IVF v únoru, březnu,... 2013 🙂

reennddyy
21. únor 2013

Ahoj holky,vím že je tu založená diskuze už o IVF,ale je poněkud starší a tak nějak to celý přečíst,by mi trvalo věčně.A tak sem se rozhodla založit další diskuzi na toto téma,tak se nezlobte 🙂 Jinak já mám naplánovanou IVF na březen...Dnes jsem vyfasovala injekce a od mrchy začínám píchat(kolem 2-3.3 má přít)...Tak bych si s někym o tom ráda povídala,vyměňovala názory,atd...

belutinka
1. bře 2013

@pistalinda35 taky minasadili gonal.

belutinka
1. bře 2013

@reennddyy my už se snažíme 5,5 let..nějak jsme to neřešili,ale loni jsem si uvědomovala,že je někde chyba.Jeli jsme do Ostravy na vyšetření.Vzali nám krev,zjistili mi že mám nadbytek nějakých hormonů a štitnou žlázu.To jsem čuměla,protože jsem to ani nevěděla.Doktor nám udělal 2 inseminace a nic.Poslal mě tedy laparoskopii a příčina-endimetrioza.pořád jsem doufala že to p=ůjde samo,ale čekali jsme ještě půl roku a s manželem jsme se dohodli že teda do toho praštíme.Dnes je druhý den co si píchám Gonal.Ani nevím jestli je dobrý,doktor mi k tomu nic moc neřekl,většinu jsem si našla na netu.

elisafabri
2. bře 2013

@belutinka Ahoj to já na laparoskopii nebyla, jen mě vyšetřili, udělali 3 inseminace a dnes 6 den stimuluji Puregonem. Zítra mám kontrolu. Já si mohla vybrat mezi injekcemi, některé jsou levnější a některé dražší a řekl, který líp stimuluje. Ale je to individuální, některá dobře reaguje na Gonal, někdo na Puregon, takže neříkám, že mám lepší nebo horší. Ale držím ti palečky at ti vše dobře dopadne. Jen nevím , když Dr řekne že musím být v klidu, co mužu a co nemužu dělat? Nějak mi tohle uníká, co je v klidu 😀

belutinka
2. bře 2013

no já např.se nerozčiluju(ikdyž mě manžel včera vytočil)ale házím to za hlavu.Snažím se být milá a neřešit blbosti.Taky ti držím palečky.Můj doktor mi na výběr nedal.Jen prostě napsal repcept a padla.Lituju toho že jsem to s ním víc neprobrala.Přece jenom je to důležitá věc.A zjistili ti nějakou příčinu že nemůžeš mít miminko normální cestou??

elisafabri
2. bře 2013

@belutinka No jen mě vyšetřili a zeptali se jak dlouho se snažíme. Manžela vyšetřili, říkali že přirozenou cestou je to tak 30% uspěchu. Říkali že mám mít jen lehkou zátěž. Ale co je lehká zátěž 🙂

belutinka
2. bře 2013

to je zvláštní že ti neřekli přesně co ti je,nebo kde je chyba.

reennddyy
autor
3. bře 2013

Ahoj holky,tak zítra mám 1DC a od úterka začínám píchat Puregon 😀 Jupííííí konečně jsem se dočkala 😀 Jinak vám všem držííím moc palečky 😉 😉 😉 😉

mariiianka
3. bře 2013

@reennddyy tak to je super 😉 .Taky se snad brzy dočkám 😅

sisi137
4. bře 2013

@reennddyy tak ať ti tam narostou pořádné vajucha.

ratatooy
4. bře 2013

@reennddyy to zvládneš píchat injekce ja z toho mela taky hruzu a pka to jelo jak po másle akorát do zadku sme sama nezvládla to musel manža ale už si určo zbehlá ne😀

pistalinda35
4. bře 2013

@mariiianka držím palečky !

pistalinda35
4. bře 2013

@reennddyy držím palečky !

