IVF v únoru, březnu,... 2013 🙂

reennddyy
21. únor 2013

Ahoj holky,vím že je tu založená diskuze už o IVF,ale je poněkud starší a tak nějak to celý přečíst,by mi trvalo věčně.A tak sem se rozhodla založit další diskuzi na toto téma,tak se nezlobte 🙂 Jinak já mám naplánovanou IVF na březen...Dnes jsem vyfasovala injekce a od mrchy začínám píchat(kolem 2-3.3 má přít)...Tak bych si s někym o tom ráda povídala,vyměňovala názory,atd...

reennddyy
autor
25. únor 2013

@maciatko248 tak to držim pěsti ať je folíku spoustu a spoustu zdravých vajíček 😉 A kolik si necháš vložit embrií už víš?

maciatko248
25. únor 2013

@reennddyy urcite jedno 🙂 vsade pisu 25-35% sanca tak ak sa nepodari tak dufam ze budu mrazacci tak sa nam moze podarit aj na neskor, v podstave aj tych 25% je malo tak dufam ze to nebude dlho trvat a kludne by to mohlo byt aj na prvy sup to by som sa vobec nepohnevala 😀

reennddyy
autor
25. únor 2013

@maciatko248 Já taky doufám,že to vyjde na poprvé 😀

reennddyy
autor
25. únor 2013

@maciatko248 Jinak já si taky nechám zavést 1embryjko,dvojčata nechci 🙂

reennddyy
autor
25. únor 2013

@maciatko248 a jak snášíš ty injekce?

lucik1986
25. únor 2013

Ahoj holky, chci se zeptat jak dlouho trvalo než vám pojišťovna schválila platbu ivf?

reennddyy
autor
25. únor 2013

@lucik1986 ahojky,tak to vůbec netušim...Minulý týden sme byli domluvit IVF,dostala jsem rovnou injekce+plán a o pojišťovně mi nic neříkali 😢

tulda3
25. únor 2013

@lucik1986 uplně přesně si nepamatuju ale mám pocit že do měsíce.

maciatko248
25. únor 2013

@lucik1986 14 dni 🙂

maciatko248
25. únor 2013

@reennddyy zatial super ziaden problem 😅 ale pijem na odporucanie 3-4 litre vody denne 🙂

reennddyy
autor
25. únor 2013

@maciatko248 jejda 3-4L ?Já vypiju denně tak 1-1,5L a jsem ráda 😖

maciatko248
25. únor 2013

@reennddyy no ja som tak tiez pila alebolo mi povedane ze jedine proti hyperstimulaku je dobre vypit 3-4 litre tak chlastam poctivo 🙂

reennddyy
autor
25. únor 2013

@maciatko248 😀 Tak snad to taky zvládnu 😅

mariiianka
26. únor 2013

ahoj holky,tak jak se máte?Jak snažíte injekce?Já už se na to taky těším,akorát to letí nějak strašně pomalu 😖 .
@lucik1986 mě dr.říkal že do 14 dnů je to schválený

lucik1986
26. únor 2013

ahoj holky, no ja jsem byla před 14 dny u dr. a říkala, že to hned posílají, Tak jsem zvědavá jestli to tam už ve čtvrtek bude

sisi137
27. únor 2013

@maciatko248 ahojky, tak to už jsme 3 co mají ve čt kontrolu 😉 Přeju dobré zprávy.

sisi137
27. únor 2013

@amy75 tobě také přeju na zítra hodně štěstí 🙂

lucik1986
27. únor 2013

Ahoj holky, tak zítra se u nás věe rozhodne. Začínám být fakt nervozni a jsem šileně zvědavá co bude dr. říkat. 🙂

