IVF v únoru, březnu,... 2013 🙂

reennddyy
21. únor 2013

Ahoj holky,vím že je tu založená diskuze už o IVF,ale je poněkud starší a tak nějak to celý přečíst,by mi trvalo věčně.A tak sem se rozhodla založit další diskuzi na toto téma,tak se nezlobte 🙂 Jinak já mám naplánovanou IVF na březen...Dnes jsem vyfasovala injekce a od mrchy začínám píchat(kolem 2-3.3 má přít)...Tak bych si s někym o tom ráda povídala,vyměňovala názory,atd...

ratatooy
10. bře 2013

@jablickova88 ahoj mi jsme s manžem prakticky taky zdravy ja nemam jeden vejcovod,musely jsme se rozhodnout předem co všechno budeme chtít a připlatily jsme si prakticky všechno a taky se na poprve zadařilo,ICSI je určitě dobrá věc stejne jako PK,AH,

ratatooy
10. bře 2013

@jablickova88 tak u nas bylo po odběru 22vajiček 12se oplodnilo zbylo schopných k transferu 6 jedno sme si dali jedno vyhodily 4 zamrazily a ted dem pro ty mrazaky

jablickova88
10. bře 2013

@ratatooy AH si asi nepřiplatíme. Už takhle nás to vychází na skoro dvacet tisíc a AH je dalśich pět ☹ A dr o tom taky ani nijak nemluvila. Ale samozřejmě uvidíme, co všechno nám potom doporučí.
Je skvělý, že se vám to poprvé podařilo 😉 Docela mě to uklidňuje 😀

ratatooy
10. bře 2013

@jablickova88 me teda udivujou nektery přistupy caru jako tam kam chodime mi řekli všechno hned od A do Z co se muže stat jaky sou rizika,co by sme si mohli připlatit a taky sme si to musely napsat už před OPU

jablickova88
10. bře 2013

@ratatooy Teda to je šílený, že z tolika vajíček zbyde jen takhle pár. To jsem ze záčátku vůbec nevěděla....

ratatooy
10. bře 2013

@jablickova88 nas to cele stálo 30tis a to si myslim že je uplně směšná cena proti tomu co platí jiný

ratatooy
10. bře 2013

@jablickova88 jj a proto nemužeme otěhotnet nebo to normalne nekomu trvá rok u přirozenyho těhu protože nam to vysvetlovali že klidne i ja otěhotním třeba každej druhej mesic nekdo i každej mesíc ale malokdy se podaří aby embrio bylo kvalitní a udrželo se takže o tom prakticky nevime protže to s ms odejde a proto i při kultivaci se nektery vajička přestanou vyvijet a zbydou jen ty co sou schopný

hanndy
10. bře 2013

@ratatooy vzdyt jsem mela 5dni kultivace,tak to uz by tam mel byt naznak

ratatooy
10. bře 2013

@hanndy to se do toho nepočítá podle me proto se uvadi že se ma testovat nejdřív 12den po ET

jablickova88
10. bře 2013

@ratatooy A kam do CARu chodíte? My do Iscare. A jsme tam teda moc spokojený. Určitě bych neměnila. Divím se, že jste se museli rozhodnout už před OPU. Nám řekli, že se dohodneme až s embryologem po odběru. Zatím jsme to všechno jen nezávazně probírali s doktorkou.

ratatooy
10. bře 2013

@hanndy navic ty testy ten 13den po ET sou tak slaboučký že tu druhou čarku vidíš sotva pod lupou

sisi137
10. bře 2013

@hanndy víš co 8.den od ET je fakt brzo. Zrovna tento týden jsem zažila holku co šla na odběr krve 13. den od et, ráno(ten samý den) si udělala test a byl negativní. A krev-přes 600 hcg 😨

ratatooy
10. bře 2013

@jablickova88 mi na unicu do brna ale taky bych nemenila všichni sou tam tak milý a přímo dokonaly,nikdy tam nečekáme fronty dyl jak 5minut proste jim to tam šlape a byla jsem mile překvapena když si každej s nama poda ruku představi se a tak... a celkem i nechapu to co tady psaly holky o pijištivnách mi jsme nic takovyho nemusely,

ratatooy
10. bře 2013

@sisi137 možna zaleži i na druhu testu co ymslíš???jestli je to obyč papirkový nebo třeba clear blue

jablickova88
10. bře 2013

@ratatooy S námi si taky každý doktor podá ruku. Působí to fakt dobře 🙂 I sestry jsou milé a objednají Tě do pár dní. Když to porovnám s normální nemocnicí u nás ve městě... Nebe a dudy.
My jsme pro pojišťovnu jen podepsali papír a to bylo všechno. Co museli jiné??

hanndy
10. bře 2013

No ale tak po diskusich co holkam zavadi blasty,tak 8 den viditelna carka a meli tam 1 mimco a o testech mi ani nemluvte ted vubec nejde sehnat obyc.tmave modrej mamates,mela jsem doma gs mamates svetle modrej a ten se po chvilce celej rozlepil a testovaci cast nafoukla,tak jsem udelala jeste jeden a ten byl bilej

sisi137
10. bře 2013

@ratatooy jasně, že záleží i na testu a hlavně na citlivosti. O clear blue vím z diskuzí, že bývá falešně pozitivní. Nejlepší je mamatest 10 klasické proužky, ale prý ta poslední šarže se pohoršila.

sisi137
10. bře 2013

@hanndy tak jak má každý jiné příznaky u těhotenství tak se i každému jinak intenzivně vylučuje hcg do moči. Já když jsem měla úspěšné ivf tak až 13.den od et jsem měla slabou čárku. Zkus se nestresovat a ještě počkej. Vím, že je to těžké a moc ti přeju, aby se tam ta druhá / ještě objevila. Ono i kdyby tam dnes byla tak za 2 dny už být nemusí. Často se stane, že těhotenství je jen biochemické a embryjko to nakonec vzdá.

hanndy
10. bře 2013

@sisi137 diky,byla bych moc rada kdyby to bylo jeste jinak a byla jsem v ty skupine,komu se to vubec neukaze,ale nevim no,ted vim akorad ze uz testit nebudu..

hanndy
10. bře 2013

@sisi137 a kdyz jsi mela uspesne et kolika deni emb.ti zavadeli

sisi137
10. bře 2013

@hanndy 4. denní

hanndy
10. bře 2013

Takze morulku no kazdopadne na test uz prdim

sisi137
10. bře 2013

@hanndy a kdy máš jít na krev? Já kdybych nemusela tak taky netestuju, ale v mojém CAR to tak mají no.

ratatooy
10. bře 2013

@jablickova88 no třeba si to na pojištovne samy vyřizovat a už sem slyšela od holek že čekali na schválení ivf třeba půl roku i rok

ratatooy
10. bře 2013

@hanndy mi mely taky nejvyšší stádium embrya a trošku videt na testu to bylo skoro až 15dní po ET

sisi137
10. bře 2013

@ratatooy tak to je síla 😨

jablickova88
10. bře 2013

@ratatooy Ty jo... Tak to jsem vůbec nevěděla. U nás jen ty dva podpisy a řekli nám, že do tří týdnů je to schválené. Divím se, že je to těm CARům jedno, když je taková konkurence. Jak to tady čtu tak jsem fakt ráda, že hned první CAR byl dobrý.

ratatooy
10. bře 2013

no ja sem zvedava na uspěšnost ketu když je jen 25%

ratatooy
10. bře 2013

holky a jakou ma uspěšnost vaše Car v IVF?

ratatooy
10. bře 2013

@jablickova88 asi je to o pojištovnách spíš jak to ma která domluveny