reennddyy
autor
4. bře 2013

@ratatooy Ahojky,no do břicha to snad zvládnu,ale do zadku bude muset někdo jinej...Nemám ráda jehly ☹ Je to mé 1ivf(takže bude premiéra 😀 )

reennddyy
autor
4. bře 2013

@mariiianka A kdypak začínáš ty?

amy75
4. bře 2013

@sisi137 Ahoj, tak dnes jsi 10DC a pravděpodobně máš OPU, takže držím moc a moc palce 🙂

sisi137
4. bře 2013

@amy75 ne nee, 10. den jsem byla v sobotu, takže už to mám za sebou. Nakonec mi odsáli 2 zralá vajíčka, ale jen jedno se podařilo oplodnit. Dnes budu volat jak se mu daří a když to bude ok tak si pro něj zítra jedu. A co ty-jak pokračuješ?

ratatooy
4. bře 2013

@sisi137 jen dvě? 😲

sisi137
4. bře 2013

@ratatooy jo jo, mám nízké amh a podstupuju minimálky, takže je to normálka.

amy75
4. bře 2013

@sisi137 Jo ahááá, tak to jsem pěkná popleta 🙂 😉 Tak hlavně že alespoň ty dvě, to jsi vlastně psala, že máš málo vajíček. Škoda, že se neoplodnili obě, ale třeba zrovna to jedno a zrovna teď bude to správný. Moc ti držím palce, tak dej zítra vědět 🙂 Já byla dnes na druhém kontrolním utz, vajuch mám tedy víc než ty, ale taky žádná extra sláva - vypadá to tak na osm. Čekala jsem víc, ale co naděláme, viď? OPU mám ve středu a na jednu stranu se děsně těším, ale na druhou jsem zase nervozní ....

sisi137
4. bře 2013

@amy75 no ono se nakonec oplodnilo i to druhé a dnes už dohnalo to první 🙂
Na středu ti přeju kvalitní vajíčka, ono jich klidně může být i víc(v jednom folikulu můžou být i 2 vajíčka, já jednou měla ze 2 foliklů 4 vajíčka anebo může být nějaký folikul schovaný a dr ho ne uzv neviděla)

slaboska
4. bře 2013

@bendina ahojky,jak se daři?

bendina
4. bře 2013

ahojky, jo, dobrý 🙂 , stále //, jinak mi vůbec nic není 😎

mariiianka
4. bře 2013

@reennddyy tak jak zvládáš injekce,já myslím že v poho.Já jedu do sanusu příští úterý,tak uvidíme.Ale už se těším 😵

jablickova88
4. bře 2013

Ahoj holky, tak my jdeme v dubnu 🙂 A překvapivě už se strašně moc těším, protože vím, že to vyjde! 😀

sisi137
5. bře 2013

@jablickova88 dobrý přístup 🙂

amy75
5. bře 2013

@sisi137 To je dobrý, to je teda vajíčko závodník 🙂 Nakonec třeba zrovna tohle bude to pravý 😉 Jo jo, při prvním IVF jsem to měla taky takhle, koukala jsem do stimul. protokolu a pan doktor viděl taky 8 vajuch a nakonec jich bylo odsáto 12, a z toho 10 zralých. No, uvidíme zítra, jak to dopadne 🙂

reennddyy
autor
5. bře 2013

@mariiianka No dnesk čeká první injekce 😅 Takže se pořád psychicky připravuji 😀

reennddyy
autor
5. bře 2013

Holky v kolik hodin ste si píchali injekce?

jablickova88
5. bře 2013

@sisi137 Doufám, že ten přístup pomůže 🙂

Chtěla jsem se ještě jen zeptat... Po odběru vajíček už budu vědět, kolik jich je zralých? A doktorka nám včera říkala, že se může stát, že se některá přestanou vyvíjet. Chceme si totiž připlatit prodlouženou kultivaci. Jak to bylo u vás??

kakac85
5. bře 2013

Ahoj holky, můžu se přidat? Tento cyklus nás čeká KET. Zítra jdu na kontrolu ale jsem teprve 7.DC tak jsem zvědavá, jak se domluvíme 🙂