IVF ve Fertimed Olomouc a v CRM ve Zlíně

danda
20. bře 2007

Prosim vsechny kteri maji zkusenosti aby se s nami podelili o zkusenosti.

petriska
2. kvě 2007

Tak to 3x hurá! 😀
V tomto případě to vyjde na poprvé!!! 😵

ilci
2. kvě 2007

jo, tak to by bylo bajecne 😀 😀
manza tomu pevne veri, ale ja, co furt visim na netu a ctu jak kdo dopadl, to vidim hur, ale snad se to jednou povede, ne?
znam nekolik paru, co jim to na 1. nebo 2.pokus vyslo

a co vy?

petriska
2. kvě 2007

No tak my jsme ten případ, kterému se to napoprvé nepovedlo ☹
Ale já mám endometriozu 😝 a navíc místo abych byla v klidu doma, lítala jsem po transferu do práce... byla jsem v jednom kole a tak to ani jinak dopadnout nemohlo...

ALE! tentokrát budu lenošit! a určo to vyjde!
a ty tomu taky věř,
být zdravá to je výhoda, k tomu ty správné vitamínky, pohodičku a embryjkům se u tebe určitě zalíbí! 😉

ilci
2. kvě 2007

jojo, vitaminky, zeleninka 😉
tak ja bych byla urco doma, dojizdim docela daleko do prace a je to des, v praci stresy....
takze mate "generalku" za sebou a ted to urco vyjde! drzim pesti

petriska
2. kvě 2007

Díky!
ťeď už by se dalo říct, že vím jak na to!
a fakt se těším, možná je to divný,ale je to tak! 🙂

ilci
2. kvě 2007

divny to neni, naopak ti to verim

paraple98
12. pro 2007

Ahoj holky, po 4 letech neúspěšných pokusů a hormonální léčby jsme se konečně odhodlali jít do CARu. Problém je, že jsem z Ostravy a jelikož ostravské centrum dle zkušeností mých 2 kolegyň ani omylem, tak jsem se chtěla zeptat, jak jste spokojené se Zlínem. Je to ok, nebo máte pocit, že z vás jen tahají peníze jako je tomu v OV? Díky za jakýkoliv příspěvek 😉

ili5
12. pro 2007

Ahoj paraple taky jsem zvažovala nad Olomoucí,ale nakonec jsem šla do OV.Prý je to už všude stejné,co se výsledků týče,uvidíme.Když tak kukni jak pokračujem v OV na stránce ostravské gyncentrum,jsem taky zvědavá jestli to nám výjde. 😉

paraple98
13. pro 2007

Ili - díky, určitě mrknu. Já jsem jen na Ov slyšela, že je tam ti najdou mnohem horší "choroby" než ve skutečnosti jsou, aby si mohli naúčtovat a udělat dražší zákroky. Kámoška tam právě chodila a manžel měl otřesný SPG, že bez ICSI to nejde a přirozeně nemá šanci otěhotnět, tak si pak nechala udělat jinde a měl ho výborný a otěhotněla po Clostilu do měsíce 😉 Každopádně tobě držím palce, ať to vyjde tak či onak, hlavně ať máte // 😉

richt
30. bře 2010

Ahojky holky,
já jsem začala chodit do Zlína, ale přemýšlíme i nad Olomoucem. Zatím jsme byli na vyšetření. Přítel je v naprostém pořádku a mě vyšlo zvýšené FSH. Doporučili mi IVF. Byla jsem na laparoskopii kde mi museli odebrat část pravého vaječníku kvůli endom. cystě.

