IVF v únoru, březnu,... 2013 🙂

reennddyy
21. únor 2013

Ahoj holky,vím že je tu založená diskuze už o IVF,ale je poněkud starší a tak nějak to celý přečíst,by mi trvalo věčně.A tak sem se rozhodla založit další diskuzi na toto téma,tak se nezlobte 🙂 Jinak já mám naplánovanou IVF na březen...Dnes jsem vyfasovala injekce a od mrchy začínám píchat(kolem 2-3.3 má přít)...Tak bych si s někym o tom ráda povídala,vyměňovala názory,atd...

ratatooy
24. bře 2013

@hanndy jj to je prakticky to samy taky mi nesmi prasknou samovolně

renca1978
24. bře 2013

@ratatooy cauky, jojo to skakani o tom jsem slysela, s tim bych nesouhlasila, aby mi nekdo skakal po brise, mas recht, je to spatny, o tom vim, muze prasknout deloha, na coz muze zenska bejt diky tomu ohrozena na zivote.

slaboska
24. bře 2013

@ratatooy ahojky,tak ja doufa,že i tenhle screening mě vyjde dobře a plodovka mě mine,zase si řikam,že nemusim mit vše 🙂 a s těma triply testama maš pravdu,ale Dr.mě řikal,že ikdyby vyšli špatně dalši jakykoliv vyšetřeni mužu odmitnout.
@renca1978 a neboj o věku to tak neni,tay po města jezdi jedna pani te je 39 a porodila dvojčatka po ivf a bez jakykoliv problemu.

mica21
24. bře 2013

Ahoj holky, máme nakonec 5 embryí. tak doufám, že jich vydrží do úterý co nejvíc. Můžu se zeptat, jak dlouho po odběru vajíček vás bolel podbřišek? Já s tím teda pořád bujuju, hlavně když jdu na záchod...

renca1978
24. bře 2013

@slaboska ja jsem celej zivot byla zdrava, ale ted uz zase tolika ne, mam problem s levou ledvinou, opakovane se mi tam tvorej ledvinove kameny, v lednu jsem byla na rozbijeni razovou vlnou, tak mi ho rozbili, a pak pri dalsi kontrole zjistili, ze jsou tam dalsi 2 kaminky, kterejch si nevsimli, jsou malinke, tak snad nebudou v tehu delat neplech, to je jedna vec.A dalsi vec je, ze mam zjisteny srdecni arytmie, ale nevic jak moc zavazne to je, pred IVF jsem mela Holter, mereni EKG po dobu 24 hodin a tam to bypadalo dobre, kazdopadne to dulezity sono srdce mne ceka 8.4 na arytmologii, tak jsem zvedava jak to dopadne, snad dobre..... 😉 Vyvojovky si urco nabrat necham, to je jasny, ale tu plodovku odmitnu 🙂

renca1978
24. bře 2013

@mica21 Ahoj, mne jen ten prvni den, i jsem krvacela, sem tam krevni srazenina, ale na druhej den uz nic nebylo ani nebolelo.Gratulace k 5 mimiskum 😉

slaboska
24. bře 2013

@renca1978 a ty když maš artmii srdce tak to muže mit vliv nějak na mimčo?asi ne,jinak by ti to nedovolili,ne?neboj 8.4.to dopadne dobře,ted už buden jen dobře 😀 tak vyvojove vady jsou v klidu,ty se dlaji z krve a pak ultrazvuk jestli ma mimčo vše co by mělo mit.ja bych si taky plodovku nenechala,člověk se boji.

renca1978
24. bře 2013

@slaboska Je pravda, ze jsem to mela napsany i v predoperacnim vysetreni pred OPU, a nic na to nikdo nerikal
Vliv na mimco to asi nema, hlavne ja se citim dobre, nekdy mi jakoby rychleji busi, ale je to malokdy, treba 1xza 3 mesice, trva to chvilku a pak to samo prejde.Osobne se cejtim zdrava 🙂 Jak se denska mas?u nas je silena zima, at uz se otepli, uz mne ta zima nebavi 😉

mica21
24. bře 2013

@renca1978 děkuji. já tobě gratuluji ke dvěma čárkám 🙂 už bych se jich taky ráda dočkala.

