IVF v únoru, březnu,... 2013 🙂

reennddyy
21. únor 2013

Ahoj holky,vím že je tu založená diskuze už o IVF,ale je poněkud starší a tak nějak to celý přečíst,by mi trvalo věčně.A tak sem se rozhodla založit další diskuzi na toto téma,tak se nezlobte 🙂 Jinak já mám naplánovanou IVF na březen...Dnes jsem vyfasovala injekce a od mrchy začínám píchat(kolem 2-3.3 má přít)...Tak bych si s někym o tom ráda povídala,vyměňovala názory,atd...

tulda3
22. únor 2013

Holky a kam chodíte do center? Já Pronatal Praha.

amy75
22. únor 2013

@tulda3 Ahoj, já jsem tady nová asi tak slabou hodinku, ale taky tě vítám 🙂 No, 5 let snahy je teda taky dost, u nás je to 2,5 roku domácí snažení a letos 14. února, to byl rok od první návštěvy CAR. Ty jsi měla vyšetření na vlastní žádost? U nás nám bylo imunologické a genetické vyšetření nabídnuto hned po prvním neúspěšném pokusu. Na imunologii mi zjistili, že jsem pozitivní na protilátky na obal vajíčka, už z dřívějška jsme věděli, že spermio u přítele není taky žádná extra sláva, k tomu připočteme náš vyšší věk na první mimčo a bylo to v .... ☹

amy75
22. únor 2013

@mariiianka A máte ještě nějaké jiné vyšetření? Imuno, genetiku, ...

amy75
22. únor 2013

@tulda3 Natalart Plzeň

mariiianka
22. únor 2013

@amy75 žádná nemáme,prý když máme jedno dítko,že to není potřeba.Tak nevím.Nezadaří se a co potom?
@tulda3 Sanus Hradec Králové

amy75
22. únor 2013

@mariiianka Aha, tak to jsi mě překvapila.. no právě, co když se ale nezadaří, co se bude dít dál?

tulda3
22. únor 2013

@amy75no nám hned na začátku udělali genetiku a ta vyšla pořádku. Údajně dělali i imunologii ale asi jen okrajovou a taky na nic nepřišli. Po IVF a KETu jsem byla docela vyčerpaná a řekla jsem že bez dalších testů do dalšího snažení nejdu. Zjistila jsem co a jak a v Pranatalu jsem si nechala napsat žádanku na imunologii. Nejdřív se na to netvářili ale nakonec jsme ji dostali a já se objednala do Plzně. Až tam zjistili že mám alergii na sperma a že vše hned zlikviduju. K tomu jsem si nechala udělat ještě hematologii.
Když bych si to sama nevyžádala možná by jsme čerpali pokusy zbytečně. Ted je aspoň nasazená léčba tak uvidíme 😉

amy75
22. únor 2013

Holky, jdu do zalomit do postele, dobrou noc 🙂

mariiianka
22. únor 2013

@amy75 Nevím proč neudělají nějaká vyšetření než tohle vše podstoupíš,taky to nechápu 😒 .Ale snad vědí co dělají.

mariiianka
22. únor 2013

@tulda3 hmm,tak to je taky dobrý,aby sis vše vyžádala sama.No já jsem moc zvědavá,jak dopadnu já.Určitě vyhodíme peníze a bude to vše k ničemu.Ach jo,proč je to vše tak složitý ☹

reennddyy
autor
22. únor 2013

@tulda3 @amy75 ahoj holky,taky vás tu vítám 😉 Jinak já chodim do ČB do Artu od loňského listopadu...Injekce už mám doma a teď čekám na mrchu,která dorazí něky 2-3.3 nejdál 5.3(snad)...Na iui jsme nebili ani jednou,rovnou jdeme do ivf(je tam větší šance a už mě nebaví čekat).Jinak u nás žádný problém neni-jen že mám 1vejcovod...

reennddyy
autor
22. únor 2013

@tulda @amy75 mariiianka jdu též na kutě a přeji vám dobrou noc...Doufám že nás tu bude čim dál víc 😉 a s výsledkem //

sisi137
23. únor 2013

@amy75 tak to v tom pojedeme skoro zároveň 😉 První ivf bývá vždycky zkušební. Kolik jsi měla vajíček a embryjek? A jaký jsi měla a budeš mít protokol?