hanulka3112
2. dub 2010

Ahojky holky, vidím tady debatu na Zlín a Fertimed, možná jsem tady už někdy psala...nevím.Chodili jsme do Zlína podstoupili jsme tam 1.IVF (nemám vejcovody) strašně mi tam tvrdili, že to vyjde na 99% ať ani nedáváme ISCI, ale vůbec mi tenkrát nevysvětlili, že ikdyž je spermio super nemusí se oplodnit třeba žádné vajíčko, takže z 15 vajíček se naštěstí 4 oplodnily a 2zůstaly, které mi zavedly, ale nevyvedlo se, tak mohlo být aspoň na pár KETů a ušetřené peníze, to, že se nemusí oplodnit žádné mi řekli až po přestupu do Fertimedu, tam mi nasadili dlouhý protokol vajíček bylo 12 všechny se oplodnily a vyvíjely v prodloužené kultivaci se některé přestaly vyvíjet zůstalo nám 5krásných, dvě mi zavedli a teď mám skoro 10měsíční dvojčátka a jsou zlaté a 3 embryjka máme ještě zamražené na případné sourozence, to je jen můj názor, samozřejmě přeju štěstí všem jak ve Zlíně tak v Olomouci, ale mám další 3kamarádky, kterým např ve Zlíně, že jedině IVF vytahali z nich peníze a pak jedna přirozené otěhotněla a druhá s malinkou podporou svého gynekologa a třetí se vydařilo IVF v Ol😉

richt
2. dub 2010

Ahojky hanulko, dík za informace. Čim dál víc jsem přesvědčena o přechodu do olomouce. Ale uvažovala jsem spíš o FN. Ta je státní.

hanulka3112
3. dub 2010

Jj FN je státní sice jsou tam delší čekací doby, ale mám pocit, že úspěšnost je tam ještě vyšší ne ve Fertimedu, já vybrala Fertimed kvůli příteli, nesnaší nemocniční prostředí a čekaní 😖 tak jsem ráda že už to máme za sebou, mám i kamarádku co ve Zlíně otěhotněla, ale připadá mi jako jedna hodně z mála, že tam spíše preferují zahraniční klientelu, poznala jsem to na vlastní kůži, přeju hodně štěstíčka a co nejdřív mimíska v pupíčku 😉 🙂

richt
5. dub 2010

Ahojky hanulko, chtěla jsem se ještě zeptat. Když jsi přecházela e Zlína dali ti ve zlíně i kartu nebo třeba výpis z ní?

hanulka3112
5. dub 2010

Já jsem měla vše od mého dr. zašla jsem i k němu znovu, bo se mi tam nechtělo jezdit, ale myslím si, že by v tom neměl být problém 😉

richt
5. dub 2010

oni mi právě nic nedali. Ani žádné zprávy pro mého doktora. Tak tam budu muset zajet. Snad s tím nebude žádný problém

j.cien
6. dub 2010

Ahojky 🙂
Se Zlinem zkusenosti nemam..ale ve Fertimedu jsem otehotnela na pprvni pokus IVF 😵 /predtim jsme zkouseli nekolikkrat IUI/
Takze za sebe jsem prestastna a s Fertasem spokojena 😉 Znam ale hodne holek,co tam mely 3 a více IVF a nic...tak kazdy potom hleda stesti jinde...hodne si pochvaluji pristup a ceny v Reprofitu-maji pobocku i v OC,jinak jsou v Brne.Oproti Fertasu jedna vyhoda-delaji tam tzv."minimalni stimulace"k IVF,platis si to cele,nejde to na pojistovnu,ale je to levejsi-cca 10-14tis,podle poctu ziskanych vajicek...ale u te minimalky jich vic jak 2-4nebyva.....Jenze zase:mene vajicek=mensi sance ....ale pry tam dokazou zazracne ty embrousky vypiplat 😉

Hodne stesti vsem!!!

richt
7. dub 2010

Ahojky, tak já už mám rozhodnuto. Včera jsem si volala do FN v Olomouci a jsem objednaná. Sice až na 28.5. ale lepší než nic. A nechala jsem se objednat přímo k dr. Dostálovi. Četla jsem na něj samou chválu tak snad to bude pravda.

richt
7. dub 2010

Teď jsem se dívala na stránky FN a dělají taky minimální stimulace, a výjde to na 7000-, nebo 5000,- podle toho jestli s ET nebo bez ET.

jjjanca
27. dub 2010

Ahojte, chystám se do Fertimedu jako dárkyně. Nemá někdo již zkušenosti, o které by se podělil? Trochu se toho bojím, ale když takto zjistím, že jsem v pořádku, někomu pomohu k dítěti a ještě si trošku polepším, tak to snad zvládnu.