renca1978
24. bře 2013

@slaboska Jeste se te chci zeptat, jak se stravujes?dodrzujes striktne konzumaci treba mleka, lustenin a tak?Vsude pisou, jak je to dulezity na stavbu kosti, ale ja mam alergii na mleko, takze to fakt nepozru.......uzivat GS Mamavit, zam jsou vsechny ruzne vitaminy, vcetne calcia.Myslis, ze je to problem?Moje mamka ma tu samou alergii, celej zivot na kravsky mliko, a porodila 3 deti a vsichni mame kosti normalni,zdrave a taky mliko nepila.Co si o tom myslis?Napadlo mne treba konzumovat treba kozi syry.

hanndy
24. bře 2013

@renca1978 na tabe taky sedly pekny patalie a co testik dneska delala jsi??

@mica21 gratuluju k odberu a zitra si bydes volat jak se jim dari,nebo to nechavas az na utery??

renca1978
24. bře 2013

@mica21neboj se nic, kdyz jsem se dockala ja, tak se taky dockas.........uvidis, ze jo. 😉 Ja jsem vubec neverila, ze nam to vyjde, celou dobu jsem stresovala sebe i manzela, ze to neklapne a eeejhle.Preju ti hodne stesti, drzim palce 😉

renca1978
24. bře 2013

@hanndy Ahoj, jojo, delala jsem, nechtela jsem s tim tady uz moc otravovat 🙂 🙂 🙂 tak dneska ho sem jeste pripichnu 😀

renca1978
24. bře 2013

@hanndy presne tak, a to jsem si vzdycky myslela, jak jsem zdrava 🙂 snad to oba ve zdravi dame 🙂

slaboska
24. bře 2013

@renca1978 stravuji se uplně normalně,striktně nedodržuji nic.a myslim,že to ničemu nevadi,vem si,že od te doby co jsem těhu nemužu maso,děla mi zle,jen ho citim a navaluje se mi,taky jsem měla strach,aby to miminku neuškodilo,ale s tim trochu masa a hnedka ho vyzvracim a to už jsem 4,5 těhu a Dr.řikal at to do sebe necpu,že to mimčo se nezblazni a taky jem etla jak je maso diležity,jinak mleko,jogurty nejim,nemam na to chut,jen syr mam rada a to je taky jediny co pořad jim 😀 a co se tyče vitaminu mamavit jsem si koupila taky,protože kyž mě poušteli s Car tak mi řekli at uživam vitaminy,ale neberu je,protože muj Dr.ikal,že je proti vitaminum,že se pak ty děti rodi velke,protože jsou uměle vyživovane,takže uživam jen kys.listovou a pravidelně jim ovoce a zeleninu.a na ten mamavit jsem na netu četla,že opravdu na něho maminy nadavaji.takže se neboj a nejez nic co nemusiš.

renca1978
24. bře 2013

@slaboska aha, no ja jicham uz jen par,tak je doberu a dal uz v nich pokracovat nebudu, mne naopak maso chutna,dnes mame k obedu kachnu 😀 😀 😀

slaboska
24. bře 2013

@renca1978 mnam,aky bych si dala,ale bohužel vim jak by to skončilo.ja normalně od začatku těhu neměla maso,pořad čekam až to přejde 😉 ja mam syrovou omačku a brambor,tak se šetři 😀 😀

mica21
24. bře 2013

@hanndy Ahoj, zítra si budu volat a domlouvat si, v kolik mám v úterý přijet na transfer. A jak jsi na tom ty? Nějak se v diskuzi ztrácím 😉

renca1978
24. bře 2013

@slaboska 😀 😀 treba se to prehoupne a zacne ti to zase chutnat, a naopak ti nepojede zelenina 😉 jsem zvedava, kdy prijdou ty ranni nevolnosti.ani by chodit nemusely 😀

