IVF v únoru, březnu,... 2013 🙂

reennddyy
21. únor 2013

Ahoj holky,vím že je tu založená diskuze už o IVF,ale je poněkud starší a tak nějak to celý přečíst,by mi trvalo věčně.A tak sem se rozhodla založit další diskuzi na toto téma,tak se nezlobte 🙂 Jinak já mám naplánovanou IVF na březen...Dnes jsem vyfasovala injekce a od mrchy začínám píchat(kolem 2-3.3 má přít)...Tak bych si s někym o tom ráda povídala,vyměňovala názory,atd...

mariiianka
28. únor 2013

@alice31 ahoj,koukám,že už toho máš dost za sebou,snad už to špatný sis vybrala a teď to vše klapne.Tak držím moc palečky

alice31
28. únor 2013

Díky moc, fakt bych už ráda poznala, jaké to je být mámou a zažívat to co vidím všude okolo.
Věřím, že ted už to fakt vyjde, po tom všem, by snad už opravdu mohlo 🙂

mariiianka
28. únor 2013

@alice31 teď už to určitě klapne 😉 .Na každou z nás to miminko čeká,ale někdy je cesta bohužel strašně dlouhá.Taky doufám že u nás IVF klapne.

alice31
28. únor 2013

Přesně 🙂....říkám si to stejně. 😎

amy75
28. únor 2013

@sisi137 Ahoj, díky za přání 🙂 Tak mám tedy po prvním kontrolním utz a zatím tedy nic moc .... vypadá to tak na 5 folikulů, musím říct, že jsem čekala větší počet ... Ale zase je pravda, že při prvním IVF to bylo podobné, pokud si vzpomínám, tak pan doktor viděl asi taky dva větší folíky a pár menších a nakonec při OPU jich bylo deset. No, tak snad se ještě za pár dní polepším. Dnes už začnu píchat i Cetrotide. A co ty? Dobré zprávy?

janinafox
28. únor 2013

Ahoj. Mohla bych se k vám také přidat?
Snažíme se od listopadu 2009, měli jsme jít už do CARu na začátku roku 2011 ale odložili jsme to, letos jsme opět CAR navštívili s tím že se zkusí 3x IUI, ale jednou stimulace neúspěšná, teď také, takže mi dneska na kontrole dr. říkal, že ještě mám přijít na kontrolu v pondělí, jestli folík povyrostl, ale sám tomu moc šancí nedává, takže v pondělí se domluvíme co a jak ohledně IVF. Takže doufám že v březnu bychom mohli začít se stimulací na IVF.

slaboska
28. únor 2013

@pistalinda35 ahojky,třeba tě trochu utěšim 🙂 ja mam taky vysoke AHM a měla jsem 38 folikulu a hyperstimulak mě minul 🙂 třeba budeš na tom stejně jak ja,doporučuji po opu hodně pit a jist bilkoviny.ja pila 4-5 litu denně,sice jsem byla jak žaba,ale asi se vyplatilo.takže držim pěstičky 😉

slaboska
28. únor 2013

@jablickova88 ahojky,měli jsme stejny problem.manža spermio ok,ja jsem taky ok,ale mam anovulaci(nemam vajička každy měsic)když jsem viděla jake jemala uspěšnost na IUI tak jsme ji odmitli a šli rovnou do ivf.ikdyž jsme měli hodně folikuli tak jsme ICSI dali a jěště,že tak,přirozeně se nam oplodnilo 1 vajičko,ktere stejně do druheho dne umřelo ☹ a po ICSI se oplodnilo 12 😀 takže asi tak k ICSI 🙂

reennddyy
autor
28. únor 2013

@bendina Myslim si že je to normální...Však je jedno jestli jsou na každym testu jinak široký proužky,hlavní je že jsou // 🙂 A co čárka-sílí?

reennddyy
autor
28. únor 2013

@jablickova88 Taky mi přijde,když jsme v car,že jsem nejmladší..No co,někomu to jde hned,někomu za dlouho a někomu s pomocí 😉

jablickova88
28. únor 2013

@slaboska Děkuju za radu. Moc se v tom ještě nevyznám 🙂 Samozřejmě jde i o peníze, ale zase si pak nechceme vyčítat, že jsme proto neudělali všechno. Přijde mi, že manželovi se ICSI zdálo zbytečné, když má spermiogram v pořádku 🙂

slaboska
28. únor 2013

@jablickova88 tak je blby,že se to musi platit,ale jak řikaš pak by si to člověk vyčital.mame taky vyborny spermio,ale i tak se nam oplodnilo jen jedno,taky jsme z toho byli překvapeni.ale po odběru vajiček za tebou přijde embryoložka a ta se s tebou domluvi a poradi,teda aspon v Olomouci to tak bylo.

