nejvíce variabilní.
Při každé prohlídce by mělo také proběhnou zvážení matky a případné nadměrné zvyšování váhy by s ní mělo být lékařem konzultováno.

Jak již bylo napsáno v úvodu, nejvíce se váha zvyšuje v posledním trimestru – přibližně půl kilogramu za týden. Je to dáno jednak růstem dítěte, jednak menší pohyblivostí matky.

Ženy by proto s tímto závěrečným nabráním váhy měly počítat a netrápit se jím.

Z posledních studií také vyplývá, že pokud žena při normálním, fyziologicky probíhajícím těhotenství přibere více než 16 kilogramů, může mít v pozdějších letech problémy s nadváhou

mariiianka
23. čer 2013

@renca1978 no pane jo,to jsi teda dopadla.Tak ať ti atb brzy pomůžou a jsi fit