nasemimi
27. dub 2010

Ahojky, jestli můžu napsat svůj názor. CAR Zlín vůbec neznám, ale za to CAR Olomouc - Fertimed .... tak bych nevlezla už nikdy.
Po dvou IVF které se nepodařili a 5 IUI, kdy znás jenom tahali peníze. Přístup zezačátku pěkný,ale potom .... bylo z toho na zvracení. Nechci psát ty doktory, kterých se to týče ...
3 IVF jsem absolvovala ve FN Olomouc u doc. Oborné a to nemůžu říct ani jediné špatné a křivé slovo na tento CAR. Měla jsem i kontrolu a ET u doc. Dostála a byl vždy příjemný i paní docentka. Díky této klinice jsem těhotná ve 30. týdnu a můžu se těšit na náš malý pokladík.

richt
27. dub 2010

ahojky nasemimi, já jsem ve Zlíně prošla jen základním vyšetřením a hned jsem měla pocit, že se snaží vytahat jen peníze. Proto jsem se rozhodla vyzkoušet FN v Olomouci. Objednala jsem se k doc. Dostálu a tak jsem zvědavá jak pochodím. Dík za další srovnání. O CARu Fertimed jsem ani neuvažovala protože je to soukromá klinika. Podle mého názoru státní je prostě státní, tak se snaží člověku pomoc a v soukromé jde spíš jen o peníze. to je aspoň můj názor.

bellka
28. dub 2010

Ahojky holky 😵
Jestli bych mohla přispět svojí radou. Chodili jsme s manželem do Fertimedu zhruba čtyři roky, dneska nevím, že jsem jim tak slepě důvěřovala, podstoupili jsme u nich 4x IVF a 1x Ket, nechali si zaplatit možná i toaletní papír, který jsme na toaletě použili. Ale proto to nepíšu, jde o to, že jsme podstoupili ještě před Fertimedem 2x IVF v CAR Ostrava a tyto dva CARy nejsou pro mě ničím jiným, než jen pračkou na peníze a velice výhodným byznysem na úkor lidského neštěstí. Ve Fertimedu se vůbec nezajímali o to, proč se IVF nedaří, naopak nás hnali do dalšího a dalšího pokusu a my, v touze po miminku, co bychom neudělali, že? Nás jako samoplátce stál jeden pokus 60.000, nemáme miminko, nemáme peníze, ale konečně znám příčinu, proč se nedařilo. Vrozená porucha imunity a hypotyreoza, ale to by museli v CARu udělat vyšetření cca za 500,-kč a to by byla z jejich strany asi hodně velká investice. Minimálku nedělají, páč se jim to finančně nevyplatí. Až teď ve třetím a věřím, že posledním CARu Reprofit se začali zajímat o příčinu a taky ji hned našli. Koho by něco zajímalo, ráda odpovím a poradím, jinak toho mám spoustu napsáno ve svém fotoblogu. Všem vám přeji hodně štěstííí a nenechte se odbýt, ty proplakané roky vám nikdo nevrátí.

bellka
28. dub 2010

Ještě bych chtěla říct, že i když znám docela hodně lidí, kterým Fertimed k miminku dopomohl, tak to jistě bylo tím, že neměli jiné onemocnění, než problémy s početím, ale to je jen můj názor a moje zkušenosti 😉

belara
30. dub 2010

Ahoj holky, napíšu taky svůj názor, protože zkušenost mám jak s Fertimetem, tak s CAR Zlín. Ve Fertimetu jsem byla před 10 lety a podstoupila 2x IVF a u obou otěhotněla. Těhotenství končilo v 8týdnu jako zamlklé.Docent Sobek mě poslal na genetiku do Prahy, kde jsem jít nechtěla , protože jsem slyšela, že spoustu gen.vad tam nenajdou. Řekla jsem mu, že chci do Plzně, protože jsou tam lepší a navíc to tam vede Mudr Ulčová-Galová, která je nejlepším odborníkem na genetiku u nás.Dc Sobek řekl, že k té fanatičce mně doporučení nedá.Byla jsem hloupá a měla trvat na svém, protože v Praze nic nenašli a nakonec mě do Plzně poslal můj gynekolog.Tam byli lékaři úspěšní a výsledky pozitivní na Leidenskou mutaci.Abych se zmínila o Fertimetu, tak jsou to opravdu zloději, protože si opravdu účtují i za ten toaletní papír, jak se tu jedna pisatelka již zmínila(účtenky za nic nedávají).Více se taky dočtete na stránkách "znamylekar.cz ". Co se týká CAR ve Zlíně, tak tam jsem spokojená a doufám, že se už konečně toho čápa co nosí děti dočkám.Ušla jsem velký kus cesty, a kdybych měla hodnotit, tak převážně trnité! Nezbývá než věřit v pořekadlo "vše zlé je na něco dobré".