jablickova88
28. únor 2013

@reennddyy A kam jezdíte?

jablickova88
28. únor 2013

@slaboska V Iscare by to mělo takhle taky být, že pak přijde embryolog a domluvíme se. Ale chtěli jsme to s manželem ještě probrat sami doma, ale spíš kvůli těm penězům.

slaboska
28. únor 2013

@jablickova88 muj manžel měl na to stejny nazor jak ten tvuj,že když ma dobry spermio,že je to škoda peněz(u nas v Car je 6 vajiček za 6tisic a pak vždy 3 za 1tisic,takže nas to stalo 8 tisic)ale pak sam byl rad,že jsem do toho šla,jinak by jsme byli v prd.... a k žadnymu Et nedošlo.takže o pořadně zvašte,to,že je dobre spermio,neznamena 100% vysledek.

reennddyy
autor
28. únor 2013

@jablickova88 Do budějovic a ty?

jablickova88
28. únor 2013

@slaboska U nás stojí jedno 5000,- a když se necháš rovnou dvě až deset tak taky 8000,-. Myslím, že když mu řeknu jak to bylo u vás tak změní názor 🙂
A zvažovali jste PICSI? Když měl manžel spermio dobré?

jablickova88
28. únor 2013

@reennddyy Do Prahy. Dojíždíme skoro dvě hodinky, ale jsme z menšího města, takže jsem s Prahou od začátku tak nějak počítala.

slaboska
28. únor 2013

@jablickova88 třeba změni.v tom Car co jsme chodili tak PICSI nedělaji,takže nezvažovali 🙂 řeknu ti,že jsme se s manželem shodli,že penize na ivf byli naše nejlepši investovany penize za cely život 😀 😀

jablickova88
28. únor 2013

@slaboska Taky si říkáme, že v tomhle nemá smysl šetřit 🙂

slaboska
28. únor 2013

@jablickova88 pravě,člověk by do toho měl dat maximum,ikdyž to je tolik peněz,ale bohužel nam přirada nepřala tak tomu musime dopomoct 🙂

pistalinda35
28. únor 2013

@slaboska děkuji Ti moc za uklidnění, jsi moc hodná

pistalinda35
28. únor 2013

@janinafox jsme na tom podobně 🙂

slaboska
28. únor 2013

@pistalinda35 od toho tyhle diskuze jsou,aby jsme se vzajemně uklidnily a podpořily 😉

jablickova88
28. únor 2013

@slaboska Taky mě to dneska tady docela uklidnilo 🙂 Díky dík 😉 Je fajn, že jsou takováhle fóra. V mém okolí nikdo takovýhle problém nemá a hlavně to kvůli zaměstnavateli nechci nikde moc rozkřikovat.

sisi137
28. únor 2013

@amy75 no u mě nic moc, spíš nic než moc. Mám 2 folíky což je u mě normální, ale potíž je v tom, že už mají 19mm takže punkce bude 10 d.c. a to kdoví jestli do té doby vydrží.

bendina
28. únor 2013

@reennddyy ona je silná už od včerejška 🙂 jen byla užší podle té základní, ale tmavá je pořád 😉

slaboska
28. únor 2013

@jablickova88 ja když šla na ivf tak jsem o tom nic nevěděla a byla jsem strašně vděčna,že mi holky poradily a řekly co mě asi tak čeka,takže se to snažim vracet 😀
@pistalinda35 taky budeš jednou radit těm co budou začinat 😎

slaboska
28. únor 2013

@bendina ty,ale řešiš prkotiny 😀 prostě čarka tam je,jen sili takže těhu jsi.už at jdeš na krev,to jediny tě uklidni,jinak budeš pořad něco špekulovat 😀 😀 😀 😀

jablickova88
28. únor 2013

@slaboska A jak jsi to řešila s prací? V CARu mi říkali, že bych po tom měla být týden doma. Chci se domluvit s mým dr, aby mi napsal nějakou neurčitou neschopenku 😀 Byla jsi pak ten týden doma?