@tulda3 nebooj, našli jste příčinu, která se dá léčit takže když ji vyřešíte tak to pak vyjde.

sisi137
23. únor 2013

@amy75 a navrhli ti nějaké řešení těch protilátek?
@mariiianka být tebou tak na tom vyšetření trvám, protilátky či alergii můžeš dostat i časem. Nevadí, že spolu už dítko máte.

lucik1986
23. únor 2013

Ahoj holky, ráda bych se k vám přidala. 28.2. jdeme k dr. finálně domluvit IVF. Pokud se to všechno podaří šli by jsme už v březnu 🙂 vůbec netuším co nás čeká, sice jsme už něco málo četla, ale není nad osobní zkušenost 🙂

sisi137
23. únor 2013

@lucik1986 ahojky, zdravím tě 🙂 já si právě za chvilku jdu pichnout první injekci 😉

lucik1986
23. únor 2013

@sisi137 tyyy jo. No já doufám, že všechno stihneme v pohodě a taky od března začnu. MS by měla podle mě být někdy kolem 1-4.3. (bohužel ji teď nemám uplně přesnou 🙂 )

sisi137
23. únor 2013

@lucik1986 a už máš i typ protokolu? Nebo to budete teprve domlouvat?

lucik1986
23. únor 2013

@sisi137 pokud jsem dobře pochopila tak by jsme měli mít dlouhý. Ale já jako "začátečník" ani nevím jaký je v nich rozdíl . Mám endometriozu tak prý proto musí být dlouhý.

jajda2011
23. únor 2013

Ahojte holky tak 28.2.013 se jdeme domluvit na druhé IVF a pravděpodobně ICSI. Minule nám to nevyšlo ☹ tak snad teď se zadaří. Chodíme do Karlových Varů.

sisi137
23. únor 2013

@lucik1986 u dlouhého protokolu ti první zastaví činnost vaječníků(buď injekcí nebo sprejem) a uvedou tě do umělého přechodu. Já tak měla své první ivf-bohužel v mém případě velká chyba lékařů. Kromě endometriozy mám totiž ještě sníženou zásobu vajíček a v tom případě je dlouhý protokol naprosto hloupé řešení.

lucik1986
23. únor 2013

@sisi137 Aha, tak to jo. To už to potom chápu 🙂 no já mám vajíček prý maximální hraniční zásobu. Takže to by mělo být snad v pořádku. No na jednu stranu se moc těším, už aby to bylo. Na druhou stranu mám samozřejmě strach

amy75
23. únor 2013

@mariiianka Přesně tak, raději bych také podstoupila všechna možná vyšetření před prvním IVF, než si projít hned prvním neúspěchem a teprve pak řešit imuno atd. ....
@reennddyy Ahoj, díky za přivítání a přeju, ať ms dorazí co nejdříve a můžeš se vrhnout do úspěšného IVF 🙂
@sisi137 Jo jo, paní dokrotka mi předepsala Prednison (ale ten u nás v CAR při 2. IVF už preventivně předepisují) a ještě před OPU 2x Dexamed injekci do svalu

amy75
23. únor 2013

@sisi137 tak si můžeme držet navzájem palce, ať nám 2.IVF vyjde 😉 Při prvním jsme měli krátký protokol, bylo 10 vajíček, 9 se podařilo oplodnit a do třetího dne, bez PK, nám zůstalo 6, ale jen dvě 8 buněčná a zbytek byl pomalejší a horší kvalita, takže ani nezbylo nic na zamražení 😒 Jo, a dávali jsme ICSI.
Teď máme stejný protokol, stejné léky, jen jsme se dohodli, že místo ICSI jdeme výše - dáme PICSI, tak snad budeme úspěšnější 🙂

amy75
23. únor 2013

@jajda2011 ahoj, moc ti držím palce, ať druhé IVF vyjde 🙂 Vím, jaké to je, když je první neúspěšné ... ☹

amy75
23. únor 2013

A holky pozor, dnes ráno přišla ms a zítra vyrážeme opět do boje 🙂 Už se docela na tu zítřejší první injekce těším 🙂 😉

sisi137
23. únor 2013

@amy75 tak to v tom jedeme uplně spolu 😀
Akorát u mě to bude už 6 ivf.... 😒

sisi137
23. únor 2013

@amy75 a na kdy máš naplánovaný uzv?

amy75
23. únor 2013

@sisi137 Cožeeee? 6 IVF? Musela jsem se vrátit o stránky před a přečíst si, jak to vlastně s tebou je... Máš můj neskonalý obdiv, za to co jsi vydržela, já už bych to asi nedala .... Jdu do druhého pokusu, pevně věřím, že je to náš poslední a doufám, ale v koutku duše ta obava z neúspěchu je a dost se jí děsím, protože vím, že tak silná jako ty určitě nejsem a neustojím to ...

amy75
23. únor 2013

@sisi137 No, zítra bude první injekce a utz je pátý den stimulace, takže ve čtvrtek. Snad bude reakce alespoň tak, jako minule, to by nám i stačilo.