slaboska
24. bře 2013

@renca1978 tak si je ani nepřivolavej 🙂 a v 6tt jěště machrovala,jak jsem v pohodě,jak někdo zvraci od rana do veera a v 7tt tydnu jsem zažila masakr 😀 rano pravidelně,ale jen 1x pak cely den v poho a uderem 17hod.jsem byla nepoužitelna,bylo mi zle,všechno mi smrdělo a jen z těch smradu jsem zvracela,tak jsem chodila spat v 20hod.,abych to zaspala a to trvalo tak do 12tt,tedka už jsem ok,akorat po ranu se musim hneda nasnidat jinak zvracim.ja jim pořad špenat a manžel se mi směje,že budeme mit shreka nebo fionu 😀 přeji ti,aby se ti ty nevolnosti vyhnuyly 🙂

ratatooy
24. bře 2013

@slaboska jj mužeš odmitnout i tu plodovku kdyby nahodou ja ted envim holky vaš vek ale na tu se podle me chodi až tak cca v 35letech

ratatooy
24. bře 2013

@slaboska nebo pepka namořníka😀

ratatooy
24. bře 2013

@mica21 me po opu břicho nebolelo vubec,jinak gratuluju k embryjkám

ratatooy
24. bře 2013

@renca1978 jo ještě prosim te jak se projevuje ta hypertenze nebo co máš?ja mam nekolik let problém snad to dobře popišu že se mi najednou jakoby zastavi srdičko nebo co a hned zase rychle rozjede a bolí me přitom jakoby z boku u sdce

renca1978
24. bře 2013

@ratatooy ja tom tak, ze treba v klidu, klidne v noci, mne to probudi ze spanku, strasne rychle mi bezi srdce, trva to treba 2 minuty a pak to samo zase prejde.tech arytmii je strasne moc, u mne ta arytmie byla zjistena na ekg......Je to divnej pocit strachu a uzkosti, jedna se o fibrilaci sini, coz je dost nebezpecne, uvidim jak dopadnu toho 8.4 na UZ.kazdopadne mne nic neboli.Naposledy jsem to mela ted pri stimulaci jak jsem pichala Fostimon.Urco si zajdi na interni nebo kardiologicko ambulanci, tam ti natoci ekg a udelaji sono, at mas klid,srdce mame jenom jedno 😉

renca1978
24. bře 2013

@ratatooy no prave, i kdyz nevypadam 😀 bude mi v kvetnu 35 😀 stejne ji odmitnu 🙂

ratatooy
24. bře 2013

@renca1978 jj to maš pravdu me jinak taky nic neni sportovat mužu normalne tohle se mi stava taky když sem v klidu mam to třeba i 2x do mesice,na ekg sem ješte asi nikdy nebyla a pozna se to tam ikdyž zrovna bude vše ok,nebo si mela pak i na doma takovou tu krabičku

renca1978
24. bře 2013

@ratatooy pozna, ja mam kratky PR interval, ale nektery zensky to pry maj, kdyz mi to oznamili tak mne to strasne vydesilo, ale mozna to nebude tak horky, ja si koupila v lekarne kapsle Omega 3 mastne kyseliny, je to doplnek stravy, je skvelej na srdce a prave pusobi pozitivne na srdce a snizuje vyskyt arytmii.Urco si s tim zajdi.Ja si treba myslim, ze jsem se stim uz narodila, v ty dobe totiz miminam ani dorostu nikdo sona ani Ekg nedelal a tak na to nikdo nemoh prijit.Zkratka to mam urco celej zivot, akorat jsem o tom nevedela, i ta stimulka pred IVF umi udelat pekny zmeny na ekg

renca1978
24. bře 2013

@ratatooy a navic to co mam ja, maj hlavne mladi lidi a sportovci, a ja hodne chodila do fitka a na spinning, coz uz nemuzu, ani rotoped.............tak jsem si rikala, ze bych potom, az bude mimi zkusila power jogu 😉 to by nemusela bejt takova zatez na srdce

ratatooy
24. bře 2013

@renca1978 ty jo ja normalne s tim valím furt orbitek,zumba,kolo,ale čoveče jogu sem skušela doma a je dost naročná tu sem teda nedala