zazet
13. kvě 2010

Ahojky ,narazila jsem na tyto stránky,tak se chci podělit o své zatím né moc dobré zkušenosti.Před 5lety jsme podstoupili 4 IVF ve Fertimedu 'neuspěšně'.Tak se mi zdá,že jim šlo víc o peníze než o uspěch,ale tím nechci zrazovat nikoho kdo se tam chystá,třeba zrovna vám to tam vyjde!!Ted začínám stimulaci ve Zlíně,a moc doufám že se konečně podaří.Už si jsme samoplátci,takže je to poslední pokus.No takže držím všem ostatním palečky,a třeba se ve Zlíně potkáme!!pa

kocickaaa
10. črc 2010

Ahoj,ve Fertimedu jsem absolvovala 3 ivf,všechna neúspěšně,zaváděli mi i nekvalitní a neperspektivní embrya,místo aby třeba transfer rovnou zrušili,tím pádem jsem rychle přišla o tři hrazené pokusy a nechala tam spoustu peněz.Chtěla jsem se ale na vás obrátit s jiným problémem...NEMÁM FOSTIMON,pomůže někdo,prosím?

ivcik83
4. čer 2012

@hanulka3112 Bohužel i já mám zkušenost se Zlínem! Chodíme tam už 3,5 roku 2 IVF obě dvě biochemické 2 KET nic. Tet IUI taky nic! Kamarádku naverbovali do IVF, že to jinak nepůjde a ejhle do půl roku otěhotněla přirozeně 🙂 Dám jim ještě šanci,ale už jim přestávám věřit!!

hanulka3112
6. čer 2012

ivcik83 podobně na tom byla moje kamarádka, hned ji naverbovali do IVF, že ji vyhasínají vaječníky a IVF neúspěšné, pak přešla do OL a tam ji řekli úplně něco jiného, že bude stačit IUI a nakonec si ji vzal do parády její gyn.dr. dostala nějaké injekce na podporu růstu folikulů, řekl ji, který den se mají snažit a mají už skoro 3ročního chlapečka 😉 podle Zlína už by asi byla vyhaslá 😖 Zlínu prostě nevěřím, ještě když jsem šla na odběr vajíček, tak sestra na mě vy jste dárkyně, že 😲 sani bych se nedivila kam se mých 10vajíček podělo, když z 12 se prý oplodnily jen 2, nechci na to raděj ani myslet, pravdu se nikdy nedovím, tak doufám, že někde po americe nepobíhají moji potomci, bo američtí klienti tam byli na dením pořádku jako VIP 😝

janulas84
6. čer 2012

Ahoj holky, přispívám svou troškou do mlýna. Ono strašně záleží na tom, jestli se povede otěhotnět nebo ne. Já byla jen ve Fertimedu v Polance, poprvé jsme tam byli v listopadu 2011, podstoupili jsme 4 neúspěšné IUI a pak šli do prvního IVF. Vyšlo hned první a v únoru 2012 jsem byla těhotná a dneska končím 18.týden. Nemůžu si stěžovat na přístup, ke mně byli všichni milí, dalo se s nimi vše probrat. Já si na přístup sestřiček ani doktorů stěžovat nemůžu. Samozřejmě, peněz to stálo dost, ale brala jsem to tak, že je to asi všude stejné. Kvůli IUI jsem byla i 2x na pobočce v Olomouci, když to vyšlo na víkend, kdy v Polance nebyli, ale Polanka na mě působila daleko lépe - jak sestřičky, tak prostředí.

Tak ať se Vám, ať už v jakémkoli centru, brzy povede. Držte se.