sisi137
27. únor 2013

@lucik1986 Luci tak ať je to k vaší spokojenosti 🙂

jablickova88
27. únor 2013

Ahojky,
zatím jsem tu jen četla Vaše příspěvky, ale ještě nediskutovala 🙂 Přes tři roky se s manželem snažíme o miminko. Manžel je naprosto v pořádku, spermiogram byl velmi dobrý. Já jsem po laparoskopii, vejcovody průchodné, také všechno v pořádku, jen ovulace probíhá pouze někdy. Máme za sebou několik cyklů s clostylbegytem, ale bez výsledku. Měli jsme jít tenhle měsíc na IUI, bez stimulace, ale včera jsme byli na měření folikulů a na ovulaci to nevypadá. Na clostylbegyt jsem už dřív moc nereagovala. V pátek jdu ještě k mému dr na měření folikulů, ale pochybuju, že by dorostli tak, abychom mohli na IUI.
Jezdíme do Iscare a teď při poslední návštěvě nám doporučili IVF. Je mi 24 a v mém věku je prý úspěšnost velká. Tak jsme se rozhodli, že do toho půjdeme.
Chtěla jsem se zeptat, jestli to měl někdo stejně jako my. Oba v podstatě zdraví, první IVF... Koukala jsem na ceník výkonů a nejsem si ani úplně jistá, co všechno bychom si měli připlatit. Je v našem případě vhodné např. ICSI? Když je manžel v pořádku? Popř, co všechno jste měli vy....
Předem moc děkuji za odpověď.

reennddyy
autor
27. únor 2013

@jablickova88 Ahojky,vítám tě mezi námi...Já jsem taktéž zdravá a manža taky,akorád mám jen jeden vejcovod...A příští týden začínám stimulovat na ivf 🙂 Jinak co bude třeba a nebude ti řeknou až podle vajíček-zda budou dobrý,atd...To samé vám řeknou i o spermiu...Takže v podstatě teď toho moc nevykoumáme(alespoň tak to říkali nám).Že jsme zdravý,tak nevidí žádný problém,ale že se uvidí až pak....Jinak mě je 23 🙂

pistalinda35
28. únor 2013

Tak mě čeká zhruba od druhé poloviny března stimulace a začátkem března snad (pokud to vyjde) první ET 🙂 Já se těším a bojím zároveň.... 🙂 Prý mi hrozí OHSS, tak mi dali menší dávku Gonalu. + Léky na podporu sliznice a snížení imunity.... Pořád musím vidět ten výsledek, jinak by se z toho člověk zbláznil ☹

jablickova88
28. únor 2013

@reennddyy Popravdě trochu mě teď těší, že nejsem sama takhle mladá, kdo se snaží a nejde to. V CARu jsem vždycky znatelně nejmladší 🙂

bendina
28. únor 2013

Ahoj holky, stalo se vám, že jste měly někdy různou šířku kontrolních proužků na testu?konkrétně Mama test 10, jak si teď dělám každý den test, tak včera jsem měla kontrolní čárku o něco širší než dneska..jinak pak druhý proužek, který ukazuje, jestli jsem těhotná se vždycky přizpůsobí tomu kontrolnímu...

bendina
28. únor 2013

každé teda bylo jiné balení...jedno bylo použitelné do května 2013 a další až do roku 2014

alice31
28. únor 2013

Ahoj, tak bych se taky ráda přidala do debaty. Ono to pomůže si vzájemně předat zkušenosti.
S manželem se snažíme už přes tři roky...podstoupili jsme dvě ivf s mými vajíčky, ale ani v jednom
případě to nedošlo do fáze přenosu. Jednou byla vajíčka nekvalitní a podruhé bylo málo a i se
pak přestaly vyvíjet, takže taky přenos nebyl. Tak jsme přistoupili na možnost darovaných vajíček, protože
to doktor doporučil, vzhledem k tomu, že jich mám málo a i nekvalitní.... Takže se dárkyně stimulovala
a při odběru zjistili, že neměla žádné vajíčko, což nás neskutečně zklamalo a fakt jsme to nečekali, protože
to vlastně dopadlo ještě hůř než u mě. Ale sebrali jsme psychickou sílu a ted začínáme znovu s jinou dárkyní,
více vyzkoušenou a plně věříme, že teď už se na nás štěstí usměje....

pistalinda35
28. únor 2013

@alice31 držím palečky, ať to vyjde 🙂

alice31
28. únor 2013

Díky. Nejdřív jsme z toho byli fakt hodně špatní, ale pak nám řekli, že se to nepočítá a že je to chyba u nich, že nám
garantovali dárkyni-teda vajíčka a když nebyla, tak vše bude znova bez nového placení, takže nic ted platit nebudeme, akorát holt budeme čekat znovu. Ale snad už se ta smůla prolomí.

pistalinda35
28. únor 2013

@alice31 někdy mám pocit, že čas utíká strašně rychle, ale při čekání na IVF a při IUI je to děsně dlouhé

alice31
28. únor 2013

To jo, toho dlouhého čekání po transferu se celkem obávám, ale když už konečně dojdeme
na tuhle metu, kam jsme se zatím ani jednou nedostali, tak snad to už bude dobré. Koukala jsem
ty začneš až v březnu stimulovat, tak taky držím palce.